02 Октябрь, 17:46

Новий аеропорт у Дніпрі може бути. Підписуйте петицію (ВІДЕО)

Новий аеропорт у Дніпрі може бути. Підписуйте петицію.   За останній рік Дніпропетровський регіон отримав потужні інвестиції у виробничу сферу. Більше 300 млн. доларів вклала у місцеві містобудівні підприємства — Дніпровський металургійний завод та рудник Суха Балка — вітчизняна бізнес-група «Ді-Сі-Ейч». Власник, Олександр Ярославський, бере на себе зобов’язання надати друге краще життя ще одному важливому місцевому інфраструктурному об’єкту — Дніпровському аеропорту. Проект з будівництва та реконструкції загально коштує близько 190 млн. доларів. На реалізацію треба 2 з половиною роки. Чи можливий такий проект? Де та як знайти гроші? Відповіді шукали у Харкові, де проходив Міжнародний економічний форум, а також вже реалізовані великі інвестиційні проекти Ярославського.   Харківський Міжнародний аеропорт — один з найбільших в Україні — масштабно реконструювали у межах підготовки міста до «Євро-2012». Проект реалізували у форматі приватно-державного партнерства. 200 млн. у свою власність — злітно-посадкову смугу — тоді вклала держава, в аеровокзальний комплекс близько 100 млн. інвестувала бізнес-група DCH . У 2012-му через Харківський аеропорт рухалися всього 100 тисяч людей на рік, сьогодні, із залученням провідних світових авіакомпаній, пасажиропотік зріс майже до мільйону. Дніпровський аеропорт, за такого ж партнерства, обійдеться державі на 80 млн. дешевше.
Олександр Ярославський, власник і президент бізнес-групи DCH: «В аэропорт Днепра сейчас стыдно летать. Я прилетел, колеса чуть не отвалились на самолете. Какие вопросы — вопрос строительства взлетно-посадочной полосы. Я предлагал, чтобы этот проект был сделан по примеру Харькова – частно-государственное партнерство. Государство строит полосу, которая является стратегическим объектом. На эти цели необходимо порядка 120 млн. долларов. Я строю терминальный комплекс. Это 70 млн. долларов. То есть всего порядка 200 млн. долларов. Миллионный регион, миллион только в Днепре, в регионе около 3 млн. Сумасшедший промышленный потенциал, ну как такой регион может быть без аэропорта. Нам надо будет 2-2,5 года. Если мы навалимся, мы реализуем этот проект и это будет изюминка, это будет на загляденье».
Більшість закордонних антикризових економічних планів вибудовуються на співпраці підприємництва та держави. Подібний досвід все частіше стає можливим і в Україні, принаймні, у проектах групи DCH. У 2017-му, після придбання нею контрольного пакету акцій, запрацював легендарний Харківський тракторний завод. Цей приклад, як результат вже працюючих інвестицій в українську економіку, наводить президент України, виступаючи на Міжнародному економічному форумі у Харкові.  
Петро Порошенко,пПрезидент України: «ХТЗ стояв. І треба було наших спільних зусиль, приїзда на завод для того, щоб запустити виробництво в найбільшій аграрній державі. Інвестор пообіцяв: якщо ми зробимо це, це і це, що держава зробила, буде 500 тракторів. Сьогодні є 800. Ось таке перевиконання я вітаю. Дякую».
  На Харківському економічному форумі Олександр Ярославський ще раз акцентує на своїй готовності приступити до реконструкції Дніпровського аеропорту. Ніяких технічних складнощів в реалізації не бачить.  
Олександр Ярославський, власник і президент бізнес-групи DCH: «0.46 — никаких логистических проблем, нет никаких туманов. Мы разгоним туманы, раздуем.  Плюс — необходимо решение правительства о финансировании взлетно-посадочной полосы. На сегодняшний день этого решения нет».
  Уряд на форумі представляє перший віце-прем’єр. Степан Кубів відзначає: шанси розпочати будівництво аеропорту у Дніпрі вже наступного року є.  
 Степан Кубів, перший віце-прем’єр-міністр України, міністр економічного розвитку і торгівлі України: «Я вважаю, що заклик Олександра Ярославського щодо дніпровського аеропорту має бути почутимй. Інформацію я донесу до відома членів Кабміну на урядовій нараді, яка відбудеться в цю середу, 3 жовтня. Донесу її і до депутатів, які засідають в бюджетному комітеті. І ми маємо всі шанси підтримати інфраструктурні проекти, які для України, і особливо для промислових регіонів, є невід’ємною складовою нових можливостей, збільшення експорту, міжнародної транслогістікі. Думаю, є всі шанси, що проект будівництва аеропорту в Дніпрі буде підтриманий».
  Підтримати інвестора вимагають і дніпровці. 27-го вересня на сайті президента України зареєстрували відповідну електронну петицію У документі відзначають скарги на поганий сервіс і завищені ціни в аеропорту, а також втрачені транспортні і туристичні можливості. Прохання здійснити фінансування на модернізацію діючої злітно-посадкової смуги дніпровського аеропорту із державного бюджету за 4 дні збирає більше 10 тисяч підписів із 25 тисяч необхідних для розгляду. Автор — Олена Кальянова Камера — Тарас Іванов Тож пропоную дніпровцям, а я думаю всі розуміють необхідність існування сучасного аеропорту у Дніпрі, підписати електронну петицію на сайті президента. Заодно з’явиться шанс перевірити, чи працює взагалі механізм електронних петицій в Україні.

Вибір редакції

Прогноз погоди на п’ятницю, 22 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Февраль, 18:42
Говоримо українською. У Дніпрі презентували відео, де іноземці читають вірші українських авторів (ВІДЕО)

Зібралися якось єврей, грузин, вірменин, росіянин і вирішили почитати вірші українською. Спробу уклали у таку собі відеоантологію і приурочили до

21 Февраль, 18:41
Верховна Рада проголосувала за реформування системи призову солдат на обов’язкову строкову службу

Відомо, що планується створити на базі військових комісаріатів територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, з метою забезпечення правового регулювання діяльності

21 Февраль, 18:23
Вступив в силу наказ, який дозволяє поліцейським користуватися безпілотними літальними апаратами

Тепер для забезпечення правопорядку і запобігання злочинам співробітники Національної поліції зможуть використовувати безпілотники. Про це йдеться в указі Міністерства внутрішніх

21 Февраль, 17:53
Прогноз погоди на 21 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

20 Февраль, 18:05
«Життя, обірвані війною» — книга нарисів про загиблих мешканців Кам’янського(ВІДЕО)

“Життя, обірвані війною”: у Дніпрі презентували книгу, присвячену Небесній сотні та захисникам України, які родом із Кам’янського. Захід відбувся 19-го

19 Февраль, 19:00
Прогноз погоди на 20 лютого, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Февраль, 18:34
На Дніпропетровщині піротехніки знешкодили 68 одиниць застарілих боєприпасів

19 Февраль, 17:44