15 Ноябрь, 15:42

Як пов’язані цукровий діабет і діти, народжені раніше строку? (ВІДЕО)

За Днем боротьби з цукровим діабетом в календарі — Всесвітній день недоношених дітей. Його відзначають 17 листопада. Лікарі зазначають: наявність діабету і завчасні пологи пов’язані сумною статистикою… Євгенія Артем’єва — мама двох доньок. Уже кількадесят років жінка хворіє на цукровий діабет.
 Євгенія Артем’єва, мама двох недоношених діток: «У меня двое детей, я родила их обоих с диабетом. Старшей — 12, младшей будет 6 в декабре».
Молодша донька Євгенії — Марго — наступного року піде у перший клас.
Маргарита Артем’єва, друга донька Євгенії, народилася раніше строку: «Пытаюсь рисовать красиво…  С мамой что мы делаем?  Пишем!» — «Имя своё умеешь писать уже?» — «Да. Я умею писать «мама», «папа», «Ева», «Марго».
Зараз дівчинка  активна і весела. Не здогадатися, що народилась вона завчасно. Нормальними вважають пологи з 38 по 42 тиждень вагітності. Марго народилась на 34-ому, а її старша сестричка — іще раніше. Виявляється, на це вплинула хвороба матері. Лікарі кажуть: третина жінок, які мають цукровий діабет, не доношує до строку. Та і для решти породіль статистика — невтішна.
Олена Фінкова, головна лікарка міської лікарні №9: «Ежегодно у нас проходит в перинатальном центре около 3 тысяч родов. И вот практически 12-15% — это детки, рожденные раньше срока».
Доньки Євгенії народилися з нормальною вагою — понад 3 кілограми. Втім, акушерам дев’ятої міської лікарні доводилось рятувати і 700-грамових немовлят.
Олена Фінкова, головна лікарка міської лікарні №9: «Оказывается первая реанимационная помощь — и потом ребенок транспортируется специализированными бригадами в центры неонатальные, которые на сегодняшний день у нас есть в больнице имени Руднева, в больнице областной детской».
Тижні, а іноді місяці тривалої реанімації — і немовлята набирають вагу. Але навіть після виписки недоношені діти потребують постійного лікарського нагляду: вони більше схильні до уражень нервової системи, зору та опорно-рухового апарату. Для них у дев’ятій лікарні відкривають так звану «катамнестичну службу». Це окремий кабінет при жіночій консультації. Тут оглядатимуть недоношених діток, а також малят з патологіями. Прийом вестимуть четверо — неонатолог, педіатр, невропатолог, ендокринолог. Крім того, кабінет обладнали апаратом УЗД.
 Олена Васильєва, неонатолог, лікар УЗД: «Данный аппарат ультразвуковой позволяет делать диагностику микроконвиксным датчиком, который специально разработан для новорожденных детей».
Тепер мама може прийти до жіночої консультації у свої справах — і одразу обстежити дитину. В катамнестичній службі оглядатимуть немовлят віком до 1 року.
Олена Фінкова, головна лікарка міської лікарні №9: «Для детей, рождённых с проблемами, очень важно, чтобы о них был полностью собран так называемый «катамнез»: как зачинался ребёнок, как он рождался, чем болела мама в детстве. Вот этот весь объём информации будет у нас, и с позиции этой информации мы будем наблюдать детей».
Нову катамнестичну службу відкрили урочисто: на свято запросили дітей, що протягом останніх 10 років народились у 9-ій лікарні. Автор — Юлія Бублик Камера — Андрій Гречников

Вибір редакції

“АРТ-паті”. Суботник у формі дитячого свята провели в Новокодацькому районі Дніпра (КОМЕНТАР)

Благоустрій двора і розваги для дітей. Громадська організація “Актив Новокодацького району” влаштувала суботник, цікавий для малечі. Разом з дітками розмалювали

22 Май, 08:17
Прогноз погоди на 22 травня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Май, 17:58
Культура європейських країн у квесті — у Дніпрі провели фестиваль шкільних євроклубів (ВІДЕО)

15 навчальних закладів Дніпра взяли участь у фестивалі шкільних євроклубів. Захід присвятили культурним особливостям країн Євросоюзу та влаштували квест. Учасники

21 Май, 17:57
12-й звітний концерт танцювальної школи “Art People” відбувся на сцені театру опери та балету (ВІДЕО)

Танцювальна школа “Art People” у дванадцятий раз влаштувала грандіозне шоу — щорічний показовий концерт. Цього разу він відбувся в залі

21 Май, 17:47
Дніпровський спортсмен здобув «золото» на Кубку Європи із дзюдо

Нещодавно у місті Бельсько-Бяла (Польща) відбувся Кубок Європи U18 із дзюдо. Участь у змаганнях взяли потужні юнацькі збірні команди Японії,

21 Май, 15:46
Atlas Weekend 2019 провів у Дніпрі препаті фестивалю (КОМЕНТАР)

Менше, ніж за два місяці в Києві відбудеться масштабний оупен-ейр фестиваль України — Atlas Weekend 2019. Шестеро учасників програми проїхалися

20 Май, 20:07
Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар юриста (ВІДЕО)

Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар юриста

20 Май, 17:49
У Дніпрі провели традиційну легкоатлетичну естафету пам’яті

Минулої суботи, 18 травня, у Дніпрі відбулася традиційна легкоатлетична естафета, присвячена Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом

20 Май, 17:26