22 Октябрь, 15:40

21 жовтня в Дніпропетровській облдержадміністрації презентували книгу та стрічку, присвячені боям за Луганський аеропорт (ВІДЕО)

  21 жовтня в Дніпропетровській облдержадміністрації відбулося 2 заходи — результат співпраці ОДА, Міністерства інформполітики та Дніпровського музею АТО, — присвячені 1-ій події — боям за Луганський аеропорт 2014 року. Нагадаємо, у період з червня по вересень збройні формування ЛНР за допомогою техніки блокували ВСУ і військовослужбовців Нацгвардії в аеропорту. Наші бійці весь цей час провели в оточені. 1 вересня українські військові підірвали злітну смугу і покинули територію аеропорту, зазнавши значних втрат. Трагічну оборону Луганського аеропорту її учасники вважають незаслужено маловідомою. 21 жовтня в ДніпроОДА презентували книгу “У вогняному кільці”. Співавтор книги, Юрій Руденко, розповідає: про бої в донецькому аеропорті широкий загал знає багато, а от про луганський — майже нічого. Книга — це перша спроба відтворити хроніку подій, документальна збірка з розповідями близько 140 військових, які обороняли луганський аеропорт у 2014. Також — це унікальні фотографії та картосхеми, що ілюструють військові операції, які відбувалися навколо ЛАПу і повний список загблих.
Юрій Руденко, співавтор книги “У вогняному кільці”, учасник бойових дій оборони луганського аеропорту: «Якщо взяти луганський аеропорт, то за все перебування, а саме 146 днів, там не було жодного журналіста. Збереглися тільки фото і відеофіксація тих хлопців, які там перебували. Тому і виникла ця ідея для розповсюдження інформації про луганський аеропорт».
Після презентували і стрічку “Луганський форпост”. Дніпро — друге місто, де її показали. Генеральний продюсер зізнався: намагалися зробити інформативний, цікавий, пізнавальний і атмосферний фільм.
Олександр Дріз, генеральний продюсер: «Тут жодної придумки, жодної постановки, нічого нема. Тільки втілення художнього замислу через творчі форми, які дозволяють відчути цю всю атмосферу, яка там була, як це все відбулось насправді. Щоб глядач переніс це все на собі». Євген Назарук, співак: «Коли по “ящику” розповідають про якісь поворотні події, коли у нас якийсь пік Майдану, — всі захоплені цими подіями. Навіть події, які зараз відбуваються в АТО, — якось ажіотаж та зацікавлення стихає. Те, що проблема не перестає бути актуальною, то так». Оксана Чалова, волонтерка: «Я хочу, щоб про це знали. Це наша історія, яка твориться у нас на очах. От тільки 5-й рік війни, а вже стільки подій пройшло. Ми згадуєм уже. Головне, щоб не забули про це». Віталій Матухно, учасник бойових дій: «Суть в самом мероприятии, не в том, что заинтересовало. Такие вещи чем чаще будут проводить — тем лучше. Потому что в наше время люди стали забывать что это такое. Едешь в маршрутке, они думают совсем о других вещах. У них нет войны. У них все спокойно здесь, все тихо. Они не знают что это такое. Люди должны понимать это все».

Вибір редакції

Дніпро на 12 місці в рейтингу кращих міст України для ведення бізнесу (ВІДЕО)

Дніпро — на 12 місці з-поміж інших обласних центрів в рейтингу кращих міст України для підприємництва. Це на 6 позицій

16 Ноябрь, 18:01
Прогноз погоди на вихідні, 17 та 18 листопада, по місту і області (ВІДЕО)

16 Ноябрь, 17:35
На Дніпропетровщині сільських сімейних лікарів навчали онлайн медицині 

Телемедицина – це вже сьогодення сільського лікаря або фельдшера. Сумка-укладка з пересувними діагностичними пристроями і планшетом та мобільний Інтернет –

15 Ноябрь, 16:36
Безпека дитини на першому місці: 15 листопада в Дніпрі відбувся семінар-нарада щодо нововведень у забезпеченні соцзахисту дітей (КОМЕНТАР)

В Україні набула чинності постанова Кабінету міністрів щодо забезпечення соцзахисту дітей. За словами соцпрацівників, держава тепер створила алгоритм взаємодії під

15 Ноябрь, 16:17
Як пов’язані цукровий діабет і діти, народжені раніше строку? (ВІДЕО)

За Днем боротьби з цукровим діабетом в календарі - Всесвітній день недоношених дітей. Його відзначають 17 листопада. Лікарі зазначають: наявність

15 Ноябрь, 15:42
Дощовий ранок і можливий сніг: прогноз погоди на 15 листопада, Дніпро та область (ВІДЕО)

Дощовий ранок і можливий сніг: прогноз погоди на 15 листопада, Дніпро та область  

14 Ноябрь, 21:05
Кримінальна хроніка: на Дніпропетровщині чоловік вбив співмешканку, старшу за нього на 15 років (ВІДЕО)

На допитах підозрюваний поводиться агресивно, на запитання слідчих відповідати відмовляється. Що стало причиною родинного конфлікту? За однією з версій —

14 Ноябрь, 15:14
Прогноз погоди по місту і області на середу, 14 листопада (ВІДЕО)

13 Ноябрь, 18:26