01 Декабрь, 21:02

Алея друзів, сенсорна, сімейна та депутатська кімнати — зміни в Могилівській та Царичанській ОТГ (відео)

Алея друзів, сенсорна, сімейна та депутатська кімнати — в Могилівській та Царичанській об’єднаних територіальних громадах відкрили проекти, зі створенням яких допомогла програма USAID DOBRe. Місцеві згуртувались та разом намагалися покращити умови життя у власній ОТГ. Що з цього вийшло? Подробиці у Анни Вернігорової.  
Наталія Дениско — головний лікар КП “Царичанський центр первинної допомоги”

Тут в нас є дитяча шафа. Що це означає? Це дитячі іграшки або одежа. Це залишають батьки, в яких дітки виросли. Вони чистеньки, вони новеньки, вони залишили. Комусь у кого немає, прийшов та взяв, що йому потрібно.

Ця сімейна кімната в лікарні Царичанської громади працює нещодавно. Її створили для маленьких пацієнтів та їхніх батьків за допомагою програми DOBRe. В її рамках випускниці Академії жіночого лідерства — місцеві активістки та урядники, виграли мікро-гранти для проектів у власних громадах.  
Юлія Єсмуханова — заступник керівника програми USAID DOBRE

Вони пройшли навчання з розробки проектів. І після цього в них була можливість подати свої проекти, які вони бачили для своєї громади.

У необхідності сімейної кімнати тут не сумнівалися, адже медичний заклад обслуговує понад 28 тисяч мешканців Царичанського району, майже 5 тисяч із яких — діти.

Не пасуть задніх і у Могилівській громаді. Тут не відстають від сусідів — Царичанської ОТГ. Розробили низку проектів і також звернулись за підтримкою в DOBRe. Тепер мають сенсорну кімнату у місцевій школі, для роботи із дітьми з особливими потребами у тому числі. Зазвичай через спеціальне освітлення, музику і тактильні об’єкти.

Юлія Сніжко — психолог Могилівської загальноосвітньої школи

Психологічні заняття ніби у школі існують, але місця для їх проведення не має. Тому вони завжди проходять у класах, у кімнатах продовженого дня, а тепер ми маємо спеціальний простір.  

У Могилівській селищній раді з’явилася і нова депутатська кімната. Її відремонтували, забезпечили відповідним обладнанням. Наразі тут проходять місцеві сесії, зібрання та наради.

Валерій Дружко — голова Могилівської ОТГ

Програма DOBRe в першу чергу направляє на залучення мешканців громади в місцевому самоврядуванні. І це ініціативи в основному громади.

Зініціювали в громаді появу “Алеї друзів” місцева молодь. Разом фарбували, встановлювали лавки та білили дерева.

Ірина Барабаш — активістка ГО “Могилівська асоціація сільської молоді”

В ході реалізації проекту ми залучили молодих батьків, хлопці відгукнулись, своїми руками приходили, копали.

За “Алеєю друзів” кажуть, згодом з’виться цілий парк, зона вай-фай та місця для відпочинку.

Джон Пеннелл — заступник директора Місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові

Ми бачимо результати від співпарці із громадами. Ця співпраця дуже результативна. І її учасники можуть на дотик це відчути.

Вибір редакції

Повернення через 47 років. Важкоатлетичну вправу ZhimLift відродили в Україні (ВІДЕО)

“Жим штанги стоячи”. Ця важкоатлетична вправа пішла у забуття 47 років тому. Світові турніри виключили її із правил через підвищений

24 Июнь, 18:15
Другий книжковий форум Book Space відбувся у Дніпрі (ВІДЕО)

Книжкові вихідні добігли кінця. Усі, хто встиг прийти на книжковий Міжнародний фестиваль Book Space, тепер хизуються стосами книжок у соцмережах

24 Июнь, 18:07
Прогноз погоди на 25 червня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

24 Июнь, 17:40
У США представники мерії Дніпра отримали книжкове поповнення для бібліотеки ім. Джона Маккейна та запрошення виступити в Гарвардському університеті 

Делегація мерії Дніпра перебуває у відрядженні в Сполучених Штатах Америки. Представники команди мера Бориса Філатова побували, зокрема у Портленді, де

24 Июнь, 16:34
Держстат оприлюднив структуру населення України

 

24 Июнь, 15:37
Одне з найбільших теплопостачальних підприємств Дніпра «Теплоенерго» підготувалося до опалювального сезону на понад 40%

Дніпро готується до опалювального сезону. Так, на найбільшому теплопостачальному комунальному підприємстві «Теплоенерго», яке опалює понад 80% міста, складено відповідні графіки

24 Июнь, 13:47
Капітально відремонтували 15 км автошляху Вільне-Гвардійське – Валентин Резніченко 

Два шари асфальту, яскрава розмітка, сучасні світловідбивачі. 15 км дороги Вільне-Гвардійське вже з новим покриттям. Про це повідомив голова Дніпропетровської

24 Июнь, 12:41
Увага! 25 червня тимчасово відключать воду на ж\м Придніпровський

Тимчасово відключать воду на ж/м Придніпровський 25 червня

24 Июнь, 12:06