30 Ноябрь, 16:30

У 2015-2018 роках вклали в інфраструктуру області понад 30 мільярдів гривень

Нові садочки, школи та лікарні, відремонтовані дороги, екопроекти. Що зроблено за останні 3 роки та як розвивати Дніпропетровщину у 2019-2021-му – обговорювали керівники області, голови районів, міст, об’єднаних тергромад. У Дніпропетровській облдержадміністрації пройшло засідання Ради регіонального розвитку.
«Незважаючи на дії країни-агресора, останні 3 роки Дніпропетровщина, як і вся країна, успішно розвивається. Це результат децентралізації – реформи Президента України Петра Порошенка. Зміни дозволили територіям стати господарями на власній землі, отримати кошти на розвиток населених пунктів, – сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. – Попереду ще багато питань, які потребують вирішення. Це, наче, виконувати вправи. Неможливо взяти гирю та привести до ладу одразу всі м’язи. Проте регулярна робота – це шлях змін». 
Валентин Резніченко наголосив на важливості об’єднання досвіду заради нових змін.
«Для нас важливо – розробити стратегію розвитку регіону. Щоб нічого не впустити, все прорахувати, – звернувся очільник регіону Валентин Резніченко. – Нині території володіють потужним фінансовим ресурсом, проте досвіду в оперуванні такими сумам – не мають. Разом ми зможемо правильно визначитися з пріоритетами». 
Основним напрямком останніх трьох років був розвиток інфраструктури.
«У 2015-2018 роках вклали в інфраструктуру області понад 30 млрд гривень. Це з бюджетів усіх рівнів. Такого раніше ніколи не було», – зауважив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.  «Відремонтували на Дніпропетровщині майже 500 доріг. Особливу увагу приділяли маленьким населеним пунктам, де покриття ніколи не оновлювали. Реконструювали Солонянську та Петриківську школи. Тепер туди навідуються гості з усієї країни. На екскурсію. Зазначу, що ці навчальні заклади – у звичайних селищах, а не в обласному центрі», – додав радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Юрій Голик. 
Зміни відчули в громадах.
«За три роки децентралізації зроблено стільки, скільки не робилося всі роки незалежності України. Проклали понад 34 км водогону, зробили близько 35 км вуличного освітлення, почали будувати амбулаторію, у планах ще – власний центр безпеки. У 2019-му ще ремонтуватимемо дороги, зробимо ще один водогін, запустимо соціальний автобус», – розповів голова Вакулівської об’єднаної тергромади Артур Шевцов.  «Збільшився бюджет. У нас з’явився ЦНАП, новий дитсадок, відремонтовані дороги, освітлені вулиці. Громада розцвіла. І це лише за останні три роки, – зауважила секретар Ляшківської об’єднаної тергромади Анна Постольник. – Планів на 2019-й та наступні роки – багато. Це, серед іншого, переобладнання системи опалення та ремонт спортзалу у Ляшківці, нові дороги».  «Створили свій центр медико-санітарної допомоги. Нині зводимо надсучасний дитсадок. На це чекали десятки років. На часі – термомодернізація всіх будівель соцсфери, нові водогони, ліквідація підтоплень, ремонт доріг, вуличне освітлення», – розповів голова Іларіонівської об’єднаної тергромади Дмитро Екзархов. 
Зміни відбулися і у містах Дніпропетровщини.
«Перевели увесь Покров на автономне опалення, оновили міський парк. Завершуємо реконструкцію НВК №1, зводимо садочок на 115 місць. Це перше будівництво за останні 20 років. Такі зміни – завдяки реформі децентралізації Президента України Петра Порошенка, а ще – підтримці Дніпропетровської обладміністрації», – сказав міський голова м. Покров Олександр Шаповал.  «Із 2015-го ми повністю змінили життя нашого міста. Звели 6 котелень, 11 топок та відмовилися від газу. Збудували новий сквер, відремонтували 11 доріг, а ще – 5 шкіл із 10, 5 амбулаторій. Останніх у нас взагалі ніколи не було. Завершуємо модернізацію спортшколи, інфекційного відділення лікарні. У 2019-й рік входимо, як об’єднана тергромада. Ми об’єднали 5 сіл, маємо амбіційні плани на майбутнє», – наголосила міський голова м. Марганець Олена Жадько. 
Нині території мають остаточно визначитися із проектами на 2019-2021 роки.
«Ми усі тут – однодумці, тобто люди, які бачать своїм головним завданням успішний розвиток власних територій. Сьогодні ці пріоритети визначаються не в обласній раді та адміністрації, а самими людьми на місцях. Ми ж, у свою чергу, завжди готові надати усю необхідну підтримку громадам», – зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов. 
Пропозиції обговорять на наступному засіданні Ради. Воно пройде у лютому 2019-го.

Вибір редакції

Прогноз погоди на 18 вересня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

В області знову дощитиме. Крім цього, будьте готові до перепадів атмосферного тиску. Тож дізнаємося детальний прогноз для Дніпра та міст

17 Сентябрь, 18:00
“Чханівські читання”: у Дніпрі пройшов поетичний вечір до річниці поета-шістдесятника (ВІДЕО)

"Бо скільки не скаче у сказі горила, того що заховано в книгах боїться”: 14 вересня свій день народження святкував не

17 Сентябрь, 17:50
Іменні стипендії міського голови Дніпра можуть отримати люди від 14 до 35 років

У мерії Дніпра триває прийом документів на отримання іменних стипендій міського голови. Заявниками можуть бути особи віком від 14 до

17 Сентябрь, 17:27
Вареники від надзвичайників: рятувальники Дніпра частували гостей у власне свято (ВІДЕО)

17 вересня в Україні рятівники відзначають своє професійне свято. Надзвичайники у Дніпрі до святкування цього дня підготували низку урочистих заходів:

17 Сентябрь, 17:03
На Дніпропетровщині є школа-казка (ВІДЕО)

На Дніпропетровщині є школа-казка. Принаймні так учбовий заклад називають самі діти, що в ній навчаються. Унікальність будинку знань - в

17 Сентябрь, 16:57
Підприємців та юристів Дніпра запрошують на безкоштовний семінар «Інтелектуальна власність як важливий актив сучасного бізнесу. Шляхи набуття прав та їх захисту»

24 вересня у Центральній міській бібліотеці (вул. Воскресенська, 23) на 3-му поверсі, у лекційній залі, відбудеться семінар «Інтелектуальна власність як

17 Сентябрь, 14:50
Народжені в День міста діти отримали грошові сертифікати від керівників Дніпра (фото)

Цьогоріч у День міста в акушерських відділеннях Дніпра народилися 22 дитини: 12 хлопчиків і 10 дівчаток. За традицією, що існує

17 Сентябрь, 14:45
У Дніпрі зухвало побили психічно хвору дівчину (КОМЕНТАР)

У Дніпрі зухвало побили психічно хвору дівчину. Злочин, як двоє охоронців на будмайданчику палкою та гумовим шлангом гамселять напівроздягнену жертву,

16 Сентябрь, 19:55