09 Ноябрь, 16:14

Як допомогти дитині з інтернату? у Дніпрі стартував перший тренінг наставників для дітей-сиріт (ВІДЕО)

Змінити життя дітей з інтернату на краще прагнуть учасники та учасниці тренінгу для наставників, що вперше проходить у Дніпрі. Протягом чотирьох днів вони навчатимуться ефективно допомагати підопічним дитячих будинків, враховуючи їхній травматичний досвід. Тренери кажуть: потреба у наставниках дуже велика — в Україні  104 тисячі дітей, яким необхідний старший друг. Андрію Кірєєву 23 роки. Сьогодні він — учасник тренінгу для наставників дітей з інтернату. Розповідає: рік тому зустрів свого однокласника, випускника дитячого будинку. Дізнався, що той живе просто на вулиці. Того ж вечора вражений Андрій зателефонував у благодійний фонд і запропонував свою допомогу. Наразі хлопець є старшим другом для 15-річного Вані.
Андрій Кірєєв, учасник тренінгу: «Он уже выпустился из детского дома. Тяжело мне сказать как я на него повлиял. Но я знаю как он стремится общаться, когда мы зовём его в нашу общую компанию, когда мы с друзьями отдыхаем. Ему этого очень хочется. И я вижу как за ним тянутся и другие дети. Они понимают, что это интересно, это весело, когда у тебя есть старшие друзья, с которыми можно интересно и хорошо провести время. Это приятно, когда тебя ждут».
  У першому в Дніпрі тренінгу для наставників беруть участь 9 волонтерів і волонтерок. Навчання триватиме чотири дні, наприкінці учасники отримують відповідні сертифікати.
Максим Нудьга, голова Міжнародного Благодійного фонду «Максимум»: «Обов’язково ми будемо вивчати травми, які пережила дитина. Що дитина хоче сказати своєю поведінкою, яка поведінка, чому виникає агресія, чому виникає замкнутість. Ці всі питання ми будемо роздивлятися».
  Наставники зустрічаються із своїми підопічними раз на тиждень і проводять час у самому закладі, або на прогулянці, в кіно тощо. Все залежить від потреб дитини.
Максим Нудьга, голова Міжнародного Благодійного фонду «Максимум»: «Дитина, коли вона в інтернатному закладі, вона вже пережила декілька переміщень у своєму житті. Вона вже пережила втрату близьких людей. Дитині дуже важко побудувати довірливі стосунки з будь-якою людиною. Наставник може стати саме тою людиною, може бути навіть єдиною людиною, яка стабільно знаходиться у її житті».
Тренерка Таісія Колесник на власному досвіді переконана, що наставники мають великий вплив на долі вихованців інтернату.
 Таісія Колесник: «Даже те дети, которые, мы видим, что их обижали, у них были сложности с коммуникацией, даже с детьми на уровне интерната, когда появляется наставник и ребёнок знает, что «за мной кто-то стоит», что «я уже не просто так живу в этом мире, у меня есть человек, которому я небезразличен».
Подібні тренінги у Дніпрі відтепер планують проводити постійно, кажуть організатори. Наразі випробовують певну модель навчання не тільки з дніпровськими учасниками, а і з волонтерами з інших міст. Запит на тренінги дуже великий, адже в Україні офіційно 104 тисячі дітей, яким необхідний наставник. Автор — Георгій Марков Камера — Андрій Гречников
 

Вибір редакції

Зради поки що немає — заступник міського голови Дніпра прокоментував ситуацію щодо будівництва метро та реконструкції Нового мосту (ВІДЕО)

Метро, Новий міст та вивезення сміття. Заступник міського голови Дніпра повернувся з відпустки та звітував про важливі теми. Отже, за

12 Ноябрь, 19:07
Прогноз погоди на 13 листопада, вівторок, по місту і області (ВІДЕО)

12 Ноябрь, 18:34
Як військовий досвід перетворити на власний успіх? У Дніпрі пройшов тренінг всесвітньо відомого американського психолога Френка П’юселіка (ВІДЕО)

Психологічна реабілітація військових. На Дніпропетровщину завітав ветеран В'єтнамської війни Френк П'юселік. Уже півсторіччя він розробляє і практикує програму допомоги військовим.

12 Ноябрь, 18:03
У мерії Дніпра відкрилася виставка дитячих малюнків, присвячених енергозбереженню

12 листопада на другому поверсі будівлі Дніпровської міської ради відкрилася виставка дитячих малюнків «Дніпро – енергоефективне місто». Це конкурсні роботи, які

12 Ноябрь, 15:14
Увага! Зміни у русі трамваїв № 18, № 19 дванадцятого та тринадцятого листопада

12 листопада трамваї маршруту № 19 працюватимуть до 23:00. Це пов’язано з ремонтом трамвайних колій на вул. Набережна Заводська, в районі Амурського мосту. Останні відправлення

12 Ноябрь, 15:09
На патріотичних екскурсіях «Шляхами героїв» вже побували 11,5 тисяч школярів Дніпропетровщини

«Патріотичне виховання молоді дуже важливе для нас сьогодні. Діти мають знати через що проходить Україна заради миру і незалежності. Це

12 Ноябрь, 15:07
У рамках програми USAID DOBRE обговорили економічний потенціал ОТГ (ВІДЕО)

Уже вдруге програма USAID DOBRE зібрала в Києві об’єднані територіальні громади України та представників бізнесу, інвестиційних фондів, виконавців проектів міжнародної

09 Ноябрь, 19:17
Всесвітній день мультфільму відзначили у Дніпрі (ВІДЕО)

Увесь світ день мультфільму відзначає 28 жовтня. У Дніпрі свято для дітлахів влаштували пізніше, одразу після шкільних канікул. Заодно вирішили

09 Ноябрь, 18:03