16 Октябрь, 17:21

Від сільської школи до провідного навчального закладу – як змінилась опорна школа Солонянської громади за рік? (ВІДЕО)

Як перетворити звичайну сільську школу на один з провідних навчальних закладів України менше ніж за рік? Солонянська середня школа №1 на Дніпропетровщині стала своєрідним експериментом. Її повністю відремонтували, зробили яскравою та сучасною,  подбали про те, аби вона стала доступною для всіх дітей територіальної громади. Чи став експеримент успішним? Дивіться далі. Цього робота Сергій зібрав у школі під час додаткових занять. Для нього — це вже звичайна справа. Він вчиться у 9 класі Солонянської опорної школи Дніпропетровської області. Альтернативні уроки тут не рідкість.
Юрій Антонюк, вчитель інформатики Солонянської середньої школи №1: «В позакласному навчанні моделюємо, створюємо на основі конструктора Лего роботів, машини. Я стараюсь так, щоб вони друг дружці пояснювали те, що вони роблять. Тоді діти на своєму рівні краще запам’ятовують».
Окрім роботів, задовольнити жагу до знань учням допомагають цифрові лабораторії, інтерактивні дошки, мікроскопи. Ще рік тому ця школа не відрізнялась від будь-якої в області. Реконструювали її частково за кошти жителів Солоного, але основну суму дали область і держава – у вигляді субвенцій. На реконструкцію будівлі та прилеглої території витратили близько 90 мільйонів гривень. Зараз у ній навчається 815 дітей з усієї громади. Їх привозять шкільними автобусами.
Юля, учениця 5б класу: «В школі, яка була до ремонту і ця – то ця набагато краще». Влада, учениця 5б класу: «Ця школа була така сіра, негарна. Зараз вона дуже яскрава, цікава». Юля: «Зараз набагато цікавіше до неї ходити». 
  Простір для дітей зробили максимально зручним – всюди в коридорах розмістили крісла, шафи з книжками. Є вай-фай. Для найменших – сухий басейн з кульками і м’який конструктор. Шкільної форми діти тут не носять, а вчителі свою школу називають демократичною і цим пишаються.
Віка, учениця 6 класу Солонянської середньої школи №1: «Тепер, якщо чесно, хочеться більше ходити в школу. Ти ідеш — і все яскраво, тобі хочеться йти, бо тут змінилось все і хочеться ходити».
  Тепер діти більш охочі й до навчання, кажуть вчителі.
Інна Шава, вчителька хімії Солонянської СШ№1: «Мені найбільше подобається наповнюваність. Це база матеріальна, є з чим працювати, це інтерактивні дошки. Ми використовуємо їх для різноманітних тестувань, онлайн-тестувань. Різноманітні платформи. Я під час уроку можу провести опитування».
  Змінився і показник ЗНО у порівнянні з минулим роком.
Володимир Сергієнко, директор Солонянської середньої школи №1: «Результат по ЗНО кращий в цьому році, ніж в минулому. Тоді ми знаходились на 250 якомусь місці в області, в цьому по області вже 167».
  А ще у навчальному закладі є ресурсний центр, де враховують потреби дітей з аутизмом та інвалідністю. Кімната має ігрову, релаксаційну зону, оснащена інтерактивною картою та комп’ютерним обладнанням. У школі енергоефективні вікна та стіни. Тож і газу на опалення витрачається менше. Мало не щодня сюди приїжджають директори з усієї України. Після приємного шоку, кожен із них щось подібне хоче облаштувати в себе. Автор — Аліна Елєвтєрова Камера — Олександр Височин

Вибір редакції

Зради поки що немає — заступник міського голови Дніпра прокоментував ситуацію щодо будівництва метро та реконструкції Нового мосту (ВІДЕО)

Метро, Новий міст та вивезення сміття. Заступник міського голови Дніпра повернувся з відпустки та звітував про важливі теми. Отже, за

12 Ноябрь, 19:07
Прогноз погоди на 13 листопада, вівторок, по місту і області (ВІДЕО)

12 Ноябрь, 18:34
Як військовий досвід перетворити на власний успіх? У Дніпрі пройшов тренінг всесвітньо відомого американського психолога Френка П’юселіка (ВІДЕО)

Психологічна реабілітація військових. На Дніпропетровщину завітав ветеран В'єтнамської війни Френк П'юселік. Уже півсторіччя він розробляє і практикує програму допомоги військовим.

12 Ноябрь, 18:03
У мерії Дніпра відкрилася виставка дитячих малюнків, присвячених енергозбереженню

12 листопада на другому поверсі будівлі Дніпровської міської ради відкрилася виставка дитячих малюнків «Дніпро – енергоефективне місто». Це конкурсні роботи, які

12 Ноябрь, 15:14
Увага! Зміни у русі трамваїв № 18, № 19 дванадцятого та тринадцятого листопада

12 листопада трамваї маршруту № 19 працюватимуть до 23:00. Це пов’язано з ремонтом трамвайних колій на вул. Набережна Заводська, в районі Амурського мосту. Останні відправлення

12 Ноябрь, 15:09
На патріотичних екскурсіях «Шляхами героїв» вже побували 11,5 тисяч школярів Дніпропетровщини

«Патріотичне виховання молоді дуже важливе для нас сьогодні. Діти мають знати через що проходить Україна заради миру і незалежності. Це

12 Ноябрь, 15:07
У рамках програми USAID DOBRE обговорили економічний потенціал ОТГ (ВІДЕО)

Уже вдруге програма USAID DOBRE зібрала в Києві об’єднані територіальні громади України та представників бізнесу, інвестиційних фондів, виконавців проектів міжнародної

09 Ноябрь, 19:17
Всесвітній день мультфільму відзначили у Дніпрі (ВІДЕО)

Увесь світ день мультфільму відзначає 28 жовтня. У Дніпрі свято для дітлахів влаштували пізніше, одразу після шкільних канікул. Заодно вирішили

09 Ноябрь, 18:03