02 Ноябрь, 16:14

Геловін з поліцейськими: соціальний будинок «Рукавичка» приймав гостей (ВІДЕО)

Геловін з поліцейськими. Так відзначив свято соціальний будинок “Рукавичка”. У ньому тимчасово мешкають молоді мами, що перебувають у скрутних життєвих обставинах. Наразі в “Рукавичці” разом із неньками перебуває 11 дітей. Найстаршим — по вісім рочків, а найменшому — лише 2 місяці. Як відомо, Геловін — багатий на дива. Тому цього разу поліція навчала малечу … поганому. Як це було — бачила Юлія Бублик.   20 років Вікторія Федотова допомагає жінкам у скруті. Вона створює соціальні будинки, де тимчасово можуть пожити матері з дітьми. Благодійну діяльність розпочала у рідному Донецьку, з приходом війни довелося перебратись у Дніпро. З 2014 в нашій області Вікторія відкрила кілька соціальних будинків. Один із них — “Рукавичка” — на Орлівщині. Щороку в цьому хостелі зупиняється до 70 жінок з дітьми. Наразі тут мешкає п’ять родин.
Вікторія Федотова, засновниця “Рукавички”, керівниця ГО “Мартін-клуб”: «Люди, які приїхали з війни; є жінки, яким немає де жити, у яких згоріла хата. Самій молодшій у нас 16 було цього року, а найстаршій жінці — 53».
Прихисток у “Рукавичці” знаходять і жінки з інвалідністю. Дар’я Сячина, мешканка “Рукавички”, переселенка з Криму, має вади слуху: «Крим. Мама там живёт. Я сама приехала сюда на работу — швеёй».
Юлія Заболотна, мешканка “Рукавички”, переселенка з Донбасу, мама трьох доньок: «Вообще, я из Донецка. Жила с мужем в городе Каменском. По семейным обстоятельствам сюда попала. Планирую, вообще, к мужу вернуться. Сейчас он в Кривом Роге купил домик — планируем туда. У нас не было жилья — и сейчас нам в рассрочку дали».
Юлія Заболотна живе в “Рукавичці” чотири місяці. Жінка має трьох доньок, найстаршій — вісім рочків.
Марія Заболотна, восьмирічна мешканка “Рукавички”, переселенка з Донбасу: «Тут моя сестра спит, тут мама со средней сестрой, а тут — я.», — «Тобі подобається там, на горі?» — «Да!»
Марійка захоплюється малюванням і танцями. Після переїзду в новий будинок мріє вступити в гімнастичний гурток. Плани у дівчинки — далекоглядні: майбутню професію хоче пов’язати з акробатикою. Розпорядок дня у Марійки вже зараз насичений.
Марія Заболотна, восьмирічна мешканка “Рукавички”, переселенка з Донбасу: «Когда хочу — мультики смотрю, когда не хочу — гуляю с друзьями. Бывает, — во дворе с друзьями. Бывает, — вон в том магазинчике. Мы там играем в магазине, там Диана может меня сладостями угощать».
Дозвілля в соціальному будинку розписане і у дорослих. Волонтерки допомагають жінкам оформити документи і пільги, влаштуватися на роботу, опанувати господарські хитрощі.
Вікторія Федотова, засновниця “Рукавички”, керівниця ГО “Мартін-клуб”: «Ми їх навчаємо елементарним побутовим навичкам — готувати їжу, догляду за дітьми, навчаємо їх трошки шити, трошки прибирати, трошки щось в городі робити. Мріємо зараз про відкриття маленької домашньої пекарні». Юлія Заболотна, мешканка “Рукавички”, переселенка з Донбасу, мама трьох доньок: «Тимофеевна с детками занимается. Деток учит и дошкольных, и мою Машу учила — она у меня плохо читала. Мы во второй класс пошли, но получилось так, что в первый класс очень редко ходили. Вот, она её подтянула к первому сентября».
Привітати малечу з містичним Геловіном взялися незвичайні гості.
Поліція та діти: «Сейчас вас кто защищает?» — «Бог!» — «Бог защищает, ну и чуть-чуть иногда полиция, да?»
Із правоохоронцями діти запалили гарбузові ліхтарики та всілися слухати казку. У магічний вечір навіть стражі порядку змінили полярність — спробували навчити малечу поганому:
«Мы сейчас тоже чуть-чуть притворимся плохими. А ну, кто может сделать из себя такое плохое существо? (Діти гарчать.) Дети все приходят ко взрослым в этот хелловинский вечер и говорят: «Сладости или гадости?» — «А ну, давайте попробуем!» (Діти вигукують фразу, поліція роздає солодощі). Ганна Карпеченкова, начальниця відділу ювенальної превенції обласного управління Нацполіції: «Також, звісно, приїхав представник бізнесу, яка провела з дітками цікавий майстер-клас».
З кондитеркою діти зліпили їстівні гарбузи та прикрасили святковий торт. Наостанок лишили чаювання.  

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 23 та 24 березня. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Март, 18:27
Qirim- художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму (ВІДЕО)

У Музеї українського живопису представили художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму та 75-х роковин депортації кримських татар. Виставка

22 Март, 18:23
Через плачевний стан будівлі історичного музею, в ньому закрили три зали та головний вхід (ВІДЕО)

Уже півтора місяці в історичному музеї ім. Яворницького тимчасово закриті три виставкові зали. За словами виконуючої обов'язки директора музею Юлії

22 Март, 18:13
Близько 100 підприємств області готові долучитися до відродження профтехнічної освіти

АрселорМіттал Кривий Ріг, КБ Південне, ДТЕК Павлоградвугілля, Придніпровська ТЕС та десятки інших підприємств області зацікавлені у запровадженні дуальної освіти в

22 Март, 17:27
У Центральній міській бібліотеці Дніпра в рамках благодійного проекту BookAngel з’явилося 500 нових дитячих книжок 

21 березня Центральній міській бібліотеці Дніпра подарували 500 нових книжок для дітей. Це стало можливим завдяки благодійному проекту BookAngel. Він

22 Март, 17:25
Прогноз погоди на 22 березня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Март, 18:13
Дніпровський дитячий оркестр “Little Band” отримав в подарунок нові інструменти від ДніпроОДА (ВІДЕО)

Допомога в досягненні музичного Олімпу: дніпровський дитячий оркестр “Little Band” у подарунок від ДніпроОДА отримав нові інструменти. Вихованці шостої школи

21 Март, 18:10
Навчити дніпровських підприємців правильно робити добро обіцяють організатори «Благодійного сніданку про соціальну відповідальність»(ВІДЕО)

Зранку 20 березня в одному з дніпровських закладів зібралося з півсотні місцевих підприємців — снідали, спілкувалися та заодно вчилися. Шестеро

21 Март, 16:01