12 Октябрь, 17:40

Фінансування злітної смуги  аеропорту Дніпра — у планах держави на 2019 рік, а Гіперлуп — уже в роботі (ВІДЕО)

Фінансування злітної смуги  аеропорту Дніпра — у планах держави на 2019 рік, а Гіперлуп — уже в роботі. Якщо вірити міністру інфраструктури України Володимиру Омеляну. 12 жовтня він відвідав Дніпро. Що здобули і на що чекати в найближчому майбутньому в Дніпропетровській області —  далі. Трасу «Дніпро-Запоріжжя» відкрили в серпні 2018. Будували її рік за рахунок обласного бюджету. Міністр інфраструктури зазначив, що незабаром там встановлять пункти габаритно-вагового контролю, аби перевантажені фури не пошкодили щойно збудовану дорогу.
Володимир Омелян, міністр інфраструктури України: «Будуючи дороги, ми повинні вберегти їх від перенавантаження комерційного перевізника. Ми бачимо, що достатньо часто нехтуються дозволених 40 тонн, дозволяють собі возити 60-70, а то і більше. Це недопустимо. І це буде зупинено за рахунок контролю».
Болюче для Дніпра питання — аеропорт. Відповіді про його долю від міністра особливо чекають. Омелян каже: відновити злітну смугу дійсно планують. На ремонт збираються виділити 1 млрд. гривень у наступному році.
Володимир Омелян, міністр інфраструктури України: «Ми підготували всю документацію. Для нас є дедлайн — березень наступного року, що ми завершимо її погодження. Нам в бюджеті 2019 року потрібно передбачити 1 млрд. гривень державного фінансування на цю злітну смугу. Тоді ми зможемо спокійно перейти до тендерної процедури. Почати її спорудження вже в квітні-травні наступного року. Наша мета, — щоб впродовж одного будівельного сезону 2019 року ми завершили саму злітну смугу в бетоні. І протягом півріччя чи 2020 року могли повністю пустити її в експлуатацію».
Гіперлуп, каже міністр, теж не утопія: вже цього року мають закінчити наукову оцінку проекту, і навіть уже отримали потрібну документацію від німців.
Володимир Омелян, міністр інфраструктури України: «Сподіваємося перейти до планування пілотного проекту в Дніпрі наступного року. Ми розраховуємо на фінансування з боку Єврокомісії в рамках Центру транспортних перспективних інновацій, який буде засновано цього року. І також участь приватного капіталу. На нашу точку зору, цей проект цікавий, щоб українські компанії, українські технології знайшли вихід на зовнішні ринки. І стали важливим елементом в створенні нових транспортних рішень для всієї землі».

Вибір редакції

На Дніпропетровщині будуємо малі групові будинки для дітей-сиріт – Валентин Резніченко 

Комфортне житло,  домашня атмосфера та багато спілкування з однолітками. На Дніпропетровщині зводять сучасні будинки для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського

12 Декабрь, 16:32
Як припинити недобросовісну конкуренцію на ринку ялинок, вирішували сьогодні в обласній раді

Керівництво лісового та мисливського господарства підсумували сумну статистику для наших лісгоспів. За їхньою інформацією, цього року значно зменшився попит на

12 Декабрь, 16:25
Прогноз погоди на 13 грудня, четвер, Дніпро і область (ВІДЕО)

12 Декабрь, 15:46
Військова лексика у календарі: благодійний фонд “Повернись живим” презентував новий арт-проект (ВІДЕО)

Найбільш популярні і зрозумілі на фронті слова використали у новому проекті фонду «Повернись живим». Благодійники презентували у Дніпрі арт-календар в

11 Декабрь, 18:34
Прогноз погоди на середу, 12 грудня, Дніпро та область (ВІДЕО)

11 Декабрь, 18:21
1 200 000 гривень для довгожителів Дніпропетровщини надала обласна рада

Для них кожен новий день – це маленьке життя. 2018-й в Україні зустрічають майже 7 тисяч довгожителів, яким понад 100

11 Декабрь, 17:11
У 2018-му розчистили майже 3 км річки Чаплинка в Петриківському районі

Розчистка русла та відновлення течії. Дніпропетровська облдержадміністрація оновлює річку Чаплинка в Петриківському районі. Водойма була замуленою десятки років і вже

11 Декабрь, 15:32
Картина ван Гога за 2 години: секрети швидкої вишивки розкрили у Дніпрі (ВІДЕО)

Картина ван Гога за 2 години: секрети швидкої вишивки розкрили у Дніпрі   Як вишити картину за 2 години? Секрети

11 Декабрь, 08:19