09 Октябрь, 17:56

Кров для життя: у лікарні ім.Мечникова пройшов черговий день донора (ВІДЕО)

Кров для життя: у лікарні ім.Мечникова пройшов черговий день донора Охочих поділитись кров’ю цього разу не бракувало. Станом на десяту ранку в лікарні зареєструвалися близько 200 людей і протягом дня черги не меншали. З кожним роком українці все активніше діляться кров’ю. Особливо популярним донорство стало з початком бойових дій на сході країни — війна багатьом дала наочно зрозуміти навіщо потрібні донори. Люди, що ніколи не робили цього в мирних умовах, стали активно здавати кров чотири роки тому і продовжують досі. 9 жовтня близько 300 дніпрян зібралися на черговий День донора в обласній лікарні.
Сергій Риженко, головний лікар лікарні ім. Мечникова: «На сегодняшний момент у нас заканчиваются запасы крови. Есть небольшие запасы, но мы пополняем наш банк крови постоянно для того, чтобы в любую секунду каждый травмированный, каждый раненый человек, который поступает в больницу, мог получить необходимую помощь».
Лікарі кажуть: донорство — це особливий вид волонтерства. Він потребує не тільки щирого серця, а і міцного здоров’я. Іноді навіть олімпійського!
Діна Міфтахутдинова, директорка школи вищої спортивної майстерності, призерка Олімпійських ігор: «Я считаю своим долгом сегодня прийти, поделиться частичкой своего сердца, потому что на протяжении четырех лет мы видим сколько жизней унесла война на востоке, сколько бессонных ночей провели жены, матери и врачи. Если я смогу помочь хоть каплей своей крови, я хочу сегодня стать самым первым донором в больнице».
Одна донація крові складає в середньому 450 мл — їх може вистачити на три врятовані життя. Кров до кінця не вивчена, тому дослідження тривають досі. У наш час прийнято визначати її по групі і резус-фактору. Аліна щойно встала з донорського ліжка. Почувається добре, на слабкість не скаржиться. Дівчина знає як правильно готуватися до кроводачі.
«Там ограничение идет в питании: нельзя молочные продукты, масло, мясо нельзя… Перед самой сдачей лучше всего выпить сладкий чай и съесть кашу без масла с чем-то сладким. Печенье можно. Нельзя алкоголь, нельзя курить».
Автор — Стас Коновалов Камера — Руслан Герасименко

Вибір редакції

Прогноз погоди на п’ятницю, 22 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Февраль, 18:42
Говоримо українською. У Дніпрі презентували відео, де іноземці читають вірші українських авторів (ВІДЕО)

Зібралися якось єврей, грузин, вірменин, росіянин і вирішили почитати вірші українською. Спробу уклали у таку собі відеоантологію і приурочили до

21 Февраль, 18:41
Верховна Рада проголосувала за реформування системи призову солдат на обов’язкову строкову службу

Відомо, що планується створити на базі військових комісаріатів територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, з метою забезпечення правового регулювання діяльності

21 Февраль, 18:23
Вступив в силу наказ, який дозволяє поліцейським користуватися безпілотними літальними апаратами

Тепер для забезпечення правопорядку і запобігання злочинам співробітники Національної поліції зможуть використовувати безпілотники. Про це йдеться в указі Міністерства внутрішніх

21 Февраль, 17:53
Прогноз погоди на 21 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

20 Февраль, 18:05
«Життя, обірвані війною» — книга нарисів про загиблих мешканців Кам’янського(ВІДЕО)

“Життя, обірвані війною”: у Дніпрі презентували книгу, присвячену Небесній сотні та захисникам України, які родом із Кам’янського. Захід відбувся 19-го

19 Февраль, 19:00
Прогноз погоди на 20 лютого, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Февраль, 18:34
На Дніпропетровщині піротехніки знешкодили 68 одиниць застарілих боєприпасів

19 Февраль, 17:44