30 Октябрь, 19:00

Як бути прозорим: форум, присвячений відкритим даним, вперше відбувся у Дніпрі (ВІДЕО)

Як бути прозорим: форум, присвячений відкритим даним, вперше відбувся у Дніпрі   Прозорість влади, зручна для обробки інформація та сучасна економіка України. Усі ці сфери об’єднує поняття “відкритих даних”. Саме йому присвятили форум, який пройшов на Дніпропетровщині. Кого навчали “відкритості” — бачила Юлія Бублик. Із поняттям «відкритих даних» українці познайомились у 2011 році, коли Верховна Рада прийняла відповідний закон.
 Андрій Жнивін, співзасновник сайту, що обробляє відкриті дані: «Першим кроком України у відкритті даних був ЗУ “Про доступ до публічної інформації”. Тепер журналіст і будь-яка людина може написати звернення або запит на інформацію. І, відповідно, розпорядник цієї інформації повинен відповісти протягом 5 діб».
Такими розпорядниками стали чиновники, комунальники, правоохоронці, освітні та владні органи. Багато з них зобов’язані звітувати перед народом про використання бюджетних коштів та інших надходжень. Цю інформацію розпорядники мають публікувати на власних сайтах у мережі Інтернет. Однак сухі бухгалтерські кошториси — не завжди зручні для сприйняття. Тому за кілька років почали з’являтися ресурси, що подають інформацію з усіх відкритих джерел і реєстрів у зрозумілому форматі. Зокрема, сервіс “Edata” відстежує рух бюджетних коштів, а система “Прозорро” містить відкриті дані про перебіг державних закупівель. Наразі працювати з публічною інформацією навчаються органи місцевого самоврядування, громадські організації та фахівці ІТ. Для них на Дніпропетровщині провели форум “Open Data”.
Роман Сердюк, організатор форуму “Open Data” : «Це перший форум у Дніпрі та четвертий за місяць регіональний “Open Data Forum” по Україні. Ще форуми такі самі проходили в Херсоні, в Вінниці, і вчора в Чернігові буквально відбувся».
Теми доповідей — різні: від безпеки використання відкритих даних до єдиного порядку публікування. Так гість із Херсону розповів про заснування системи шкільних бюджетів.
Андрій Жнивін, співзасновник ресурсу “Єдина система відкритих бюджетів шкіл”: «Ми розуміємо, що адміністрації шкіл дуже часто ідуть до батьків із протягнутою рукою, щоб вони помогли їм побудувати щось або відремонтувати щось. Наша система дозволяє побачити батькам які рухи щодо виділення фінансування з бюджету робив директор  і, відповідно, задати питання: “А чому ви намагаєтесь ці питання закрити за рахунок батьків, а не працюєте з владою?”
У Херсоні ресурс “Openschool.in.ua” працює 2 роки. За цей час на ньому зареєструвалися школи ще трьох областей. Серед них — кілька закладів з Дніпропетровщини. Батьки повинні мати можливість відстежувати рух своїх внесків, тому директор школи має заповнити невелику анкету і надіслати авторам сайту розпорядження з підписом і печаткою. У документах мають бути корпоративний e-mail, назву закладу і контактний телефон. Реєстрація школи — безкоштовна, адже проект створили на волонтерських засадах. Але не всі ресурси з відкритими даними — безоплатні. Користувачі деяких мають оплатити реєстрацію.
 Роман Сердюк, організатор форуму “Open Data” : «На цьому заробляє компанія і платить податки відповідно до державного та місцевих бюджетів».
Отже, плюс відкритих даних — не лише в публічності. Вони поповнюють державну казну мільйонами гривень. Автор — Юлія Бублик Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

У Дніпрі відзначили найкращі проекти ОСМД (КОМЕНТАР)

Нові труби, вікна, дахи та опалення - 16 січня в Дніпрі відзначили найкращі проекти багатоквартирних кооперативних об*єднань міста. За плідну

16 Январь, 22:58
Буккросинг в дитсадку: команда ДніпроОДА вже 3 роки впроваджує освітню ініціативу (ВІДЕО)

Різнокольорові полички чергової буккросинг-зони красуються вже і в коридорі дитячого садочку №311 у Дніпрі. По області таких — більше 60.

16 Январь, 18:27
Прогноз погоди на 17 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Январь, 18:22
Рятувальники нагадали військовим правила пожежної безпеки (КОМЕНТАР)

15 січня рятувальники області провели профілактичну бесіду з персоналом Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Під час зустрічі

16 Январь, 16:04
5 міфів навколо закону щодо добровільної згоди на секс

Міф 1. Розписка про згоду на секс Насправді, у законі не йдеться про отримання письмової згоди на участь у статевому

16 Январь, 16:00
10 фестиваль прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу пройшов у Дніпрі (ВІДЕО)

10 фестиваль прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу пройшов у Дніпрі Кожного року організатори збирають родини, які виховують дітей-сиріт

16 Январь, 07:29
Один із постраждалих на шахті імені Героїв Космосу має 60 відсотків опіків (КОМЕНТАР)

Один із постраждалих на шахті імені Героїв Космосу має 60 відсотків опіків Наразі в опіковому центрі  перебувають п'ятеро шахтарів, які

15 Январь, 20:19
Поліція затримала чоловіка, що на вокзалі обікрав військовослужбовця (КОМЕНТАР)

Поліція затримала чоловіка, що на вокзалі обікрав військовослужбовця   15-го січня поліцейські затримали 35-річного чоловіка, який на залізничному вокзалі в

15 Январь, 20:09