16 Октябрь, 17:21

Від сільської школи до провідного навчального закладу – як змінилась опорна школа Солонянської громади за рік? (ВІДЕО)

Як перетворити звичайну сільську школу на один з провідних навчальних закладів України менше ніж за рік? Солонянська середня школа №1 на Дніпропетровщині стала своєрідним експериментом. Її повністю відремонтували, зробили яскравою та сучасною,  подбали про те, аби вона стала доступною для всіх дітей територіальної громади. Чи став експеримент успішним? Дивіться далі. Цього робота Сергій зібрав у школі під час додаткових занять. Для нього — це вже звичайна справа. Він вчиться у 9 класі Солонянської опорної школи Дніпропетровської області. Альтернативні уроки тут не рідкість.
Юрій Антонюк, вчитель інформатики Солонянської середньої школи №1: «В позакласному навчанні моделюємо, створюємо на основі конструктора Лего роботів, машини. Я стараюсь так, щоб вони друг дружці пояснювали те, що вони роблять. Тоді діти на своєму рівні краще запам’ятовують».
Окрім роботів, задовольнити жагу до знань учням допомагають цифрові лабораторії, інтерактивні дошки, мікроскопи. Ще рік тому ця школа не відрізнялась від будь-якої в області. Реконструювали її частково за кошти жителів Солоного, але основну суму дали область і держава – у вигляді субвенцій. На реконструкцію будівлі та прилеглої території витратили близько 90 мільйонів гривень. Зараз у ній навчається 815 дітей з усієї громади. Їх привозять шкільними автобусами.
Юля, учениця 5б класу: «В школі, яка була до ремонту і ця – то ця набагато краще». Влада, учениця 5б класу: «Ця школа була така сіра, негарна. Зараз вона дуже яскрава, цікава». Юля: «Зараз набагато цікавіше до неї ходити». 
  Простір для дітей зробили максимально зручним – всюди в коридорах розмістили крісла, шафи з книжками. Є вай-фай. Для найменших – сухий басейн з кульками і м’який конструктор. Шкільної форми діти тут не носять, а вчителі свою школу називають демократичною і цим пишаються.
Віка, учениця 6 класу Солонянської середньої школи №1: «Тепер, якщо чесно, хочеться більше ходити в школу. Ти ідеш — і все яскраво, тобі хочеться йти, бо тут змінилось все і хочеться ходити».
  Тепер діти більш охочі й до навчання, кажуть вчителі.
Інна Шава, вчителька хімії Солонянської СШ№1: «Мені найбільше подобається наповнюваність. Це база матеріальна, є з чим працювати, це інтерактивні дошки. Ми використовуємо їх для різноманітних тестувань, онлайн-тестувань. Різноманітні платформи. Я під час уроку можу провести опитування».
  Змінився і показник ЗНО у порівнянні з минулим роком.
Володимир Сергієнко, директор Солонянської середньої школи №1: «Результат по ЗНО кращий в цьому році, ніж в минулому. Тоді ми знаходились на 250 якомусь місці в області, в цьому по області вже 167».
  А ще у навчальному закладі є ресурсний центр, де враховують потреби дітей з аутизмом та інвалідністю. Кімната має ігрову, релаксаційну зону, оснащена інтерактивною картою та комп’ютерним обладнанням. У школі енергоефективні вікна та стіни. Тож і газу на опалення витрачається менше. Мало не щодня сюди приїжджають директори з усієї України. Після приємного шоку, кожен із них щось подібне хоче облаштувати в себе. Автор — Аліна Елєвтєрова Камера — Олександр Височин

Вибір редакції

На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки (КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки, тіло якої знайшли без голови та руки знайшли в одному з дачних кооперативів. Особу

17 Январь, 22:15
Прогноз погоди на п’ятницю, 18 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Январь, 18:54
Змагання юних винахідників “Роботрафік-2019” пройшли у Дніпрі (ВІДЕО)

Знання правил дорожнього руху і робототехніки! 17-го січня в Дніпрі пройшли обласні змагання юних винахідників “Роботрафік-2019”. У конкурсі взяли участь

17 Январь, 18:16
В Україні створять реєстр соціальних послуг

В Україні буде створено реєстр соціальних послуг. Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект "Про соціальні послуги". За законопроект

17 Январь, 17:06
У Дніпрі відзначили найкращі проекти ОСМД (КОМЕНТАР)

Нові труби, вікна, дахи та опалення - 16 січня в Дніпрі відзначили найкращі проекти багатоквартирних кооперативних об*єднань міста. За плідну

16 Январь, 22:58
Буккросинг в дитсадку: команда ДніпроОДА вже 3 роки впроваджує освітню ініціативу (ВІДЕО)

Різнокольорові полички чергової буккросинг-зони красуються вже і в коридорі дитячого садочку №311 у Дніпрі. По області таких — більше 60.

16 Январь, 18:27
Прогноз погоди на 17 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Январь, 18:22
Рятувальники нагадали військовим правила пожежної безпеки (КОМЕНТАР)

15 січня рятувальники області провели профілактичну бесіду з персоналом Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Під час зустрічі

16 Январь, 16:04