01 Октябрь, 16:53

Вистава наосліп: у Дніпрі презентували філософське есе «Йти поміж мертвих» (ВІДЕО)

Вистава наосліп: у Дніпрі презентували філософське есе «Йти поміж мертвих» У рамках книжкового фестивалю “Букспейс” видавництво культурної асоціації “Новий Акрополь” досить незвичним чином презентувало своє нове видання. Із книгою глядачів ознайомили через виставу, однак під час неї тим довелося спиратися не на зір, а на слух. Наскільки вдалою була ця ідея і як все відбувалося — далі у сюжеті. Ця вистава — презентація другого тому книги “Плисти проти течії” — збірки есеїв видатного філософа 20-го століття Хорхе Анхеля Лівраги. У світ книгу випустило видавництво культурної асоціації “Новий Акрополь”, засновником якої, до речі, є сам автор. Демонструвати книгу в такому форматі для видавців асоціації — досвід не новий. Із заплющеними очима з першим томом знайомилися львів’яни, із другим — вже кияни.
Анастасія Коваль — волонтерка культурної асоціації “Новий Акрополь”: «Такий формат обрали для того, щоб люди змогли максимально сконцентруватися на тих словах, що говорять актори, щоб ніщо довкола їх не відволікало, а існували довкола тільки слова».
Вистава називається “Йти поміж мертвих”. Її поставили за однойменним есе зі збірки. Проте режисери вирішили додати тексту поетичності: твір автора, а ще вірші Жадана і Гессе, що також увійшли у склад вистави, актори читали під музичний супровід. Есе, обране за сюжет вистави, народилося з маленького образу, раптової ситуації, яка дуже сильно вразила Хорхе Анхеля Ліврагу.
Олександр Дубина — режисер спектаклю: «Сам філософ потрапив до Стамбулу і там опинився на рибному ринку. І серед багатьох мертвих рибин він побачив у таці невеличку маленьку живу рибину, яка плавала. Ну, і саме це його і надихнуло написати таке есе і на такі філософські роздуми».
На презентацію завітало більше сотні гостей, тож організаторам довелося зупинити реєстрацію — розраховували на меншу кількість глядачів.  

Вибір редакції

Фінансування злітної смуги  аеропорту Дніпра — у планах держави на 2019 рік, а Гіперлуп — уже в роботі (ВІДЕО)

Фінансування злітної смуги  аеропорту Дніпра — у планах держави на 2019 рік, а Гіперлуп — уже в роботі. Якщо вірити

12 Октябрь, 17:40
Прогноз погоди по місту і області на вихідні, 13 та 14 жовтня (ВІДЕО)

12 Октябрь, 17:15
Понад 150 виставок та 5 тисяч художніх творів: дніпровський Музей українського живопису святкує 5-річчя (ВІДЕО)

Більше ста п’ятдесяти виставок, музейна колекція у 5 тисяч творів живопису, графіки та скульптури, шалена любов відвідувачів — і таке

12 Октябрь, 15:54
Чергову партію книжок доставили до буккросингу лікарні Мечникова   

«Буккросинг  відкрили у лікарні Мечникова у 2017 році. З того часу регулярно поповнюємо полички новими книжками – щоразу привозимо кількасот

12 Октябрь, 15:40
Прогноз погоди на 12 жовтня, Дніпро та область (ВІДЕО)

11 Октябрь, 13:12
Військовий БТР врізався в маршрутку в селищі Меліоративне

На Дніпропетровщині військовий БТР врізався в маршрутку. Аварія сталася вранці середи поблизу залізничного переїзду в селищі Меліоративному. Зазначимо: в цьому

10 Октябрь, 21:36
Віктор Шендерович у Дніпрі відвідав «будинок Галича» (КОМЕНТАР)

Російський письменник-сатирик, теле- і радіоведучий, публіцист, блогер, правозахисник Віктор Шендерович презентував у Дніпрі свою давно омріяну книгу “Лєц. 20 століття”.

10 Октябрь, 21:26
Прогноз погоди по місту і області на 11 жовтня, четвер (ВІДЕО)

10 Октябрь, 18:05