12 Октябрь, 15:54

Понад 150 виставок та 5 тисяч художніх творів: дніпровський Музей українського живопису святкує 5-річчя (ВІДЕО)

Більше ста п’ятдесяти виставок, музейна колекція у 5 тисяч творів живопису, графіки та скульптури, шалена любов відвідувачів — і таке багатство лише за 5 років існування. Музей українського живопису в Дніпрі святкує перший ювілей. «9 канал» розіділив із ювілярами радість мистецького свята.
Історія Музею українського живопису почалась у 2013-му з маленької колекції творів місцевих митців, яку зібрав Олег Наумов. Тоді музейний простір обмежувався лише одним першим поверхом. Але з року в рік зростало зібрання, а разом з ним і музей. Тепер — це справжній культурний центр.
Сергій Бурбело — директор Музею українського живопису: «Як ото раніше казали, там п’ятирічки якісь були. От ми, мабуть, свою п’ятирічку перевиконали, тому шо легше сказати чого ми не зробили, мабуть, чим те, що ми, як би, могли зробити. Дійсно, класна команда — активна, молода, і ми, як би, ну, дуже потужно рухаємо цю справу вперед».
Окрім виставкових залів, — майстерні художників, друкованої графіки та художньої емалі. А нещодавно музей отримав вихід на дах — альтернативний арт-простір для різних творчих подій. Однак, на думку засновника, ключову роль відіграє не інфраструктура музею, і навіть не його багатий фонд, — серцем інституції є її команда.
Олег Наумов — засновник Музею українського живопису: «Здесь, ну как, знаете как — нет вот этого чувства чистогана, как бы, где деньги являются главным — нет! У нас другие критерии, другие ориентиры, система координат. И меня это радует. Мы все любим искусство. Нам бывает тяжело, но никто практически не выходит из коллектива. Мы все любим музей и то, что мы делаем».
Святкування відбувалося автентично — відкриттям нової виставки “Голос землі”. Її автор, художник із Кам’янського Олександр Чегорка, представив близько ста різних робіт. Провідний мотив — діалог із печерним мистецтвом. А одну з картин — “Дідова і бабина казка” — художник подарував музею.
Олександр Чегорка — художник: «Це картина про мрію — про дитячу мрію і про дорослу. Там показано, що дід мріє про коня, а бабуся мріє про онука, а потім їх мрія об’єднується і там вершник показаний — це як би така метафора нашого життя, що мрії повинні збуватися».
На виставці представлено майже повний творчий доробок художника за все життя. Гості ж із захватом споглядали його експоновані артефакти.
Олена Іванова — відвідувачка: «Я бажаю музею українського живопису надалі розширювати свої горизонти, більше цікавих виставок, більше іноземних виставок і процвітання, добробуту, всього доброго».  Тетяна Гранкіна — відвідувачка: «Хотелось пожелать такому прекрасному музею тоже дальнейших успехов, чтоб было много подобных выставок, интересных людей, интересных встреч». Ангеліна Буланова — відвідувачка: «З’явилося таке місце, де поціновувачі сучасного мистецтва можуть збиратися, власне, роздивлятися якісь роботи, приходити на виставки, ділитися своїми враженнями і це, я вважаю, певне таке свято для всього міста має бути — це дуже, дійсно, важливо».
 
Валентина Ареп’єва — відвідувачка: «Хочеться побажати музею довгих років процвітання, більше різноманітних заходів, цікавих. Ну, шоб все виходило, все получалось, шоб в нас таки було нове мистецтво, українське».
  Автор — Станіслав Пивонос Камера — Олександр Височин

Вибір редакції

Прогноз погоди на п’ятницю, 22 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Февраль, 18:42
Говоримо українською. У Дніпрі презентували відео, де іноземці читають вірші українських авторів (ВІДЕО)

Зібралися якось єврей, грузин, вірменин, росіянин і вирішили почитати вірші українською. Спробу уклали у таку собі відеоантологію і приурочили до

21 Февраль, 18:41
Верховна Рада проголосувала за реформування системи призову солдат на обов’язкову строкову службу

Відомо, що планується створити на базі військових комісаріатів територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, з метою забезпечення правового регулювання діяльності

21 Февраль, 18:23
Вступив в силу наказ, який дозволяє поліцейським користуватися безпілотними літальними апаратами

Тепер для забезпечення правопорядку і запобігання злочинам співробітники Національної поліції зможуть використовувати безпілотники. Про це йдеться в указі Міністерства внутрішніх

21 Февраль, 17:53
Прогноз погоди на 21 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

20 Февраль, 18:05
«Життя, обірвані війною» — книга нарисів про загиблих мешканців Кам’янського(ВІДЕО)

“Життя, обірвані війною”: у Дніпрі презентували книгу, присвячену Небесній сотні та захисникам України, які родом із Кам’янського. Захід відбувся 19-го

19 Февраль, 19:00
Прогноз погоди на 20 лютого, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Февраль, 18:34
На Дніпропетровщині піротехніки знешкодили 68 одиниць застарілих боєприпасів

19 Февраль, 17:44