09 Ноябрь, 18:03

Всесвітній день мультфільму відзначили у Дніпрі (ВІДЕО)

Увесь світ день мультфільму відзначає 28 жовтня. У Дніпрі свято для дітлахів влаштували пізніше, одразу після шкільних канікул. Заодно вирішили відзначити і ювілей мультфільму “Троє з Простоквашино”. Всесвітній день мультфільмів та сорок років від дня виходу мультика “Троє із Простоквашино” святкували дніпровські дітлахи.
Валентина Слобода, секретарка Національної спілки кінематографістів України, директорка Дніпровського будинку мистецтв: «В 1892 році, ще до винаходу братів Люмьєр, Еміль Рено показав рухомі малюнки. Це був прообраз мультиплікації».
Відзначати цей день почли з 2002 року. Ведучий свята — Мишеня Пік — вітає усіх голосом Євгенії Прасули.
Євгенія Прасула, ведуча свята: «Пік — це герой, який 15 років на телебаченні дарував дітлахам мультфільми, і він вирішив сьогодні поспілкуватися з друзями. І ще й ювілей такого улюбленого фільму як «Троє із Простоквашино». Пік, мишеня: «Радий, що є такий всесвітній день, як день мультфільмів, тому що  це — найулюблена річ для дітей».
Тимур заради свята пожертвува репетицією на барабанах.
Тимур, 9 років: «Любив дивиться Фіксики. Не пам’ятаю як пісня про кота називається. А Простоквашино ще. Ну, багато ще чого, Смішарики».
Із велосипедом та у шубі замість плаща пошту розносить винуватець свята — один із героїв мультфільма-ювіляра, поштар Пєчкін.
Григорій Петрович, актор, грає роль поштаря Пєчкіна: «Так он не злой бил, ему просто тяжело было без велосипеда, а вот когда велосипед появился, вот это другое дело. Тут у самого должна быт детская вера. Потому что ребенок скачет на палочке и говорит, что он на коне. И он верит в этого коня, верит в его цвет. Вот тоже самое и артисту, играющему для детей, верить в любую палочку».
Без музики мультфільм — не мультфільм, вважає композиторка Валентина Фалькова. Музику жінка пише вже понад чверть століття.
Валентина Фалькова, членкіня Асоціації композиторів України: «Одразу уявляю в ролі ту ж черепашку або того коника, і тоді уявляю як він міг рухатися у мультфільмі. І так народжується музика».
А Єва у свої 8 пісні із мультиків підспівує, проте анімовані фільми її не зацікавили.
Єва: «Я вже не дивлюсь мультфільми, я дивлюсь фільми про підлітків».
Всесвітній день мультфільмів хоч із запізненням, але святкували усі — і батьки, і діти. Підготували і театральну виставу, і пісні співали, і, звісно, дивилися мультфільми.  

Вибір редакції

Дніпро на 12 місці в рейтингу кращих міст України для ведення бізнесу (ВІДЕО)

Дніпро — на 12 місці з-поміж інших обласних центрів в рейтингу кращих міст України для підприємництва. Це на 6 позицій

16 Ноябрь, 18:01
Прогноз погоди на вихідні, 17 та 18 листопада, по місту і області (ВІДЕО)

16 Ноябрь, 17:35
На Дніпропетровщині сільських сімейних лікарів навчали онлайн медицині 

Телемедицина – це вже сьогодення сільського лікаря або фельдшера. Сумка-укладка з пересувними діагностичними пристроями і планшетом та мобільний Інтернет –

15 Ноябрь, 16:36
Безпека дитини на першому місці: 15 листопада в Дніпрі відбувся семінар-нарада щодо нововведень у забезпеченні соцзахисту дітей (КОМЕНТАР)

В Україні набула чинності постанова Кабінету міністрів щодо забезпечення соцзахисту дітей. За словами соцпрацівників, держава тепер створила алгоритм взаємодії під

15 Ноябрь, 16:17
Як пов’язані цукровий діабет і діти, народжені раніше строку? (ВІДЕО)

За Днем боротьби з цукровим діабетом в календарі - Всесвітній день недоношених дітей. Його відзначають 17 листопада. Лікарі зазначають: наявність

15 Ноябрь, 15:42
Дощовий ранок і можливий сніг: прогноз погоди на 15 листопада, Дніпро та область (ВІДЕО)

Дощовий ранок і можливий сніг: прогноз погоди на 15 листопада, Дніпро та область  

14 Ноябрь, 21:05
Кримінальна хроніка: на Дніпропетровщині чоловік вбив співмешканку, старшу за нього на 15 років (ВІДЕО)

На допитах підозрюваний поводиться агресивно, на запитання слідчих відповідати відмовляється. Що стало причиною родинного конфлікту? За однією з версій —

14 Ноябрь, 15:14
Прогноз погоди по місту і області на середу, 14 листопада (ВІДЕО)

13 Ноябрь, 18:26