17 Октябрь, 16:44

Як назвати дитину в Україні і не порушити закон?  (ВІДЕО)

Як назвати дитину в Україні і не порушити закон?   Нещодавно на розгляд до параламенту потрпив законопроект, що забороняє називати дітей іменами, які складаються із назв неживих предметів, вигаданих персонажів, географічних назв. Мовляв, батькам не завжди вдається керуватися здоровим глуздом, тому з’являють нестандартні імена, а часом такі, що потім не дають спокійно жити. Але чи завжди незвичне нашому вуху ім’я дійсно поза законом, намагалися розібратися наші журналісти.
Анна Павловська, мама Даміра: «Я знала, когда мы шли на УЗИ, что это мальчик и что его имя Дамир».
  Ім’я Дамір, бо це про “мир”, розповідає Анна. Синове імя екзотичним не вважає.
Анна Павловська, мама Даміра: «Все, кто меня знает, они в курсе, что мы длительный период занимались волонтерством. Сейчас продолжаем это делать. И, наверное, так сильно допекло, что искренне хотелось мира. И мне хотелось вложить вот это вот переживание и желание мира нашей стране».
  Змінити сімейний кодекс хоче депутат від партії «Відродження» Володимир Мисик. Той зареєстрував законопроект, який покликаний:  
«…заборонити імена, які складаються із назв неживих предметів, вигаданих персонажів, географічних назв, титулів, хвороб, абревіатур. Депутат пропонує встановити заборону давати імена , які одночасно містять букви, символи та цифри, нецензурну лексику або ображають суспільну мораль».
 
Олександр Янковський, адвокат: «В міжнародних документах немає чіткого регулювання та обмежень щодо визначення імені дитини. Але є одне: що воно не повинно порушувати права дитини, ганьбити її і тому держава повинна стояти на захисті».
  У чинному законодавстві ім’я дитині дається за згодою обох батьків і обмежень не має. За словами психолога, рідкісні імена таки впливають на дитину та її подальше життя. Позитивно чи негативно — залежить від середовища, в якому перебуває дитина, та від виховання.
Ольга Гриценко, психологіня: «Я думаю, что родители действительно могут вкладывать в имена детей какие-то амбиции. Необычное имя — это как выпирающая часть личности. Как высокий рост или какая-то экзотическая внешность. Это что-то, что человека как-будто бы обязывает».
  Мода на імена існує, кажуть у РАЦС. Проте дніпровські батьки все ж надають перевагу класичним.  
Катерина Дацько, головна спеціалістка обласного відділу РАЦС: «Найпопулярніші імена серед хлопчиків — це були Олександр, Олексій, Данило, Марк. Серед дівчаток — Анастасія, Анна, Поліна, Сфія, Уляна. Більш екзотичні для нашого регіону є Агата, Вірсавія, Вергінія, Нюня, Ляля».
  Законопроект  недосконалий, наголошує адвокат.
Олександр Янковський, адвокат: «Неживі предмети: Рубіна, Стелла, Злата. Це ознака неживих предметів і вони вже використовуються. Далі географічні назви: Вікторія, Лєна, Елада, Володимир — назви міст, водопадів, штатів».
  Також варто пам’ятати, що незвичне для когось ім’я — це не обов’язково данина моді чи бажання епатажу, а дотримання національних традицій. Проте, відповідно до законопроекту, багато ромських або татарських імен можуть попасти під заборону.
Катерина Дацько, головна спеціалістка обласного відділу РАЦС: «Так Принцеса — це досить поширине ромське ім’я. Певної категорії, яка пофосно чи рідкісно назве дитину, її виокремити дуже важко. З рідкісними іменами можна знайти дітей в сім’ях етнічних меншин. Також і в наших звичайних сім’ях, які просто хочуть дати маляті якесь ім’я, яке визначить їхню долю чи підкреслить особливі якості».
  Востаннє сімейний кодекс змінювали у 2000 році. Спроба номер два — і майже аналогічна редакція. На попередньому скликанні Верховної Ради цей же депутат вносив такий само законопроет. Проте отримав негативну оцінку та був відкликаний автором.  

Вибір редакції

Прогноз погоди на 20 червня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Июнь, 17:58
У розпалі масштабне будівництво нової ділянки чотирисмугової траси Дніпро-Решетилівка 

У розпалі будівництво ділянки траси державного значення Дніпро-Решетилівка. Наразі підрядники стали до нового відрізку шляху. Дорога дозволить їздити на Київ

19 Июнь, 16:23
Департамент парків та рекреацій Дніпровської міськради отримав контроль над усіма профільними комунальними підприємствами

Департаменту парків та рекреацій Дніпровської міської ради передали на баланс усі 10 профільних комунальних підприємств. У їхньому підпорядкуванні знаходяться парки

19 Июнь, 16:10
Дніпровська міська рада затвердила проект мирової угоди щодо повернення одного з гуртожитків до комунальної власності

  У 2018 році Дніпровська міська рада звернулася до суду щодо захисту прав мешканців гуртожитку по пров. Добровольців, 10 у

19 Июнь, 16:01
Партнерство, співпраця, довіра та взаємоповага між учасниками освітнього процесу: в Дніпрі затвердили типову форму меморандуму для комунального закладу освітии

У Дніпрі під час засідання 46-ї сесії міської ради 19 червня депутати погодили типову форму меморандуму про партнерство, співпрацю, довіру

19 Июнь, 14:58
У Дніпрі вимагають звільнити обвинувачених керівників центру реабілітації «Майбутнє Дніпра» (КОМЕНТАР)

Їм інкримінують катування та утримання людей проти волі. Учасники акції, також керівники або клієнти подібних центрів переконані: організації лише надають

19 Июнь, 09:24
У Дніпрі іномарка смертельно травмувала двох пішоходів (КОМЕНТАР)

У Дніпрі іномарка смертельно травмувала двох пішоходів, ще одному чоловікові поталанило — за мить до наїзду він встиг відскочити в

18 Июнь, 22:22
Прогноз погоди на середу, 19 червня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июнь, 18:20