31 Декабрь, 14:08

Дніпро-Добро: підсумки благодійних проектів 2018 року в Дніпрі (ВІДЕО)

Дніпро-Добро: підсумки благодійних проектів 2018 року в Дніпрі   Вони підтримують малозабезпечені родини, відновлюють слух та зір дітям, а іноді — рятують життя. Наприкінці 2018 року волонтери Дніпра поділилися з «9 каналом» своїми досягненнями. Отже, великі та маленькі перемоги, смішні випадки та хепі-енди —  у “звіті добрих справ”!   Марафони, фешн-барахолки, аукціони картин та ярмарки квітів. Благодійність у Дніпрі давно вийшла за рамки скриньок з грошима. Сучасні фонди шукають допомоги на всіх фронтах. Фонд “Кіddo” у 2018 допоміг двом з половиною сотням дітей. Однією з великих перемог волонтери вважають встановлення кохлеарних імплантів дев’ятьом діткам. Такі апарати замінюють слух і коштують по 750 тисяч гривень. Іще один здобуток — допомога медичному закладу.
Ольга Голубєва, директорка Фонду “Кіddo”: «Поставили уникальнейший аппарат УЗИ, который единственный есть в детском отделении в Украине — в нашем Центре Руднєва, который стоил больше миллиона гривен».
До багатьох акцій волонтери залучають партнерів. Зазвичай ними стають приватні компанії.
Ольга Голубєва, директорка Фонду “Кіddo”: «Сотрудники одной компании собирали деньги в коробочку за бранные слова. За неделю тысячу гривен перечислили. Причем они по гривне всего кидали!»
Цьогоріч Україна вперше долучилась до “Щедрого вівторока” — Всесвітнього дня добрих справ. Проходить він наприкінці осені, після Дня подяки. Долучився до заходу і фонд “Помогаєм”. Його підопічні — тяжкохворі діти, прийомні родини і дитячі будинки сімейного типу.
Катерина Гавриленко, керівниця відділу розвитку благодійного фонду “Помогаєм”: «За цей рік вдалося допомогти близько 160-170 підопічним фонду. І допомоги надано загалом (не лише по програмі “здоров’я”, а і по програмі “сім’я”) десь на 10 млн. гривень».
З 12 благодійних акцій “Помогаєм” найбільше запам’яталися ті, з якими експериментували вперше. У квітні за допомогою легкої атлетики зібрали 17 тисяч гривень для дітей з муковісцидозом. Потім — літній півмарафон. Шестеро спортсменів Дніпра пробігли велику дистанцію на користь маленької дівчинки.
Катерина Гавриленко, керівниця відділу розвитку благодійного фонду “Помогаєм”: «Це був біговий фандрайзинг для Соні Дірявки — нашої підопічної. Тоді було зібрано близько 36 тисяч гривень. Ми придбали за ці кошти 2 слухові апарати для Соні — вона зараз вже достатньо гарно чує».
Ще одна спортивна подія — “Забіг Миколайчиків”: дистанції в один, п’ять і десять кілометрів стали благодійними. “Миколайчиком” стала і журналістка «дев’ятки» Оля Василець.
Оля Василець, журналістка, телеведуча: «Бігла за компанію з подругою. Під час реєстрації на цей забіг просто внесла там певну суму грошей, яка пішла на благодійні цілі».
На зібрані кошті зібрали гостинці для вихованців одного з інтернатів. “Забіг Миколайчиків” дарував не лише гроші, а і настрій: бігли учасники — в костюмах.
 Оля Василець, журналістка, телеведуча: «Там були в костюмі бджіл, в костюмі якихось там Санта Клаусів — такі прямо нарядні-нарядні-нарядні. Ну а ми з подругою так скромно вдягнулись — в костюми ельфів».
Ще один важливий соціальний проект — “Пошук зниклих дітей”. Наразі його база налічує понад шістсот волонтерів. Навіть поліція звертається до них в екстрених випадках. На жаль, статистика 2018-го — трохи сумна.
Олена Жовтобрюх, керівниця соціального проекту “Пошук зниклих дітей”: «С выездом, когда мы разбивались на экипажи, прочёсывали местность — это 30 случаев таких было. В прошлом году было 27».
Усіх тридцятьох зниклих дітей врешті знайшли. Але кількох — уже мертвими. Волонтери кажуть: шукати — не достатньо, важлива  виховна робота.
Олена Жовтобрюх, керівниця соціального проекту “Пошук зниклих дітей”: «Одни и те же дети очень часто убегают. Вот здесь вот как раз необходимо взаимодействие полиции, соцслужб, нас — не для того, чтобы их бесконечно ловить, а все-таки как-то попытаться уладить в семье, что там происходит».
Особливої уваги заслуговує волонтерство, пов’язане з війною на сході. Воно має кілька напрямків. Постійно в зону ООС тепер їздять 15 волонтерів з Дніпропетровщини: хтось везе гуманітарну допомогу в дитячі будинки, хтось — капеланську місію, хтось — уроки тактичної медицини. Розповідають: на цьому етапі бойових дій формою та їжею бійців забезпечує держава. Натомість потрібна техніка: тактичні приціли, сучасна зброя і оснащення казарм. Не вистачає і маскувальних сіток. Їх також плетуть волонтери Дніпра. Тут, у мирному місті, їм не вистачає рук. Таку ж нестачу відчувають волонтерські пункти на залізничному та автовокзалі. Тим часом важливу роль у порятунку поранених відіграє донорство.
Вікторія Іванова, виконавча директорка Асоціації молодих донорів України: «Донедавна еще потребность области составляла 60 тысяч донаций в год. Город Днепр из этой суммы составлял около 25 тысяч. Сейчас препараты у нас не производят, то есть потребность в плазме, в частности, снизилась, но всё равно на область — это неизбежно десятки тысяч».
Асоціація молодих донорів створює єдину всеукраїнську базу “Донор.ЮА”. У ній за кілька хвилин можна знайти людину, чия кров підійде реципієнту.
Вікторія Іванова, виконавча директорка Асоціації молодих донорів України: «Недавно мы перешагнули рубеж в 22 тысячи доноров. Из них 1700 с чем-то — это город Днепр. Но для Днепра это на самом деле очень мало. К сожалению, у нас пока культура донорства не развита. И это требует усилий. Согласно рекомендации Всемирной организации здравоохранения, желательно, чтобы около 4% людей были донорами».
Кров можна здавати раз на 2 місяці, тромбоцити і плазму — раз на 2 тижні. Для залучення донорів волонтери проводять кілька акцій на рік. Наймасштабнішу приурочили до Всесвітнього дня донора. Опіки волонтерів потребують і тварини. У 2018 році “котопогода” на «9 каналі» допомогла знайти дім двадцятьом улюбленцям. Котика з притулку прихистила і я.
Юлія Бублик, журналістка, ведуча “котопогоди”: «Хотіли взяти дівчинку, але так трапилося, що цей красень нас причарував із чоловіком. І ми взяли його врешті у віці 10 місяців. Назвали Ріккі — як мангуста з мультфільму “Ріккі-Тіккі-Таві”.
Майже всі тварини у котопогоді — підопічні притулку “Вірність”. Цьогоріч його волонтери влаштували в добрі руки майже півтисячі хвостатих.
 Марина Гусарова, “Вірність”: «Мы проводили акцию по стерилизации. В этом году она дважды проводилась. И за этот период было стерилизовано хозяевами 3055 домашних животных. Это очень большое число для нас».
Питання стерилізації тварин  для волонтерів болюче. Більшість хазяїв відмовляються від цієї процедури. Активісти наводять прикру статистику: коли щось стається із власником, у більшості випадків його улюбленець опиняється на вулиці. Відмова від стерилізації тварини збільшує популяцію бездомних. Іще одна проблема, з якою борються зоозахисники, — перекупники — люди, що за окрему плату обіцяють влаштувати чотирилапих “у добрі руки”. Кошти беруть, а тварин викидають. Влітку наша знімальна група врятувала чотирьох схудлих кошенят. Їх покинули на звалищі — в ста метрах від зооринку. Далі ними опікувались волонтери. Нещодавно усі четверо хвостатих переїхали в теплі оселі до нових хазяїв. Таким очима волонтерів був 2018. Посилання на всі організації, згадані в сюжеті, можна знайти на сайті «9 каналу» під відео “Звіт добрих справ”. Долучайтеся до благодійності та волонтерського руху! Іноді добра справа — на відстані одного дзвінка!  

Вибір редакції

Тиждень у лісі: двадцять п’ята скаутська школа “Джерело” відкрилась під Новомосковськом (ВІДЕО)

Тиждень у лісі: двадцять п'ята скаутська школа “Джерело” почалась на Дніпропетровщині. Діти і підлітки разом із дорослими-лідерами спробують пожити самостійним

25 Июнь, 17:59
Повернення через 47 років. Важкоатлетичну вправу ZhimLift відродили в Україні (ВІДЕО)

“Жим штанги стоячи”. Ця важкоатлетична вправа пішла у забуття 47 років тому. Світові турніри виключили її із правил через підвищений

24 Июнь, 18:15
Другий книжковий форум Book Space відбувся у Дніпрі (ВІДЕО)

Книжкові вихідні добігли кінця. Усі, хто встиг прийти на книжковий Міжнародний фестиваль Book Space, тепер хизуються стосами книжок у соцмережах

24 Июнь, 18:07
Прогноз погоди на 25 червня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

24 Июнь, 17:40
У США представники мерії Дніпра отримали книжкове поповнення для бібліотеки ім. Джона Маккейна та запрошення виступити в Гарвардському університеті 

Делегація мерії Дніпра перебуває у відрядженні в Сполучених Штатах Америки. Представники команди мера Бориса Філатова побували, зокрема у Портленді, де

24 Июнь, 16:34
Держстат оприлюднив структуру населення України

 

24 Июнь, 15:37
Одне з найбільших теплопостачальних підприємств Дніпра «Теплоенерго» підготувалося до опалювального сезону на понад 40%

Дніпро готується до опалювального сезону. Так, на найбільшому теплопостачальному комунальному підприємстві «Теплоенерго», яке опалює понад 80% міста, складено відповідні графіки

24 Июнь, 13:47
Капітально відремонтували 15 км автошляху Вільне-Гвардійське – Валентин Резніченко 

Два шари асфальту, яскрава розмітка, сучасні світловідбивачі. 15 км дороги Вільне-Гвардійське вже з новим покриттям. Про це повідомив голова Дніпропетровської

24 Июнь, 12:41