14 Декабрь, 15:39

Замість обладунків — вечірні сукні. Проект “Українські амаzонки” презентували у Дніпрі (ВІДЕО)

Замість обладунків — вечірні сукні. Проект “Українські амаzонки” презентували у Дніпрі   Особистий виклик — після військової форми вдягнути сукню. На честь Дня Збройних сил України у Дніпрі відбувся унікальний етнопоказ “Українські амаzонки”. На подіум ввійшли 25 дівчат — учасниці бойових дій, волонтерки та військові журналістки. 15 із них — дніпрянки. Дефілювали вони в дизайнерському одязі. Як  із цим впорались — дивіться у сюжеті. Героїні сучасності — учасниці бойових дій, волонтерки та військові журналістки, вийшли на подіум. 25 жінок презентували українське національне вбрання кращих сучасних етно-дизайнерів. Проект “Українські амаzонки” виник  навесні цього року. Аналогів йому в світі просто не існує.
Марина Соботюк — радниця міністра інформаційної політики України, керівниця проекту: «З однієї сторони, — це підняття важливої теми популяризації військових жінок сьогодні, та наскільки важлива їхня роль і що вони є на сході. Це підтримка їх морально. Це, з однієї сторони, і популяризація українського вишитого одягу на світовому рівні. Коли приходять українські ЗМІ, то вони популяризують наш одяг, тобто — це наш ідентичний код».
Учасниць вдягнули не у традиційні вишиванки, а саме у вишиті сукні кількох українських брендів, що вони користуються попитом, і не тільки — шкіряні сукні, пальта, повсякденний одяг — організатори хотіли показати все різноманіття українського гардеробу. Обрали для цього не моделей XS, як заведено на світових подіумах, а справжніх жінок-героїнь. Вони, до речі, — в повному захваті!
Людмила Дем’яник (Стріла Катруся) — ветеранка Української добровольчої армії, учасниця проекту: «Сукні неймовірні, яку б ти не вдягнула. Яку тобі пропонують дизайнери, ти в ній як би переймаєшся енергетикою цієї сукні. Емоції просто переповняють, одяг неймовірний — це мрія, напевно, кожної української жінки». Юлія Сегеда — волонтерка і правозахисниця, учасниця проекту: «Я вже досить давно, я не купувала собі такі речі, але зараз я відчуваю, що я це люблю і це дуже гарно, красиво, і я сподіваюсь, що таки будуть часи, коли ми повернемося, суцільно повернемося до нормального мирного життя».
У планах організаторів — цілий тур містами України. І від міста до міста склад учасниць буде змінюватись, як це сталося з показом у Дніпрі: з 30 жінок, що відкрили проект у Києві, залишили 10 і додали ще 15 саме дніпрянок. Таким чином кожен регіон побачить своїх амазонок. Адже про те, що наші жінки здатні на все, знають навіть далеко за кордоном.
Марина Соботюк — радниця міністра інформаційної політики України, керівниця проекту: «Дуже гучно пройшов захід цей на початку весни до Дня вишиванки в Києві, де було купа дипломатів, де було 130 ЗМІ — в світі показали про цей проект і ми зрозуміли, що його треба повозити містами, аби всі побачили своїх героїв. І по відгуках було видно, що це потрібно».
  А потрібно це не лише самим жінкам. У військових, які стримують ворога на сході, окрім патріотичного запалу, має з’явитися особиста причина для боротьби. І такою є в тому числі й жінки — не тільки сильні, а й красиві, вважає режисерка проекту.
 Валерія Демченко — режисерка проекту: «Вони всі їх дуже-дуже підтримують, а як ми можемо їх підтримати краще, ніж показати всьому світу яка прекрасна наша країна, яка в нас чудова душа, бо вишиванка — це наш генетичний код і кожен візерунок на вишитій сорочці, — це оберіг нашого воїна. Тому ми сьогодні всі разом тут, щоб ще раз це довести і ще раз це показати».
  Автор — Станіслав Пивонос Камера — Дмитро Большак  

Вибір редакції

Кинув гранату в поліцейського: на Дніпропетровщині затримали озброєного «євробляхера»(КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині затримали озброєного чоловіка - він кинув гранату і поранив поліцейського. Інцидент стався в лісосмузі поблизу міста Вільногірськ. Під

18 Март, 20:42
Прогноз погоди на 19 березня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Март, 18:52
Навесні в Україні будуть друкувати підручники та книги для дітей на екологічно чистому папері

Для чого це потрібно? “Це видання, де особливо потрібно не тільки високоякісне відтворення кольорових ілюстрацій й висока механічна міцність, а

18 Март, 16:41
Більше зелені та зон для відпочинку: У Дніпрі обговорили модернізацію публічних просторів міста 

У Дніпрі, в «Музеї українського живопису», відбувся круглий стіл «Публічні простори сучасного міста». Його організувало Комунальне підприємство «Школа сучасного образотворчого

18 Март, 16:02
Прогноз погоди на вихідні, 16 та 17 березня. Дніпро і область (ВІДЕО)

15 Март, 18:18
З’єднуємо зручним наземним переходом корпуси дитячої обласної лікарні – Валентин Резніченко 

Дитяча обласна клінічна лікарня – один із найпотужніших медзакладів Дніпропетровщини. Там – висококваліфіковані лікарі, сучасне обладнання та якісні послуги. Щоправда,

15 Март, 15:56
Охоронець приватної лазні вогнгасником убив товариша по чарці (КОМЕНТАР)

  Вогнегасником проломив жертві черепа. На Дніпропетровщині затримали 27-річного охоронця приватної лазні, який на робочому місті жорстоко вбив товариша по

14 Март, 21:09
Прогноз погоди на п’ятницю, 15 березня. Дніпро і область (ВІДЕО)

14 Март, 19:02