05 Октябрь, 16:51

Особисті речі митрополита Шептицького — вперше у Дніпрі (ВІДЕО)

Особисті речі Андрея Шептицького вперше привезли до Дніпра. Їх експонують у садибі Яворницького. Виставку збирали із львівських музеїв. Серед експонатів — одяг, книги, ікони, світлини і найцінніша річ для дослідників — зразок волосяя митрополита. Майже канонічне ім’я Андрея Шептицького широко відоме на Західній Україні. Тепер більше про митрополита дізнаються і дніпряни. Він — меценат і бізнесмен, предстоятель Української греко-католицької церкви, один з найбагатших людей Галичини — митрополит Андрей Шептицький.
Ігор Щупак, кандидат історичних наук: «Якщо є українські герої, які об’єднують українське суспільство, то як на мене, — це є митрополит Андрей Шептицький.
Більше 60 особистих речей митрополита Андрія   до Дніпра привезли  із  Національного музею у Львові.  
Отець Севастіян, колекціонер: «Коли він зібрав велику колекцію ікон, він віддав її українському народові. Не Галичині, а українському народові».
Частину експонатів надали зі Львівського музею історії релігії.
Орест Малиць, очільник Львівського музею історії релігії: «Речі, які мали відношення до Андрія Шептицького, вони, як правило, вилучалися, знищувалися, тому ці предмети, які є в нас, вони збиралися приватними особами і потрапили до музею вже після 1991 року».
У Львові ім’ям владики Андрія названий музей, який він заснував у 1905 році, в Івано-Франківську є майдан Шептицького, у Тернополі — сквер і ще десятки топонімів по всій Україні носять імя митрополита. Про нього пишуть наукові праці та видають дитячі книжки.
Отець Севастіян, колекціонер: «Радянська пропагнда висвітлювала постать Андрея Шептицького як колаборанта, як зрадника, як фашиста, як нациста».
  І у радянської пропаганди на те були цілком об’єктивні причини: життя Андрея Шептицького проходило між двома тоталітарними системами.  
Ігор Щупак, кандидат історичних наук: «Так, це правда, що він вітав німецьку армію і Гітлера, як визволителя від більшовицького ярма. І тільки тоді, коли він побачив сутність нацистського режиму, він написав листа Папі Римському, що нациський режим є ще кривавіший від радянського».
  Приймає львівську виставку меморіальний будинок Дмитра Яворницького
Яна Тимошенко, завідувачка меморіального будинку-музею Дмитра Яворницького: «Взагалі, для виставок — це велика рідкість, коли виставка складається тільки з оригіналів».
 
Ігор Щупак, кандидат історичних наук: «Є в єврейській традиці, коли прийде месія, то його будуть зустрічати з Торою в руках. Коли митрополит Шептицький приходив до єврейської родини, то його зустрічали з Торою в руках».
  Помер митрополит 1 листопада 1944 року і похований у крипті собору Святого Юра. Процес канонізації Андрея Шептицького триває і досі. Виставка ж його собистих речей у Дніпрі затримається до 10 грудня.   Автор — Оля Василець Камера — Максим Бодриченко

Вибір редакції

Фінансування злітної смуги  аеропорту Дніпра — у планах держави на 2019 рік, а Гіперлуп — уже в роботі (ВІДЕО)

Фінансування злітної смуги  аеропорту Дніпра — у планах держави на 2019 рік, а Гіперлуп — уже в роботі. Якщо вірити

12 Октябрь, 17:40
Прогноз погоди по місту і області на вихідні, 13 та 14 жовтня (ВІДЕО)

12 Октябрь, 17:15
Понад 150 виставок та 5 тисяч художніх творів: дніпровський Музей українського живопису святкує 5-річчя (ВІДЕО)

Більше ста п’ятдесяти виставок, музейна колекція у 5 тисяч творів живопису, графіки та скульптури, шалена любов відвідувачів — і таке

12 Октябрь, 15:54
Чергову партію книжок доставили до буккросингу лікарні Мечникова   

«Буккросинг  відкрили у лікарні Мечникова у 2017 році. З того часу регулярно поповнюємо полички новими книжками – щоразу привозимо кількасот

12 Октябрь, 15:40
Прогноз погоди на 12 жовтня, Дніпро та область (ВІДЕО)

11 Октябрь, 13:12
Військовий БТР врізався в маршрутку в селищі Меліоративне

На Дніпропетровщині військовий БТР врізався в маршрутку. Аварія сталася вранці середи поблизу залізничного переїзду в селищі Меліоративному. Зазначимо: в цьому

10 Октябрь, 21:36
Віктор Шендерович у Дніпрі відвідав «будинок Галича» (КОМЕНТАР)

Російський письменник-сатирик, теле- і радіоведучий, публіцист, блогер, правозахисник Віктор Шендерович презентував у Дніпрі свою давно омріяну книгу “Лєц. 20 століття”.

10 Октябрь, 21:26
Прогноз погоди по місту і області на 11 жовтня, четвер (ВІДЕО)

10 Октябрь, 18:05