18 Октябрь, 18:07

Бродвейську довгожительку — п’єсу «Defending the Caveman» — українською мовою поставив режисер із Латвії (ВІДЕО)

Бродвейського довгожителя — п’єсу «Дикун» — українською мовою поставив режисер із Латвії Цю п’єсу ставили більш ніж у 45 країнах світу. Її переклали на 35 мов — а віднедавна й на українську. Нашуміла стендап комедія “Про що мовчать чоловіки, або Дикун Форева” дісталася Дніпра. Глядачам її представили 17-го жовтня в малій залі філармонії імені Когана. А головну роль виконував заслужений артист України — Олексій Гнатковський. Автором оригінального тексту є американський комік Роб Беккер. Сценарій “Дикуна” він написав ще в 1995-му році, і з того часу вистава подорожує світом. Вона увійшла в Книгу театральних рекордів як найбільш довгограюче соло-шоу та отримала премію Лоуренса Олів’є. В Україні цю п’єсу вже ставили, але російською мовою. А виправити цю несправедливість взявся латвійський режисер Давіс Колбергс.
 Давіс Колбергс — латвійський режисер: «Как человек, который сам приехал с оккупированной когда-то страны, я прекрасно понимаю, что язык — это важно. И поэтому мы начали искать украиноязычного актёра, который сможет свободно с залом разговаривать, свободно всё… донести нашу идею и то, что мы хотим рассказать этим спектаклем».
Але жоден пошук не обходиться без критеріїв — актор на цю роль мав обов’язково бути в довгостроковому шлюбі, щоб розумів про що йде мова у виставі. Також розумним і харизматичним. А ще — трохи схожий на Пабло Ескобара, жартує режисер. А найголовніше — щоб матеріал постановки актору дійсно подобався. Давіс такого знайшов, однак із останнім критерієм на початку співпраці виникла проблема…»
Давіс Колбергс — латвійський режисер: «В первый раз я позвонил ему, он сказал: «Не-а», — «Он капризный?» — «Та не, не капризный — просто не хочет попасться на что-то нехорошее, я так думаю. Просто он не читал — потом он прочитал и через день звонок: «Здрасьте, давай, начинаем. Когда, что?» И поэтому вот у нас… Мы очень легко сработались и за короткое время стали, я бы сказал, очень хорошими друзьями».
Прем’єра “Дикуна” відбулась у Львові 8-го березня цього року. До неї Олексій Гнатковський готувався 3 місяці. Зараз він єдиний, хто виконує цю виставу в різних містах українською мовою. Сама постановка досить інтерактивна і жива — це підтверджують неочікувані привнесення в дію з боку глядачів.
 Олексій Гнатковський — актор: «Недавно у Львові ми грали цю виставу і там, ну, чувак просто серед вистави каже: “Олексій, слухай, класно. Можна я до тебе вийду на сцену?” Я кажу: “Давай, виходь!» Знаєш, або починають, люди починають самі провокувати, самі вести виставу в своє русло — і це завжди цікаво, це завжди непередбачувана — ця вистава. Тобто це такий плацдарм спілкування з глядачем напряму, і тим більше тема така, яка нікого не лишає байдужим».
А йдеться у виставі про, з одного боку, річ серйозну — взаємовідносини між чоловіком і жінкою, але з іншого — це подається жартома. Актор викриває різницю сприйняття світу “мисливцями” та “збирачами” — архетипічний варіант назви чоловіків і жінок, в якому вже криється пояснення їх відмінностей. Також мова йде і про секс, але не вульгарно. Це дві години доброї комедії, в якій головним героєм є його власна дружина Ольга — як для будь-якого чоловіка є жінка.
Олексій Гнатковський — актор: «Ну, вона кайфує, вона ходе на всі вистави. Сьогодні, шкода, вона не змогла приїхати. В мене величезний тур — не тільки цей, а й з іншими виставами, інші зйомки. Тобто вона не могла просто фізично бути тут, але вона дуже любить бути на виставі, дуже любить дивитися як реагує публіка і, зрештою, вона на мене дивиться, падлюка. Знаєш, дивиться як я це роблю — чи правильно я все кажу, чи неправильно — контролює!”
Наступного разу цю виставу покажуть 10-го листопада, тож у кожного ще з’явиться можливість спробувати зрозуміти природу своїх коханих.  

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 23 та 24 березня. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Март, 18:27
Qirim- художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму (ВІДЕО)

У Музеї українського живопису представили художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму та 75-х роковин депортації кримських татар. Виставка

22 Март, 18:23
Через плачевний стан будівлі історичного музею, в ньому закрили три зали та головний вхід (ВІДЕО)

Уже півтора місяці в історичному музеї ім. Яворницького тимчасово закриті три виставкові зали. За словами виконуючої обов'язки директора музею Юлії

22 Март, 18:13
Близько 100 підприємств області готові долучитися до відродження профтехнічної освіти

АрселорМіттал Кривий Ріг, КБ Південне, ДТЕК Павлоградвугілля, Придніпровська ТЕС та десятки інших підприємств області зацікавлені у запровадженні дуальної освіти в

22 Март, 17:27
У Центральній міській бібліотеці Дніпра в рамках благодійного проекту BookAngel з’явилося 500 нових дитячих книжок 

21 березня Центральній міській бібліотеці Дніпра подарували 500 нових книжок для дітей. Це стало можливим завдяки благодійному проекту BookAngel. Він

22 Март, 17:25
Прогноз погоди на 22 березня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Март, 18:13
Дніпровський дитячий оркестр “Little Band” отримав в подарунок нові інструменти від ДніпроОДА (ВІДЕО)

Допомога в досягненні музичного Олімпу: дніпровський дитячий оркестр “Little Band” у подарунок від ДніпроОДА отримав нові інструменти. Вихованці шостої школи

21 Март, 18:10
Навчити дніпровських підприємців правильно робити добро обіцяють організатори «Благодійного сніданку про соціальну відповідальність»(ВІДЕО)

Зранку 20 березня в одному з дніпровських закладів зібралося з півсотні місцевих підприємців — снідали, спілкувалися та заодно вчилися. Шестеро

21 Март, 16:01