06 Ноябрь, 19:02

Чи загрожує дніпрянам епідемія грипу? Лікарі вже вакцинуються (ВІДЕО)

Чи загрожує дніпрянам епідемія грипу? Лікарі вже вакцинуються   Медики вакцинуються. Триває підготовка до зимової епідемії грипу. В лікарнях кажуть: хвороба ще не активна, спалахів не фіксували — так само, як і важких випадків. Але треба діяти на випередження: перш за все, убезпечити медичних працівників. Адже через їхні руки щозими проходять сотні хворих на грип. Єдиний спосіб не захворіти — вакцинуватися. Про вартість, протипоказання та побічні ефекти ін’єкції розкаже Юлія Бублик. П’ятий рік поспіль напередодні епідемії грипу в лікарні імені Мечникова проходить вакцинація робітників. Цього року закупили 300 доз німецького та французького препаратів.
Сергій Риженко, головний лікар Дніпропетровської лікарні ім. Мечникова: «Мы прививаем сегодня врачей больницы Мечникова, сестёр, которые будут работать на гриппозном приёме. Для нас очень важно, чтобы каждый из тех, кто оказывает помощь, сам не заболел гриппом». Михайло Сухомлин, завідувач ІТ-відділу: «Я занимаюсь вообще компьютерными технологиями больницы Мечникова. Но компьютерные технологии тоже должны работать». Яна Рудя, старша медсестра відділення реанімації новонароджених: «Я работаю в реанимации новорожденных с самыми маленькими в больнице пациентами. На работе нужно работать, а не болеть. И когда пол-отделения сотрудников ходит и сморкается, работы — никакой. Нужно прерывать эту цепочку. Для этого — вакцинация». Сергій Риженко, головний лікар Дніпропетровської лікарні ім. Мечникова: «Мы приобрели вакцину за профсоюзные средства. Министерство здравоохранения ни одной копейки нам не выделяет для этих целей. Я считаю, что это неправильная постановка вопроса».
Через брак коштів пройти безкоштовну вакцинацію зможуть лише 13 відсотків персоналу. А от звичайним громадянам профілактика грипу зазвичай обходиться у 200-300 гривень. Це аптечна вартість вакцини. Тим, хто наважується придбати препарат, необхідно дотримуватися певних умов.
Олена Спіріна, терапевтка: «Нужно обязательно иметь с собой чек, где стоит дата и время когда приобрел вакцину. Также берется в аптеке холодовой элемент — сумка-холодильник, куда кладется эта вакцина. И вот он с чеком, этой сумкой-холодильником приходит в манипуляционный кабинет».
  Перед вакцинацією необхідно пройти огляд терапевта і відповісти на низку запитань. Вони виявляють протипоказання.
Олена Спіріна, терапевтка: «Прививался ранее или не прививался пациент? Потому что, если он уже прививался, он уже знает реакцию, как всё протекало после инъекции. Потом мы выясняем нет ли у него сейчас острого заболевания с высокой температурой тела либо хронического заболевания».
  Якщо пацієнт хворіє, вакцинацію відкладають до одужання.
 Олена Спіріна, терапевтка: «Одним из самых важных противопоказаний является аллергия на куриные яйца. В частности, — это белок. Потому что выращивается вакцина именно на курином белке. И на антибиотики — это неомицин, а также на формальдегиды».
  Коли пацієнт не впевнений, чи має алергію на складові препарату, терапевти радять після ін’єкції лишитись у лікарні. Алергічна реакція дасть про себе знати протягом 30 хвилин. Якщо все в порядку, можна йти додому. Сауна чи баня у цей день — протипоказані.
 Олена Спіріна, терапевтка: «Можно принимать душ. Только единственное что — не очень горячая вода должна быть, и место инъекции нельзя тереть мочалкой. Побочные эффекты могут быть — болезненность, припухлость, покраснение. Несколько дней может быть, а может и не быть».
Страх побічних ефектів та бажання зекономити на здоров’ї — не варті пневмонії, кажуть лікарі. Це найтяжча форма ускладнень. Із нею пацієнти зазвичай потрапляють до реанімації та перебувають на штучній вентиляції легень. Деякі з них — не виживають, іншим — доводиться довго лікуватися, навіть після виписки. Тому варто раз на рік зробити щеплення від грипу та убезпечити власну родину.
Сергій Риженко, головний лікар Дніпропетровської лікарні ім. Мечникова: «До 80% населения Германии прививается ежегодно, 65% жителей Соединенных Штатов Америки и, к сожалению, около 3% жителей Украины. Очень прошу: у кого есть возможность — использовать её обязательно! Защитите себя от опасной инфекции!»
 

Вибір редакції

Прогноз погоди на 19 та 20 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Январь, 18:43
На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки (КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки, тіло якої знайшли без голови та руки знайшли в одному з дачних кооперативів. Особу

17 Январь, 22:15
Прогноз погоди на п’ятницю, 18 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Январь, 18:54
Змагання юних винахідників “Роботрафік-2019” пройшли у Дніпрі (ВІДЕО)

Знання правил дорожнього руху і робототехніки! 17-го січня в Дніпрі пройшли обласні змагання юних винахідників “Роботрафік-2019”. У конкурсі взяли участь

17 Январь, 18:16
В Україні створять реєстр соціальних послуг

В Україні буде створено реєстр соціальних послуг. Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект "Про соціальні послуги". За законопроект

17 Январь, 17:06
У Дніпрі відзначили найкращі проекти ОСМД (КОМЕНТАР)

Нові труби, вікна, дахи та опалення - 16 січня в Дніпрі відзначили найкращі проекти багатоквартирних кооперативних об*єднань міста. За плідну

16 Январь, 22:58
Буккросинг в дитсадку: команда ДніпроОДА вже 3 роки впроваджує освітню ініціативу (ВІДЕО)

Різнокольорові полички чергової буккросинг-зони красуються вже і в коридорі дитячого садочку №311 у Дніпрі. По області таких — більше 60.

16 Январь, 18:27
Прогноз погоди на 17 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Январь, 18:22