26 Ноябрь, 18:42

Парти в автобусі: незвичайний тиждень робототехніки провели для дніпровських школярів (ВІДЕО)

Парти в автобусі: незвичайний тиждень робототехніки провели для дніпровських школярів   Тиждень робототехніки у Дніпрі добігає кінця. Стартував він 20 листопада, закінчується — 27-го. Місцем проведення були не освітні заклади. Щоденні заняття для місцевих школярів влаштували… в автобусі. Як це було — бачила Юлія Бублик. Майже півтори сотні школярів віком від 8 до 14 років протягом тижня побували у цьому автобусі.
Тетяна Ковальова, директорка “Дому роботів” у м. Дніпро: «Мы охватили детей этого района — Левобережного, Фрунзенский, Коммунар. Еесть школа, которая приедет с Петровского».
Ім`я цьому автобусу — РобоБас. Він оснащений не рядами сидінь, а одномісними партами. Тут малечу навчають робототехніці. В одній групі  щонайбільше 8 дітей. Заняття триває півтори години. Одного, зазвичай, вистачає: наприкінці уроку кожен учень може власноруч запрограмувати мікроконтролер.
 Тетяна Ковальова, директорка “Дому роботів” у м. Дніпро: «Ребёнок может создать собственного маленького роботика, который будет ходить, преодолевать разные препятствия — ездить по чёрной линии, например».
Микита Моцик — другокласник. В РобоБасі він уперше. Але, незважаючи на це, хлопчик одразу впізнав предмети, розкладені на партах.
 Микита Моцик, учень 2-А класу школи № 69: «Мы будем программировать Ардуино — механизм, который будет повторять программу, которую мы будем писать».
Близько року тому Микита захопився робототехнікою. Відтоді — це його позашкільне хобі.
Микита Моцик, учень 2-А класу школи № 69: «Я сначала Лего программировал. Дома я в Ардуино делал сейф, который открывается карточкой».
В РобоБасі тематика занять схожа: дітям пояснюють як працює сигналізація. Врешті кожен учень може створити свою. Друга тема стосується світла.
Тренер: «Грубо говоря, по подобной схеме мы можем спокойно контролировать, регулировать свет у себя дома».
Робототехніка — предмет, який не викладають у школах. Він доступний у вигляді платних додаткових курсів. 4 заняття можуть коштувати від 800 до 1200 гривень. Під час тижня робототехніки діти навчались програмуванню безоплатно. Ідея належить компанії “Дім роботів”. Мета проекту — зацікавити якомога більше школярів ІТ-галуззю і зробити знання фінансово доступними. Це вже п’ятий соціальний проект у Дніпрі. Крім того, Робо Бас мандрує країною.
Тетяна Ковальова, директорка “Дому роботів” у м. Дніпро: «Он объездил уже много городов Украины в Киевской области, в Запорожской, Кировоградской».
На черзі — прифронтова зона. Невдовзі РобоБас планують відправити в Донецьку та Луганську область. Поки що для цього шукають меценатів.  

Вибір редакції

Скільки коштує «щасливий номер» для автівки

Нещодавно Кабінет Міністрів розширив перелік платних номерних знаків на авто, на які є підвищений попит. «До цього часу можливість автовласників

20 Август, 16:42
На Набережній Заводській у Дніпрі можна безкоштовно взяти пакети для прибирання за собаками

У Дніпрі на Набережній Заводській встановили стійки, де можна взяти безкоштовні пакети для збирання за собаками

20 Август, 14:41
Авіарейси із Запоріжжя перемістять в аеропорт Дніпра — через ремонт

Авіарейси із Запоріжжя перемістять в аеропорт Дніпра - через ремонт   Починаючи з 2-го вересня авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», LOT

20 Август, 14:31
Об’єднані територіальні громади Дніпропетровської області демонструють зростання доходів

За півроку 2019 до бюджетів ОТГ надійшло понад 2,6 млрд грн. Про фінансову спроможність громад розповіли на прес-конференції в Дніпропетровській

20 Август, 14:05
 КП«Дніпроводоканал» визначилося із підрядником та сумою, яку витратить на переоснащення очисних стоків

За 7 491 914 гривень підрядник має виконати технічне переоснащення очисних стоків на Лівобережній станції аерації в Дніпрі. Всі роботи

20 Август, 13:52
Міськрада оголосила тендер на чистку зливової каналізації

На суму до 32 млн 930 тис 158 грн департамент благоустрою та інфраструктури міськради Дніпра закупить послуги з утримання об'єктів

19 Август, 16:59
Увага! 19 серпня 2019 року з 22:00 призупиняється рух трамваїв по пр. Пушкіна

У зв’язку з цим маршрути №№ 5,12 закінчать свою роботу раніше, повідомляють в КП «Дніпровський електротранспорт». Останні відправлення трамваїв з

19 Август, 16:44
Близько 40% клієнтів «Дніпрогазу» користуються онлайн-сервісом «особистий кабінет»

У поточному році кількість зареєстрованих клієнтів збільшилася більш ніж на 15 тисяч. З початку року понад 15 тисяч споживачів газу

19 Август, 16:20