12 Октябрь, 17:40

Фінансування злітної смуги  аеропорту Дніпра — у планах держави на 2019 рік, а Гіперлуп — уже в роботі (ВІДЕО)

Фінансування злітної смуги  аеропорту Дніпра — у планах держави на 2019 рік, а Гіперлуп — уже в роботі. Якщо вірити міністру інфраструктури України Володимиру Омеляну. 12 жовтня він відвідав Дніпро. Що здобули і на що чекати в найближчому майбутньому в Дніпропетровській області —  далі. Трасу «Дніпро-Запоріжжя» відкрили в серпні 2018. Будували її рік за рахунок обласного бюджету. Міністр інфраструктури зазначив, що незабаром там встановлять пункти габаритно-вагового контролю, аби перевантажені фури не пошкодили щойно збудовану дорогу.
Володимир Омелян, міністр інфраструктури України: «Будуючи дороги, ми повинні вберегти їх від перенавантаження комерційного перевізника. Ми бачимо, що достатньо часто нехтуються дозволених 40 тонн, дозволяють собі возити 60-70, а то і більше. Це недопустимо. І це буде зупинено за рахунок контролю».
Болюче для Дніпра питання — аеропорт. Відповіді про його долю від міністра особливо чекають. Омелян каже: відновити злітну смугу дійсно планують. На ремонт збираються виділити 1 млрд. гривень у наступному році.
Володимир Омелян, міністр інфраструктури України: «Ми підготували всю документацію. Для нас є дедлайн — березень наступного року, що ми завершимо її погодження. Нам в бюджеті 2019 року потрібно передбачити 1 млрд. гривень державного фінансування на цю злітну смугу. Тоді ми зможемо спокійно перейти до тендерної процедури. Почати її спорудження вже в квітні-травні наступного року. Наша мета, — щоб впродовж одного будівельного сезону 2019 року ми завершили саму злітну смугу в бетоні. І протягом півріччя чи 2020 року могли повністю пустити її в експлуатацію».
Гіперлуп, каже міністр, теж не утопія: вже цього року мають закінчити наукову оцінку проекту, і навіть уже отримали потрібну документацію від німців.
Володимир Омелян, міністр інфраструктури України: «Сподіваємося перейти до планування пілотного проекту в Дніпрі наступного року. Ми розраховуємо на фінансування з боку Єврокомісії в рамках Центру транспортних перспективних інновацій, який буде засновано цього року. І також участь приватного капіталу. На нашу точку зору, цей проект цікавий, щоб українські компанії, українські технології знайшли вихід на зовнішні ринки. І стали важливим елементом в створенні нових транспортних рішень для всієї землі».

Вибір редакції

Прогноз погоди на п’ятницю, 22 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Февраль, 18:42
Говоримо українською. У Дніпрі презентували відео, де іноземці читають вірші українських авторів (ВІДЕО)

Зібралися якось єврей, грузин, вірменин, росіянин і вирішили почитати вірші українською. Спробу уклали у таку собі відеоантологію і приурочили до

21 Февраль, 18:41
Верховна Рада проголосувала за реформування системи призову солдат на обов’язкову строкову службу

Відомо, що планується створити на базі військових комісаріатів територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, з метою забезпечення правового регулювання діяльності

21 Февраль, 18:23
Вступив в силу наказ, який дозволяє поліцейським користуватися безпілотними літальними апаратами

Тепер для забезпечення правопорядку і запобігання злочинам співробітники Національної поліції зможуть використовувати безпілотники. Про це йдеться в указі Міністерства внутрішніх

21 Февраль, 17:53
Прогноз погоди на 21 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

20 Февраль, 18:05
«Життя, обірвані війною» — книга нарисів про загиблих мешканців Кам’янського(ВІДЕО)

“Життя, обірвані війною”: у Дніпрі презентували книгу, присвячену Небесній сотні та захисникам України, які родом із Кам’янського. Захід відбувся 19-го

19 Февраль, 19:00
Прогноз погоди на 20 лютого, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Февраль, 18:34
На Дніпропетровщині піротехніки знешкодили 68 одиниць застарілих боєприпасів

19 Февраль, 17:44