02 Ноябрь, 16:14

Геловін з поліцейськими: соціальний будинок «Рукавичка» приймав гостей (ВІДЕО)

Геловін з поліцейськими. Так відзначив свято соціальний будинок “Рукавичка”. У ньому тимчасово мешкають молоді мами, що перебувають у скрутних життєвих обставинах. Наразі в “Рукавичці” разом із неньками перебуває 11 дітей. Найстаршим — по вісім рочків, а найменшому — лише 2 місяці. Як відомо, Геловін — багатий на дива. Тому цього разу поліція навчала малечу … поганому. Як це було — бачила Юлія Бублик.   20 років Вікторія Федотова допомагає жінкам у скруті. Вона створює соціальні будинки, де тимчасово можуть пожити матері з дітьми. Благодійну діяльність розпочала у рідному Донецьку, з приходом війни довелося перебратись у Дніпро. З 2014 в нашій області Вікторія відкрила кілька соціальних будинків. Один із них — “Рукавичка” — на Орлівщині. Щороку в цьому хостелі зупиняється до 70 жінок з дітьми. Наразі тут мешкає п’ять родин.
Вікторія Федотова, засновниця “Рукавички”, керівниця ГО “Мартін-клуб”: «Люди, які приїхали з війни; є жінки, яким немає де жити, у яких згоріла хата. Самій молодшій у нас 16 було цього року, а найстаршій жінці — 53».
Прихисток у “Рукавичці” знаходять і жінки з інвалідністю. Дар’я Сячина, мешканка “Рукавички”, переселенка з Криму, має вади слуху: «Крим. Мама там живёт. Я сама приехала сюда на работу — швеёй».
Юлія Заболотна, мешканка “Рукавички”, переселенка з Донбасу, мама трьох доньок: «Вообще, я из Донецка. Жила с мужем в городе Каменском. По семейным обстоятельствам сюда попала. Планирую, вообще, к мужу вернуться. Сейчас он в Кривом Роге купил домик — планируем туда. У нас не было жилья — и сейчас нам в рассрочку дали».
Юлія Заболотна живе в “Рукавичці” чотири місяці. Жінка має трьох доньок, найстаршій — вісім рочків.
Марія Заболотна, восьмирічна мешканка “Рукавички”, переселенка з Донбасу: «Тут моя сестра спит, тут мама со средней сестрой, а тут — я.», — «Тобі подобається там, на горі?» — «Да!»
Марійка захоплюється малюванням і танцями. Після переїзду в новий будинок мріє вступити в гімнастичний гурток. Плани у дівчинки — далекоглядні: майбутню професію хоче пов’язати з акробатикою. Розпорядок дня у Марійки вже зараз насичений.
Марія Заболотна, восьмирічна мешканка “Рукавички”, переселенка з Донбасу: «Когда хочу — мультики смотрю, когда не хочу — гуляю с друзьями. Бывает, — во дворе с друзьями. Бывает, — вон в том магазинчике. Мы там играем в магазине, там Диана может меня сладостями угощать».
Дозвілля в соціальному будинку розписане і у дорослих. Волонтерки допомагають жінкам оформити документи і пільги, влаштуватися на роботу, опанувати господарські хитрощі.
Вікторія Федотова, засновниця “Рукавички”, керівниця ГО “Мартін-клуб”: «Ми їх навчаємо елементарним побутовим навичкам — готувати їжу, догляду за дітьми, навчаємо їх трошки шити, трошки прибирати, трошки щось в городі робити. Мріємо зараз про відкриття маленької домашньої пекарні». Юлія Заболотна, мешканка “Рукавички”, переселенка з Донбасу, мама трьох доньок: «Тимофеевна с детками занимается. Деток учит и дошкольных, и мою Машу учила — она у меня плохо читала. Мы во второй класс пошли, но получилось так, что в первый класс очень редко ходили. Вот, она её подтянула к первому сентября».
Привітати малечу з містичним Геловіном взялися незвичайні гості.
Поліція та діти: «Сейчас вас кто защищает?» — «Бог!» — «Бог защищает, ну и чуть-чуть иногда полиция, да?»
Із правоохоронцями діти запалили гарбузові ліхтарики та всілися слухати казку. У магічний вечір навіть стражі порядку змінили полярність — спробували навчити малечу поганому:
«Мы сейчас тоже чуть-чуть притворимся плохими. А ну, кто может сделать из себя такое плохое существо? (Діти гарчать.) Дети все приходят ко взрослым в этот хелловинский вечер и говорят: «Сладости или гадости?» — «А ну, давайте попробуем!» (Діти вигукують фразу, поліція роздає солодощі). Ганна Карпеченкова, начальниця відділу ювенальної превенції обласного управління Нацполіції: «Також, звісно, приїхав представник бізнесу, яка провела з дітками цікавий майстер-клас».
З кондитеркою діти зліпили їстівні гарбузи та прикрасили святковий торт. Наостанок лишили чаювання.  

Вибір редакції

Дніпро на 12 місці в рейтингу кращих міст України для ведення бізнесу (ВІДЕО)

Дніпро — на 12 місці з-поміж інших обласних центрів в рейтингу кращих міст України для підприємництва. Це на 6 позицій

16 Ноябрь, 18:01
Прогноз погоди на вихідні, 17 та 18 листопада, по місту і області (ВІДЕО)

16 Ноябрь, 17:35
На Дніпропетровщині сільських сімейних лікарів навчали онлайн медицині 

Телемедицина – це вже сьогодення сільського лікаря або фельдшера. Сумка-укладка з пересувними діагностичними пристроями і планшетом та мобільний Інтернет –

15 Ноябрь, 16:36
Безпека дитини на першому місці: 15 листопада в Дніпрі відбувся семінар-нарада щодо нововведень у забезпеченні соцзахисту дітей (КОМЕНТАР)

В Україні набула чинності постанова Кабінету міністрів щодо забезпечення соцзахисту дітей. За словами соцпрацівників, держава тепер створила алгоритм взаємодії під

15 Ноябрь, 16:17
Як пов’язані цукровий діабет і діти, народжені раніше строку? (ВІДЕО)

За Днем боротьби з цукровим діабетом в календарі - Всесвітній день недоношених дітей. Його відзначають 17 листопада. Лікарі зазначають: наявність

15 Ноябрь, 15:42
Дощовий ранок і можливий сніг: прогноз погоди на 15 листопада, Дніпро та область (ВІДЕО)

Дощовий ранок і можливий сніг: прогноз погоди на 15 листопада, Дніпро та область  

14 Ноябрь, 21:05
Кримінальна хроніка: на Дніпропетровщині чоловік вбив співмешканку, старшу за нього на 15 років (ВІДЕО)

На допитах підозрюваний поводиться агресивно, на запитання слідчих відповідати відмовляється. Що стало причиною родинного конфлікту? За однією з версій —

14 Ноябрь, 15:14
Прогноз погоди по місту і області на середу, 14 листопада (ВІДЕО)

13 Ноябрь, 18:26