01 Декабрь, 21:02

Алея друзів, сенсорна, сімейна та депутатська кімнати — зміни в Могилівській та Царичанській ОТГ (відео)

Алея друзів, сенсорна, сімейна та депутатська кімнати — в Могилівській та Царичанській об’єднаних територіальних громадах відкрили проекти, зі створенням яких допомогла програма USAID DOBRe. Місцеві згуртувались та разом намагалися покращити умови життя у власній ОТГ. Що з цього вийшло? Подробиці у Анни Вернігорової.  
Наталія Дениско — головний лікар КП “Царичанський центр первинної допомоги”

Тут в нас є дитяча шафа. Що це означає? Це дитячі іграшки або одежа. Це залишають батьки, в яких дітки виросли. Вони чистеньки, вони новеньки, вони залишили. Комусь у кого немає, прийшов та взяв, що йому потрібно.

Ця сімейна кімната в лікарні Царичанської громади працює нещодавно. Її створили для маленьких пацієнтів та їхніх батьків за допомагою програми DOBRe. В її рамках випускниці Академії жіночого лідерства — місцеві активістки та урядники, виграли мікро-гранти для проектів у власних громадах.  
Юлія Єсмуханова — заступник керівника програми USAID DOBRE

Вони пройшли навчання з розробки проектів. І після цього в них була можливість подати свої проекти, які вони бачили для своєї громади.

У необхідності сімейної кімнати тут не сумнівалися, адже медичний заклад обслуговує понад 28 тисяч мешканців Царичанського району, майже 5 тисяч із яких — діти.

Не пасуть задніх і у Могилівській громаді. Тут не відстають від сусідів — Царичанської ОТГ. Розробили низку проектів і також звернулись за підтримкою в DOBRe. Тепер мають сенсорну кімнату у місцевій школі, для роботи із дітьми з особливими потребами у тому числі. Зазвичай через спеціальне освітлення, музику і тактильні об’єкти.

Юлія Сніжко — психолог Могилівської загальноосвітньої школи

Психологічні заняття ніби у школі існують, але місця для їх проведення не має. Тому вони завжди проходять у класах, у кімнатах продовженого дня, а тепер ми маємо спеціальний простір.  

У Могилівській селищній раді з’явилася і нова депутатська кімната. Її відремонтували, забезпечили відповідним обладнанням. Наразі тут проходять місцеві сесії, зібрання та наради.

Валерій Дружко — голова Могилівської ОТГ

Програма DOBRe в першу чергу направляє на залучення мешканців громади в місцевому самоврядуванні. І це ініціативи в основному громади.

Зініціювали в громаді появу “Алеї друзів” місцева молодь. Разом фарбували, встановлювали лавки та білили дерева.

Ірина Барабаш — активістка ГО “Могилівська асоціація сільської молоді”

В ході реалізації проекту ми залучили молодих батьків, хлопці відгукнулись, своїми руками приходили, копали.

За “Алеєю друзів” кажуть, згодом з’виться цілий парк, зона вай-фай та місця для відпочинку.

Джон Пеннелл — заступник директора Місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові

Ми бачимо результати від співпарці із громадами. Ця співпраця дуже результативна. І її учасники можуть на дотик це відчути.

Вибір редакції

Грабіжники, наркомани та вбивці, зібрані в одному місці. Як уникнути заворушень у виправних колоніях? (ВІДЕО)

Понад 500 засуджених, серед яких грабіжники, наркомани та вбивці. Як уникнути заворушень у виправних колоніях, ліквідувати масовий бунт чи звільнити

18 Февраль, 19:18
Прогноз погоди на вівторок, 19 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Февраль, 19:06
«Живу тут і працюю» — у майбутніх поліцейських офіцерів громад почалися заняття (ВІДЕО)

Живу тут і працюю — у майбутніх дільничних інспекторів поліції почалися заняття. Їх підготовка відбувається в рамках пілотного проекту “Поліцейський

18 Февраль, 19:05
Прогноз погоди на 2 та 3 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

01 Февраль, 19:05
На Дніпропетровщині в моторошній аварії згорів живцем водій іномарки

Згорів живцем під час ДТП. На Дніпропетровщині в моторошній аварії загинув водій автомобіля «Рено». Іншого учасника лобового зіткнення - кермувальника

01 Февраль, 16:56
Прогноз погоди на 1 лютого, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

31 Январь, 18:55
У провадженні щодо генерала Назарова оголошена перерва до 21 лютого 2019 року

Сьогодні у Дніпровському апеляційному суді продовжили розгляд кримінального провадження за апеляційними скаргами захисника Турик М.П. в інтересах обвинуваченого Назарова В.М., обвинуваченого Назарова

31 Январь, 17:39
Прогноз погоди на 31 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

30 Январь, 18:57