31 Октябрь, 19:15

Туристичний маршрут “Греція-Одеса-Дніпро”, криниця з душею, шкільні екопроекти — спецрепортаж про роботу Межирицької громади (ВІДЕО)

Понад 50 кілометрів від Дніпра — їдемо до Павлоградського району. Потім іще кілометрів 5 піщаною дорогою і от — опиняємось у лісі.  
Наталя Соболь, вчителька біології Булахівського НВК: «Це найпівденніший справжній сосновий ліс в Україні.
  Ліс — це частина Межирицької об’єднаної територіальної громади. Її утворили рік тому.
Олександр Луценко, голова Межирицької ОТГ: «Межирицька територіальна громада налічує 12 населених пунктів. У нашій громаді 7602 тисяч населення».
  Своєю “фішкою” межиричани вирішили зробити «зелений туризм». Перші екологічні стежки тут з’явились у 1986 році. Тепер працюють над їхнім відновленням. Подивитися, переконують, є на що.
Наталя Соболь, вчителька біології Булахівського НВК: «Заказник орнітологічний. Наступна зупинка — 400-річний дуб. Третя зупинка — це галявина орхідей, це два вида орхідей, занесені в Червону книгу. Наступна зупинка — це барвінкова галявина. Наступна зупинка — галявина, на якій ростуть дикі гладіолуси. І остання зупинка — чиста криниця».
До криниць тут шановливе ставлення. На території ОТГ їх пять. Одна — в лісі…
Наталя Соболь, вчителька біології Булахівського НВК: «В криниці в цій живуть кринички. Це такі лягушки, які мешкають там, де дуже чиста вода».
А інша криниця, просто посеред села, — нещодавно перемогла у конкурсі “Ярмарок Добросусісдства”. Ще три чекають відновлення.
Олена Тертишна: «Межирицька громада ось цим заходом — відродження криниць,  зокрема, в старостинському окрузі, — не лише почала розвивати туристичну складову, але вони відроджують традицію українського народу.
Децентралізація працює і в школі. Змін тут не чекали: батьки, діти і вчителі до роботи стали самі — взяли участь у конкурсі «Громада своїми руками».
Наталя Масловська, директорка НВК: «Створили ініціативну групу, яку назвали «Холідей Мейкерс». Це ті, хто створюють свято, відпочинок, приносять людям радість».
Спільними зусиллями зробили дитячий майданчик.
Наталя Соболь, вчителька біології Булахівського НВК: «Тому ми вирішили створити, як в нас кажуть, три в одному. Перший осередок у нас спортивний. Другий — ігровий. Третій — наша гордість — екологічний осередок або осередок зеленого туризму. Ми виготовили лавки своїми руками, качєлі своїми руками».
Потім усі разом розмалювали стіни і назвали все це «Еколенд Вулик». Допомагав і Олексій.
Олексій, учень 4 класу: «Малював там, де єнот сидить на камні. Он цього. А ще я рисовав траву».
Результати роботи резюмує Ярослав.
Ярослав, учень 4 класу: «Мені все найбільше подобається тут. Кататься на качелях, грати у футбол. Тільки я не дуже граю, я тільки на воротах стою».
До екологічних стежок тут планують додати й історичні маршрути. Мавринським майданом, що з висоти пташиного польоту виглядає як краб, зацікавились у Греції.
Олександр Луценко, голова Межирицької ОТГ: «Пропонують туристичний маршрут “Греція-Одеса-Дніпропетровськ” і іменно наш мавринський майдан».
При мисливському господарстві обладнали будиночки для ночівлі.
Сергій Тімченко, голова Павлоградської районної організації «Українського товариства мисливців та рибалок»: Павлоградщина щітається, що тут шахти, заводи, і воєнні, а з траси кілька кілометрів — і попадаєш в оазис».
Оазою називають озеро в оточенні сосон.
Сергій Тімченко, голова Павлоградської районної організації «Українського товариства мисливців та рибалок»: «Озеро як озеро, у лісі озеро. Тільки воно сольоне. Бивший кар’єр, вибирали пісок».
Олександр — лісничий, тут порається по господарству. Слідкує за тваринами та птахами.
Олександр: «Вони зиму будуть тут жити, я їх годую, а весною випустимо. Ми брали — вони ще циплятами були».
Працюють в ОТГ не лише над тим, аби туристам було комфортно, думають і про постійних мешканців громади. У планах — конкурс на створення опорного закладу освіти, будівництво ЦНАПу та центру безпеки. аВТОР — Оля Василець кАМЕРА — Олександр Височин

Вибір редакції

На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки (КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки, тіло якої знайшли без голови та руки знайшли в одному з дачних кооперативів. Особу

17 Январь, 22:15
Прогноз погоди на п’ятницю, 18 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Январь, 18:54
Змагання юних винахідників “Роботрафік-2019” пройшли у Дніпрі (ВІДЕО)

Знання правил дорожнього руху і робототехніки! 17-го січня в Дніпрі пройшли обласні змагання юних винахідників “Роботрафік-2019”. У конкурсі взяли участь

17 Январь, 18:16
В Україні створять реєстр соціальних послуг

В Україні буде створено реєстр соціальних послуг. Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект "Про соціальні послуги". За законопроект

17 Январь, 17:06
У Дніпрі відзначили найкращі проекти ОСМД (КОМЕНТАР)

Нові труби, вікна, дахи та опалення - 16 січня в Дніпрі відзначили найкращі проекти багатоквартирних кооперативних об*єднань міста. За плідну

16 Январь, 22:58
Буккросинг в дитсадку: команда ДніпроОДА вже 3 роки впроваджує освітню ініціативу (ВІДЕО)

Різнокольорові полички чергової буккросинг-зони красуються вже і в коридорі дитячого садочку №311 у Дніпрі. По області таких — більше 60.

16 Январь, 18:27
Прогноз погоди на 17 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Январь, 18:22
Рятувальники нагадали військовим правила пожежної безпеки (КОМЕНТАР)

15 січня рятувальники області провели профілактичну бесіду з персоналом Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Під час зустрічі

16 Январь, 16:04