30 Ноябрь, 16:56

Гліб Пригунов: «Стратегія розвитку області — незмінна»

Відмова від центрального енергопостачання, збільшення ремонтів доріг, шкіл, лікарень, садочків, розвиток аграрного потенціалу, залучення інвестицій, закінчення об’єднання громад – серед пріоритетних напрямів роботи обласної влади.
В обласній раді звітували про попередні результати роботи за рік і заявили, що будуть продовжувати обраний шлях розвитку територій.
За основними показниками соціально-економічного розвитку область продовжує залишатися на передових позиціях щодо: розвитку промисловості; зовнішньої торгівлі; залучення прямих іноземних інвестицій; капітальних інвестицій; будівельних робіт; товарообороту. Так, п’ята частина всієї промислової продукції виробляється в Дніпропетровській області.
3,8 млрд. доларів прямих іноземних інвестицій залучено в економіку регіону. Таким чином, у розрахунку на одного мешканця області це складає 1,2 тис. доларів. До речі, по Україні цей показник в півтора рази нижчий.
Що стосується розвитку внутрішнього бізнесу. За обсягами роздрібної торгівлі область посідає перше місце в Україні і, таким чином, забезпечує більше 9% загальноукраїнського обсягу.
Дніпропетровська область названа потенційною для потужного розвитку аграрного сектору. Дніпропетровщина у 2018 році зібрала майже 3,5 млн тонн зернових. Восени понад 702 тис. га озимих зернових культур було посіяно під урожай 2019 року.
Розвиток сільських територій неможливий без розвитку їх інфраструктури, відмічають обласні керівники.
Найпріоритетніші проекти – це проекти дорожнього будівництва та забезпечення населення питною водою.
До кінця року буде завершено реконструкцію 38 км водопровідних мереж, що забезпечить якісним питним водопостачанням близько 25 тис. мешканців.
В цьому році відремонтовано 130 доріг комунальної власності в населених пунктах області, це дорівнює 1,3 млн. тис. кв. м.
Енергетична незалежність підприємств та комунальних установ – пріоритетний напрям роботи обласної влади.
Житловий фонд області поступово відмовляється від централізованого теплозабезпечення та переходить на автономні, більш економні системи.
Цього року повністю відмовляються від централізованого теплозабезпечення в містах Марганець і Покров. В перспективі — міста Павлоград та Новомосковськ.
В області, як і в Україні, активно впроваджуються технології отримання електричної енергії з альтернативних джерел, зокрема, сонячні станції.
Цього року 39 шкіл капітально ремонтуються і реконструюються.
100% учнів та вчителів в сільській місцевості забезпечені підвозом до навчальних закладів.
В рамках Соціальної Програми Марини Порошенко в школах відкрито 120 ресурсних кімнат та медіатек для діток з особливими потребами.
Цього року відкрито 2 нових унікальних дитячих садочка, на 115 місць кожен в м. Підгороднє та смт. Обухівка. Аналогів таким садкам в Україні немає.
Ще 4 дитячі садки зводять «з нуля» в Кам’янському, Покрові, Старих Кодаках, Іларіоновому.
В цьому році відкрито перший в Україні інклюзивний парк для дітей з обмеженими можливостями. 800 дітей з особливими потребами, які раніше фізично не могли ходити до школи, зараз повноцінно навчаються.
Децентралізація – головна реформа країни.
60 дніпропетровських громад живуть по-новому.
Головною перевагою реформи є збільшення бюджетів громад.
Держава та обласна влада фінансово підтримує розвиток їх інфраструктури. Загалом з різних бюджетів в інфраструктуру ОТГ було вкладено 33 млрд гривень з моменту впровадження децентралізаційних процесів.
«Наступного року ми маємо завершити об’єднання територіальних громад, що дозволить всім мешканцям області відчути переваги реформи децентралізації. Ми маємо чіткий план розвитку нашої області, це незворотні позитивні зміни, це наш незмінний курс до кращого життя, який ми обрали ще декілька років тому», — підсумував голова обласної ради Гліб Пригунов.
З презентацією «Про підсумки соціально-економічного та культурного розвитку області за 2018 рік та перспективи на 2019 рік» можна ознайомитися за посиланням.

Вибір редакції

Медичні кабінети у школах — будуть чи ні? (КОМЕНТАР)

Медична реформа в Україні триває, але проблем іноді не уникнути. Після того, як ухвалили законодавчі акти щодо реформування системи медичної

13 Декабрь, 22:36
До Дніпра вперше з’їхалися провідні трихологи (КОМЕНТАР)

До Дніпра вперше з'їхалися провідні трихологи: пройшла перша всеукраїнська науково-освітня конференція з трихології та трансплантації волосся

13 Декабрь, 22:31
Прогноз погоди на 14 грудня, п’ятницю, Дніпро і область (ВІДЕО)

13 Декабрь, 18:41
У 2018 році для шкіл Дніпропетровщини придбали 15 автобусів

Для шкіл Дніпропетровщини придбали ще 4 автобуси, які підвозитимуть учнів та вчителів. Загалом у 2018 році шкільний автопарк області поповнили

13 Декабрь, 16:44
На Дніпропетровщині розслідують жорстоке подвійне вбивство. Хто, а головне — за що, скоїв таке жахіття? (ВІДЕО)

На Дніпропетровщині розслідують жорстоке вбивство подружньої пари. Жертвам злочину проломили голови та завдали понад півсотні смертельних поранень. Хто, а головне

13 Декабрь, 16:11
На Дніпропетровщині будуємо малі групові будинки для дітей-сиріт – Валентин Резніченко 

Комфортне житло,  домашня атмосфера та багато спілкування з однолітками. На Дніпропетровщині зводять сучасні будинки для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського

12 Декабрь, 16:32
Як припинити недобросовісну конкуренцію на ринку ялинок, вирішували сьогодні в обласній раді

Керівництво лісового та мисливського господарства підсумували сумну статистику для наших лісгоспів. За їхньою інформацією, цього року значно зменшився попит на

12 Декабрь, 16:25
Прогноз погоди на 13 грудня, четвер, Дніпро і область (ВІДЕО)

12 Декабрь, 15:46