26 Ноябрь, 18:42

Парти в автобусі: незвичайний тиждень робототехніки провели для дніпровських школярів (ВІДЕО)

Парти в автобусі: незвичайний тиждень робототехніки провели для дніпровських школярів   Тиждень робототехніки у Дніпрі добігає кінця. Стартував він 20 листопада, закінчується — 27-го. Місцем проведення були не освітні заклади. Щоденні заняття для місцевих школярів влаштували… в автобусі. Як це було — бачила Юлія Бублик. Майже півтори сотні школярів віком від 8 до 14 років протягом тижня побували у цьому автобусі.
Тетяна Ковальова, директорка “Дому роботів” у м. Дніпро: «Мы охватили детей этого района — Левобережного, Фрунзенский, Коммунар. Еесть школа, которая приедет с Петровского».
Ім`я цьому автобусу — РобоБас. Він оснащений не рядами сидінь, а одномісними партами. Тут малечу навчають робототехніці. В одній групі  щонайбільше 8 дітей. Заняття триває півтори години. Одного, зазвичай, вистачає: наприкінці уроку кожен учень може власноруч запрограмувати мікроконтролер.
 Тетяна Ковальова, директорка “Дому роботів” у м. Дніпро: «Ребёнок может создать собственного маленького роботика, который будет ходить, преодолевать разные препятствия — ездить по чёрной линии, например».
Микита Моцик — другокласник. В РобоБасі він уперше. Але, незважаючи на це, хлопчик одразу впізнав предмети, розкладені на партах.
 Микита Моцик, учень 2-А класу школи № 69: «Мы будем программировать Ардуино — механизм, который будет повторять программу, которую мы будем писать».
Близько року тому Микита захопився робототехнікою. Відтоді — це його позашкільне хобі.
Микита Моцик, учень 2-А класу школи № 69: «Я сначала Лего программировал. Дома я в Ардуино делал сейф, который открывается карточкой».
В РобоБасі тематика занять схожа: дітям пояснюють як працює сигналізація. Врешті кожен учень може створити свою. Друга тема стосується світла.
Тренер: «Грубо говоря, по подобной схеме мы можем спокойно контролировать, регулировать свет у себя дома».
Робототехніка — предмет, який не викладають у школах. Він доступний у вигляді платних додаткових курсів. 4 заняття можуть коштувати від 800 до 1200 гривень. Під час тижня робототехніки діти навчались програмуванню безоплатно. Ідея належить компанії “Дім роботів”. Мета проекту — зацікавити якомога більше школярів ІТ-галуззю і зробити знання фінансово доступними. Це вже п’ятий соціальний проект у Дніпрі. Крім того, Робо Бас мандрує країною.
Тетяна Ковальова, директорка “Дому роботів” у м. Дніпро: «Он объездил уже много городов Украины в Киевской области, в Запорожской, Кировоградской».
На черзі — прифронтова зона. Невдовзі РобоБас планують відправити в Донецьку та Луганську область. Поки що для цього шукають меценатів.  

Вибір редакції

Старшокласникам Дніпропетровщини розповіли «Всю правду про наркотики» (КОМЕНТАР)

Старшокласникам Дніпропетровщини розповіли «Всю правду про наркотики»   У стінах ДніпроОДА провели освітній семінар для старшокласників. У рамках профілактики здорового

14 Декабрь, 19:56
Цифрова декомпресія: музична спільнота ТЧ:Dnipro запрошує на виступ-знайомство (КОМЕНТАР)

Цифрова декомпресія: музична спільнота ТЧ:Dnipro запрошує на виступ-знайомство   Медійний простір, особливо останнім часом, дуже засмічений, через це людина не

14 Декабрь, 19:45
Прогноз погоди на 15 та 16 грудня, Дніпро та область (ВІДЕО)

14 Декабрь, 18:58
У Дніпровському центрі первинної медико-санітарної допомоги  провели тренування щодо дій у надзвичайних ситуаціях (ВІДЕО)

Стихійні лиха, пожежі, воєнні дії — ми всі повинні бути готові до будь-яких негараздів. А працівники медичної сфери — тим

14 Декабрь, 17:42
Новий перевізник — нові автобуси. Між Дніпром та Новомосковськом почали курсувати автобуси великої місткості (ВІДЕО)

  З лівого берега Дніпра до Новомосковська відтепер можна доїхати у великому автобусі. Новий транспорт працює на газу. Це економічніше

14 Декабрь, 17:02
У мерії Дніпра нагородили найкращі коледжі та технікуми за спортивні досягнення студентів у цьому році

14 грудня у Дніпровській міській раді підбили підсумки огляду-конкурсу фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи серед закладів вищої освіти І та ІІ

14 Декабрь, 16:34
Флотилію Дніпра евакуювали — у навчальних цілях. І так буде з кожним закладом (КОМЕНТАР)

Флотилію Дніпра евакуювали - у навчальних цілях. І так буде з кожним закладом, кажуть чиновники.    Навчальна евакуація — ураження

14 Декабрь, 08:11
Медичні кабінети у школах — будуть чи ні? (КОМЕНТАР)

Медична реформа в Україні триває, але проблем іноді не уникнути. Після того, як ухвалили законодавчі акти щодо реформування системи медичної

13 Декабрь, 22:36