08 Январь, 18:43

На Різдво Христове до каплиці отця Рафаїла завітали віряни з усієї України (ВІДЕО)

7 січня багато вірян відзначають Різдво Христове за Юліанським календарем. Для них — це одне із найвизначніших свят богослужебного року. В цей день православні не забувають і свого духовного наставника, тож вони завітали до каплиці отця Рафаїла, аби віддати йому шану. До каплиці отця Рафаїла завітали віряни з усієї України. Для Світлани це не тільки одна з найважливіших церковних дат, а й сімейне свято, яке хочеться проводити у колі близьких людей. Вона приїхала з П’ятихаток. Сюди навідується більше року.
Світлана, вірянка, м. П’ятихатки: «Такие праздники отмечают с родными людьми. Поэтому и приехали. Всегда каким-то чудесным образом все складывается, все люди, которые едут у нас в маршрутке, и деньги находятся, и время, и силы, все управляется. С любовью. Каждую мысль слышит, каждое слово слышит, всегда рядом, как мама заботливая. Не зря его мамой называют».
Віряни розповідають: зазвичай на Різдво отець Рафаїл готував для гостей частування. Цьогоріч традиціям не зраджують: біля його ікони – солодощі для всіх. Підготували й подарунки від батюшки Рафаїла.
Ніна, вірянка, м. Кам’янське: «Батюшка, как и при жизни, подает благословение с небес. Его нет, видимо, рядом, но он на небесах и невидимо духом присутствует здесь, подает благословение нам. И с этим благословением весь год проходит легко, без тяжких болезней, тяжкие болезни уходят. И вот батюшка… Так мы чтим его, потому что батюшка, как духовный наставник, — он научил именно понимать что такое праздники, что такое на самом деле Рождество, как это чтить и как это значимо для нас».
У мирському житті священика звали Олег Бараник. Він народився у колишньому Дніпродзержинську. Закінчив Одеську духовну семінарію. За настановою свого духівника, служити повернувся на Дніпропетровщину, де і прожив більше 20 років. Віряни кажуть, що за життя священик допомагав усім, і це продовжує робити навіть після смерті. Інна – з Кам’янського, до каплиці їздить чи не щонеділі. Розповідає: саме батюшка навчив її поважати важливі православні традиції.
Інна, вірянка, м. Кам’янське: «Я очень довольна, что сюда приезжаю. У меня всегда такое настроение хорошее. До этого я не соблюдала никогда посты, была очень большая грешница, часто болела. Но как только я стала посещать могилку батюшки Рафаила, я заметила в своем здоровье изменения. В первый раз не могла встать на колени у креста, а сегодня – встала три раза и прямо легко. Чувствую Божью благодать».
Віряни кажуть: цей день також і нагода подякувати отцю Рафаїлу за його заступництво, а також попросити благословення на прийдешній рік.
Микола, вірянин, с. Малинівка: «Что я чувствую… Я хочу помолитись за всіх, за всі сім’ї. Дякуєм тобі, Господи, за цей рік, за цей день. За те, що ісцилив і благословив нас і наші сім’ї. І да прославиться ім’я твоє через наші поступки і наші справи. З Різдвом Христовим!»
Каплиця священно-архимандрита Рафаїла знаходиться у селі Святовасилівка Солонянського району Дніпропетровської області. Майже кожні вихідні та на всі свята до нього навідуються люди, аби віддячити за допомогу, поділитись своїми печалями та помолитись.

Вибір редакції

Кинув гранату в поліцейського: на Дніпропетровщині затримали озброєного «євробляхера»(КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині затримали озброєного чоловіка - він кинув гранату і поранив поліцейського. Інцидент стався в лісосмузі поблизу міста Вільногірськ. Під

18 Март, 20:42
Прогноз погоди на 19 березня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Март, 18:52
Навесні в Україні будуть друкувати підручники та книги для дітей на екологічно чистому папері

Для чого це потрібно? “Це видання, де особливо потрібно не тільки високоякісне відтворення кольорових ілюстрацій й висока механічна міцність, а

18 Март, 16:41
Більше зелені та зон для відпочинку: У Дніпрі обговорили модернізацію публічних просторів міста 

У Дніпрі, в «Музеї українського живопису», відбувся круглий стіл «Публічні простори сучасного міста». Його організувало Комунальне підприємство «Школа сучасного образотворчого

18 Март, 16:02
Прогноз погоди на вихідні, 16 та 17 березня. Дніпро і область (ВІДЕО)

15 Март, 18:18
З’єднуємо зручним наземним переходом корпуси дитячої обласної лікарні – Валентин Резніченко 

Дитяча обласна клінічна лікарня – один із найпотужніших медзакладів Дніпропетровщини. Там – висококваліфіковані лікарі, сучасне обладнання та якісні послуги. Щоправда,

15 Март, 15:56
Охоронець приватної лазні вогнгасником убив товариша по чарці (КОМЕНТАР)

  Вогнегасником проломив жертві черепа. На Дніпропетровщині затримали 27-річного охоронця приватної лазні, який на робочому місті жорстоко вбив товариша по

14 Март, 21:09
Прогноз погоди на п’ятницю, 15 березня. Дніпро і область (ВІДЕО)

14 Март, 19:02