17 Декабрь, 18:30

Навіщо історикам і музейникам підготовка з домедичної допомоги? (ВІДЕО)

Навіщо історикам і музейникам підготовка з домедичної допомоги? Це старша наукова співробітниця музею імені Яворницького рятує життя Ганні  — сьогодні цей манекен за пацієнтку.
Виктория Обух, старша наукова співробітниця ДНІМ ім.Яворницького: «В жизни, да, сложнее, особенно если это живой человек. Но попробовала. И надеюсь, эти навыки не пригодятся».
Тренінг для працівників історичного музею проводить команда “Дніпро Такмед”. Це стандартна програма із надання першої домедичної допомоги. Але навіть такі знання можуть врятувати чиєсь життя.
Сергій Йожиков, медик «Дніпро Такмед»: «И раз в полгода надо освежать знания, потому что это практика и над этим надо работать».
Для початку — лекційна частина. Потім-  від теорії до практики. Масаж серця вчиться робити історик за фахом Олександр Лозинський — рятує Сєню.  
Олександр Лозинський, науковий співробітник: «Никогда не приходилось, и думаю, не придется».
Дехто з працівників музею уже проходив подібні тренінги, але знання виявилися застарілими.
Іван Кондратенко, тренер з домедичної підготовки: «Як вчили раніше, років 15-20 тому. Але весь світ рухається вперед. А ми зараз навчаємо як надавати домедичну допомогу людині у екстреній ситуації за новими стандартами».
Оновлювати потрібно не тільки знання, а й матеріальну базу. Зокрема, аптечки для надання першої допомоги. Такі у музеї були, проте їх наповнення вже давно втратило актуальність.  
Юлія Пісчанська, в.о. директора ДНІМ ім.Яворницького: «Ми отримали рекомендації щодо наповнення аптечки. Але не зеленка і пластирь. Має бути турнікет для зупинення кровотечі, має бути хлоргексидин, щоб обробити рани».
Знання  з домедичної допомоги можуть стати у пригоді не лише в музеї, а і в експедиції. Співпрацю лікарі-історики хочуть продовжити. Адже це, як зауважують медики, потрібно робити щонайменше раз на півроку. Першим тренінгом задоволені всі: після реанімації істориків манекени пішли своїми ногами,  жартують тренери.  

Вибір редакції

Прогноз погоди на 2 та 3 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

01 Февраль, 19:05
На Дніпропетровщині в моторошній аварії згорів живцем водій іномарки

Згорів живцем під час ДТП. На Дніпропетровщині в моторошній аварії загинув водій автомобіля «Рено». Іншого учасника лобового зіткнення - кермувальника

01 Февраль, 16:56
Прогноз погоди на 1 лютого, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

31 Январь, 18:55
У провадженні щодо генерала Назарова оголошена перерва до 21 лютого 2019 року

Сьогодні у Дніпровському апеляційному суді продовжили розгляд кримінального провадження за апеляційними скаргами захисника Турик М.П. в інтересах обвинуваченого Назарова В.М., обвинуваченого Назарова

31 Январь, 17:39
Прогноз погоди на 31 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

30 Январь, 18:57
Українська «Вікіпедія» відзначає 15-тиріччя (ВІДЕО)

На честь цієї дати по всій Україні проходить низка тематичних заходів.  Як це було у Дніпрі — дивіться у сюжеті.

30 Январь, 18:55
Музей імені Скуратовського відзначив свою першу річницю (ВІДЕО)

Маленький, але ювілей — музей пам’яті композитора і поета Володимира Скуратовського відзначив свою першу річницю. 29-го січня в музичній школі

30 Январь, 18:53
Пожежа у занедбаній будівлі Дніпра — рятувальники зупинили вогонь, постраждалих не виявили

Пожежа на бульварі Кучеревського у Дніпрі зайнялася на першому поверсі занедбаної будівлі. Вогонь пошкодив теплоізоляцію та пластикові труби на площі

29 Январь, 18:53