31 Октябрь, 18:52

Як створили перший у Дніпрі дитячий комікс — від ідеї до видання (ВІДЕО)

Яскраві зображення, короткі діалоги та динамічний сюжет. Жанр коміксу стає популярним серед українських читачів. У Дніпрі випустили комікс для дітей від п’яти років — це історія про школярів, які стали підкорювачами стихій. Наша знімальна група завітала у редакцію і прослідкувала за етапами створення коміксу. Комікс про суперкоманду підкорювачів стихій — перше у Дніпрі подібне видання для дітей. Його створили в одній редакції — від ідеї до друку дебютного випуску пройшло близько 9 місяців. Олеся Пільонова керує відділом креативу, за сумісництвом — викладає дошкільнятам та учням початкових класів. Каже: коміксів для підлітків існує чимало, здебільшого — зарубіжного видавництва. А вона разом із колежанками мріяла про комікс саме для малечі.
Олеся Пільонова, керівниця відділу креативу, викладачка: «Ми побачили, що діти не дуже хочуть читати. Але з радістю поринають у віртуальний світ. Тому захотілося зробити щось таке середнє».
Головні герої коміксу — чотири тварини, які отримали суперсили та почали рятувати світ. Олеся зазначає: у розробці персонажів активну участь взяли її підопічні.
Олеся Пільонова, керівниця відділу креативу, викладачка: «Вони вигадували імена, вони, власне кажучи, обирали саме цих тварин. Вони говорили якими вони мають бути, хто з ким повинен потоваришувати».
Редакція вже видала два випуски коміксу, наразі готується третій. Спочатку пишуть сценарій, його має затвердити коректор.
Ганна Мохонь: «Звичайно, робиться розкадровка згідно цього сценарію. І починається розроблятися сам персонаж — як він буде виглядати, які риси характеру в нього будуть проявлятись найбільше».
Далі з персонажами працюють художники: їх малюють у 2D і 3D форматах. Робота над одним випуском з 27-ми сторінок може займати від 2 до 4 місяців. На першому етапі планують видати 6 коміксів.
Ганна Мохонь: «Ми зараз працюємо над створенням коміксу для дітей від 10 до 14 років. Це вже більш старший вік. На відміну від цих коміксів, основними персонажами будуть діти. Вони будуть подорожувати в часі, будуть змінювати історію. Тобто — це буде комікс з реальними історичними подіями».
На полицях «Книгарні Є» у Дніпрі чимало перекладів коміксів від світових гігантів «Дісі» та «Марвел». Для українських видавництв — це  нова тенденція, розповідає директорка книгарні Надія Вовк. Серед вітчизняних коміксів є “Воля” — про історію України, і “Кіборги” — про події війни на Донбасі. Ще один комікс, що його видали у Дніпрі, називається «Адель» — він розрахований на читача-підлітка.
Надія Вовк, директорка «Книгарні Є» у Дніпрі: «Пригоди про дівчинку Адель. Вона вийшла вже у двох томах. Вони милі, смішні, гарно намальовані, з гарною поліграфією. І ними цікавляться — це новинки у цій сфері також».
Жанр коміксу та графічного роману наразі стає популярним в Україні. Зокрема, дитячі комікси, за умови відповідної якості, обов’язково знайдуть свого читача,  переконана Надя.
Надія Вовк, директорка «Книгарні Є» у Дніпрі: «Дісі», «Марвел» — вони більш підліткові. Дітям вони будуть незрозумілі, ну, і в принципі дуже неправильно сприйняті. Дитячі комікси трошки спрощені. Мені здається, вони будуть популярними, і привчатимуть дітей сприймати цю комікс-культуру і подачу інформації в такому вигляді».
Автор — Георгій Марков Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 23 та 24 березня. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Март, 18:27
Qirim- художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму (ВІДЕО)

У Музеї українського живопису представили художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму та 75-х роковин депортації кримських татар. Виставка

22 Март, 18:23
Через плачевний стан будівлі історичного музею, в ньому закрили три зали та головний вхід (ВІДЕО)

Уже півтора місяці в історичному музеї ім. Яворницького тимчасово закриті три виставкові зали. За словами виконуючої обов'язки директора музею Юлії

22 Март, 18:13
Близько 100 підприємств області готові долучитися до відродження профтехнічної освіти

АрселорМіттал Кривий Ріг, КБ Південне, ДТЕК Павлоградвугілля, Придніпровська ТЕС та десятки інших підприємств області зацікавлені у запровадженні дуальної освіти в

22 Март, 17:27
У Центральній міській бібліотеці Дніпра в рамках благодійного проекту BookAngel з’явилося 500 нових дитячих книжок 

21 березня Центральній міській бібліотеці Дніпра подарували 500 нових книжок для дітей. Це стало можливим завдяки благодійному проекту BookAngel. Він

22 Март, 17:25
Прогноз погоди на 22 березня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Март, 18:13
Дніпровський дитячий оркестр “Little Band” отримав в подарунок нові інструменти від ДніпроОДА (ВІДЕО)

Допомога в досягненні музичного Олімпу: дніпровський дитячий оркестр “Little Band” у подарунок від ДніпроОДА отримав нові інструменти. Вихованці шостої школи

21 Март, 18:10
Навчити дніпровських підприємців правильно робити добро обіцяють організатори «Благодійного сніданку про соціальну відповідальність»(ВІДЕО)

Зранку 20 березня в одному з дніпровських закладів зібралося з півсотні місцевих підприємців — снідали, спілкувалися та заодно вчилися. Шестеро

21 Март, 16:01