15 Ноябрь, 15:42

Як пов’язані цукровий діабет і діти, народжені раніше строку? (ВІДЕО)

За Днем боротьби з цукровим діабетом в календарі — Всесвітній день недоношених дітей. Його відзначають 17 листопада. Лікарі зазначають: наявність діабету і завчасні пологи пов’язані сумною статистикою… Євгенія Артем’єва — мама двох доньок. Уже кількадесят років жінка хворіє на цукровий діабет.
 Євгенія Артем’єва, мама двох недоношених діток: «У меня двое детей, я родила их обоих с диабетом. Старшей — 12, младшей будет 6 в декабре».
Молодша донька Євгенії — Марго — наступного року піде у перший клас.
Маргарита Артем’єва, друга донька Євгенії, народилася раніше строку: «Пытаюсь рисовать красиво…  С мамой что мы делаем?  Пишем!» — «Имя своё умеешь писать уже?» — «Да. Я умею писать «мама», «папа», «Ева», «Марго».
Зараз дівчинка  активна і весела. Не здогадатися, що народилась вона завчасно. Нормальними вважають пологи з 38 по 42 тиждень вагітності. Марго народилась на 34-ому, а її старша сестричка — іще раніше. Виявляється, на це вплинула хвороба матері. Лікарі кажуть: третина жінок, які мають цукровий діабет, не доношує до строку. Та і для решти породіль статистика — невтішна.
Олена Фінкова, головна лікарка міської лікарні №9: «Ежегодно у нас проходит в перинатальном центре около 3 тысяч родов. И вот практически 12-15% — это детки, рожденные раньше срока».
Доньки Євгенії народилися з нормальною вагою — понад 3 кілограми. Втім, акушерам дев’ятої міської лікарні доводилось рятувати і 700-грамових немовлят.
Олена Фінкова, головна лікарка міської лікарні №9: «Оказывается первая реанимационная помощь — и потом ребенок транспортируется специализированными бригадами в центры неонатальные, которые на сегодняшний день у нас есть в больнице имени Руднева, в больнице областной детской».
Тижні, а іноді місяці тривалої реанімації — і немовлята набирають вагу. Але навіть після виписки недоношені діти потребують постійного лікарського нагляду: вони більше схильні до уражень нервової системи, зору та опорно-рухового апарату. Для них у дев’ятій лікарні відкривають так звану «катамнестичну службу». Це окремий кабінет при жіночій консультації. Тут оглядатимуть недоношених діток, а також малят з патологіями. Прийом вестимуть четверо — неонатолог, педіатр, невропатолог, ендокринолог. Крім того, кабінет обладнали апаратом УЗД.
 Олена Васильєва, неонатолог, лікар УЗД: «Данный аппарат ультразвуковой позволяет делать диагностику микроконвиксным датчиком, который специально разработан для новорожденных детей».
Тепер мама може прийти до жіночої консультації у свої справах — і одразу обстежити дитину. В катамнестичній службі оглядатимуть немовлят віком до 1 року.
Олена Фінкова, головна лікарка міської лікарні №9: «Для детей, рождённых с проблемами, очень важно, чтобы о них был полностью собран так называемый «катамнез»: как зачинался ребёнок, как он рождался, чем болела мама в детстве. Вот этот весь объём информации будет у нас, и с позиции этой информации мы будем наблюдать детей».
Нову катамнестичну службу відкрили урочисто: на свято запросили дітей, що протягом останніх 10 років народились у 9-ій лікарні. Автор — Юлія Бублик Камера — Андрій Гречников

Вибір редакції

Прогноз погоди на 2 та 3 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

01 Февраль, 19:05
На Дніпропетровщині в моторошній аварії згорів живцем водій іномарки

Згорів живцем під час ДТП. На Дніпропетровщині в моторошній аварії загинув водій автомобіля «Рено». Іншого учасника лобового зіткнення - кермувальника

01 Февраль, 16:56
Прогноз погоди на 1 лютого, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

31 Январь, 18:55
У провадженні щодо генерала Назарова оголошена перерва до 21 лютого 2019 року

Сьогодні у Дніпровському апеляційному суді продовжили розгляд кримінального провадження за апеляційними скаргами захисника Турик М.П. в інтересах обвинуваченого Назарова В.М., обвинуваченого Назарова

31 Январь, 17:39
Прогноз погоди на 31 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

30 Январь, 18:57
Українська «Вікіпедія» відзначає 15-тиріччя (ВІДЕО)

На честь цієї дати по всій Україні проходить низка тематичних заходів.  Як це було у Дніпрі — дивіться у сюжеті.

30 Январь, 18:55
Музей імені Скуратовського відзначив свою першу річницю (ВІДЕО)

Маленький, але ювілей — музей пам’яті композитора і поета Володимира Скуратовського відзначив свою першу річницю. 29-го січня в музичній школі

30 Январь, 18:53
Пожежа у занедбаній будівлі Дніпра — рятувальники зупинили вогонь, постраждалих не виявили

Пожежа на бульварі Кучеревського у Дніпрі зайнялася на першому поверсі занедбаної будівлі. Вогонь пошкодив теплоізоляцію та пластикові труби на площі

29 Январь, 18:53