18 Октябрь, 17:40

Магдалинівський ідол: унікальний артефакт поповнить колекцію історичного музею (ВІДЕО)

Магдалинівський ідол — унікальний артефакт поповнить колекцію історичного музею     На Дніпропетровщині знайшли унікального ідола. У Магдалинівці, на вершині кургану — могилі язичницьких кочівників, знаходиться двометровий кам’яний хрест, символ християнства. Артефакт має надгробний напис, а під ним — язичницький орнамент. Історики кажуть: половецьку скульптуру переробили українці 19-го століття. Стас Коновалов бачив музейни експонат одним із перших.   За новим експонатом для Дніпропетровського музею імені Яворницького у Магдалинівській район вирушає особисто заступник директора. Сотні років кам’яний ідол пролежав на кургані поблизу сучасного селища Магдалинівка. Фахівці припускають: в 19-му столітті він слугував надмогильним хрестом, але орнаменти в нижній частині натякають на дохристиянське походження артефакту.  
Олександр Старик, заступник директора Дніпропетровського історичного музею ім. Яворницького: «Хрест зроблений за канонами християнськими і, скоріш за все, він був зроблений на основі більш давньої скульптури. Можливо, яка зовсім не пов’язна із християнством».  
Цікавий камін знайшов місцевий мешканець — студент Ілля, цікавий до історії рідного краю. Знайшов інформацію про хрест на кургані та вирішив самостійно перевірити місцевість.  
Ілля Година, знайшов ідола: «Ці старі карти я досліджую вже дуже давно. Це карти 1860-х років. І саме там я знайшов цей курган із цим хрестом. І одного разу я все ж знайшов цей хрест, подзвонив до музею Яворницького та ось зараз я тут».  
Хлопець каже: хрест знаходиться на кургані кочових племен, і скоріш за все, був перероблений з половецького ідола.  
Стас Коновалов, журналіст: «Цьому артефакту мінімум 2 століття, але якщо історики підтвердять, що хрест був зроблений з язичницької скульптури, то вік може бути значно більшим».  
Ідол має багато нерозбірливих написів. Історики вважають, що це може бути поєднання християнського та язичницького світів. Знахідку детально вивчатимуть в історичному музеї імені Яворницького, чию колекцію він і поповнить.    

Вибір редакції

Прогноз погоди на 2 та 3 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

01 Февраль, 19:05
На Дніпропетровщині в моторошній аварії згорів живцем водій іномарки

Згорів живцем під час ДТП. На Дніпропетровщині в моторошній аварії загинув водій автомобіля «Рено». Іншого учасника лобового зіткнення - кермувальника

01 Февраль, 16:56
Прогноз погоди на 1 лютого, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

31 Январь, 18:55
У провадженні щодо генерала Назарова оголошена перерва до 21 лютого 2019 року

Сьогодні у Дніпровському апеляційному суді продовжили розгляд кримінального провадження за апеляційними скаргами захисника Турик М.П. в інтересах обвинуваченого Назарова В.М., обвинуваченого Назарова

31 Январь, 17:39
Прогноз погоди на 31 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

30 Январь, 18:57
Українська «Вікіпедія» відзначає 15-тиріччя (ВІДЕО)

На честь цієї дати по всій Україні проходить низка тематичних заходів.  Як це було у Дніпрі — дивіться у сюжеті.

30 Январь, 18:55
Музей імені Скуратовського відзначив свою першу річницю (ВІДЕО)

Маленький, але ювілей — музей пам’яті композитора і поета Володимира Скуратовського відзначив свою першу річницю. 29-го січня в музичній школі

30 Январь, 18:53
Пожежа у занедбаній будівлі Дніпра — рятувальники зупинили вогонь, постраждалих не виявили

Пожежа на бульварі Кучеревського у Дніпрі зайнялася на першому поверсі занедбаної будівлі. Вогонь пошкодив теплоізоляцію та пластикові труби на площі

29 Январь, 18:53