14 Декабрь, 15:39

Замість обладунків — вечірні сукні. Проект “Українські амаzонки” презентували у Дніпрі (ВІДЕО)

Замість обладунків — вечірні сукні. Проект “Українські амаzонки” презентували у Дніпрі   Особистий виклик — після військової форми вдягнути сукню. На честь Дня Збройних сил України у Дніпрі відбувся унікальний етнопоказ “Українські амаzонки”. На подіум ввійшли 25 дівчат — учасниці бойових дій, волонтерки та військові журналістки. 15 із них — дніпрянки. Дефілювали вони в дизайнерському одязі. Як  із цим впорались — дивіться у сюжеті. Героїні сучасності — учасниці бойових дій, волонтерки та військові журналістки, вийшли на подіум. 25 жінок презентували українське національне вбрання кращих сучасних етно-дизайнерів. Проект “Українські амаzонки” виник  навесні цього року. Аналогів йому в світі просто не існує.
Марина Соботюк — радниця міністра інформаційної політики України, керівниця проекту: «З однієї сторони, — це підняття важливої теми популяризації військових жінок сьогодні, та наскільки важлива їхня роль і що вони є на сході. Це підтримка їх морально. Це, з однієї сторони, і популяризація українського вишитого одягу на світовому рівні. Коли приходять українські ЗМІ, то вони популяризують наш одяг, тобто — це наш ідентичний код».
Учасниць вдягнули не у традиційні вишиванки, а саме у вишиті сукні кількох українських брендів, що вони користуються попитом, і не тільки — шкіряні сукні, пальта, повсякденний одяг — організатори хотіли показати все різноманіття українського гардеробу. Обрали для цього не моделей XS, як заведено на світових подіумах, а справжніх жінок-героїнь. Вони, до речі, — в повному захваті!
Людмила Дем’яник (Стріла Катруся) — ветеранка Української добровольчої армії, учасниця проекту: «Сукні неймовірні, яку б ти не вдягнула. Яку тобі пропонують дизайнери, ти в ній як би переймаєшся енергетикою цієї сукні. Емоції просто переповняють, одяг неймовірний — це мрія, напевно, кожної української жінки». Юлія Сегеда — волонтерка і правозахисниця, учасниця проекту: «Я вже досить давно, я не купувала собі такі речі, але зараз я відчуваю, що я це люблю і це дуже гарно, красиво, і я сподіваюсь, що таки будуть часи, коли ми повернемося, суцільно повернемося до нормального мирного життя».
У планах організаторів — цілий тур містами України. І від міста до міста склад учасниць буде змінюватись, як це сталося з показом у Дніпрі: з 30 жінок, що відкрили проект у Києві, залишили 10 і додали ще 15 саме дніпрянок. Таким чином кожен регіон побачить своїх амазонок. Адже про те, що наші жінки здатні на все, знають навіть далеко за кордоном.
Марина Соботюк — радниця міністра інформаційної політики України, керівниця проекту: «Дуже гучно пройшов захід цей на початку весни до Дня вишиванки в Києві, де було купа дипломатів, де було 130 ЗМІ — в світі показали про цей проект і ми зрозуміли, що його треба повозити містами, аби всі побачили своїх героїв. І по відгуках було видно, що це потрібно».
  А потрібно це не лише самим жінкам. У військових, які стримують ворога на сході, окрім патріотичного запалу, має з’явитися особиста причина для боротьби. І такою є в тому числі й жінки — не тільки сильні, а й красиві, вважає режисерка проекту.
 Валерія Демченко — режисерка проекту: «Вони всі їх дуже-дуже підтримують, а як ми можемо їх підтримати краще, ніж показати всьому світу яка прекрасна наша країна, яка в нас чудова душа, бо вишиванка — це наш генетичний код і кожен візерунок на вишитій сорочці, — це оберіг нашого воїна. Тому ми сьогодні всі разом тут, щоб ще раз це довести і ще раз це показати».
  Автор — Станіслав Пивонос Камера — Дмитро Большак  

Вибір редакції

Прогноз погоди на 27 червня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

26 Июнь, 17:33
Рецидивіст зухвало зарізав колишнього співкамерника через тривалий конфлікт (ВІДЕО)

На Дніпропетровщині рецидивіст зухвало зарізав колишнього співкамерника. Після затримання підозрюваний зізнався, що вбивство скоїв через конфлікт, який тривав багато років.

26 Июнь, 17:32
На Дніпропетровщині звели ще одну сонячну електростанцію

Взяти від сонця все. Такий принцип роботи станцій, які перетворюють чисту сонячну енергію на електричну. На Дніпропетровщині працюють майже 40

26 Июнь, 16:16
Мотиваційна зустріч у форматі real talk: У Дніпрі організували незвичне привітання медалістів

У Дніпрі привітали золотих і срібних медалістів. Відзнаки за досягнення навчання здобули 183 випускники шкіл міста. Цьогоріч для медалістів організували

26 Июнь, 16:12
Безпечне місто: у Дніпрі з початку року відновлено та модернізовано зовнішнє освітлення на 160 вулицях

  У Дніпрі триває відновлення, ремонт та модернізація вуличного зовнішнього освітлення. Комунальне підприємство «Міськсвітло» за програмами «Безпечне місто» та «Місто

26 Июнь, 14:37
Тиждень у лісі: двадцять п’ята скаутська школа “Джерело” відкрилась під Новомосковськом (ВІДЕО)

Тиждень у лісі: двадцять п'ята скаутська школа “Джерело” почалась на Дніпропетровщині. Діти і підлітки разом із дорослими-лідерами спробують пожити самостійним

25 Июнь, 17:59
Повернення через 47 років. Важкоатлетичну вправу ZhimLift відродили в Україні (ВІДЕО)

“Жим штанги стоячи”. Ця важкоатлетична вправа пішла у забуття 47 років тому. Світові турніри виключили її із правил через підвищений

24 Июнь, 18:15
Другий книжковий форум Book Space відбувся у Дніпрі (ВІДЕО)

Книжкові вихідні добігли кінця. Усі, хто встиг прийти на книжковий Міжнародний фестиваль Book Space, тепер хизуються стосами книжок у соцмережах

24 Июнь, 18:07