31 Октябрь, 18:52

Як створили перший у Дніпрі дитячий комікс — від ідеї до видання (ВІДЕО)

Яскраві зображення, короткі діалоги та динамічний сюжет. Жанр коміксу стає популярним серед українських читачів. У Дніпрі випустили комікс для дітей від п’яти років — це історія про школярів, які стали підкорювачами стихій. Наша знімальна група завітала у редакцію і прослідкувала за етапами створення коміксу. Комікс про суперкоманду підкорювачів стихій — перше у Дніпрі подібне видання для дітей. Його створили в одній редакції — від ідеї до друку дебютного випуску пройшло близько 9 місяців. Олеся Пільонова керує відділом креативу, за сумісництвом — викладає дошкільнятам та учням початкових класів. Каже: коміксів для підлітків існує чимало, здебільшого — зарубіжного видавництва. А вона разом із колежанками мріяла про комікс саме для малечі.
Олеся Пільонова, керівниця відділу креативу, викладачка: «Ми побачили, що діти не дуже хочуть читати. Але з радістю поринають у віртуальний світ. Тому захотілося зробити щось таке середнє».
Головні герої коміксу — чотири тварини, які отримали суперсили та почали рятувати світ. Олеся зазначає: у розробці персонажів активну участь взяли її підопічні.
Олеся Пільонова, керівниця відділу креативу, викладачка: «Вони вигадували імена, вони, власне кажучи, обирали саме цих тварин. Вони говорили якими вони мають бути, хто з ким повинен потоваришувати».
Редакція вже видала два випуски коміксу, наразі готується третій. Спочатку пишуть сценарій, його має затвердити коректор.
Ганна Мохонь: «Звичайно, робиться розкадровка згідно цього сценарію. І починається розроблятися сам персонаж — як він буде виглядати, які риси характеру в нього будуть проявлятись найбільше».
Далі з персонажами працюють художники: їх малюють у 2D і 3D форматах. Робота над одним випуском з 27-ми сторінок може займати від 2 до 4 місяців. На першому етапі планують видати 6 коміксів.
Ганна Мохонь: «Ми зараз працюємо над створенням коміксу для дітей від 10 до 14 років. Це вже більш старший вік. На відміну від цих коміксів, основними персонажами будуть діти. Вони будуть подорожувати в часі, будуть змінювати історію. Тобто — це буде комікс з реальними історичними подіями».
На полицях «Книгарні Є» у Дніпрі чимало перекладів коміксів від світових гігантів «Дісі» та «Марвел». Для українських видавництв — це  нова тенденція, розповідає директорка книгарні Надія Вовк. Серед вітчизняних коміксів є “Воля” — про історію України, і “Кіборги” — про події війни на Донбасі. Ще один комікс, що його видали у Дніпрі, називається «Адель» — він розрахований на читача-підлітка.
Надія Вовк, директорка «Книгарні Є» у Дніпрі: «Пригоди про дівчинку Адель. Вона вийшла вже у двох томах. Вони милі, смішні, гарно намальовані, з гарною поліграфією. І ними цікавляться — це новинки у цій сфері також».
Жанр коміксу та графічного роману наразі стає популярним в Україні. Зокрема, дитячі комікси, за умови відповідної якості, обов’язково знайдуть свого читача,  переконана Надя.
Надія Вовк, директорка «Книгарні Є» у Дніпрі: «Дісі», «Марвел» — вони більш підліткові. Дітям вони будуть незрозумілі, ну, і в принципі дуже неправильно сприйняті. Дитячі комікси трошки спрощені. Мені здається, вони будуть популярними, і привчатимуть дітей сприймати цю комікс-культуру і подачу інформації в такому вигляді».
Автор — Георгій Марков Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки (КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки, тіло якої знайшли без голови та руки знайшли в одному з дачних кооперативів. Особу

17 Январь, 22:15
Прогноз погоди на п’ятницю, 18 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Январь, 18:54
Змагання юних винахідників “Роботрафік-2019” пройшли у Дніпрі (ВІДЕО)

Знання правил дорожнього руху і робототехніки! 17-го січня в Дніпрі пройшли обласні змагання юних винахідників “Роботрафік-2019”. У конкурсі взяли участь

17 Январь, 18:16
В Україні створять реєстр соціальних послуг

В Україні буде створено реєстр соціальних послуг. Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект "Про соціальні послуги". За законопроект

17 Январь, 17:06
У Дніпрі відзначили найкращі проекти ОСМД (КОМЕНТАР)

Нові труби, вікна, дахи та опалення - 16 січня в Дніпрі відзначили найкращі проекти багатоквартирних кооперативних об*єднань міста. За плідну

16 Январь, 22:58
Буккросинг в дитсадку: команда ДніпроОДА вже 3 роки впроваджує освітню ініціативу (ВІДЕО)

Різнокольорові полички чергової буккросинг-зони красуються вже і в коридорі дитячого садочку №311 у Дніпрі. По області таких — більше 60.

16 Январь, 18:27
Прогноз погоди на 17 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Январь, 18:22
Рятувальники нагадали військовим правила пожежної безпеки (КОМЕНТАР)

15 січня рятувальники області провели профілактичну бесіду з персоналом Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Під час зустрічі

16 Январь, 16:04