09 Октябрь, 17:56

Кров для життя: у лікарні ім.Мечникова пройшов черговий день донора (ВІДЕО)

Кров для життя: у лікарні ім.Мечникова пройшов черговий день донора Охочих поділитись кров’ю цього разу не бракувало. Станом на десяту ранку в лікарні зареєструвалися близько 200 людей і протягом дня черги не меншали. З кожним роком українці все активніше діляться кров’ю. Особливо популярним донорство стало з початком бойових дій на сході країни — війна багатьом дала наочно зрозуміти навіщо потрібні донори. Люди, що ніколи не робили цього в мирних умовах, стали активно здавати кров чотири роки тому і продовжують досі. 9 жовтня близько 300 дніпрян зібралися на черговий День донора в обласній лікарні.
Сергій Риженко, головний лікар лікарні ім. Мечникова: «На сегодняшний момент у нас заканчиваются запасы крови. Есть небольшие запасы, но мы пополняем наш банк крови постоянно для того, чтобы в любую секунду каждый травмированный, каждый раненый человек, который поступает в больницу, мог получить необходимую помощь».
Лікарі кажуть: донорство — це особливий вид волонтерства. Він потребує не тільки щирого серця, а і міцного здоров’я. Іноді навіть олімпійського!
Діна Міфтахутдинова, директорка школи вищої спортивної майстерності, призерка Олімпійських ігор: «Я считаю своим долгом сегодня прийти, поделиться частичкой своего сердца, потому что на протяжении четырех лет мы видим сколько жизней унесла война на востоке, сколько бессонных ночей провели жены, матери и врачи. Если я смогу помочь хоть каплей своей крови, я хочу сегодня стать самым первым донором в больнице».
Одна донація крові складає в середньому 450 мл — їх може вистачити на три врятовані життя. Кров до кінця не вивчена, тому дослідження тривають досі. У наш час прийнято визначати її по групі і резус-фактору. Аліна щойно встала з донорського ліжка. Почувається добре, на слабкість не скаржиться. Дівчина знає як правильно готуватися до кроводачі.
«Там ограничение идет в питании: нельзя молочные продукты, масло, мясо нельзя… Перед самой сдачей лучше всего выпить сладкий чай и съесть кашу без масла с чем-то сладким. Печенье можно. Нельзя алкоголь, нельзя курить».
Автор — Стас Коновалов Камера — Руслан Герасименко

Вибір редакції

Фінансування злітної смуги  аеропорту Дніпра — у планах держави на 2019 рік, а Гіперлуп — уже в роботі (ВІДЕО)

Фінансування злітної смуги  аеропорту Дніпра — у планах держави на 2019 рік, а Гіперлуп — уже в роботі. Якщо вірити

12 Октябрь, 17:40
Прогноз погоди по місту і області на вихідні, 13 та 14 жовтня (ВІДЕО)

12 Октябрь, 17:15
Понад 150 виставок та 5 тисяч художніх творів: дніпровський Музей українського живопису святкує 5-річчя (ВІДЕО)

Більше ста п’ятдесяти виставок, музейна колекція у 5 тисяч творів живопису, графіки та скульптури, шалена любов відвідувачів — і таке

12 Октябрь, 15:54
Чергову партію книжок доставили до буккросингу лікарні Мечникова   

«Буккросинг  відкрили у лікарні Мечникова у 2017 році. З того часу регулярно поповнюємо полички новими книжками – щоразу привозимо кількасот

12 Октябрь, 15:40
Прогноз погоди на 12 жовтня, Дніпро та область (ВІДЕО)

11 Октябрь, 13:12
Військовий БТР врізався в маршрутку в селищі Меліоративне

На Дніпропетровщині військовий БТР врізався в маршрутку. Аварія сталася вранці середи поблизу залізничного переїзду в селищі Меліоративному. Зазначимо: в цьому

10 Октябрь, 21:36
Віктор Шендерович у Дніпрі відвідав «будинок Галича» (КОМЕНТАР)

Російський письменник-сатирик, теле- і радіоведучий, публіцист, блогер, правозахисник Віктор Шендерович презентував у Дніпрі свою давно омріяну книгу “Лєц. 20 століття”.

10 Октябрь, 21:26
Прогноз погоди по місту і області на 11 жовтня, четвер (ВІДЕО)

10 Октябрь, 18:05