15 Ноябрь, 15:42

Як пов’язані цукровий діабет і діти, народжені раніше строку? (ВІДЕО)

За Днем боротьби з цукровим діабетом в календарі — Всесвітній день недоношених дітей. Його відзначають 17 листопада. Лікарі зазначають: наявність діабету і завчасні пологи пов’язані сумною статистикою… Євгенія Артем’єва — мама двох доньок. Уже кількадесят років жінка хворіє на цукровий діабет.
 Євгенія Артем’єва, мама двох недоношених діток: «У меня двое детей, я родила их обоих с диабетом. Старшей — 12, младшей будет 6 в декабре».
Молодша донька Євгенії — Марго — наступного року піде у перший клас.
Маргарита Артем’єва, друга донька Євгенії, народилася раніше строку: «Пытаюсь рисовать красиво…  С мамой что мы делаем?  Пишем!» — «Имя своё умеешь писать уже?» — «Да. Я умею писать «мама», «папа», «Ева», «Марго».
Зараз дівчинка  активна і весела. Не здогадатися, що народилась вона завчасно. Нормальними вважають пологи з 38 по 42 тиждень вагітності. Марго народилась на 34-ому, а її старша сестричка — іще раніше. Виявляється, на це вплинула хвороба матері. Лікарі кажуть: третина жінок, які мають цукровий діабет, не доношує до строку. Та і для решти породіль статистика — невтішна.
Олена Фінкова, головна лікарка міської лікарні №9: «Ежегодно у нас проходит в перинатальном центре около 3 тысяч родов. И вот практически 12-15% — это детки, рожденные раньше срока».
Доньки Євгенії народилися з нормальною вагою — понад 3 кілограми. Втім, акушерам дев’ятої міської лікарні доводилось рятувати і 700-грамових немовлят.
Олена Фінкова, головна лікарка міської лікарні №9: «Оказывается первая реанимационная помощь — и потом ребенок транспортируется специализированными бригадами в центры неонатальные, которые на сегодняшний день у нас есть в больнице имени Руднева, в больнице областной детской».
Тижні, а іноді місяці тривалої реанімації — і немовлята набирають вагу. Але навіть після виписки недоношені діти потребують постійного лікарського нагляду: вони більше схильні до уражень нервової системи, зору та опорно-рухового апарату. Для них у дев’ятій лікарні відкривають так звану «катамнестичну службу». Це окремий кабінет при жіночій консультації. Тут оглядатимуть недоношених діток, а також малят з патологіями. Прийом вестимуть четверо — неонатолог, педіатр, невропатолог, ендокринолог. Крім того, кабінет обладнали апаратом УЗД.
 Олена Васильєва, неонатолог, лікар УЗД: «Данный аппарат ультразвуковой позволяет делать диагностику микроконвиксным датчиком, который специально разработан для новорожденных детей».
Тепер мама може прийти до жіночої консультації у свої справах — і одразу обстежити дитину. В катамнестичній службі оглядатимуть немовлят віком до 1 року.
Олена Фінкова, головна лікарка міської лікарні №9: «Для детей, рождённых с проблемами, очень важно, чтобы о них был полностью собран так называемый «катамнез»: как зачинался ребёнок, как он рождался, чем болела мама в детстве. Вот этот весь объём информации будет у нас, и с позиции этой информации мы будем наблюдать детей».
Нову катамнестичну службу відкрили урочисто: на свято запросили дітей, що протягом останніх 10 років народились у 9-ій лікарні. Автор — Юлія Бублик Камера — Андрій Гречников

Вибір редакції

Більше 1 500 повідомлень про безвісти зниклих дітей отримала обласна поліція за рік (КОМЕНТАР)

Більше півтори тисячі заяв і повідомлень про безвісти зниклих дітей отримала поліція Дніпропетровської області за цей рік. Усіх знайшли, лише

10 Декабрь, 21:28
Чималий арсенал вогнепальної зброї та вибухівки вилучили в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Чималий арсенал вогнепальної зброї та вибухівки вилучили в Дніпрі   За однією з версій, пістолети, гранати і тротилові шашки могли

10 Декабрь, 21:23
Синельниківська виправна колонія заробила собі на капітальний ремонт (ВІДЕО)

Начальники установ Південно-Східного Міжрегіонального управління проінспектували відремонтовані об'єкти та оцінили роботу керівництва колонії за 2018 рік. Результатами задоволені. Кажуть: установа

10 Декабрь, 18:56
Практика Gap year — вільного року перед вступом у виш — уже в Україні (ВІДЕО)

Gap year — нормальна практика у багатьох розвинених країнах світу. Просто кажучи, - це вільний рік між high school та

10 Декабрь, 18:21
Жінка з інвалідністю стала кращим водієм України

За 36 років водійського стажу мешканка Житомира Надія Шеремет не отримала жодного штрафу. За ці роки жінка-водій змінила п'ять автомобілів,

10 Декабрь, 15:13
На Дніпропетровщині працюють 20 мобільних ЦНАПів

На Дніпропетровщині працюють 20 мобільних ЦНАПів За підтримки німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ ще три ЦНАПи Дніпропетровщини отримали мобільні кейси. «Офіси

10 Декабрь, 14:40
Прогноз погоди на 11 грудня 2018, Дніпро та область (ВІДЕО)

10 Декабрь, 14:28
Стратегічні об’єкти Дніпра вкотре було «заміновано» за викуп (КОМЕНТАР)

  Стратегічні об'єкти Дніпра продовжують “нібито мінувати”. Повідомлення про загрозу вибуху до чергової частини Дніпровського відділу поліції надійшло 7 грудня

07 Декабрь, 20:05