26 Ноябрь, 18:42
Парти в автобусі: незвичайний тиждень робототехніки провели для дніпровських школярів (ВІДЕО)
Парти в автобусі: незвичайний тиждень робототехніки провели для дніпровських школярів
Тиждень робототехніки у Дніпрі добігає кінця. Стартував він 20 листопада, закінчується — 27-го. Місцем проведення були не освітні заклади. Щоденні заняття для місцевих школярів влаштували… в автобусі. Як це було — бачила Юлія Бублик.
Майже півтори сотні школярів віком від 8 до 14 років протягом тижня побували у цьому автобусі.
Тетяна Ковальова, директорка “Дому роботів” у м. Дніпро: «Мы охватили детей этого района — Левобережного, Фрунзенский, Коммунар. Еесть школа, которая приедет с Петровского».Ім`я цьому автобусу — РобоБас. Він оснащений не рядами сидінь, а одномісними партами. Тут малечу навчають робототехніці. В одній групі щонайбільше 8 дітей. Заняття триває півтори години. Одного, зазвичай, вистачає: наприкінці уроку кожен учень може власноруч запрограмувати мікроконтролер.
Тетяна Ковальова, директорка “Дому роботів” у м. Дніпро: «Ребёнок может создать собственного маленького роботика, который будет ходить, преодолевать разные препятствия — ездить по чёрной линии, например».Микита Моцик — другокласник. В РобоБасі він уперше. Але, незважаючи на це, хлопчик одразу впізнав предмети, розкладені на партах.
Микита Моцик, учень 2-А класу школи № 69: «Мы будем программировать Ардуино — механизм, который будет повторять программу, которую мы будем писать».Близько року тому Микита захопився робототехнікою. Відтоді — це його позашкільне хобі.
Микита Моцик, учень 2-А класу школи № 69: «Я сначала Лего программировал. Дома я в Ардуино делал сейф, который открывается карточкой».В РобоБасі тематика занять схожа: дітям пояснюють як працює сигналізація. Врешті кожен учень може створити свою. Друга тема стосується світла.
Тренер: «Грубо говоря, по подобной схеме мы можем спокойно контролировать, регулировать свет у себя дома».Робототехніка — предмет, який не викладають у школах. Він доступний у вигляді платних додаткових курсів. 4 заняття можуть коштувати від 800 до 1200 гривень. Під час тижня робототехніки діти навчались програмуванню безоплатно. Ідея належить компанії “Дім роботів”. Мета проекту — зацікавити якомога більше школярів ІТ-галуззю і зробити знання фінансово доступними. Це вже п’ятий соціальний проект у Дніпрі. Крім того, Робо Бас мандрує країною.
Тетяна Ковальова, директорка “Дому роботів” у м. Дніпро: «Он объездил уже много городов Украины в Киевской области, в Запорожской, Кировоградской».На черзі — прифронтова зона. Невдовзі РобоБас планують відправити в Донецьку та Луганську область. Поки що для цього шукають меценатів.
Вибір редакції

Говоримо українською. У Дніпрі презентували відео, де іноземці читають вірші українських авторів (ВІДЕО)
Зібралися якось єврей, грузин, вірменин, росіянин і вирішили почитати вірші українською. Спробу уклали у таку собі відеоантологію і приурочили до
21 Февраль, 18:41

Верховна Рада проголосувала за реформування системи призову солдат на обов’язкову строкову службу
Відомо, що планується створити на базі військових комісаріатів територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, з метою забезпечення правового регулювання діяльності
21 Февраль, 18:23

Вступив в силу наказ, який дозволяє поліцейським користуватися безпілотними літальними апаратами
Тепер для забезпечення правопорядку і запобігання злочинам співробітники Національної поліції зможуть використовувати безпілотники. Про це йдеться в указі Міністерства внутрішніх
21 Февраль, 17:53

«Життя, обірвані війною» — книга нарисів про загиблих мешканців Кам’янського(ВІДЕО)
“Життя, обірвані війною”: у Дніпрі презентували книгу, присвячену Небесній сотні та захисникам України, які родом із Кам’янського. Захід відбувся 19-го
19 Февраль, 19:00