07 Декабрь, 16:39

На Дніпропетровщині запрацювала регіональна рада реформ у сфері правосуддя 

Як наблизити національне законодавство до потреб регіону? Які саме реформи у правовій сфері необхідно провести у першу чергу? Як краще застосовувати новинки законодавства «на місцях»? Такі питання на Дніпропетровщині вирішуватиме регіональна рада реформ у сфері правосуддя. У її складі – представники місії ЄС, Асоціації правників України, судді, адвокати та науковці. На першому засіданні обговорили новинки у законодавстві про банкрутство. Зустріч відбулася у Дніпропетровській облдержадміністрації.
«Аби реформування правової системи було ефективним, необхідні спільні дії. Основна мета новоствореної регіональної ради реформ – визначити найбільш актуальні питання в сфері правосуддя і донести їх до центральних органів влади, – зазначив заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Володимир Юрченко. – Темою першої зустрічі обрали новинки у законодавстві про банкрутство. Вже 2019-го запрацює новий Кодекс, що регулюватиме відносини у цій сфері. Нашим суддям та адвокатам цікаво, як саме застосовувати нові норми на практиці». 
Дніпропетровщина має одну з найпотужніших економік в Україні, тут багато підприємців. Розуміти всі зміни законодавства у цій сфері – актуально для бізнесменів регіону.
«Банкрутство не означає занепад – скоріше свідчить про жвавість в економіці, – сказав голова відділення Асоціації правників України в Дніпропетровській області Олексій Савчук. – Завдяки створеній раді маємо можливість разом із суддями обговорити всі нюанси розгляду справ про банкрутство, враховуючи законодавчі новинки». 
Нова процедура банкрутства стала простішою. Її основна мета – не просто закрити неспроможний бізнес, а допомогти підприємцю знову стати на ноги, підкреслив Довидас Віткаускас, керівник Проекту ЄС «Право-Justice».
«Нарешті в українському законодавстві з’явився інститут особистого, або індивідуального, банкрутства. Нині він є в усіх цивілізованих країнах. Тепер і в українських підприємців, які збанкрутують, з’явиться ще один шанс на підприємницьку діяльність», – сказав Довидас Віткаускас. 
«Підприємець має зрозуміти: банкрутство – не кінець бізнесу, а навпаки, певні можливості», – підкреслив суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Сергій Жуков. 
До зустрічі долучилися судді, працівники арбітражних судів, науковці області. Загалом близько 200 учасників.
«Такі зустрічі дуже важливі для всіх юристів. Можна дізнатися і про новинки у законодавстві, і про особливості їх впровадження у судовій практиці», – сказала учасниця, працівник Господарського суду Дніпропетровської області Тетяна Третякова. 

Вибір редакції

Прогноз погоди на п’ятницю, 26 квітня. Дніпро і область (ВІДЕО)

25 Апрель, 17:45
Підприємцям Дніпра за порушення трудового законодавства виписали штрафів майже на 9 мільйонів гривень

За останній рік працівники Інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради провели 69 інспекційних перевірок суб’єктів господарської

25 Апрель, 17:41
Будівництво автобану Дніпро-Решетилівка триває

На Дніпропетровщині будують нову ділянку траси національного значення Дніпро-Решетилівка. Чотирисмуговий автобан зводять в об’їзд населених пунктів Петриківського та Царичанського районів.

25 Апрель, 17:35
Дніпровець здобув перемогу на чемпіонаті світу з бразильського джиу-джитсу

25 Апрель, 17:27
У Дніпрі учасникам програми «Доступні ліки» виписано 20 тисяч електронних рецептів

З першого квітня в Україні виписують електронні рецепти за програмою «Доступні ліки», яка поширюється на пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, цукровим

25 Апрель, 17:22
“ПЕНІТА.опера” — в Дніпрі відбулася прем’єра вистави про жінок-довічниць (ВІДЕО)

Мистецький твір, який поєднується з соціальним проектом — “ПЕНІТА.опера”. Прем’єра вистави про довічниць в Дніпрі відбулася 23 квітня.  26 квітня

25 Апрель, 15:17
Нове єврейське кладовище у Дніпрі: міська рада виділить ділянку для поховань громади (КОМЕНТАР)

Нове єврейське кладовище у Дніпрі: міська рада виділить ділянку для поховань громади Двадцять тисяч квадратних метрів землі для єврейського кладовища

24 Апрель, 21:19
Тротуари на проспекті Яворницького ремонтують без залучення коштів міського бюджету (КОМЕНТАР)

У Дніпрі на проспекті Яворницького, біля торгового центру “Лотос”, міняють пошкоджені тротуари.  Роботи ведуть працівники КП "Благоустрій" і Управління контролю

24 Апрель, 15:44