02 Октябрь, 15:07

У Дніпрі стартувало голосування за проекти третього бюджету (ВІДЕО)

Третій бюджет участі у Дніпрі розпочав голосування. Нагадаємо: у серпні городяни подали заявки, чого не вистачає у їхньому районі? Для когось — це відремонтовані дороги, для когось — курси німецької мови. Проекти пройшли попередній відбір — і тепер виставленні на голосування. Ідеї, які здобудуть найбільшу підтримку дніпрян, втілять у життя за кошти міського бюджету. Такий конкурс у нашому місті проходить втретє. Минулого року його проводили двічі. Тепер будуть раз на рік. Які проекти пройшли попередній відбір цього разу, а які довелося відсіяти? Знайомтеся — Тетяна. Ще рік тому мешканці її будинку бідкалися: дорогу біля дому не ремонтували вже багато років. Нарікати на владу люди втомилися — взяли справу в свої руки. ОСББ подало заявку на бюджет участі. Проект ремонту дороги переміг у конкурсі. За нього проголосували 270 людей. Тепер біля першого будинку по вулиці Інженерній — нова пішохідна частина. Мешканці розрахували: на неї мало піти 190 тисяч гривень. Скільки витратило місто — невідомо, але підрядники до своїх обов’язків підійшли не зовсім відповідально.
 Тетяна Суворова, мешканка будинку на вул. Інженерній: «Главную проблему они не убрали: лужа, которая у нас всегда стояла возле одного из подъездов, она и осталась».
Крім того, мешканці будинку помітили: дощова вода не стікає по цьому асфальту, а просочується крізь нього. Тому, чи якісний ремонт — оцінять після зими. А поки люди, натхненні минулорічним успіхом, вирішили подбати про весь район.
Тетяна Суворова, мешканка будинку на вул. Інженерній: «Планируем благоустроить дворы в районе Героев Сталинграда или проспекта Богдана Хмельницкого, 111-113. Сделать здесь ролледром и сделать спортивные площадки — футбольное современное поле на месте старого советского, волейбольную, баскетбольную площадку, поставить теннисные столы, лавочки».
Ці плани мешканці 12 кварталу виклали в проекті, який подали на бюджет участі 2018. Однією заявкою не обмежились, написали і другу: прагнуть створити на вулиці Інженерній зону сімейного відпочинку.
Тетяна Суворова, мешканка будинку на вул. Інженерній: «Расставить лавочки, постелить рулонные газоны, разбить клумбы. Мы заказываем кусты, цветы, деревья. Установить беседку; мы хотели там сделать ручеёк такой, фонтан».
Територія омріяної зони відпочинку занедбана вже кількадесят років. Тут розкидані відходи будівництва і, за замовчуванням, знаходиться громадський туалет. Активісти вірять: перемога в бюджеті участі все змінить. Обидва проекти Тетяни пройшли попередній відбір.
Олександр Купрієнко, голова експертної комісії з бюджету участі Дніпра: «Отобрали 192 проекта. Всего было подано 279 проектов».
Сорок заявок забрали самі автори. Іще сорок, за словами голови експертної комісії, не відповідали конкурсним умовам.
Олександр Купрієнко, голова експертної комісії з бюджету участі Дніпра: «Либо это были капитальные ремонты, которых мы в этом году решили не делать; либо это была территория не городская, которую мы также не можем обслуживать и реализовывать там проекты; либо это были авторы-сотрудники коммунальных предприятий, которых мы также не допускаем, чтобы избежать конфликтов интересов».
Останні 7 заявок відхилили профільні департаменти. Першого жовтня на сайті бюджету участі стартувало голосування за відібрані проекти. В перші години до нього долучилось майже півтисячі городян. Голосувати можна три тижні, але ці строки можуть змінити. Переможців мають оголосити наприкінці жовтня, а реалізують проекти наступного року. Тетяна каже: навіть якщо її задум не втілять у життя, мешканці 12 кварталу не припинять боротися за благоустрій району. Вони вже мають ідеї для наступного конкурсу. Автор — Юлія Бублик Камера — Максим Бодриченко

Вибір редакції

На Дніпропетровщині будуємо малі групові будинки для дітей-сиріт – Валентин Резніченко 

Комфортне житло,  домашня атмосфера та багато спілкування з однолітками. На Дніпропетровщині зводять сучасні будинки для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського

12 Декабрь, 16:32
Як припинити недобросовісну конкуренцію на ринку ялинок, вирішували сьогодні в обласній раді

Керівництво лісового та мисливського господарства підсумували сумну статистику для наших лісгоспів. За їхньою інформацією, цього року значно зменшився попит на

12 Декабрь, 16:25
Прогноз погоди на 13 грудня, четвер, Дніпро і область (ВІДЕО)

12 Декабрь, 15:46
Військова лексика у календарі: благодійний фонд “Повернись живим” презентував новий арт-проект (ВІДЕО)

Найбільш популярні і зрозумілі на фронті слова використали у новому проекті фонду «Повернись живим». Благодійники презентували у Дніпрі арт-календар в

11 Декабрь, 18:34
Прогноз погоди на середу, 12 грудня, Дніпро та область (ВІДЕО)

11 Декабрь, 18:21
1 200 000 гривень для довгожителів Дніпропетровщини надала обласна рада

Для них кожен новий день – це маленьке життя. 2018-й в Україні зустрічають майже 7 тисяч довгожителів, яким понад 100

11 Декабрь, 17:11
У 2018-му розчистили майже 3 км річки Чаплинка в Петриківському районі

Розчистка русла та відновлення течії. Дніпропетровська облдержадміністрація оновлює річку Чаплинка в Петриківському районі. Водойма була замуленою десятки років і вже

11 Декабрь, 15:32
Картина ван Гога за 2 години: секрети швидкої вишивки розкрили у Дніпрі (ВІДЕО)

Картина ван Гога за 2 години: секрети швидкої вишивки розкрили у Дніпрі   Як вишити картину за 2 години? Секрети

11 Декабрь, 08:19