07 Декабрь, 16:39

На Дніпропетровщині запрацювала регіональна рада реформ у сфері правосуддя 

Як наблизити національне законодавство до потреб регіону? Які саме реформи у правовій сфері необхідно провести у першу чергу? Як краще застосовувати новинки законодавства «на місцях»? Такі питання на Дніпропетровщині вирішуватиме регіональна рада реформ у сфері правосуддя. У її складі – представники місії ЄС, Асоціації правників України, судді, адвокати та науковці. На першому засіданні обговорили новинки у законодавстві про банкрутство. Зустріч відбулася у Дніпропетровській облдержадміністрації.
«Аби реформування правової системи було ефективним, необхідні спільні дії. Основна мета новоствореної регіональної ради реформ – визначити найбільш актуальні питання в сфері правосуддя і донести їх до центральних органів влади, – зазначив заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Володимир Юрченко. – Темою першої зустрічі обрали новинки у законодавстві про банкрутство. Вже 2019-го запрацює новий Кодекс, що регулюватиме відносини у цій сфері. Нашим суддям та адвокатам цікаво, як саме застосовувати нові норми на практиці». 
Дніпропетровщина має одну з найпотужніших економік в Україні, тут багато підприємців. Розуміти всі зміни законодавства у цій сфері – актуально для бізнесменів регіону.
«Банкрутство не означає занепад – скоріше свідчить про жвавість в економіці, – сказав голова відділення Асоціації правників України в Дніпропетровській області Олексій Савчук. – Завдяки створеній раді маємо можливість разом із суддями обговорити всі нюанси розгляду справ про банкрутство, враховуючи законодавчі новинки». 
Нова процедура банкрутства стала простішою. Її основна мета – не просто закрити неспроможний бізнес, а допомогти підприємцю знову стати на ноги, підкреслив Довидас Віткаускас, керівник Проекту ЄС «Право-Justice».
«Нарешті в українському законодавстві з’явився інститут особистого, або індивідуального, банкрутства. Нині він є в усіх цивілізованих країнах. Тепер і в українських підприємців, які збанкрутують, з’явиться ще один шанс на підприємницьку діяльність», – сказав Довидас Віткаускас. 
«Підприємець має зрозуміти: банкрутство – не кінець бізнесу, а навпаки, певні можливості», – підкреслив суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Сергій Жуков. 
До зустрічі долучилися судді, працівники арбітражних судів, науковці області. Загалом близько 200 учасників.
«Такі зустрічі дуже важливі для всіх юристів. Можна дізнатися і про новинки у законодавстві, і про особливості їх впровадження у судовій практиці», – сказала учасниця, працівник Господарського суду Дніпропетровської області Тетяна Третякова. 

Вибір редакції

Прогноз погоди на 2 та 3 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

01 Февраль, 19:05
На Дніпропетровщині в моторошній аварії згорів живцем водій іномарки

Згорів живцем під час ДТП. На Дніпропетровщині в моторошній аварії загинув водій автомобіля «Рено». Іншого учасника лобового зіткнення - кермувальника

01 Февраль, 16:56
Прогноз погоди на 1 лютого, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

31 Январь, 18:55
У провадженні щодо генерала Назарова оголошена перерва до 21 лютого 2019 року

Сьогодні у Дніпровському апеляційному суді продовжили розгляд кримінального провадження за апеляційними скаргами захисника Турик М.П. в інтересах обвинуваченого Назарова В.М., обвинуваченого Назарова

31 Январь, 17:39
Прогноз погоди на 31 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

30 Январь, 18:57
Українська «Вікіпедія» відзначає 15-тиріччя (ВІДЕО)

На честь цієї дати по всій Україні проходить низка тематичних заходів.  Як це було у Дніпрі — дивіться у сюжеті.

30 Январь, 18:55
Музей імені Скуратовського відзначив свою першу річницю (ВІДЕО)

Маленький, але ювілей — музей пам’яті композитора і поета Володимира Скуратовського відзначив свою першу річницю. 29-го січня в музичній школі

30 Январь, 18:53
Пожежа у занедбаній будівлі Дніпра — рятувальники зупинили вогонь, постраждалих не виявили

Пожежа на бульварі Кучеревського у Дніпрі зайнялася на першому поверсі занедбаної будівлі. Вогонь пошкодив теплоізоляцію та пластикові труби на площі

29 Январь, 18:53