30 Октябрь, 18:11

Віряни завітали до каплиці священноархимандрита Рафаїла на його день народження (ВІДЕО)

Віряни завітали до каплиці священноархимандрита Рафаїла на його день народження   У кінці жовтня православні відзначають свято ікони Божої матері «Спорительниця хлібів». У цей день православні моляться за примноження врожаю, захист від голоду і несприятливих умов життя. На 29 жовтня припало ще одне свято – день народження священноархимандрита Рафаїла. Віряни завітали до його каплиці, аби віддати  шану за подвиг служіння богу та людям. «Спорительниця хлібів» — ікона Божої Матері, чиє свято припадає на кінець жовтня. Традиційно в неї просять примноження плодів, — як земних, так і духовних. У це свято 52 роки тому народився священноархимандрит Рафаїл. До його каплиці 29 жовтня приїхали з багатьох міст України. Людмила – із Одеси.
Людмила, вірянка із Одеси: «Сегодня я приехала в первый раз сюда, и насколько ощутила я здесь Божью благодать, Божью силу, Дух Святой, любовь к Богу и ближнему. И главное, что только я о чем-то попросила – Господь дал мне ответ через священника, который тоже тут находится».
  Як розповідають віряни, за життя отець Рафаїл був щедрим і добрим, завжди приходив усім на допомогу. Тож до його дня народження люди теж підготували подарунки. Наприклад, Тетяна підготувала спеціальну книгу, куди кожен бажаючий може записати свою історію, що пов’язана зі священиком
Тетяна, вірянка із Одеси: «Он ведает то, что у человека даже сокрыто в душе, что мы забываем сказать. То, что мы не просим в молитвах. Но он всегда знает наши скорби и наши беды.  Я решила сделать книгу записей вот таких вот чудес батюшки. Чтоб это была фиксация этой помощи для церковного прославления». Іван, вірянин з Сумщини: «Люблю батюшку. В 2010 году были на могилке у инока Иоанна, сфотографировались. Когда проявили пленку, такое чудо увидели, что мы все окутаны благодатью, хотя мы все грешные такие. Не думали, что такое может быть».
  У мирському житті священика звали Олег Бараник. Він народився у колишньому Дніпродзержинську. Закінчив Одеську духовну семінарію. За благословенням старців, служити повернувся на Дніпропетровщину. За життя, розповідають люди, священик допомагав усім, і продовжує це робити навіть після смерті.  
 Валентина, вірянка із Одеси: «Журнал почитать мне дали. Я когда почитала, очень начала плакать, потому что я очень болею. Спокойствие какое-то, тишина в душе. Я верю, что он мне поможет. За всё благодарю батюшку, что он помогает людям, подаёт руку помощи». Надежда, вірянка із Одеси: «Даёт он спокойствие и утешение. И открываются глаза. Было такое, что я всё в работе, в работе и в работе, ничего больше. Как вот бес руководил мною: иди, туда бежи, квартиру убери. А сейчас я спокойна – убрала, не убрала. Спокойно. Когда захотела – убрала. И в семье все в порядке. С сыном раньше ругалась. Сейчас совсем другая жизнь».
  Покровителькою святого отця Рафаїла була Богородиця. З її святами співпадали і важливі для священика дати. Православних християн він учив правильно молитися, готуватися до посту та сповідатись.
Валентина, вірянка з Дніпра: «У меня кровоточат дёсна. Я долго мучилась, долгие годы мучилась. Приехала раз, второй, третий, четвертый. И говорю: «Батюшка! Вы всех слушаете, но меня нет. Я, наверное, такая грешная». Оказывается, у меня был такой грех, что надо было поисповедоваться. И вот когда я поисповедовалась и причастилась, всё как рукой сняло».
  Священноархимандрит Рафаїл похований у селі Єлізарово Солонянського району Дніпропетровської області. Майже кожен день та обов’язково на всі православні свята до нього навідуються люди, аби віддячити за допомогу, поділитись своїми печалями та помолитись.

Вибір редакції

Прогноз погоди на п’ятницю, 22 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Февраль, 18:42
Говоримо українською. У Дніпрі презентували відео, де іноземці читають вірші українських авторів (ВІДЕО)

Зібралися якось єврей, грузин, вірменин, росіянин і вирішили почитати вірші українською. Спробу уклали у таку собі відеоантологію і приурочили до

21 Февраль, 18:41
Верховна Рада проголосувала за реформування системи призову солдат на обов’язкову строкову службу

Відомо, що планується створити на базі військових комісаріатів територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, з метою забезпечення правового регулювання діяльності

21 Февраль, 18:23
Вступив в силу наказ, який дозволяє поліцейським користуватися безпілотними літальними апаратами

Тепер для забезпечення правопорядку і запобігання злочинам співробітники Національної поліції зможуть використовувати безпілотники. Про це йдеться в указі Міністерства внутрішніх

21 Февраль, 17:53
Прогноз погоди на 21 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

20 Февраль, 18:05
«Життя, обірвані війною» — книга нарисів про загиблих мешканців Кам’янського(ВІДЕО)

“Життя, обірвані війною”: у Дніпрі презентували книгу, присвячену Небесній сотні та захисникам України, які родом із Кам’янського. Захід відбувся 19-го

19 Февраль, 19:00
Прогноз погоди на 20 лютого, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Февраль, 18:34
На Дніпропетровщині піротехніки знешкодили 68 одиниць застарілих боєприпасів

19 Февраль, 17:44