30 Октябрь, 18:57

Академія музики ім. Глінки у Дніпрі відзначила 120-річчя з дня заснування (ВІДЕО)

Дніпропетровській академії музики імені Глінки виповнюється 120 років з дня заснування! На честь цієї знакової події для всієї музичної спільноти міста підготували святковий концерт. Найяскравіші виконавці та колективи зіграли твори Равеля, Генделя, Баха, Бетховена та, звісно, самого Глінки. Розділити радісну мить до альма-матер завітала і наша знімальна група. Перші кроки Дніпропетровської академії музики імені Глінки почалися з відкриття музичних класів у 1898 році. У всі часи, навіть воєнні, в навчальному закладі завжди вирувало життя: покоління студентів змінювали один одного, власне, як і покоління викладачів академії. Одна з найповажніших наставниць нині — Любов Петрівна Лютько — викладає історію теорії музики з 72-го року. Зізнається, що вчитель вона суворий, проте студенти її не бояться, як і інших метрів академії.
Любов Лютько — старший викладач кафедри історії теорії музики: «В полседьмого утра вы придите — наше здание уже звучит, поёт на все лады и всеми инструментами. И до 9 вечера — наши вахтёры с ног сбиваются, чтобы их уже домой отправили наконец. И профессию свою они очень мало меняют, очень редко. Ну, есть такие моменты, но всё-равно, как бы не поменяли, а всегда его фортепиано, скрипка, флейта, бандура, гитара — рядом идут по жизни. Это уже часть организма. Это не отсечёшь».
Любов Петрівна спостерігає як швидко все змінюється — студенти, музика, світ. Тому прагне і сама йти в ногу з часом — змінювати старі методики викладання, зважаючи на досвід закордонних колег. Такої думки і викладач нової формації: Яків Цвєтінський нещодавно закінчив магістратуру в університеті Західного Мічігану і тепер ділиться знаннями зі студентами академії.
Яків Цвєтінський — викладач відділу музичного мистецтва естради: «Зараз задача — виховати ініціативних лідерів, а не просто музикантів, які будуть добре виконувати свою роботу. Тож зараз якраз робота іде над самоврядуванням студентським, над студентськими організаціями, ну, і також над студентською творчістю, тому що творчість необхідно стимулювати і студенти повинні робити щось окрім самого навчального процесу».
Катя — закохана в музику. В академії вчиться другий рік за рішенням батьків, і не жалкує. Каже: атмосфера в закладі їй подобається найбільше. Її інструмент — скрипка.
 Катерина Петрова — студентка 2-го курсу: «Этот инструмент довольно сложный, но если приложить усилия, то он будет звучать так, как тебе хочется, как тебе нравится. Ты сможешь передать музыку, которую ты слышишь внутри, своими руками в свой инструмент — это очень круто. Я хочу связать свою жизнь с музыкой. И я больше хотела путешествовать со своим инструментом, но и как педагог, мне кажется, это тоже будет неплохо».
А в планах Іллі, для початку, — закінчити навчання, а потім — виступати чи то соло, чи у складі якогось колективу. Його інструмент — акордеон.
Ілля Сидоренко — студент 2-го курсу: «Так получилось, не знаю. Родители отдали — им понравился инструмент, мне понравился инструмент — я начал учиться, пел в хоре — это классное дело. Аккордеон — хороший инструмент. Советую!”
  Автор — Станіслав Пивонос Камера — Андрій Сергєєв

Вибір редакції

Прогноз погоди на п’ятницю, 22 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Февраль, 18:42
Говоримо українською. У Дніпрі презентували відео, де іноземці читають вірші українських авторів (ВІДЕО)

Зібралися якось єврей, грузин, вірменин, росіянин і вирішили почитати вірші українською. Спробу уклали у таку собі відеоантологію і приурочили до

21 Февраль, 18:41
Верховна Рада проголосувала за реформування системи призову солдат на обов’язкову строкову службу

Відомо, що планується створити на базі військових комісаріатів територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, з метою забезпечення правового регулювання діяльності

21 Февраль, 18:23
Вступив в силу наказ, який дозволяє поліцейським користуватися безпілотними літальними апаратами

Тепер для забезпечення правопорядку і запобігання злочинам співробітники Національної поліції зможуть використовувати безпілотники. Про це йдеться в указі Міністерства внутрішніх

21 Февраль, 17:53
Прогноз погоди на 21 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

20 Февраль, 18:05
«Життя, обірвані війною» — книга нарисів про загиблих мешканців Кам’янського(ВІДЕО)

“Життя, обірвані війною”: у Дніпрі презентували книгу, присвячену Небесній сотні та захисникам України, які родом із Кам’янського. Захід відбувся 19-го

19 Февраль, 19:00
Прогноз погоди на 20 лютого, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Февраль, 18:34
На Дніпропетровщині піротехніки знешкодили 68 одиниць застарілих боєприпасів

19 Февраль, 17:44