30 Октябрь, 18:57

Академія музики ім. Глінки у Дніпрі відзначила 120-річчя з дня заснування (ВІДЕО)

Дніпропетровській академії музики імені Глінки виповнюється 120 років з дня заснування! На честь цієї знакової події для всієї музичної спільноти міста підготували святковий концерт. Найяскравіші виконавці та колективи зіграли твори Равеля, Генделя, Баха, Бетховена та, звісно, самого Глінки. Розділити радісну мить до альма-матер завітала і наша знімальна група. Перші кроки Дніпропетровської академії музики імені Глінки почалися з відкриття музичних класів у 1898 році. У всі часи, навіть воєнні, в навчальному закладі завжди вирувало життя: покоління студентів змінювали один одного, власне, як і покоління викладачів академії. Одна з найповажніших наставниць нині — Любов Петрівна Лютько — викладає історію теорії музики з 72-го року. Зізнається, що вчитель вона суворий, проте студенти її не бояться, як і інших метрів академії.
Любов Лютько — старший викладач кафедри історії теорії музики: «В полседьмого утра вы придите — наше здание уже звучит, поёт на все лады и всеми инструментами. И до 9 вечера — наши вахтёры с ног сбиваются, чтобы их уже домой отправили наконец. И профессию свою они очень мало меняют, очень редко. Ну, есть такие моменты, но всё-равно, как бы не поменяли, а всегда его фортепиано, скрипка, флейта, бандура, гитара — рядом идут по жизни. Это уже часть организма. Это не отсечёшь».
Любов Петрівна спостерігає як швидко все змінюється — студенти, музика, світ. Тому прагне і сама йти в ногу з часом — змінювати старі методики викладання, зважаючи на досвід закордонних колег. Такої думки і викладач нової формації: Яків Цвєтінський нещодавно закінчив магістратуру в університеті Західного Мічігану і тепер ділиться знаннями зі студентами академії.
Яків Цвєтінський — викладач відділу музичного мистецтва естради: «Зараз задача — виховати ініціативних лідерів, а не просто музикантів, які будуть добре виконувати свою роботу. Тож зараз якраз робота іде над самоврядуванням студентським, над студентськими організаціями, ну, і також над студентською творчістю, тому що творчість необхідно стимулювати і студенти повинні робити щось окрім самого навчального процесу».
Катя — закохана в музику. В академії вчиться другий рік за рішенням батьків, і не жалкує. Каже: атмосфера в закладі їй подобається найбільше. Її інструмент — скрипка.
 Катерина Петрова — студентка 2-го курсу: «Этот инструмент довольно сложный, но если приложить усилия, то он будет звучать так, как тебе хочется, как тебе нравится. Ты сможешь передать музыку, которую ты слышишь внутри, своими руками в свой инструмент — это очень круто. Я хочу связать свою жизнь с музыкой. И я больше хотела путешествовать со своим инструментом, но и как педагог, мне кажется, это тоже будет неплохо».
А в планах Іллі, для початку, — закінчити навчання, а потім — виступати чи то соло, чи у складі якогось колективу. Його інструмент — акордеон.
Ілля Сидоренко — студент 2-го курсу: «Так получилось, не знаю. Родители отдали — им понравился инструмент, мне понравился инструмент — я начал учиться, пел в хоре — это классное дело. Аккордеон — хороший инструмент. Советую!”
  Автор — Станіслав Пивонос Камера — Андрій Сергєєв

Вибір редакції

Прогноз погоди на п’ятницю, 26 квітня. Дніпро і область (ВІДЕО)

25 Апрель, 17:45
Підприємцям Дніпра за порушення трудового законодавства виписали штрафів майже на 9 мільйонів гривень

За останній рік працівники Інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради провели 69 інспекційних перевірок суб’єктів господарської

25 Апрель, 17:41
Будівництво автобану Дніпро-Решетилівка триває

На Дніпропетровщині будують нову ділянку траси національного значення Дніпро-Решетилівка. Чотирисмуговий автобан зводять в об’їзд населених пунктів Петриківського та Царичанського районів.

25 Апрель, 17:35
Дніпровець здобув перемогу на чемпіонаті світу з бразильського джиу-джитсу

25 Апрель, 17:27
У Дніпрі учасникам програми «Доступні ліки» виписано 20 тисяч електронних рецептів

З першого квітня в Україні виписують електронні рецепти за програмою «Доступні ліки», яка поширюється на пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, цукровим

25 Апрель, 17:22
“ПЕНІТА.опера” — в Дніпрі відбулася прем’єра вистави про жінок-довічниць (ВІДЕО)

Мистецький твір, який поєднується з соціальним проектом — “ПЕНІТА.опера”. Прем’єра вистави про довічниць в Дніпрі відбулася 23 квітня.  26 квітня

25 Апрель, 15:17
Нове єврейське кладовище у Дніпрі: міська рада виділить ділянку для поховань громади (КОМЕНТАР)

Нове єврейське кладовище у Дніпрі: міська рада виділить ділянку для поховань громади Двадцять тисяч квадратних метрів землі для єврейського кладовища

24 Апрель, 21:19
Тротуари на проспекті Яворницького ремонтують без залучення коштів міського бюджету (КОМЕНТАР)

У Дніпрі на проспекті Яворницького, біля торгового центру “Лотос”, міняють пошкоджені тротуари.  Роботи ведуть працівники КП "Благоустрій" і Управління контролю

24 Апрель, 15:44