02 Октябрь, 15:07

У Дніпрі стартувало голосування за проекти третього бюджету (ВІДЕО)

Третій бюджет участі у Дніпрі розпочав голосування. Нагадаємо: у серпні городяни подали заявки, чого не вистачає у їхньому районі? Для когось — це відремонтовані дороги, для когось — курси німецької мови. Проекти пройшли попередній відбір — і тепер виставленні на голосування. Ідеї, які здобудуть найбільшу підтримку дніпрян, втілять у життя за кошти міського бюджету. Такий конкурс у нашому місті проходить втретє. Минулого року його проводили двічі. Тепер будуть раз на рік. Які проекти пройшли попередній відбір цього разу, а які довелося відсіяти? Знайомтеся — Тетяна. Ще рік тому мешканці її будинку бідкалися: дорогу біля дому не ремонтували вже багато років. Нарікати на владу люди втомилися — взяли справу в свої руки. ОСББ подало заявку на бюджет участі. Проект ремонту дороги переміг у конкурсі. За нього проголосували 270 людей. Тепер біля першого будинку по вулиці Інженерній — нова пішохідна частина. Мешканці розрахували: на неї мало піти 190 тисяч гривень. Скільки витратило місто — невідомо, але підрядники до своїх обов’язків підійшли не зовсім відповідально.
 Тетяна Суворова, мешканка будинку на вул. Інженерній: «Главную проблему они не убрали: лужа, которая у нас всегда стояла возле одного из подъездов, она и осталась».
Крім того, мешканці будинку помітили: дощова вода не стікає по цьому асфальту, а просочується крізь нього. Тому, чи якісний ремонт — оцінять після зими. А поки люди, натхненні минулорічним успіхом, вирішили подбати про весь район.
Тетяна Суворова, мешканка будинку на вул. Інженерній: «Планируем благоустроить дворы в районе Героев Сталинграда или проспекта Богдана Хмельницкого, 111-113. Сделать здесь ролледром и сделать спортивные площадки — футбольное современное поле на месте старого советского, волейбольную, баскетбольную площадку, поставить теннисные столы, лавочки».
Ці плани мешканці 12 кварталу виклали в проекті, який подали на бюджет участі 2018. Однією заявкою не обмежились, написали і другу: прагнуть створити на вулиці Інженерній зону сімейного відпочинку.
Тетяна Суворова, мешканка будинку на вул. Інженерній: «Расставить лавочки, постелить рулонные газоны, разбить клумбы. Мы заказываем кусты, цветы, деревья. Установить беседку; мы хотели там сделать ручеёк такой, фонтан».
Територія омріяної зони відпочинку занедбана вже кількадесят років. Тут розкидані відходи будівництва і, за замовчуванням, знаходиться громадський туалет. Активісти вірять: перемога в бюджеті участі все змінить. Обидва проекти Тетяни пройшли попередній відбір.
Олександр Купрієнко, голова експертної комісії з бюджету участі Дніпра: «Отобрали 192 проекта. Всего было подано 279 проектов».
Сорок заявок забрали самі автори. Іще сорок, за словами голови експертної комісії, не відповідали конкурсним умовам.
Олександр Купрієнко, голова експертної комісії з бюджету участі Дніпра: «Либо это были капитальные ремонты, которых мы в этом году решили не делать; либо это была территория не городская, которую мы также не можем обслуживать и реализовывать там проекты; либо это были авторы-сотрудники коммунальных предприятий, которых мы также не допускаем, чтобы избежать конфликтов интересов».
Останні 7 заявок відхилили профільні департаменти. Першого жовтня на сайті бюджету участі стартувало голосування за відібрані проекти. В перші години до нього долучилось майже півтисячі городян. Голосувати можна три тижні, але ці строки можуть змінити. Переможців мають оголосити наприкінці жовтня, а реалізують проекти наступного року. Тетяна каже: навіть якщо її задум не втілять у життя, мешканці 12 кварталу не припинять боротися за благоустрій району. Вони вже мають ідеї для наступного конкурсу. Автор — Юлія Бублик Камера — Максим Бодриченко

Вибір редакції

Фінансування злітної смуги  аеропорту Дніпра — у планах держави на 2019 рік, а Гіперлуп — уже в роботі (ВІДЕО)

Фінансування злітної смуги  аеропорту Дніпра — у планах держави на 2019 рік, а Гіперлуп — уже в роботі. Якщо вірити

12 Октябрь, 17:40
Прогноз погоди по місту і області на вихідні, 13 та 14 жовтня (ВІДЕО)

12 Октябрь, 17:15
Понад 150 виставок та 5 тисяч художніх творів: дніпровський Музей українського живопису святкує 5-річчя (ВІДЕО)

Більше ста п’ятдесяти виставок, музейна колекція у 5 тисяч творів живопису, графіки та скульптури, шалена любов відвідувачів — і таке

12 Октябрь, 15:54
Чергову партію книжок доставили до буккросингу лікарні Мечникова   

«Буккросинг  відкрили у лікарні Мечникова у 2017 році. З того часу регулярно поповнюємо полички новими книжками – щоразу привозимо кількасот

12 Октябрь, 15:40
Прогноз погоди на 12 жовтня, Дніпро та область (ВІДЕО)

11 Октябрь, 13:12
Військовий БТР врізався в маршрутку в селищі Меліоративне

На Дніпропетровщині військовий БТР врізався в маршрутку. Аварія сталася вранці середи поблизу залізничного переїзду в селищі Меліоративному. Зазначимо: в цьому

10 Октябрь, 21:36
Віктор Шендерович у Дніпрі відвідав «будинок Галича» (КОМЕНТАР)

Російський письменник-сатирик, теле- і радіоведучий, публіцист, блогер, правозахисник Віктор Шендерович презентував у Дніпрі свою давно омріяну книгу “Лєц. 20 століття”.

10 Октябрь, 21:26
Прогноз погоди по місту і області на 11 жовтня, четвер (ВІДЕО)

10 Октябрь, 18:05