18 Октябрь, 18:07

Бродвейську довгожительку — п’єсу «Defending the Caveman» — українською мовою поставив режисер із Латвії (ВІДЕО)

Бродвейського довгожителя — п’єсу «Дикун» — українською мовою поставив режисер із Латвії Цю п’єсу ставили більш ніж у 45 країнах світу. Її переклали на 35 мов — а віднедавна й на українську. Нашуміла стендап комедія “Про що мовчать чоловіки, або Дикун Форева” дісталася Дніпра. Глядачам її представили 17-го жовтня в малій залі філармонії імені Когана. А головну роль виконував заслужений артист України — Олексій Гнатковський. Автором оригінального тексту є американський комік Роб Беккер. Сценарій “Дикуна” він написав ще в 1995-му році, і з того часу вистава подорожує світом. Вона увійшла в Книгу театральних рекордів як найбільш довгограюче соло-шоу та отримала премію Лоуренса Олів’є. В Україні цю п’єсу вже ставили, але російською мовою. А виправити цю несправедливість взявся латвійський режисер Давіс Колбергс.
 Давіс Колбергс — латвійський режисер: «Как человек, который сам приехал с оккупированной когда-то страны, я прекрасно понимаю, что язык — это важно. И поэтому мы начали искать украиноязычного актёра, который сможет свободно с залом разговаривать, свободно всё… донести нашу идею и то, что мы хотим рассказать этим спектаклем».
Але жоден пошук не обходиться без критеріїв — актор на цю роль мав обов’язково бути в довгостроковому шлюбі, щоб розумів про що йде мова у виставі. Також розумним і харизматичним. А ще — трохи схожий на Пабло Ескобара, жартує режисер. А найголовніше — щоб матеріал постановки актору дійсно подобався. Давіс такого знайшов, однак із останнім критерієм на початку співпраці виникла проблема…»
Давіс Колбергс — латвійський режисер: «В первый раз я позвонил ему, он сказал: «Не-а», — «Он капризный?» — «Та не, не капризный — просто не хочет попасться на что-то нехорошее, я так думаю. Просто он не читал — потом он прочитал и через день звонок: «Здрасьте, давай, начинаем. Когда, что?» И поэтому вот у нас… Мы очень легко сработались и за короткое время стали, я бы сказал, очень хорошими друзьями».
Прем’єра “Дикуна” відбулась у Львові 8-го березня цього року. До неї Олексій Гнатковський готувався 3 місяці. Зараз він єдиний, хто виконує цю виставу в різних містах українською мовою. Сама постановка досить інтерактивна і жива — це підтверджують неочікувані привнесення в дію з боку глядачів.
 Олексій Гнатковський — актор: «Недавно у Львові ми грали цю виставу і там, ну, чувак просто серед вистави каже: “Олексій, слухай, класно. Можна я до тебе вийду на сцену?” Я кажу: “Давай, виходь!» Знаєш, або починають, люди починають самі провокувати, самі вести виставу в своє русло — і це завжди цікаво, це завжди непередбачувана — ця вистава. Тобто це такий плацдарм спілкування з глядачем напряму, і тим більше тема така, яка нікого не лишає байдужим».
А йдеться у виставі про, з одного боку, річ серйозну — взаємовідносини між чоловіком і жінкою, але з іншого — це подається жартома. Актор викриває різницю сприйняття світу “мисливцями” та “збирачами” — архетипічний варіант назви чоловіків і жінок, в якому вже криється пояснення їх відмінностей. Також мова йде і про секс, але не вульгарно. Це дві години доброї комедії, в якій головним героєм є його власна дружина Ольга — як для будь-якого чоловіка є жінка.
Олексій Гнатковський — актор: «Ну, вона кайфує, вона ходе на всі вистави. Сьогодні, шкода, вона не змогла приїхати. В мене величезний тур — не тільки цей, а й з іншими виставами, інші зйомки. Тобто вона не могла просто фізично бути тут, але вона дуже любить бути на виставі, дуже любить дивитися як реагує публіка і, зрештою, вона на мене дивиться, падлюка. Знаєш, дивиться як я це роблю — чи правильно я все кажу, чи неправильно — контролює!”
Наступного разу цю виставу покажуть 10-го листопада, тож у кожного ще з’явиться можливість спробувати зрозуміти природу своїх коханих.  

Вибір редакції

Дніпро на 12 місці в рейтингу кращих міст України для ведення бізнесу (ВІДЕО)

Дніпро — на 12 місці з-поміж інших обласних центрів в рейтингу кращих міст України для підприємництва. Це на 6 позицій

16 Ноябрь, 18:01
Прогноз погоди на вихідні, 17 та 18 листопада, по місту і області (ВІДЕО)

16 Ноябрь, 17:35
На Дніпропетровщині сільських сімейних лікарів навчали онлайн медицині 

Телемедицина – це вже сьогодення сільського лікаря або фельдшера. Сумка-укладка з пересувними діагностичними пристроями і планшетом та мобільний Інтернет –

15 Ноябрь, 16:36
Безпека дитини на першому місці: 15 листопада в Дніпрі відбувся семінар-нарада щодо нововведень у забезпеченні соцзахисту дітей (КОМЕНТАР)

В Україні набула чинності постанова Кабінету міністрів щодо забезпечення соцзахисту дітей. За словами соцпрацівників, держава тепер створила алгоритм взаємодії під

15 Ноябрь, 16:17
Як пов’язані цукровий діабет і діти, народжені раніше строку? (ВІДЕО)

За Днем боротьби з цукровим діабетом в календарі - Всесвітній день недоношених дітей. Його відзначають 17 листопада. Лікарі зазначають: наявність

15 Ноябрь, 15:42
Дощовий ранок і можливий сніг: прогноз погоди на 15 листопада, Дніпро та область (ВІДЕО)

Дощовий ранок і можливий сніг: прогноз погоди на 15 листопада, Дніпро та область  

14 Ноябрь, 21:05
Кримінальна хроніка: на Дніпропетровщині чоловік вбив співмешканку, старшу за нього на 15 років (ВІДЕО)

На допитах підозрюваний поводиться агресивно, на запитання слідчих відповідати відмовляється. Що стало причиною родинного конфлікту? За однією з версій —

14 Ноябрь, 15:14
Прогноз погоди по місту і області на середу, 14 листопада (ВІДЕО)

13 Ноябрь, 18:26