17 Декабрь, 18:30

Навіщо історикам і музейникам підготовка з домедичної допомоги? (ВІДЕО)

Навіщо історикам і музейникам підготовка з домедичної допомоги? Це старша наукова співробітниця музею імені Яворницького рятує життя Ганні  — сьогодні цей манекен за пацієнтку.
Виктория Обух, старша наукова співробітниця ДНІМ ім.Яворницького: «В жизни, да, сложнее, особенно если это живой человек. Но попробовала. И надеюсь, эти навыки не пригодятся».
Тренінг для працівників історичного музею проводить команда “Дніпро Такмед”. Це стандартна програма із надання першої домедичної допомоги. Але навіть такі знання можуть врятувати чиєсь життя.
Сергій Йожиков, медик «Дніпро Такмед»: «И раз в полгода надо освежать знания, потому что это практика и над этим надо работать».
Для початку — лекційна частина. Потім-  від теорії до практики. Масаж серця вчиться робити історик за фахом Олександр Лозинський — рятує Сєню.  
Олександр Лозинський, науковий співробітник: «Никогда не приходилось, и думаю, не придется».
Дехто з працівників музею уже проходив подібні тренінги, але знання виявилися застарілими.
Іван Кондратенко, тренер з домедичної підготовки: «Як вчили раніше, років 15-20 тому. Але весь світ рухається вперед. А ми зараз навчаємо як надавати домедичну допомогу людині у екстреній ситуації за новими стандартами».
Оновлювати потрібно не тільки знання, а й матеріальну базу. Зокрема, аптечки для надання першої допомоги. Такі у музеї були, проте їх наповнення вже давно втратило актуальність.  
Юлія Пісчанська, в.о. директора ДНІМ ім.Яворницького: «Ми отримали рекомендації щодо наповнення аптечки. Але не зеленка і пластирь. Має бути турнікет для зупинення кровотечі, має бути хлоргексидин, щоб обробити рани».
Знання  з домедичної допомоги можуть стати у пригоді не лише в музеї, а і в експедиції. Співпрацю лікарі-історики хочуть продовжити. Адже це, як зауважують медики, потрібно робити щонайменше раз на півроку. Першим тренінгом задоволені всі: після реанімації істориків манекени пішли своїми ногами,  жартують тренери.  

Вибір редакції

Вартість послуг комунального підприємства «Ритуальна служба» – одна з найнижчих у місті – експерт

У Дніпрі функціонує комунальне підприємство «Ритуальна служба» Дніпровської міської ради. Вартість послуг, які надає КП, – одна з найнижчих у

23 Апрель, 17:46
Прогноз погоди на середу, 24 квітня. Дніпро і область (ВІДЕО)

23 Апрель, 17:22
23 квітня — Всесвітній день книги і авторського права, а також Всеукраїнський день психолога

Психологія - це прикладна й академічна наука, що вивчає поведінку, психіку і психічні процеси людини. Її доля - це пошук закономірностей

23 Апрель, 14:29
Мурал пам’яті жертв теракту на Шрі-Ланці з’явився у Дніпрі (КОМЕНТАР)

21 квітня увесь світ сколихнула трагічна новина: на Шрі-Ланці прогриміло вісім вибухів. У неділю багато християнських конфесій святкували Великдень. Три

22 Апрель, 20:42
Прогноз погоди на 23 квітня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Апрель, 17:49
 #TrashTag челендж у Дніпрі. Ініціативу “прибери історичну локацію” один одному передають райони міста (ВІДЕО)

До Дніпра дістався так званий #TrashTag челендж. Мешканці різних районів міста прибирають історичні локації  і передають ініціативу далі. Забрудненість “до”

22 Апрель, 17:46
Фантастичні гранти і де їх шукати? Про це дніпровським стартаперам розповіла інноваційна конференція (ВІДЕО)

Два з половиною мільйони євро - де шукати такі фантастичні гранти? Про це дніпровським стартаперам розповіла інноваційна конференція. В які

22 Апрель, 15:19
Культурна столиця: У Дніпрі завершився фестиваль «Французька весна-2019»

Днями у Дніпрі відбулася унікальна вулична вистава «Три тотеми». Вона стала заключним акордом фестивалю «Французька весна», який уже третій рік

22 Апрель, 14:52