26 Ноябрь, 18:42

Парти в автобусі: незвичайний тиждень робототехніки провели для дніпровських школярів (ВІДЕО)

Парти в автобусі: незвичайний тиждень робототехніки провели для дніпровських школярів   Тиждень робототехніки у Дніпрі добігає кінця. Стартував він 20 листопада, закінчується — 27-го. Місцем проведення були не освітні заклади. Щоденні заняття для місцевих школярів влаштували… в автобусі. Як це було — бачила Юлія Бублик. Майже півтори сотні школярів віком від 8 до 14 років протягом тижня побували у цьому автобусі.
Тетяна Ковальова, директорка “Дому роботів” у м. Дніпро: «Мы охватили детей этого района — Левобережного, Фрунзенский, Коммунар. Еесть школа, которая приедет с Петровского».
Ім`я цьому автобусу — РобоБас. Він оснащений не рядами сидінь, а одномісними партами. Тут малечу навчають робототехніці. В одній групі  щонайбільше 8 дітей. Заняття триває півтори години. Одного, зазвичай, вистачає: наприкінці уроку кожен учень може власноруч запрограмувати мікроконтролер.
 Тетяна Ковальова, директорка “Дому роботів” у м. Дніпро: «Ребёнок может создать собственного маленького роботика, который будет ходить, преодолевать разные препятствия — ездить по чёрной линии, например».
Микита Моцик — другокласник. В РобоБасі він уперше. Але, незважаючи на це, хлопчик одразу впізнав предмети, розкладені на партах.
 Микита Моцик, учень 2-А класу школи № 69: «Мы будем программировать Ардуино — механизм, который будет повторять программу, которую мы будем писать».
Близько року тому Микита захопився робототехнікою. Відтоді — це його позашкільне хобі.
Микита Моцик, учень 2-А класу школи № 69: «Я сначала Лего программировал. Дома я в Ардуино делал сейф, который открывается карточкой».
В РобоБасі тематика занять схожа: дітям пояснюють як працює сигналізація. Врешті кожен учень може створити свою. Друга тема стосується світла.
Тренер: «Грубо говоря, по подобной схеме мы можем спокойно контролировать, регулировать свет у себя дома».
Робототехніка — предмет, який не викладають у школах. Він доступний у вигляді платних додаткових курсів. 4 заняття можуть коштувати від 800 до 1200 гривень. Під час тижня робототехніки діти навчались програмуванню безоплатно. Ідея належить компанії “Дім роботів”. Мета проекту — зацікавити якомога більше школярів ІТ-галуззю і зробити знання фінансово доступними. Це вже п’ятий соціальний проект у Дніпрі. Крім того, Робо Бас мандрує країною.
Тетяна Ковальова, директорка “Дому роботів” у м. Дніпро: «Он объездил уже много городов Украины в Киевской области, в Запорожской, Кировоградской».
На черзі — прифронтова зона. Невдовзі РобоБас планують відправити в Донецьку та Луганську область. Поки що для цього шукають меценатів.  

Вибір редакції

Міжнародні турніри, марафони та масштабні фестивалі: У Дніпрі розпочинається сезон яскравих вражень

23 травня у Дніпрі презентували календар подій на червень-вересень 2019 року. За словами кандидата соціологічних наук, члена Соціологічної асоціації України,

24 Май, 14:02
Всеукраїнський портал підтримки ветеранів АТО і переселенців почав працювати (КОМЕНТАР)

Від АТОвців - для АТОвців. 22 травня запрацював Всеукраїнський портал для підтримки бійців, ветеранів, переселенців та їхніх сімей. Сайт 

23 Май, 19:10
Індустріальному району Дніпра на день народження подарували серце (ВІДЕО)

Майстер класи, ярмарок, фестиваль iжi, святковий концерт і відкриття нового арт-об’єкту - так розпочали святкування дня народження Індустріального району нашого

23 Май, 18:11
Всеукраїнський фестиваль моди для молодих дизайнерів одягу відбувся у Дніпрі (ВІДЕО)

Восьмий рік поспіль Дніпропетровський коледж технологій та дизайну запрошує гостей з усієї України на яскраве свято. Тут влаштували Всеукраїнський фестиваль

23 Май, 17:42
Що буде із ПТУ та які зміни чекають на студентів?

23 Май, 15:09
Систематизація зелених зон і підготовка пляжів: Як працюватиме департамент парків і рекреації

Систематизація зелених зон і підготовка пляжів: Як працюватиме департамент парків і рекреації У середу, 22 травня, депутати Дніпровської міської ради

23 Май, 15:01
Дітлахів Дніпропетровщини запрошують на «роботу» до «Міста професій» 

Поліцейський, залізничник, лікар чи навіть блогер. Ці та ще безліч інших професій зможуть «приміряти» на себе юні мешканці області. Адже

23 Май, 14:57
Новий департамент та приватизація нерухомості — результати чергової сесії Дніпровської міської ради (ВІДЕО)

Департамент парків і рекреації створили у міській раді Дніпра рішенням чергової сесії. Нове відомство займатиметься усіма зеленими зонами міста, скверами

22 Май, 17:52