17 Октябрь, 16:44

Як назвати дитину в Україні і не порушити закон?  (ВІДЕО)

Як назвати дитину в Україні і не порушити закон?   Нещодавно на розгляд до параламенту потрпив законопроект, що забороняє називати дітей іменами, які складаються із назв неживих предметів, вигаданих персонажів, географічних назв. Мовляв, батькам не завжди вдається керуватися здоровим глуздом, тому з’являють нестандартні імена, а часом такі, що потім не дають спокійно жити. Але чи завжди незвичне нашому вуху ім’я дійсно поза законом, намагалися розібратися наші журналісти.
Анна Павловська, мама Даміра: «Я знала, когда мы шли на УЗИ, что это мальчик и что его имя Дамир».
  Ім’я Дамір, бо це про “мир”, розповідає Анна. Синове імя екзотичним не вважає.
Анна Павловська, мама Даміра: «Все, кто меня знает, они в курсе, что мы длительный период занимались волонтерством. Сейчас продолжаем это делать. И, наверное, так сильно допекло, что искренне хотелось мира. И мне хотелось вложить вот это вот переживание и желание мира нашей стране».
  Змінити сімейний кодекс хоче депутат від партії «Відродження» Володимир Мисик. Той зареєстрував законопроект, який покликаний:  
«…заборонити імена, які складаються із назв неживих предметів, вигаданих персонажів, географічних назв, титулів, хвороб, абревіатур. Депутат пропонує встановити заборону давати імена , які одночасно містять букви, символи та цифри, нецензурну лексику або ображають суспільну мораль».
 
Олександр Янковський, адвокат: «В міжнародних документах немає чіткого регулювання та обмежень щодо визначення імені дитини. Але є одне: що воно не повинно порушувати права дитини, ганьбити її і тому держава повинна стояти на захисті».
  У чинному законодавстві ім’я дитині дається за згодою обох батьків і обмежень не має. За словами психолога, рідкісні імена таки впливають на дитину та її подальше життя. Позитивно чи негативно — залежить від середовища, в якому перебуває дитина, та від виховання.
Ольга Гриценко, психологіня: «Я думаю, что родители действительно могут вкладывать в имена детей какие-то амбиции. Необычное имя — это как выпирающая часть личности. Как высокий рост или какая-то экзотическая внешность. Это что-то, что человека как-будто бы обязывает».
  Мода на імена існує, кажуть у РАЦС. Проте дніпровські батьки все ж надають перевагу класичним.  
Катерина Дацько, головна спеціалістка обласного відділу РАЦС: «Найпопулярніші імена серед хлопчиків — це були Олександр, Олексій, Данило, Марк. Серед дівчаток — Анастасія, Анна, Поліна, Сфія, Уляна. Більш екзотичні для нашого регіону є Агата, Вірсавія, Вергінія, Нюня, Ляля».
  Законопроект  недосконалий, наголошує адвокат.
Олександр Янковський, адвокат: «Неживі предмети: Рубіна, Стелла, Злата. Це ознака неживих предметів і вони вже використовуються. Далі географічні назви: Вікторія, Лєна, Елада, Володимир — назви міст, водопадів, штатів».
  Також варто пам’ятати, що незвичне для когось ім’я — це не обов’язково данина моді чи бажання епатажу, а дотримання національних традицій. Проте, відповідно до законопроекту, багато ромських або татарських імен можуть попасти під заборону.
Катерина Дацько, головна спеціалістка обласного відділу РАЦС: «Так Принцеса — це досить поширине ромське ім’я. Певної категорії, яка пофосно чи рідкісно назве дитину, її виокремити дуже важко. З рідкісними іменами можна знайти дітей в сім’ях етнічних меншин. Також і в наших звичайних сім’ях, які просто хочуть дати маляті якесь ім’я, яке визначить їхню долю чи підкреслить особливі якості».
  Востаннє сімейний кодекс змінювали у 2000 році. Спроба номер два — і майже аналогічна редакція. На попередньому скликанні Верховної Ради цей же депутат вносив такий само законопроет. Проте отримав негативну оцінку та був відкликаний автором.  

Вибір редакції

Тварини — не ресурс: 15-го вересня люди в 24 містах України вийдуть на гуманістичний марш (КОМЕНТАР)

Тварини — не ресурс: у неділю 15-го вересня відбудеться третій Всеукраїнський марш за права тварин. Традиційна хода одночасно пройде в

11 Сентябрь, 19:46
Прогноз погоди на 12 вересня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

11 Сентябрь, 18:12
Гасили пожежу на острові та діставали затонулий човен. Дніпровські рятувальники провели навчання на воді (ВІДЕО)

Пожежа на березі Монастирського острова та затонулий катер. Не лякайтеся, це умовні події. Дніпровські рятувальники, пожежники та водолази відпрацьовували алгоритми

11 Сентябрь, 18:08
Проблеми громадського транспорту та можливі рішення — у Дніпрі провели експертну дискусію (ВІДЕО)

Корупція, скарги на водіїв, аварійний стан рухомого складу. У Дніпрі зібрали експертну дискусію на тему громадського транспорту. Запросили всіх бажаючих,

11 Сентябрь, 17:57
Увага! Зміни у русі електротранспорту 12 вересня

12 вересня з 10:30 до 13:30 призупиняється рух тролейбусів маршруту № 12, –повідомляють у КП «Дніпровський електротранспорт». Тимчасові зміни пов’язані

11 Сентябрь, 17:14
Карнавал «I Love Dnipro» на День міста: зіркові члени журі та багато сценічних майданчиків

image description[/caption] 14 вересня, на День міста, у Дніпрі вже третій рік поспіль відбуватиметься масштабний карнавал «І love Dnipro». Він

11 Сентябрь, 17:06
З вулиці у центрі Дніпра після численних спроб вдруге вкрали бюст Миколи Родзіна

У Дніпрі з будинку №61 на проспекті Пушкіна зник металевий бюст художника Миколи Родзіна. Мешканці будинку в минулому попереджували кілька

11 Сентябрь, 13:25
На Дніпропетровщині зросла заробітна плата. Найвища середньомісячна зарплата в Павлоградському районі — 17.205 грн.

Рівень оплати праці в Дніпропетровській області в II кварталі 2019 року, значно збільшився. Про це повідомляє ГУ статистики в Дніпропетровській

11 Сентябрь, 12:52