01 Декабрь, 21:02

Алея друзів, сенсорна, сімейна та депутатська кімнати — зміни в Могилівській та Царичанській ОТГ (відео)

Алея друзів, сенсорна, сімейна та депутатська кімнати — в Могилівській та Царичанській об’єднаних територіальних громадах відкрили проекти, зі створенням яких допомогла програма USAID DOBRe. Місцеві згуртувались та разом намагалися покращити умови життя у власній ОТГ. Що з цього вийшло? Подробиці у Анни Вернігорової.  
Наталія Дениско — головний лікар КП “Царичанський центр первинної допомоги”

Тут в нас є дитяча шафа. Що це означає? Це дитячі іграшки або одежа. Це залишають батьки, в яких дітки виросли. Вони чистеньки, вони новеньки, вони залишили. Комусь у кого немає, прийшов та взяв, що йому потрібно.

Ця сімейна кімната в лікарні Царичанської громади працює нещодавно. Її створили для маленьких пацієнтів та їхніх батьків за допомагою програми DOBRe. В її рамках випускниці Академії жіночого лідерства — місцеві активістки та урядники, виграли мікро-гранти для проектів у власних громадах.  
Юлія Єсмуханова — заступник керівника програми USAID DOBRE

Вони пройшли навчання з розробки проектів. І після цього в них була можливість подати свої проекти, які вони бачили для своєї громади.

У необхідності сімейної кімнати тут не сумнівалися, адже медичний заклад обслуговує понад 28 тисяч мешканців Царичанського району, майже 5 тисяч із яких — діти.

Не пасуть задніх і у Могилівській громаді. Тут не відстають від сусідів — Царичанської ОТГ. Розробили низку проектів і також звернулись за підтримкою в DOBRe. Тепер мають сенсорну кімнату у місцевій школі, для роботи із дітьми з особливими потребами у тому числі. Зазвичай через спеціальне освітлення, музику і тактильні об’єкти.

Юлія Сніжко — психолог Могилівської загальноосвітньої школи

Психологічні заняття ніби у школі існують, але місця для їх проведення не має. Тому вони завжди проходять у класах, у кімнатах продовженого дня, а тепер ми маємо спеціальний простір.  

У Могилівській селищній раді з’явилася і нова депутатська кімната. Її відремонтували, забезпечили відповідним обладнанням. Наразі тут проходять місцеві сесії, зібрання та наради.

Валерій Дружко — голова Могилівської ОТГ

Програма DOBRe в першу чергу направляє на залучення мешканців громади в місцевому самоврядуванні. І це ініціативи в основному громади.

Зініціювали в громаді появу “Алеї друзів” місцева молодь. Разом фарбували, встановлювали лавки та білили дерева.

Ірина Барабаш — активістка ГО “Могилівська асоціація сільської молоді”

В ході реалізації проекту ми залучили молодих батьків, хлопці відгукнулись, своїми руками приходили, копали.

За “Алеєю друзів” кажуть, згодом з’виться цілий парк, зона вай-фай та місця для відпочинку.

Джон Пеннелл — заступник директора Місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові

Ми бачимо результати від співпарці із громадами. Ця співпраця дуже результативна. І її учасники можуть на дотик це відчути.

Вибір редакції

Вартість послуг комунального підприємства «Ритуальна служба» – одна з найнижчих у місті – експерт

У Дніпрі функціонує комунальне підприємство «Ритуальна служба» Дніпровської міської ради. Вартість послуг, які надає КП, – одна з найнижчих у

23 Апрель, 17:46
Прогноз погоди на середу, 24 квітня. Дніпро і область (ВІДЕО)

23 Апрель, 17:22
23 квітня — Всесвітній день книги і авторського права, а також Всеукраїнський день психолога

Психологія - це прикладна й академічна наука, що вивчає поведінку, психіку і психічні процеси людини. Її доля - це пошук закономірностей

23 Апрель, 14:29
Мурал пам’яті жертв теракту на Шрі-Ланці з’явився у Дніпрі (КОМЕНТАР)

21 квітня увесь світ сколихнула трагічна новина: на Шрі-Ланці прогриміло вісім вибухів. У неділю багато християнських конфесій святкували Великдень. Три

22 Апрель, 20:42
Прогноз погоди на 23 квітня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Апрель, 17:49
 #TrashTag челендж у Дніпрі. Ініціативу “прибери історичну локацію” один одному передають райони міста (ВІДЕО)

До Дніпра дістався так званий #TrashTag челендж. Мешканці різних районів міста прибирають історичні локації  і передають ініціативу далі. Забрудненість “до”

22 Апрель, 17:46
Фантастичні гранти і де їх шукати? Про це дніпровським стартаперам розповіла інноваційна конференція (ВІДЕО)

Два з половиною мільйони євро - де шукати такі фантастичні гранти? Про це дніпровським стартаперам розповіла інноваційна конференція. В які

22 Апрель, 15:19
Культурна столиця: У Дніпрі завершився фестиваль «Французька весна-2019»

Днями у Дніпрі відбулася унікальна вулична вистава «Три тотеми». Вона стала заключним акордом фестивалю «Французька весна», який уже третій рік

22 Апрель, 14:52