09 Ноябрь, 18:03

Всесвітній день мультфільму відзначили у Дніпрі (ВІДЕО)

Увесь світ день мультфільму відзначає 28 жовтня. У Дніпрі свято для дітлахів влаштували пізніше, одразу після шкільних канікул. Заодно вирішили відзначити і ювілей мультфільму “Троє з Простоквашино”. Всесвітній день мультфільмів та сорок років від дня виходу мультика “Троє із Простоквашино” святкували дніпровські дітлахи.
Валентина Слобода, секретарка Національної спілки кінематографістів України, директорка Дніпровського будинку мистецтв: «В 1892 році, ще до винаходу братів Люмьєр, Еміль Рено показав рухомі малюнки. Це був прообраз мультиплікації».
Відзначати цей день почли з 2002 року. Ведучий свята — Мишеня Пік — вітає усіх голосом Євгенії Прасули.
Євгенія Прасула, ведуча свята: «Пік — це герой, який 15 років на телебаченні дарував дітлахам мультфільми, і він вирішив сьогодні поспілкуватися з друзями. І ще й ювілей такого улюбленого фільму як «Троє із Простоквашино». Пік, мишеня: «Радий, що є такий всесвітній день, як день мультфільмів, тому що  це — найулюблена річ для дітей».
Тимур заради свята пожертвува репетицією на барабанах.
Тимур, 9 років: «Любив дивиться Фіксики. Не пам’ятаю як пісня про кота називається. А Простоквашино ще. Ну, багато ще чого, Смішарики».
Із велосипедом та у шубі замість плаща пошту розносить винуватець свята — один із героїв мультфільма-ювіляра, поштар Пєчкін.
Григорій Петрович, актор, грає роль поштаря Пєчкіна: «Так он не злой бил, ему просто тяжело было без велосипеда, а вот когда велосипед появился, вот это другое дело. Тут у самого должна быт детская вера. Потому что ребенок скачет на палочке и говорит, что он на коне. И он верит в этого коня, верит в его цвет. Вот тоже самое и артисту, играющему для детей, верить в любую палочку».
Без музики мультфільм — не мультфільм, вважає композиторка Валентина Фалькова. Музику жінка пише вже понад чверть століття.
Валентина Фалькова, членкіня Асоціації композиторів України: «Одразу уявляю в ролі ту ж черепашку або того коника, і тоді уявляю як він міг рухатися у мультфільмі. І так народжується музика».
А Єва у свої 8 пісні із мультиків підспівує, проте анімовані фільми її не зацікавили.
Єва: «Я вже не дивлюсь мультфільми, я дивлюсь фільми про підлітків».
Всесвітній день мультфільмів хоч із запізненням, але святкували усі — і батьки, і діти. Підготували і театральну виставу, і пісні співали, і, звісно, дивилися мультфільми.  

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 23 та 24 березня. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Март, 18:27
Qirim- художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму (ВІДЕО)

У Музеї українського живопису представили художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму та 75-х роковин депортації кримських татар. Виставка

22 Март, 18:23
Через плачевний стан будівлі історичного музею, в ньому закрили три зали та головний вхід (ВІДЕО)

Уже півтора місяці в історичному музеї ім. Яворницького тимчасово закриті три виставкові зали. За словами виконуючої обов'язки директора музею Юлії

22 Март, 18:13
Близько 100 підприємств області готові долучитися до відродження профтехнічної освіти

АрселорМіттал Кривий Ріг, КБ Південне, ДТЕК Павлоградвугілля, Придніпровська ТЕС та десятки інших підприємств області зацікавлені у запровадженні дуальної освіти в

22 Март, 17:27
У Центральній міській бібліотеці Дніпра в рамках благодійного проекту BookAngel з’явилося 500 нових дитячих книжок 

21 березня Центральній міській бібліотеці Дніпра подарували 500 нових книжок для дітей. Це стало можливим завдяки благодійному проекту BookAngel. Він

22 Март, 17:25
Прогноз погоди на 22 березня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Март, 18:13
Дніпровський дитячий оркестр “Little Band” отримав в подарунок нові інструменти від ДніпроОДА (ВІДЕО)

Допомога в досягненні музичного Олімпу: дніпровський дитячий оркестр “Little Band” у подарунок від ДніпроОДА отримав нові інструменти. Вихованці шостої школи

21 Март, 18:10
Навчити дніпровських підприємців правильно робити добро обіцяють організатори «Благодійного сніданку про соціальну відповідальність»(ВІДЕО)

Зранку 20 березня в одному з дніпровських закладів зібралося з півсотні місцевих підприємців — снідали, спілкувалися та заодно вчилися. Шестеро

21 Март, 16:01