17 Декабрь, 18:30

Навіщо історикам і музейникам підготовка з домедичної допомоги? (ВІДЕО)

Навіщо історикам і музейникам підготовка з домедичної допомоги? Це старша наукова співробітниця музею імені Яворницького рятує життя Ганні  — сьогодні цей манекен за пацієнтку.
Виктория Обух, старша наукова співробітниця ДНІМ ім.Яворницького: «В жизни, да, сложнее, особенно если это живой человек. Но попробовала. И надеюсь, эти навыки не пригодятся».
Тренінг для працівників історичного музею проводить команда “Дніпро Такмед”. Це стандартна програма із надання першої домедичної допомоги. Але навіть такі знання можуть врятувати чиєсь життя.
Сергій Йожиков, медик «Дніпро Такмед»: «И раз в полгода надо освежать знания, потому что это практика и над этим надо работать».
Для початку — лекційна частина. Потім-  від теорії до практики. Масаж серця вчиться робити історик за фахом Олександр Лозинський — рятує Сєню.  
Олександр Лозинський, науковий співробітник: «Никогда не приходилось, и думаю, не придется».
Дехто з працівників музею уже проходив подібні тренінги, але знання виявилися застарілими.
Іван Кондратенко, тренер з домедичної підготовки: «Як вчили раніше, років 15-20 тому. Але весь світ рухається вперед. А ми зараз навчаємо як надавати домедичну допомогу людині у екстреній ситуації за новими стандартами».
Оновлювати потрібно не тільки знання, а й матеріальну базу. Зокрема, аптечки для надання першої допомоги. Такі у музеї були, проте їх наповнення вже давно втратило актуальність.  
Юлія Пісчанська, в.о. директора ДНІМ ім.Яворницького: «Ми отримали рекомендації щодо наповнення аптечки. Але не зеленка і пластирь. Має бути турнікет для зупинення кровотечі, має бути хлоргексидин, щоб обробити рани».
Знання  з домедичної допомоги можуть стати у пригоді не лише в музеї, а і в експедиції. Співпрацю лікарі-історики хочуть продовжити. Адже це, як зауважують медики, потрібно робити щонайменше раз на півроку. Першим тренінгом задоволені всі: після реанімації істориків манекени пішли своїми ногами,  жартують тренери.  

Вибір редакції

Повернення через 47 років. Важкоатлетичну вправу ZhimLift відродили в Україні (ВІДЕО)

“Жим штанги стоячи”. Ця важкоатлетична вправа пішла у забуття 47 років тому. Світові турніри виключили її із правил через підвищений

24 Июнь, 18:15
Другий книжковий форум Book Space відбувся у Дніпрі (ВІДЕО)

Книжкові вихідні добігли кінця. Усі, хто встиг прийти на книжковий Міжнародний фестиваль Book Space, тепер хизуються стосами книжок у соцмережах

24 Июнь, 18:07
Прогноз погоди на 25 червня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

24 Июнь, 17:40
У США представники мерії Дніпра отримали книжкове поповнення для бібліотеки ім. Джона Маккейна та запрошення виступити в Гарвардському університеті 

Делегація мерії Дніпра перебуває у відрядженні в Сполучених Штатах Америки. Представники команди мера Бориса Філатова побували, зокрема у Портленді, де

24 Июнь, 16:34
Держстат оприлюднив структуру населення України

 

24 Июнь, 15:37
Одне з найбільших теплопостачальних підприємств Дніпра «Теплоенерго» підготувалося до опалювального сезону на понад 40%

Дніпро готується до опалювального сезону. Так, на найбільшому теплопостачальному комунальному підприємстві «Теплоенерго», яке опалює понад 80% міста, складено відповідні графіки

24 Июнь, 13:47
Капітально відремонтували 15 км автошляху Вільне-Гвардійське – Валентин Резніченко 

Два шари асфальту, яскрава розмітка, сучасні світловідбивачі. 15 км дороги Вільне-Гвардійське вже з новим покриттям. Про це повідомив голова Дніпропетровської

24 Июнь, 12:41
Увага! 25 червня тимчасово відключать воду на ж\м Придніпровський

Тимчасово відключать воду на ж/м Придніпровський 25 червня

24 Июнь, 12:06