12 Октябрь, 15:54

Понад 150 виставок та 5 тисяч художніх творів: дніпровський Музей українського живопису святкує 5-річчя (ВІДЕО)

Більше ста п’ятдесяти виставок, музейна колекція у 5 тисяч творів живопису, графіки та скульптури, шалена любов відвідувачів — і таке багатство лише за 5 років існування. Музей українського живопису в Дніпрі святкує перший ювілей. «9 канал» розіділив із ювілярами радість мистецького свята.
Історія Музею українського живопису почалась у 2013-му з маленької колекції творів місцевих митців, яку зібрав Олег Наумов. Тоді музейний простір обмежувався лише одним першим поверхом. Але з року в рік зростало зібрання, а разом з ним і музей. Тепер — це справжній культурний центр.
Сергій Бурбело — директор Музею українського живопису: «Як ото раніше казали, там п’ятирічки якісь були. От ми, мабуть, свою п’ятирічку перевиконали, тому шо легше сказати чого ми не зробили, мабуть, чим те, що ми, як би, могли зробити. Дійсно, класна команда — активна, молода, і ми, як би, ну, дуже потужно рухаємо цю справу вперед».
Окрім виставкових залів, — майстерні художників, друкованої графіки та художньої емалі. А нещодавно музей отримав вихід на дах — альтернативний арт-простір для різних творчих подій. Однак, на думку засновника, ключову роль відіграє не інфраструктура музею, і навіть не його багатий фонд, — серцем інституції є її команда.
Олег Наумов — засновник Музею українського живопису: «Здесь, ну как, знаете как — нет вот этого чувства чистогана, как бы, где деньги являются главным — нет! У нас другие критерии, другие ориентиры, система координат. И меня это радует. Мы все любим искусство. Нам бывает тяжело, но никто практически не выходит из коллектива. Мы все любим музей и то, что мы делаем».
Святкування відбувалося автентично — відкриттям нової виставки “Голос землі”. Її автор, художник із Кам’янського Олександр Чегорка, представив близько ста різних робіт. Провідний мотив — діалог із печерним мистецтвом. А одну з картин — “Дідова і бабина казка” — художник подарував музею.
Олександр Чегорка — художник: «Це картина про мрію — про дитячу мрію і про дорослу. Там показано, що дід мріє про коня, а бабуся мріє про онука, а потім їх мрія об’єднується і там вершник показаний — це як би така метафора нашого життя, що мрії повинні збуватися».
На виставці представлено майже повний творчий доробок художника за все життя. Гості ж із захватом споглядали його експоновані артефакти.
Олена Іванова — відвідувачка: «Я бажаю музею українського живопису надалі розширювати свої горизонти, більше цікавих виставок, більше іноземних виставок і процвітання, добробуту, всього доброго».  Тетяна Гранкіна — відвідувачка: «Хотелось пожелать такому прекрасному музею тоже дальнейших успехов, чтоб было много подобных выставок, интересных людей, интересных встреч». Ангеліна Буланова — відвідувачка: «З’явилося таке місце, де поціновувачі сучасного мистецтва можуть збиратися, власне, роздивлятися якісь роботи, приходити на виставки, ділитися своїми враженнями і це, я вважаю, певне таке свято для всього міста має бути — це дуже, дійсно, важливо».
 
Валентина Ареп’єва — відвідувачка: «Хочеться побажати музею довгих років процвітання, більше різноманітних заходів, цікавих. Ну, шоб все виходило, все получалось, шоб в нас таки було нове мистецтво, українське».
  Автор — Станіслав Пивонос Камера — Олександр Височин

Вибір редакції

Новий департамент та приватизація нерухомості — результати чергової сесії Дніпровської міської ради (ВІДЕО)

Департамент парків і рекреації створили у міській раді Дніпра рішенням чергової сесії. Нове відомство займатиметься усіма зеленими зонами міста, скверами

22 Май, 17:52
“АРТ-паті”. Суботник у формі дитячого свята провели в Новокодацькому районі Дніпра (КОМЕНТАР)

Благоустрій двора і розваги для дітей. Громадська організація “Актив Новокодацького району” влаштувала суботник, цікавий для малечі. Разом з дітками розмалювали

22 Май, 08:17
Прогноз погоди на 22 травня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Май, 17:58
Культура європейських країн у квесті — у Дніпрі провели фестиваль шкільних євроклубів (ВІДЕО)

15 навчальних закладів Дніпра взяли участь у фестивалі шкільних євроклубів. Захід присвятили культурним особливостям країн Євросоюзу та влаштували квест. Учасники

21 Май, 17:57
12-й звітний концерт танцювальної школи “Art People” відбувся на сцені театру опери та балету (ВІДЕО)

Танцювальна школа “Art People” у дванадцятий раз влаштувала грандіозне шоу — щорічний показовий концерт. Цього разу він відбувся в залі

21 Май, 17:47
Дніпровський спортсмен здобув «золото» на Кубку Європи із дзюдо

Нещодавно у місті Бельсько-Бяла (Польща) відбувся Кубок Європи U18 із дзюдо. Участь у змаганнях взяли потужні юнацькі збірні команди Японії,

21 Май, 15:46
Atlas Weekend 2019 провів у Дніпрі препаті фестивалю (КОМЕНТАР)

Менше, ніж за два місяці в Києві відбудеться масштабний оупен-ейр фестиваль України — Atlas Weekend 2019. Шестеро учасників програми проїхалися

20 Май, 20:07
Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар юриста (ВІДЕО)

Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар юриста

20 Май, 17:49