31 Октябрь, 18:52

Як створили перший у Дніпрі дитячий комікс — від ідеї до видання (ВІДЕО)

Яскраві зображення, короткі діалоги та динамічний сюжет. Жанр коміксу стає популярним серед українських читачів. У Дніпрі випустили комікс для дітей від п’яти років — це історія про школярів, які стали підкорювачами стихій. Наша знімальна група завітала у редакцію і прослідкувала за етапами створення коміксу. Комікс про суперкоманду підкорювачів стихій — перше у Дніпрі подібне видання для дітей. Його створили в одній редакції — від ідеї до друку дебютного випуску пройшло близько 9 місяців. Олеся Пільонова керує відділом креативу, за сумісництвом — викладає дошкільнятам та учням початкових класів. Каже: коміксів для підлітків існує чимало, здебільшого — зарубіжного видавництва. А вона разом із колежанками мріяла про комікс саме для малечі.
Олеся Пільонова, керівниця відділу креативу, викладачка: «Ми побачили, що діти не дуже хочуть читати. Але з радістю поринають у віртуальний світ. Тому захотілося зробити щось таке середнє».
Головні герої коміксу — чотири тварини, які отримали суперсили та почали рятувати світ. Олеся зазначає: у розробці персонажів активну участь взяли її підопічні.
Олеся Пільонова, керівниця відділу креативу, викладачка: «Вони вигадували імена, вони, власне кажучи, обирали саме цих тварин. Вони говорили якими вони мають бути, хто з ким повинен потоваришувати».
Редакція вже видала два випуски коміксу, наразі готується третій. Спочатку пишуть сценарій, його має затвердити коректор.
Ганна Мохонь: «Звичайно, робиться розкадровка згідно цього сценарію. І починається розроблятися сам персонаж — як він буде виглядати, які риси характеру в нього будуть проявлятись найбільше».
Далі з персонажами працюють художники: їх малюють у 2D і 3D форматах. Робота над одним випуском з 27-ми сторінок може займати від 2 до 4 місяців. На першому етапі планують видати 6 коміксів.
Ганна Мохонь: «Ми зараз працюємо над створенням коміксу для дітей від 10 до 14 років. Це вже більш старший вік. На відміну від цих коміксів, основними персонажами будуть діти. Вони будуть подорожувати в часі, будуть змінювати історію. Тобто — це буде комікс з реальними історичними подіями».
На полицях «Книгарні Є» у Дніпрі чимало перекладів коміксів від світових гігантів «Дісі» та «Марвел». Для українських видавництв — це  нова тенденція, розповідає директорка книгарні Надія Вовк. Серед вітчизняних коміксів є “Воля” — про історію України, і “Кіборги” — про події війни на Донбасі. Ще один комікс, що його видали у Дніпрі, називається «Адель» — він розрахований на читача-підлітка.
Надія Вовк, директорка «Книгарні Є» у Дніпрі: «Пригоди про дівчинку Адель. Вона вийшла вже у двох томах. Вони милі, смішні, гарно намальовані, з гарною поліграфією. І ними цікавляться — це новинки у цій сфері також».
Жанр коміксу та графічного роману наразі стає популярним в Україні. Зокрема, дитячі комікси, за умови відповідної якості, обов’язково знайдуть свого читача,  переконана Надя.
Надія Вовк, директорка «Книгарні Є» у Дніпрі: «Дісі», «Марвел» — вони більш підліткові. Дітям вони будуть незрозумілі, ну, і в принципі дуже неправильно сприйняті. Дитячі комікси трошки спрощені. Мені здається, вони будуть популярними, і привчатимуть дітей сприймати цю комікс-культуру і подачу інформації в такому вигляді».
Автор — Георгій Марков Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

Зради поки що немає — заступник міського голови Дніпра прокоментував ситуацію щодо будівництва метро та реконструкції Нового мосту (ВІДЕО)

Метро, Новий міст та вивезення сміття. Заступник міського голови Дніпра повернувся з відпустки та звітував про важливі теми. Отже, за

12 Ноябрь, 19:07
Прогноз погоди на 13 листопада, вівторок, по місту і області (ВІДЕО)

12 Ноябрь, 18:34
Як військовий досвід перетворити на власний успіх? У Дніпрі пройшов тренінг всесвітньо відомого американського психолога Френка П’юселіка (ВІДЕО)

Психологічна реабілітація військових. На Дніпропетровщину завітав ветеран В'єтнамської війни Френк П'юселік. Уже півсторіччя він розробляє і практикує програму допомоги військовим.

12 Ноябрь, 18:03
У мерії Дніпра відкрилася виставка дитячих малюнків, присвячених енергозбереженню

12 листопада на другому поверсі будівлі Дніпровської міської ради відкрилася виставка дитячих малюнків «Дніпро – енергоефективне місто». Це конкурсні роботи, які

12 Ноябрь, 15:14
Увага! Зміни у русі трамваїв № 18, № 19 дванадцятого та тринадцятого листопада

12 листопада трамваї маршруту № 19 працюватимуть до 23:00. Це пов’язано з ремонтом трамвайних колій на вул. Набережна Заводська, в районі Амурського мосту. Останні відправлення

12 Ноябрь, 15:09
На патріотичних екскурсіях «Шляхами героїв» вже побували 11,5 тисяч школярів Дніпропетровщини

«Патріотичне виховання молоді дуже важливе для нас сьогодні. Діти мають знати через що проходить Україна заради миру і незалежності. Це

12 Ноябрь, 15:07
У рамках програми USAID DOBRE обговорили економічний потенціал ОТГ (ВІДЕО)

Уже вдруге програма USAID DOBRE зібрала в Києві об’єднані територіальні громади України та представників бізнесу, інвестиційних фондів, виконавців проектів міжнародної

09 Ноябрь, 19:17
Всесвітній день мультфільму відзначили у Дніпрі (ВІДЕО)

Увесь світ день мультфільму відзначає 28 жовтня. У Дніпрі свято для дітлахів влаштували пізніше, одразу після шкільних канікул. Заодно вирішили

09 Ноябрь, 18:03