09 Ноябрь, 16:14

Як допомогти дитині з інтернату? у Дніпрі стартував перший тренінг наставників для дітей-сиріт (ВІДЕО)

Змінити життя дітей з інтернату на краще прагнуть учасники та учасниці тренінгу для наставників, що вперше проходить у Дніпрі. Протягом чотирьох днів вони навчатимуться ефективно допомагати підопічним дитячих будинків, враховуючи їхній травматичний досвід. Тренери кажуть: потреба у наставниках дуже велика — в Україні  104 тисячі дітей, яким необхідний старший друг. Андрію Кірєєву 23 роки. Сьогодні він — учасник тренінгу для наставників дітей з інтернату. Розповідає: рік тому зустрів свого однокласника, випускника дитячого будинку. Дізнався, що той живе просто на вулиці. Того ж вечора вражений Андрій зателефонував у благодійний фонд і запропонував свою допомогу. Наразі хлопець є старшим другом для 15-річного Вані.
Андрій Кірєєв, учасник тренінгу: «Он уже выпустился из детского дома. Тяжело мне сказать как я на него повлиял. Но я знаю как он стремится общаться, когда мы зовём его в нашу общую компанию, когда мы с друзьями отдыхаем. Ему этого очень хочется. И я вижу как за ним тянутся и другие дети. Они понимают, что это интересно, это весело, когда у тебя есть старшие друзья, с которыми можно интересно и хорошо провести время. Это приятно, когда тебя ждут».
  У першому в Дніпрі тренінгу для наставників беруть участь 9 волонтерів і волонтерок. Навчання триватиме чотири дні, наприкінці учасники отримують відповідні сертифікати.
Максим Нудьга, голова Міжнародного Благодійного фонду «Максимум»: «Обов’язково ми будемо вивчати травми, які пережила дитина. Що дитина хоче сказати своєю поведінкою, яка поведінка, чому виникає агресія, чому виникає замкнутість. Ці всі питання ми будемо роздивлятися».
  Наставники зустрічаються із своїми підопічними раз на тиждень і проводять час у самому закладі, або на прогулянці, в кіно тощо. Все залежить від потреб дитини.
Максим Нудьга, голова Міжнародного Благодійного фонду «Максимум»: «Дитина, коли вона в інтернатному закладі, вона вже пережила декілька переміщень у своєму житті. Вона вже пережила втрату близьких людей. Дитині дуже важко побудувати довірливі стосунки з будь-якою людиною. Наставник може стати саме тою людиною, може бути навіть єдиною людиною, яка стабільно знаходиться у її житті».
Тренерка Таісія Колесник на власному досвіді переконана, що наставники мають великий вплив на долі вихованців інтернату.
 Таісія Колесник: «Даже те дети, которые, мы видим, что их обижали, у них были сложности с коммуникацией, даже с детьми на уровне интерната, когда появляется наставник и ребёнок знает, что «за мной кто-то стоит», что «я уже не просто так живу в этом мире, у меня есть человек, которому я небезразличен».
Подібні тренінги у Дніпрі відтепер планують проводити постійно, кажуть організатори. Наразі випробовують певну модель навчання не тільки з дніпровськими учасниками, а і з волонтерами з інших міст. Запит на тренінги дуже великий, адже в Україні офіційно 104 тисячі дітей, яким необхідний наставник. Автор — Георгій Марков Камера — Андрій Гречников
 

Вибір редакції

На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки (КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки, тіло якої знайшли без голови та руки знайшли в одному з дачних кооперативів. Особу

17 Январь, 22:15
Прогноз погоди на п’ятницю, 18 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Январь, 18:54
Змагання юних винахідників “Роботрафік-2019” пройшли у Дніпрі (ВІДЕО)

Знання правил дорожнього руху і робототехніки! 17-го січня в Дніпрі пройшли обласні змагання юних винахідників “Роботрафік-2019”. У конкурсі взяли участь

17 Январь, 18:16
В Україні створять реєстр соціальних послуг

В Україні буде створено реєстр соціальних послуг. Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект "Про соціальні послуги". За законопроект

17 Январь, 17:06
У Дніпрі відзначили найкращі проекти ОСМД (КОМЕНТАР)

Нові труби, вікна, дахи та опалення - 16 січня в Дніпрі відзначили найкращі проекти багатоквартирних кооперативних об*єднань міста. За плідну

16 Январь, 22:58
Буккросинг в дитсадку: команда ДніпроОДА вже 3 роки впроваджує освітню ініціативу (ВІДЕО)

Різнокольорові полички чергової буккросинг-зони красуються вже і в коридорі дитячого садочку №311 у Дніпрі. По області таких — більше 60.

16 Январь, 18:27
Прогноз погоди на 17 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Январь, 18:22
Рятувальники нагадали військовим правила пожежної безпеки (КОМЕНТАР)

15 січня рятувальники області провели профілактичну бесіду з персоналом Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Під час зустрічі

16 Январь, 16:04