30 Октябрь, 19:00

Як бути прозорим: форум, присвячений відкритим даним, вперше відбувся у Дніпрі (ВІДЕО)

Як бути прозорим: форум, присвячений відкритим даним, вперше відбувся у Дніпрі   Прозорість влади, зручна для обробки інформація та сучасна економіка України. Усі ці сфери об’єднує поняття “відкритих даних”. Саме йому присвятили форум, який пройшов на Дніпропетровщині. Кого навчали “відкритості” — бачила Юлія Бублик. Із поняттям «відкритих даних» українці познайомились у 2011 році, коли Верховна Рада прийняла відповідний закон.
 Андрій Жнивін, співзасновник сайту, що обробляє відкриті дані: «Першим кроком України у відкритті даних був ЗУ “Про доступ до публічної інформації”. Тепер журналіст і будь-яка людина може написати звернення або запит на інформацію. І, відповідно, розпорядник цієї інформації повинен відповісти протягом 5 діб».
Такими розпорядниками стали чиновники, комунальники, правоохоронці, освітні та владні органи. Багато з них зобов’язані звітувати перед народом про використання бюджетних коштів та інших надходжень. Цю інформацію розпорядники мають публікувати на власних сайтах у мережі Інтернет. Однак сухі бухгалтерські кошториси — не завжди зручні для сприйняття. Тому за кілька років почали з’являтися ресурси, що подають інформацію з усіх відкритих джерел і реєстрів у зрозумілому форматі. Зокрема, сервіс “Edata” відстежує рух бюджетних коштів, а система “Прозорро” містить відкриті дані про перебіг державних закупівель. Наразі працювати з публічною інформацією навчаються органи місцевого самоврядування, громадські організації та фахівці ІТ. Для них на Дніпропетровщині провели форум “Open Data”.
Роман Сердюк, організатор форуму “Open Data” : «Це перший форум у Дніпрі та четвертий за місяць регіональний “Open Data Forum” по Україні. Ще форуми такі самі проходили в Херсоні, в Вінниці, і вчора в Чернігові буквально відбувся».
Теми доповідей — різні: від безпеки використання відкритих даних до єдиного порядку публікування. Так гість із Херсону розповів про заснування системи шкільних бюджетів.
Андрій Жнивін, співзасновник ресурсу “Єдина система відкритих бюджетів шкіл”: «Ми розуміємо, що адміністрації шкіл дуже часто ідуть до батьків із протягнутою рукою, щоб вони помогли їм побудувати щось або відремонтувати щось. Наша система дозволяє побачити батькам які рухи щодо виділення фінансування з бюджету робив директор  і, відповідно, задати питання: “А чому ви намагаєтесь ці питання закрити за рахунок батьків, а не працюєте з владою?”
У Херсоні ресурс “Openschool.in.ua” працює 2 роки. За цей час на ньому зареєструвалися школи ще трьох областей. Серед них — кілька закладів з Дніпропетровщини. Батьки повинні мати можливість відстежувати рух своїх внесків, тому директор школи має заповнити невелику анкету і надіслати авторам сайту розпорядження з підписом і печаткою. У документах мають бути корпоративний e-mail, назву закладу і контактний телефон. Реєстрація школи — безкоштовна, адже проект створили на волонтерських засадах. Але не всі ресурси з відкритими даними — безоплатні. Користувачі деяких мають оплатити реєстрацію.
 Роман Сердюк, організатор форуму “Open Data” : «На цьому заробляє компанія і платить податки відповідно до державного та місцевих бюджетів».
Отже, плюс відкритих даних — не лише в публічності. Вони поповнюють державну казну мільйонами гривень. Автор — Юлія Бублик Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

Дніпро на 12 місці в рейтингу кращих міст України для ведення бізнесу (ВІДЕО)

Дніпро — на 12 місці з-поміж інших обласних центрів в рейтингу кращих міст України для підприємництва. Це на 6 позицій

16 Ноябрь, 18:01
Прогноз погоди на вихідні, 17 та 18 листопада, по місту і області (ВІДЕО)

16 Ноябрь, 17:35
На Дніпропетровщині сільських сімейних лікарів навчали онлайн медицині 

Телемедицина – це вже сьогодення сільського лікаря або фельдшера. Сумка-укладка з пересувними діагностичними пристроями і планшетом та мобільний Інтернет –

15 Ноябрь, 16:36
Безпека дитини на першому місці: 15 листопада в Дніпрі відбувся семінар-нарада щодо нововведень у забезпеченні соцзахисту дітей (КОМЕНТАР)

В Україні набула чинності постанова Кабінету міністрів щодо забезпечення соцзахисту дітей. За словами соцпрацівників, держава тепер створила алгоритм взаємодії під

15 Ноябрь, 16:17
Як пов’язані цукровий діабет і діти, народжені раніше строку? (ВІДЕО)

За Днем боротьби з цукровим діабетом в календарі - Всесвітній день недоношених дітей. Його відзначають 17 листопада. Лікарі зазначають: наявність

15 Ноябрь, 15:42
Дощовий ранок і можливий сніг: прогноз погоди на 15 листопада, Дніпро та область (ВІДЕО)

Дощовий ранок і можливий сніг: прогноз погоди на 15 листопада, Дніпро та область  

14 Ноябрь, 21:05
Кримінальна хроніка: на Дніпропетровщині чоловік вбив співмешканку, старшу за нього на 15 років (ВІДЕО)

На допитах підозрюваний поводиться агресивно, на запитання слідчих відповідати відмовляється. Що стало причиною родинного конфлікту? За однією з версій —

14 Ноябрь, 15:14
Прогноз погоди по місту і області на середу, 14 листопада (ВІДЕО)

13 Ноябрь, 18:26