08 Январь, 18:43

На Різдво Христове до каплиці отця Рафаїла завітали віряни з усієї України (ВІДЕО)

7 січня багато вірян відзначають Різдво Христове за Юліанським календарем. Для них — це одне із найвизначніших свят богослужебного року. В цей день православні не забувають і свого духовного наставника, тож вони завітали до каплиці отця Рафаїла, аби віддати йому шану. До каплиці отця Рафаїла завітали віряни з усієї України. Для Світлани це не тільки одна з найважливіших церковних дат, а й сімейне свято, яке хочеться проводити у колі близьких людей. Вона приїхала з П’ятихаток. Сюди навідується більше року.
Світлана, вірянка, м. П’ятихатки: «Такие праздники отмечают с родными людьми. Поэтому и приехали. Всегда каким-то чудесным образом все складывается, все люди, которые едут у нас в маршрутке, и деньги находятся, и время, и силы, все управляется. С любовью. Каждую мысль слышит, каждое слово слышит, всегда рядом, как мама заботливая. Не зря его мамой называют».
Віряни розповідають: зазвичай на Різдво отець Рафаїл готував для гостей частування. Цьогоріч традиціям не зраджують: біля його ікони – солодощі для всіх. Підготували й подарунки від батюшки Рафаїла.
Ніна, вірянка, м. Кам’янське: «Батюшка, как и при жизни, подает благословение с небес. Его нет, видимо, рядом, но он на небесах и невидимо духом присутствует здесь, подает благословение нам. И с этим благословением весь год проходит легко, без тяжких болезней, тяжкие болезни уходят. И вот батюшка… Так мы чтим его, потому что батюшка, как духовный наставник, — он научил именно понимать что такое праздники, что такое на самом деле Рождество, как это чтить и как это значимо для нас».
У мирському житті священика звали Олег Бараник. Він народився у колишньому Дніпродзержинську. Закінчив Одеську духовну семінарію. За настановою свого духівника, служити повернувся на Дніпропетровщину, де і прожив більше 20 років. Віряни кажуть, що за життя священик допомагав усім, і це продовжує робити навіть після смерті. Інна – з Кам’янського, до каплиці їздить чи не щонеділі. Розповідає: саме батюшка навчив її поважати важливі православні традиції.
Інна, вірянка, м. Кам’янське: «Я очень довольна, что сюда приезжаю. У меня всегда такое настроение хорошее. До этого я не соблюдала никогда посты, была очень большая грешница, часто болела. Но как только я стала посещать могилку батюшки Рафаила, я заметила в своем здоровье изменения. В первый раз не могла встать на колени у креста, а сегодня – встала три раза и прямо легко. Чувствую Божью благодать».
Віряни кажуть: цей день також і нагода подякувати отцю Рафаїлу за його заступництво, а також попросити благословення на прийдешній рік.
Микола, вірянин, с. Малинівка: «Что я чувствую… Я хочу помолитись за всіх, за всі сім’ї. Дякуєм тобі, Господи, за цей рік, за цей день. За те, що ісцилив і благословив нас і наші сім’ї. І да прославиться ім’я твоє через наші поступки і наші справи. З Різдвом Христовим!»
Каплиця священно-архимандрита Рафаїла знаходиться у селі Святовасилівка Солонянського району Дніпропетровської області. Майже кожні вихідні та на всі свята до нього навідуються люди, аби віддячити за допомогу, поділитись своїми печалями та помолитись.

Вибір редакції

Реєстрація на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» триває до 1 серпня

У Дніпрі оголошено реєстрацію на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» ScfMA4PTGrwoRu1cA Увага, реєстрація триває до 1 серпня!

22 Июль, 15:13
Міський голова Дніпра ні за кого не агітував, але підлеглим цього не забороняв (відео)

Дільниця 121-163 на окрузі номер 27 у Дніпрі визначна не лише тим, що тут голосує міський голова. Центральний район Дніпра,

21 Июль, 23:51
Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59