26 Ноябрь, 18:42

Парти в автобусі: незвичайний тиждень робототехніки провели для дніпровських школярів (ВІДЕО)

Парти в автобусі: незвичайний тиждень робототехніки провели для дніпровських школярів   Тиждень робототехніки у Дніпрі добігає кінця. Стартував він 20 листопада, закінчується — 27-го. Місцем проведення були не освітні заклади. Щоденні заняття для місцевих школярів влаштували… в автобусі. Як це було — бачила Юлія Бублик. Майже півтори сотні школярів віком від 8 до 14 років протягом тижня побували у цьому автобусі.
Тетяна Ковальова, директорка “Дому роботів” у м. Дніпро: «Мы охватили детей этого района — Левобережного, Фрунзенский, Коммунар. Еесть школа, которая приедет с Петровского».
Ім`я цьому автобусу — РобоБас. Він оснащений не рядами сидінь, а одномісними партами. Тут малечу навчають робототехніці. В одній групі  щонайбільше 8 дітей. Заняття триває півтори години. Одного, зазвичай, вистачає: наприкінці уроку кожен учень може власноруч запрограмувати мікроконтролер.
 Тетяна Ковальова, директорка “Дому роботів” у м. Дніпро: «Ребёнок может создать собственного маленького роботика, который будет ходить, преодолевать разные препятствия — ездить по чёрной линии, например».
Микита Моцик — другокласник. В РобоБасі він уперше. Але, незважаючи на це, хлопчик одразу впізнав предмети, розкладені на партах.
 Микита Моцик, учень 2-А класу школи № 69: «Мы будем программировать Ардуино — механизм, который будет повторять программу, которую мы будем писать».
Близько року тому Микита захопився робототехнікою. Відтоді — це його позашкільне хобі.
Микита Моцик, учень 2-А класу школи № 69: «Я сначала Лего программировал. Дома я в Ардуино делал сейф, который открывается карточкой».
В РобоБасі тематика занять схожа: дітям пояснюють як працює сигналізація. Врешті кожен учень може створити свою. Друга тема стосується світла.
Тренер: «Грубо говоря, по подобной схеме мы можем спокойно контролировать, регулировать свет у себя дома».
Робототехніка — предмет, який не викладають у школах. Він доступний у вигляді платних додаткових курсів. 4 заняття можуть коштувати від 800 до 1200 гривень. Під час тижня робототехніки діти навчались програмуванню безоплатно. Ідея належить компанії “Дім роботів”. Мета проекту — зацікавити якомога більше школярів ІТ-галуззю і зробити знання фінансово доступними. Це вже п’ятий соціальний проект у Дніпрі. Крім того, Робо Бас мандрує країною.
Тетяна Ковальова, директорка “Дому роботів” у м. Дніпро: «Он объездил уже много городов Украины в Киевской области, в Запорожской, Кировоградской».
На черзі — прифронтова зона. Невдовзі РобоБас планують відправити в Донецьку та Луганську область. Поки що для цього шукають меценатів.  

Вибір редакції

Прогноз погоди на п’ятницю, 22 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Февраль, 18:42
Говоримо українською. У Дніпрі презентували відео, де іноземці читають вірші українських авторів (ВІДЕО)

Зібралися якось єврей, грузин, вірменин, росіянин і вирішили почитати вірші українською. Спробу уклали у таку собі відеоантологію і приурочили до

21 Февраль, 18:41
Верховна Рада проголосувала за реформування системи призову солдат на обов’язкову строкову службу

Відомо, що планується створити на базі військових комісаріатів територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, з метою забезпечення правового регулювання діяльності

21 Февраль, 18:23
Вступив в силу наказ, який дозволяє поліцейським користуватися безпілотними літальними апаратами

Тепер для забезпечення правопорядку і запобігання злочинам співробітники Національної поліції зможуть використовувати безпілотники. Про це йдеться в указі Міністерства внутрішніх

21 Февраль, 17:53
Прогноз погоди на 21 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

20 Февраль, 18:05
«Життя, обірвані війною» — книга нарисів про загиблих мешканців Кам’янського(ВІДЕО)

“Життя, обірвані війною”: у Дніпрі презентували книгу, присвячену Небесній сотні та захисникам України, які родом із Кам’янського. Захід відбувся 19-го

19 Февраль, 19:00
Прогноз погоди на 20 лютого, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Февраль, 18:34
На Дніпропетровщині піротехніки знешкодили 68 одиниць застарілих боєприпасів

19 Февраль, 17:44