01 Декабрь, 21:02

Алея друзів, сенсорна, сімейна та депутатська кімнати — зміни в Могилівській та Царичанській ОТГ (відео)

Алея друзів, сенсорна, сімейна та депутатська кімнати — в Могилівській та Царичанській об’єднаних територіальних громадах відкрили проекти, зі створенням яких допомогла програма USAID DOBRe. Місцеві згуртувались та разом намагалися покращити умови життя у власній ОТГ. Що з цього вийшло? Подробиці у Анни Вернігорової.  
Наталія Дениско — головний лікар КП “Царичанський центр первинної допомоги”

Тут в нас є дитяча шафа. Що це означає? Це дитячі іграшки або одежа. Це залишають батьки, в яких дітки виросли. Вони чистеньки, вони новеньки, вони залишили. Комусь у кого немає, прийшов та взяв, що йому потрібно.

Ця сімейна кімната в лікарні Царичанської громади працює нещодавно. Її створили для маленьких пацієнтів та їхніх батьків за допомагою програми DOBRe. В її рамках випускниці Академії жіночого лідерства — місцеві активістки та урядники, виграли мікро-гранти для проектів у власних громадах.  
Юлія Єсмуханова — заступник керівника програми USAID DOBRE

Вони пройшли навчання з розробки проектів. І після цього в них була можливість подати свої проекти, які вони бачили для своєї громади.

У необхідності сімейної кімнати тут не сумнівалися, адже медичний заклад обслуговує понад 28 тисяч мешканців Царичанського району, майже 5 тисяч із яких — діти.

Не пасуть задніх і у Могилівській громаді. Тут не відстають від сусідів — Царичанської ОТГ. Розробили низку проектів і також звернулись за підтримкою в DOBRe. Тепер мають сенсорну кімнату у місцевій школі, для роботи із дітьми з особливими потребами у тому числі. Зазвичай через спеціальне освітлення, музику і тактильні об’єкти.

Юлія Сніжко — психолог Могилівської загальноосвітньої школи

Психологічні заняття ніби у школі існують, але місця для їх проведення не має. Тому вони завжди проходять у класах, у кімнатах продовженого дня, а тепер ми маємо спеціальний простір.  

У Могилівській селищній раді з’явилася і нова депутатська кімната. Її відремонтували, забезпечили відповідним обладнанням. Наразі тут проходять місцеві сесії, зібрання та наради.

Валерій Дружко — голова Могилівської ОТГ

Програма DOBRe в першу чергу направляє на залучення мешканців громади в місцевому самоврядуванні. І це ініціативи в основному громади.

Зініціювали в громаді появу “Алеї друзів” місцева молодь. Разом фарбували, встановлювали лавки та білили дерева.

Ірина Барабаш — активістка ГО “Могилівська асоціація сільської молоді”

В ході реалізації проекту ми залучили молодих батьків, хлопці відгукнулись, своїми руками приходили, копали.

За “Алеєю друзів” кажуть, згодом з’виться цілий парк, зона вай-фай та місця для відпочинку.

Джон Пеннелл — заступник директора Місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові

Ми бачимо результати від співпарці із громадами. Ця співпраця дуже результативна. І її учасники можуть на дотик це відчути.

Вибір редакції

Старшокласникам Дніпропетровщини розповіли «Всю правду про наркотики» (КОМЕНТАР)

Старшокласникам Дніпропетровщини розповіли «Всю правду про наркотики»   У стінах ДніпроОДА провели освітній семінар для старшокласників. У рамках профілактики здорового

14 Декабрь, 19:56
Цифрова декомпресія: музична спільнота ТЧ:Dnipro запрошує на виступ-знайомство (КОМЕНТАР)

Цифрова декомпресія: музична спільнота ТЧ:Dnipro запрошує на виступ-знайомство   Медійний простір, особливо останнім часом, дуже засмічений, через це людина не

14 Декабрь, 19:45
Прогноз погоди на 15 та 16 грудня, Дніпро та область (ВІДЕО)

14 Декабрь, 18:58
У Дніпровському центрі первинної медико-санітарної допомоги  провели тренування щодо дій у надзвичайних ситуаціях (ВІДЕО)

Стихійні лиха, пожежі, воєнні дії — ми всі повинні бути готові до будь-яких негараздів. А працівники медичної сфери — тим

14 Декабрь, 17:42
Новий перевізник — нові автобуси. Між Дніпром та Новомосковськом почали курсувати автобуси великої місткості (ВІДЕО)

  З лівого берега Дніпра до Новомосковська відтепер можна доїхати у великому автобусі. Новий транспорт працює на газу. Це економічніше

14 Декабрь, 17:02
У мерії Дніпра нагородили найкращі коледжі та технікуми за спортивні досягнення студентів у цьому році

14 грудня у Дніпровській міській раді підбили підсумки огляду-конкурсу фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи серед закладів вищої освіти І та ІІ

14 Декабрь, 16:34
Флотилію Дніпра евакуювали — у навчальних цілях. І так буде з кожним закладом (КОМЕНТАР)

Флотилію Дніпра евакуювали - у навчальних цілях. І так буде з кожним закладом, кажуть чиновники.    Навчальна евакуація — ураження

14 Декабрь, 08:11
Медичні кабінети у школах — будуть чи ні? (КОМЕНТАР)

Медична реформа в Україні триває, але проблем іноді не уникнути. Після того, як ухвалили законодавчі акти щодо реформування системи медичної

13 Декабрь, 22:36