11 Октябрь, 17:16

Риба проти водоростів: у Дніпро випустили ще 400 тисяч мальків (ВІДЕО)

Риба проти водоростів: у Дніпро випустили ще 400 тисяч мальків Третю осінь поспіль річка Дніпро поповнюється мальками. В 2018-му зариблення почали 11-го жовтня — в цей день в річку відправили 400 тисяч рибин із 2 мільйонів запланованих. Мета такого планового відновлення біоресурсу водойми — боротьба з надокучливими водоростями.   Дніпро ще за радянських часів зі стрімкої річки перетворився на каскад гребель і водосховищ, в яких вода — стояча, а це — ідеальні умови для розмноження синьо-зелених водоростей та інших рослин, які притаманні більш озерам, ніж річкам. Аби стабілізувати екосистему природним шляхом і розробили проект зариблення Дніпра.
 
  Зариблення проводитимуть у шість етапів на верхній ділянці Дніпровського водосховища. Цьогоріч — це останнє зариблення. Потім буде пауза в три роки, тож у наступному році мальків випускатимуть вже в інших місцях. Програма довготривала — до 2025-го року: за цей час до річки випустять 9 млн. мальків. На думку вчених, цього біоресурсу має вистачити, щоб звільнити Дніпро від водоростей.  
Руслан Стрілець — директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА: «Зариблення відбувається восени. У 2016-му році ми розробили спільно з науковцями проект, згідно з яким ми визначили якої риби, в якій кількості і в яких місцях треба випускати, якого малька, для того, щоб якість води у річці щороку ставала все краща і краща».
  Коропи, товстолобики та білі амури — саме ці рибини мають очистити воду, з’їдаючи надлишок водоростей. Мальків закупили обласним коштом через систему Prozorro — тендер виграла рибоводна компанія з Херсонської області.  
 Віктор Кузора — голова громадської організації «Дніпровська природна інспекція»: «Очень бы хотелось, чтобы поблагодарили рыбаки-любители за это, потому что сегодня в Днепровском водохранилище рыбалка будет в течение года или два — одна из лучших, чем на любых платных ставках. Сколько лет было до этого, зарыбления не проводились никогда так качественно, не проводились в полном объёме — это было либо на бумаге, либо было в планах-проектах, но на самом деле до этого рук не доходило».
  Науковці “Дніпровської природної інспекції” вже три роки поспіль слідкують за показниками води — її якість хоч і потроху, але покращується. Якщо все йтиме за планом, то в 25-му році люди купатимуться в синьому Дніпрі, а не в зеленому.  

Вибір редакції

Фінансування злітної смуги  аеропорту Дніпра — у планах держави на 2019 рік, а Гіперлуп — уже в роботі (ВІДЕО)

Фінансування злітної смуги  аеропорту Дніпра — у планах держави на 2019 рік, а Гіперлуп — уже в роботі. Якщо вірити

12 Октябрь, 17:40
Прогноз погоди по місту і області на вихідні, 13 та 14 жовтня (ВІДЕО)

12 Октябрь, 17:15
Понад 150 виставок та 5 тисяч художніх творів: дніпровський Музей українського живопису святкує 5-річчя (ВІДЕО)

Більше ста п’ятдесяти виставок, музейна колекція у 5 тисяч творів живопису, графіки та скульптури, шалена любов відвідувачів — і таке

12 Октябрь, 15:54
Чергову партію книжок доставили до буккросингу лікарні Мечникова   

«Буккросинг  відкрили у лікарні Мечникова у 2017 році. З того часу регулярно поповнюємо полички новими книжками – щоразу привозимо кількасот

12 Октябрь, 15:40
Прогноз погоди на 12 жовтня, Дніпро та область (ВІДЕО)

11 Октябрь, 13:12
Військовий БТР врізався в маршрутку в селищі Меліоративне

На Дніпропетровщині військовий БТР врізався в маршрутку. Аварія сталася вранці середи поблизу залізничного переїзду в селищі Меліоративному. Зазначимо: в цьому

10 Октябрь, 21:36
Віктор Шендерович у Дніпрі відвідав «будинок Галича» (КОМЕНТАР)

Російський письменник-сатирик, теле- і радіоведучий, публіцист, блогер, правозахисник Віктор Шендерович презентував у Дніпрі свою давно омріяну книгу “Лєц. 20 століття”.

10 Октябрь, 21:26
Прогноз погоди по місту і області на 11 жовтня, четвер (ВІДЕО)

10 Октябрь, 18:05