11 Октябрь, 17:16

Риба проти водоростів: у Дніпро випустили ще 400 тисяч мальків (ВІДЕО)

Риба проти водоростів: у Дніпро випустили ще 400 тисяч мальків Третю осінь поспіль річка Дніпро поповнюється мальками. В 2018-му зариблення почали 11-го жовтня — в цей день в річку відправили 400 тисяч рибин із 2 мільйонів запланованих. Мета такого планового відновлення біоресурсу водойми — боротьба з надокучливими водоростями.   Дніпро ще за радянських часів зі стрімкої річки перетворився на каскад гребель і водосховищ, в яких вода — стояча, а це — ідеальні умови для розмноження синьо-зелених водоростей та інших рослин, які притаманні більш озерам, ніж річкам. Аби стабілізувати екосистему природним шляхом і розробили проект зариблення Дніпра.
 
  Зариблення проводитимуть у шість етапів на верхній ділянці Дніпровського водосховища. Цьогоріч — це останнє зариблення. Потім буде пауза в три роки, тож у наступному році мальків випускатимуть вже в інших місцях. Програма довготривала — до 2025-го року: за цей час до річки випустять 9 млн. мальків. На думку вчених, цього біоресурсу має вистачити, щоб звільнити Дніпро від водоростей.  
Руслан Стрілець — директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА: «Зариблення відбувається восени. У 2016-му році ми розробили спільно з науковцями проект, згідно з яким ми визначили якої риби, в якій кількості і в яких місцях треба випускати, якого малька, для того, щоб якість води у річці щороку ставала все краща і краща».
  Коропи, товстолобики та білі амури — саме ці рибини мають очистити воду, з’їдаючи надлишок водоростей. Мальків закупили обласним коштом через систему Prozorro — тендер виграла рибоводна компанія з Херсонської області.  
 Віктор Кузора — голова громадської організації «Дніпровська природна інспекція»: «Очень бы хотелось, чтобы поблагодарили рыбаки-любители за это, потому что сегодня в Днепровском водохранилище рыбалка будет в течение года или два — одна из лучших, чем на любых платных ставках. Сколько лет было до этого, зарыбления не проводились никогда так качественно, не проводились в полном объёме — это было либо на бумаге, либо было в планах-проектах, но на самом деле до этого рук не доходило».
  Науковці “Дніпровської природної інспекції” вже три роки поспіль слідкують за показниками води — її якість хоч і потроху, але покращується. Якщо все йтиме за планом, то в 25-му році люди купатимуться в синьому Дніпрі, а не в зеленому.  

Вибір редакції

На Дніпропетровщині будуємо малі групові будинки для дітей-сиріт – Валентин Резніченко 

Комфортне житло,  домашня атмосфера та багато спілкування з однолітками. На Дніпропетровщині зводять сучасні будинки для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського

12 Декабрь, 16:32
Як припинити недобросовісну конкуренцію на ринку ялинок, вирішували сьогодні в обласній раді

Керівництво лісового та мисливського господарства підсумували сумну статистику для наших лісгоспів. За їхньою інформацією, цього року значно зменшився попит на

12 Декабрь, 16:25
Прогноз погоди на 13 грудня, четвер, Дніпро і область (ВІДЕО)

12 Декабрь, 15:46
Військова лексика у календарі: благодійний фонд “Повернись живим” презентував новий арт-проект (ВІДЕО)

Найбільш популярні і зрозумілі на фронті слова використали у новому проекті фонду «Повернись живим». Благодійники презентували у Дніпрі арт-календар в

11 Декабрь, 18:34
Прогноз погоди на середу, 12 грудня, Дніпро та область (ВІДЕО)

11 Декабрь, 18:21
1 200 000 гривень для довгожителів Дніпропетровщини надала обласна рада

Для них кожен новий день – це маленьке життя. 2018-й в Україні зустрічають майже 7 тисяч довгожителів, яким понад 100

11 Декабрь, 17:11
У 2018-му розчистили майже 3 км річки Чаплинка в Петриківському районі

Розчистка русла та відновлення течії. Дніпропетровська облдержадміністрація оновлює річку Чаплинка в Петриківському районі. Водойма була замуленою десятки років і вже

11 Декабрь, 15:32
Картина ван Гога за 2 години: секрети швидкої вишивки розкрили у Дніпрі (ВІДЕО)

Картина ван Гога за 2 години: секрети швидкої вишивки розкрили у Дніпрі   Як вишити картину за 2 години? Секрети

11 Декабрь, 08:19