31 Октябрь, 19:15

Туристичний маршрут “Греція-Одеса-Дніпро”, криниця з душею, шкільні екопроекти — спецрепортаж про роботу Межирицької громади (ВІДЕО)

Понад 50 кілометрів від Дніпра — їдемо до Павлоградського району. Потім іще кілометрів 5 піщаною дорогою і от — опиняємось у лісі.  
Наталя Соболь, вчителька біології Булахівського НВК: «Це найпівденніший справжній сосновий ліс в Україні.
  Ліс — це частина Межирицької об’єднаної територіальної громади. Її утворили рік тому.
Олександр Луценко, голова Межирицької ОТГ: «Межирицька територіальна громада налічує 12 населених пунктів. У нашій громаді 7602 тисяч населення».
  Своєю “фішкою” межиричани вирішили зробити «зелений туризм». Перші екологічні стежки тут з’явились у 1986 році. Тепер працюють над їхнім відновленням. Подивитися, переконують, є на що.
Наталя Соболь, вчителька біології Булахівського НВК: «Заказник орнітологічний. Наступна зупинка — 400-річний дуб. Третя зупинка — це галявина орхідей, це два вида орхідей, занесені в Червону книгу. Наступна зупинка — це барвінкова галявина. Наступна зупинка — галявина, на якій ростуть дикі гладіолуси. І остання зупинка — чиста криниця».
До криниць тут шановливе ставлення. На території ОТГ їх пять. Одна — в лісі…
Наталя Соболь, вчителька біології Булахівського НВК: «В криниці в цій живуть кринички. Це такі лягушки, які мешкають там, де дуже чиста вода».
А інша криниця, просто посеред села, — нещодавно перемогла у конкурсі “Ярмарок Добросусісдства”. Ще три чекають відновлення.
Олена Тертишна: «Межирицька громада ось цим заходом — відродження криниць,  зокрема, в старостинському окрузі, — не лише почала розвивати туристичну складову, але вони відроджують традицію українського народу.
Децентралізація працює і в школі. Змін тут не чекали: батьки, діти і вчителі до роботи стали самі — взяли участь у конкурсі «Громада своїми руками».
Наталя Масловська, директорка НВК: «Створили ініціативну групу, яку назвали «Холідей Мейкерс». Це ті, хто створюють свято, відпочинок, приносять людям радість».
Спільними зусиллями зробили дитячий майданчик.
Наталя Соболь, вчителька біології Булахівського НВК: «Тому ми вирішили створити, як в нас кажуть, три в одному. Перший осередок у нас спортивний. Другий — ігровий. Третій — наша гордість — екологічний осередок або осередок зеленого туризму. Ми виготовили лавки своїми руками, качєлі своїми руками».
Потім усі разом розмалювали стіни і назвали все це «Еколенд Вулик». Допомагав і Олексій.
Олексій, учень 4 класу: «Малював там, де єнот сидить на камні. Он цього. А ще я рисовав траву».
Результати роботи резюмує Ярослав.
Ярослав, учень 4 класу: «Мені все найбільше подобається тут. Кататься на качелях, грати у футбол. Тільки я не дуже граю, я тільки на воротах стою».
До екологічних стежок тут планують додати й історичні маршрути. Мавринським майданом, що з висоти пташиного польоту виглядає як краб, зацікавились у Греції.
Олександр Луценко, голова Межирицької ОТГ: «Пропонують туристичний маршрут “Греція-Одеса-Дніпропетровськ” і іменно наш мавринський майдан».
При мисливському господарстві обладнали будиночки для ночівлі.
Сергій Тімченко, голова Павлоградської районної організації «Українського товариства мисливців та рибалок»: Павлоградщина щітається, що тут шахти, заводи, і воєнні, а з траси кілька кілометрів — і попадаєш в оазис».
Оазою називають озеро в оточенні сосон.
Сергій Тімченко, голова Павлоградської районної організації «Українського товариства мисливців та рибалок»: «Озеро як озеро, у лісі озеро. Тільки воно сольоне. Бивший кар’єр, вибирали пісок».
Олександр — лісничий, тут порається по господарству. Слідкує за тваринами та птахами.
Олександр: «Вони зиму будуть тут жити, я їх годую, а весною випустимо. Ми брали — вони ще циплятами були».
Працюють в ОТГ не лише над тим, аби туристам було комфортно, думають і про постійних мешканців громади. У планах — конкурс на створення опорного закладу освіти, будівництво ЦНАПу та центру безпеки. аВТОР — Оля Василець кАМЕРА — Олександр Височин

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 23 та 24 березня. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Март, 18:27
Qirim- художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму (ВІДЕО)

У Музеї українського живопису представили художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму та 75-х роковин депортації кримських татар. Виставка

22 Март, 18:23
Через плачевний стан будівлі історичного музею, в ньому закрили три зали та головний вхід (ВІДЕО)

Уже півтора місяці в історичному музеї ім. Яворницького тимчасово закриті три виставкові зали. За словами виконуючої обов'язки директора музею Юлії

22 Март, 18:13
Близько 100 підприємств області готові долучитися до відродження профтехнічної освіти

АрселорМіттал Кривий Ріг, КБ Південне, ДТЕК Павлоградвугілля, Придніпровська ТЕС та десятки інших підприємств області зацікавлені у запровадженні дуальної освіти в

22 Март, 17:27
У Центральній міській бібліотеці Дніпра в рамках благодійного проекту BookAngel з’явилося 500 нових дитячих книжок 

21 березня Центральній міській бібліотеці Дніпра подарували 500 нових книжок для дітей. Це стало можливим завдяки благодійному проекту BookAngel. Він

22 Март, 17:25
Прогноз погоди на 22 березня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Март, 18:13
Дніпровський дитячий оркестр “Little Band” отримав в подарунок нові інструменти від ДніпроОДА (ВІДЕО)

Допомога в досягненні музичного Олімпу: дніпровський дитячий оркестр “Little Band” у подарунок від ДніпроОДА отримав нові інструменти. Вихованці шостої школи

21 Март, 18:10
Навчити дніпровських підприємців правильно робити добро обіцяють організатори «Благодійного сніданку про соціальну відповідальність»(ВІДЕО)

Зранку 20 березня в одному з дніпровських закладів зібралося з півсотні місцевих підприємців — снідали, спілкувалися та заодно вчилися. Шестеро

21 Март, 16:01