11 Октябрь, 17:16

Риба проти водоростів: у Дніпро випустили ще 400 тисяч мальків (ВІДЕО)

Риба проти водоростів: у Дніпро випустили ще 400 тисяч мальків Третю осінь поспіль річка Дніпро поповнюється мальками. В 2018-му зариблення почали 11-го жовтня — в цей день в річку відправили 400 тисяч рибин із 2 мільйонів запланованих. Мета такого планового відновлення біоресурсу водойми — боротьба з надокучливими водоростями.   Дніпро ще за радянських часів зі стрімкої річки перетворився на каскад гребель і водосховищ, в яких вода — стояча, а це — ідеальні умови для розмноження синьо-зелених водоростей та інших рослин, які притаманні більш озерам, ніж річкам. Аби стабілізувати екосистему природним шляхом і розробили проект зариблення Дніпра.
 
  Зариблення проводитимуть у шість етапів на верхній ділянці Дніпровського водосховища. Цьогоріч — це останнє зариблення. Потім буде пауза в три роки, тож у наступному році мальків випускатимуть вже в інших місцях. Програма довготривала — до 2025-го року: за цей час до річки випустять 9 млн. мальків. На думку вчених, цього біоресурсу має вистачити, щоб звільнити Дніпро від водоростей.  
Руслан Стрілець — директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА: «Зариблення відбувається восени. У 2016-му році ми розробили спільно з науковцями проект, згідно з яким ми визначили якої риби, в якій кількості і в яких місцях треба випускати, якого малька, для того, щоб якість води у річці щороку ставала все краща і краща».
  Коропи, товстолобики та білі амури — саме ці рибини мають очистити воду, з’їдаючи надлишок водоростей. Мальків закупили обласним коштом через систему Prozorro — тендер виграла рибоводна компанія з Херсонської області.  
 Віктор Кузора — голова громадської організації «Дніпровська природна інспекція»: «Очень бы хотелось, чтобы поблагодарили рыбаки-любители за это, потому что сегодня в Днепровском водохранилище рыбалка будет в течение года или два — одна из лучших, чем на любых платных ставках. Сколько лет было до этого, зарыбления не проводились никогда так качественно, не проводились в полном объёме — это было либо на бумаге, либо было в планах-проектах, но на самом деле до этого рук не доходило».
  Науковці “Дніпровської природної інспекції” вже три роки поспіль слідкують за показниками води — її якість хоч і потроху, але покращується. Якщо все йтиме за планом, то в 25-му році люди купатимуться в синьому Дніпрі, а не в зеленому.  

Вибір редакції

Прогноз погоди на 2 та 3 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

01 Февраль, 19:05
На Дніпропетровщині в моторошній аварії згорів живцем водій іномарки

Згорів живцем під час ДТП. На Дніпропетровщині в моторошній аварії загинув водій автомобіля «Рено». Іншого учасника лобового зіткнення - кермувальника

01 Февраль, 16:56
Прогноз погоди на 1 лютого, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

31 Январь, 18:55
У провадженні щодо генерала Назарова оголошена перерва до 21 лютого 2019 року

Сьогодні у Дніпровському апеляційному суді продовжили розгляд кримінального провадження за апеляційними скаргами захисника Турик М.П. в інтересах обвинуваченого Назарова В.М., обвинуваченого Назарова

31 Январь, 17:39
Прогноз погоди на 31 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

30 Январь, 18:57
Українська «Вікіпедія» відзначає 15-тиріччя (ВІДЕО)

На честь цієї дати по всій Україні проходить низка тематичних заходів.  Як це було у Дніпрі — дивіться у сюжеті.

30 Январь, 18:55
Музей імені Скуратовського відзначив свою першу річницю (ВІДЕО)

Маленький, але ювілей — музей пам’яті композитора і поета Володимира Скуратовського відзначив свою першу річницю. 29-го січня в музичній школі

30 Январь, 18:53
Пожежа у занедбаній будівлі Дніпра — рятувальники зупинили вогонь, постраждалих не виявили

Пожежа на бульварі Кучеревського у Дніпрі зайнялася на першому поверсі занедбаної будівлі. Вогонь пошкодив теплоізоляцію та пластикові труби на площі

29 Январь, 18:53