31 Октябрь, 19:15

Туристичний маршрут “Греція-Одеса-Дніпро”, криниця з душею, шкільні екопроекти — спецрепортаж про роботу Межирицької громади (ВІДЕО)

Понад 50 кілометрів від Дніпра — їдемо до Павлоградського району. Потім іще кілометрів 5 піщаною дорогою і от — опиняємось у лісі.  
Наталя Соболь, вчителька біології Булахівського НВК: «Це найпівденніший справжній сосновий ліс в Україні.
  Ліс — це частина Межирицької об’єднаної територіальної громади. Її утворили рік тому.
Олександр Луценко, голова Межирицької ОТГ: «Межирицька територіальна громада налічує 12 населених пунктів. У нашій громаді 7602 тисяч населення».
  Своєю “фішкою” межиричани вирішили зробити «зелений туризм». Перші екологічні стежки тут з’явились у 1986 році. Тепер працюють над їхнім відновленням. Подивитися, переконують, є на що.
Наталя Соболь, вчителька біології Булахівського НВК: «Заказник орнітологічний. Наступна зупинка — 400-річний дуб. Третя зупинка — це галявина орхідей, це два вида орхідей, занесені в Червону книгу. Наступна зупинка — це барвінкова галявина. Наступна зупинка — галявина, на якій ростуть дикі гладіолуси. І остання зупинка — чиста криниця».
До криниць тут шановливе ставлення. На території ОТГ їх пять. Одна — в лісі…
Наталя Соболь, вчителька біології Булахівського НВК: «В криниці в цій живуть кринички. Це такі лягушки, які мешкають там, де дуже чиста вода».
А інша криниця, просто посеред села, — нещодавно перемогла у конкурсі “Ярмарок Добросусісдства”. Ще три чекають відновлення.
Олена Тертишна: «Межирицька громада ось цим заходом — відродження криниць,  зокрема, в старостинському окрузі, — не лише почала розвивати туристичну складову, але вони відроджують традицію українського народу.
Децентралізація працює і в школі. Змін тут не чекали: батьки, діти і вчителі до роботи стали самі — взяли участь у конкурсі «Громада своїми руками».
Наталя Масловська, директорка НВК: «Створили ініціативну групу, яку назвали «Холідей Мейкерс». Це ті, хто створюють свято, відпочинок, приносять людям радість».
Спільними зусиллями зробили дитячий майданчик.
Наталя Соболь, вчителька біології Булахівського НВК: «Тому ми вирішили створити, як в нас кажуть, три в одному. Перший осередок у нас спортивний. Другий — ігровий. Третій — наша гордість — екологічний осередок або осередок зеленого туризму. Ми виготовили лавки своїми руками, качєлі своїми руками».
Потім усі разом розмалювали стіни і назвали все це «Еколенд Вулик». Допомагав і Олексій.
Олексій, учень 4 класу: «Малював там, де єнот сидить на камні. Он цього. А ще я рисовав траву».
Результати роботи резюмує Ярослав.
Ярослав, учень 4 класу: «Мені все найбільше подобається тут. Кататься на качелях, грати у футбол. Тільки я не дуже граю, я тільки на воротах стою».
До екологічних стежок тут планують додати й історичні маршрути. Мавринським майданом, що з висоти пташиного польоту виглядає як краб, зацікавились у Греції.
Олександр Луценко, голова Межирицької ОТГ: «Пропонують туристичний маршрут “Греція-Одеса-Дніпропетровськ” і іменно наш мавринський майдан».
При мисливському господарстві обладнали будиночки для ночівлі.
Сергій Тімченко, голова Павлоградської районної організації «Українського товариства мисливців та рибалок»: Павлоградщина щітається, що тут шахти, заводи, і воєнні, а з траси кілька кілометрів — і попадаєш в оазис».
Оазою називають озеро в оточенні сосон.
Сергій Тімченко, голова Павлоградської районної організації «Українського товариства мисливців та рибалок»: «Озеро як озеро, у лісі озеро. Тільки воно сольоне. Бивший кар’єр, вибирали пісок».
Олександр — лісничий, тут порається по господарству. Слідкує за тваринами та птахами.
Олександр: «Вони зиму будуть тут жити, я їх годую, а весною випустимо. Ми брали — вони ще циплятами були».
Працюють в ОТГ не лише над тим, аби туристам було комфортно, думають і про постійних мешканців громади. У планах — конкурс на створення опорного закладу освіти, будівництво ЦНАПу та центру безпеки. аВТОР — Оля Василець кАМЕРА — Олександр Височин

Вибір редакції

Зради поки що немає — заступник міського голови Дніпра прокоментував ситуацію щодо будівництва метро та реконструкції Нового мосту (ВІДЕО)

Метро, Новий міст та вивезення сміття. Заступник міського голови Дніпра повернувся з відпустки та звітував про важливі теми. Отже, за

12 Ноябрь, 19:07
Прогноз погоди на 13 листопада, вівторок, по місту і області (ВІДЕО)

12 Ноябрь, 18:34
Як військовий досвід перетворити на власний успіх? У Дніпрі пройшов тренінг всесвітньо відомого американського психолога Френка П’юселіка (ВІДЕО)

Психологічна реабілітація військових. На Дніпропетровщину завітав ветеран В'єтнамської війни Френк П'юселік. Уже півсторіччя він розробляє і практикує програму допомоги військовим.

12 Ноябрь, 18:03
У мерії Дніпра відкрилася виставка дитячих малюнків, присвячених енергозбереженню

12 листопада на другому поверсі будівлі Дніпровської міської ради відкрилася виставка дитячих малюнків «Дніпро – енергоефективне місто». Це конкурсні роботи, які

12 Ноябрь, 15:14
Увага! Зміни у русі трамваїв № 18, № 19 дванадцятого та тринадцятого листопада

12 листопада трамваї маршруту № 19 працюватимуть до 23:00. Це пов’язано з ремонтом трамвайних колій на вул. Набережна Заводська, в районі Амурського мосту. Останні відправлення

12 Ноябрь, 15:09
На патріотичних екскурсіях «Шляхами героїв» вже побували 11,5 тисяч школярів Дніпропетровщини

«Патріотичне виховання молоді дуже важливе для нас сьогодні. Діти мають знати через що проходить Україна заради миру і незалежності. Це

12 Ноябрь, 15:07
У рамках програми USAID DOBRE обговорили економічний потенціал ОТГ (ВІДЕО)

Уже вдруге програма USAID DOBRE зібрала в Києві об’єднані територіальні громади України та представників бізнесу, інвестиційних фондів, виконавців проектів міжнародної

09 Ноябрь, 19:17
Всесвітній день мультфільму відзначили у Дніпрі (ВІДЕО)

Увесь світ день мультфільму відзначає 28 жовтня. У Дніпрі свято для дітлахів влаштували пізніше, одразу після шкільних канікул. Заодно вирішили

09 Ноябрь, 18:03