22 Ноябрь, 19:01

Експерти назвали головні переваги системи шкільного харчування у Дніпрі

За останні два роки завдяки зусиллям міської влади Дніпра організація харчування дітей у комунальних закладах освіти міста, зокрема школах, вийшла на новий рівень. Зараз майже в усіх школах харчування учнів організовує компанія ТОВ «Контракт Продрезерв 5», яка виграла тендер.

За словами голови громадської організації «Спілка виборців міста Дніпра», кандидата соціологічних наук Надії Міхно, позитивні зміни відбулися у багатьох аспектах: від улаштування самих їдалень і харчоблоків до меню та якості страв. Серед основних змін – впровадження системи харчування за принципом аутсорсингу, гарячі страви, а не швидкі перекуси, вільний вибір їжі у буфетних зонах зі шведською лінією роздачі, обговорення меню у шкільних їдальнях, безперешкодний батьківський контроль за харчуванням дітей.

«У багатьох закладах освіти зроблені ремонти їдалень, харчоблоків, закуплено нове сучасне обладнання. Усе це відбувається коштом і самої компанії, і міського бюджету. Наприклад, за бюджетні кошти виконані капітальні ремонти у харчоблоках шкіл № 9, № 107, № 126, № 75. Триває реконструкція харчоблоку у школі № 6. Учні в їдальнях можуть не просто перекусити бутербродом чи булочкою, а з’їсти гарячі страви, тобто комплексно поснідати чи пообідати. Окреме нововведення – сучасні буфетні зони зі шведською лінією, де школярі можуть вибрати різноманітні страви самостійно – за своїм смаком та вподобаннями. Такі лінії вже працюють у восьми школах міста, зокрема у 21-й, 28-й, 33-й, 111-й, 148-й, 45-й, 129-й та гімназії № 3», – розповіла під час прес-конференції 22 листопада Надія Міхно.

Голова «Спілки виборців міста Дніпра» також наголосила: зараз система харчування дітей стала цілком прозорою та відкритою. Компанія, профільний департамент міськради активно контактують з батьками на цю тему. Налагоджений зворотній зв’язок – на звернення, пропозиції, побажання батьків своєчасно відгукуються й реагують.

Зі свого боку завідувач сектору соціального захисту відділу виховної роботи управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради Інна Васильєва зазначила: якість шкільного харчування покращуватиметься й надалі. Меню стане ще більш збалансованим, вітамінізованим та різноманітним. Уже зараз над цим працює робоча група, створена за розпорядженням міського голови Дніпра. До неї включено фахівців у галузях освіти, медицини, представників Батьківської ради при міському голові, громадських організацій та інших.

Водночас заступник директора ТОВ «Контракт Продрезерв 5» Тетяна Пономарчук розповіла: компанія зацікавлена, щоб харчування у шкільних їдальнях було на високому рівні. Тому закуповують якісні продукти, щоб на виході були смачні страви.

«Коли зайшли з цією послугою у школи, ми, найперше, власним коштом обновили старий алюмінієвий посуд, відремонтували чи замінили, де це необхідно, обладнання у харчоблоках. Зараз замовили спеціальні стелажі для сушки посуду. Продовжуємо облаштовувати буфети зі шведською лінією. Наприклад, незабаром відкриємо таку у школі № 142. Якщо у батьків, учнів тієї чи іншої школи є бажання облаштувати таку лінію у себе, ми готові це обговорювати. В усіх школах активно контактуємо з батьками, дітьми, адміністрацією. Проводимо електронне анкетування щодо вибору страв, за результатами якого складаємо двотижневе меню», – додала заступник директора ТОВ «Контракт Продрезерв 5».

Вибір редакції

Прогноз погоди на 2 та 3 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

01 Февраль, 19:05
На Дніпропетровщині в моторошній аварії згорів живцем водій іномарки

Згорів живцем під час ДТП. На Дніпропетровщині в моторошній аварії загинув водій автомобіля «Рено». Іншого учасника лобового зіткнення - кермувальника

01 Февраль, 16:56
Прогноз погоди на 1 лютого, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

31 Январь, 18:55
У провадженні щодо генерала Назарова оголошена перерва до 21 лютого 2019 року

Сьогодні у Дніпровському апеляційному суді продовжили розгляд кримінального провадження за апеляційними скаргами захисника Турик М.П. в інтересах обвинуваченого Назарова В.М., обвинуваченого Назарова

31 Январь, 17:39
Прогноз погоди на 31 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

30 Январь, 18:57
Українська «Вікіпедія» відзначає 15-тиріччя (ВІДЕО)

На честь цієї дати по всій Україні проходить низка тематичних заходів.  Як це було у Дніпрі — дивіться у сюжеті.

30 Январь, 18:55
Музей імені Скуратовського відзначив свою першу річницю (ВІДЕО)

Маленький, але ювілей — музей пам’яті композитора і поета Володимира Скуратовського відзначив свою першу річницю. 29-го січня в музичній школі

30 Январь, 18:53
Пожежа у занедбаній будівлі Дніпра — рятувальники зупинили вогонь, постраждалих не виявили

Пожежа на бульварі Кучеревського у Дніпрі зайнялася на першому поверсі занедбаної будівлі. Вогонь пошкодив теплоізоляцію та пластикові труби на площі

29 Январь, 18:53