10 Январь, 18:46

Мешканці вулиці Робочої вийшли на мітинг: з 31 грудня їхні будинки — без опалення (ВІДЕО)

У них вдома хіба що стіни гріють: в батареях замість гарячої води — саме повітря. Мешканці багатоповерхівок на вулиці Робочій вийшли на мітинг: з новорічної ночі тепло в будинках — відсутнє. Кого винуватити — люди вже не знають. Теплоенерго, аварійна служба і влада міста — не реагують. В чому проблема — з’ясовувала Юлія Бублик. Морозного ранку біля дитячого майданчику на вулиці Робочій — мітинг. Мешканці чотирьох будинків зіткнулися з комунальниками — опалення у квартирах немає вже більше десяти днів.
Наталя Зікрань, голова двох ОСББ на вул. Робочій: «Подача вместо той, что должна быть — 6-7 атмосфер, у нас подача — 4,5. Шестнадцатиэтажный дом — это элементарная физика — мы понимаем, что выше 10 этажа отопление не пойдёт». Микола Лемех, мешканець 75 будинку на вул. Робочій: «В квартире температура — от 14 до 17 в разных комнатах. Перед сном воздух сбрасываю, ложимся спать — и в 12 часов уже батареи холодные. Заполняются воздухом — и холодные».
Проблема — не нова, розповідають мешканці. Підземним трубам, які транспортують тепло, — вже близько тридцяти років. Проривати їх почало у 2006-му. І щоразу прилеглі будинки лишалися без опалення. Цієї зими криза сталася напередодні Нового року. Люди звернулися до розрахункового відділу “Теплоенерго”. Комунальники за собою провини не визнали.
 Олена, мешканка 73 будинку на вул. Робочій: «У вас, наверное, неквалифицированные сантехники! Или ваша председатель ОСББ не читает свой статут». Наталія Коноваленко, майстриня котельні: «Ваши дома — 71, 73, 75 — не подписали паспорта готовности. То есть ваши дома не готовы принимать тепло!»
Такий аргумент на людей не подіяв. Кажуть: сто восьмий будинок, який підписав паспорт готовності, все одно страждає від холоду.
Наталя Зікрань, голова двох ОСББ на вул. Робочій: «Городская аварийная служба не едет к нам. Потому что они, опять же, сваливают: у вас  ОСББ, вы должны сами обслуживать свои сети. Но мы же не должны обслуживать улицу!»
Виявляється, в районі знову прорвали труби — з першого січня комунальники розгорнули ремонтні роботи.
Анатолій Ґрунт, майстер КП “Теплоенерго”: «Давления подачи нет, вы должны понимать,  в связи с тем только, что проходят работы. Трубы сейчас все меняются. Совместно с «Горводоканалом», с аварийной службой меняли трубы. Меняли вчера здесь 2 стояка угловых — 4 метра и 1,5 метра трубы поменяли. Сейчас ниже чуть-чуть меняют трубы, чтобы сделать отток воды. Я думаю, в течение день-два мы всё восстановим». Наталя Зікрань, голова двох ОСББ на вул. Робочій: «Как это?! Всё лето мы гуляем, весну гуляем, осень гуляем, зимой мы начинаем менять теплотрассу?»
Мешканці Робочої скаржаться: труби замінюють на більш вузькі, тому під великим тиском вони проривають частіше.
Наталія Коноваленко, майстриня котельні: «Эти трубы не меняются от фонаря. Эти трубы считаются расчетами». Мешканець вул.Робочої: «200 с чем-то труба. Они ставят сотку! Я им говорю: «Что ж вы делаете?»
Саме через вузькі труби тиск теплоносія на вході в будинок  низький, впевнені люди.
Наталя Зікрань, голова двох ОСББ на вул. Робочій: «Даже если у нас нет тепла в квартирах, подача 4,5, — счетчик все равно считает. Люди получили платёжки по полторы тысячи гривен за холодные батареи». Олена, мешканка 73 будинку на вул. Робочій: «Чтобы сделать перерасчёт, мы вызывали всегда к себе представителя из «Теплоэнерго». Она замеряла температуру, которая в комнате — то есть то, что ты нагрел печкой или электроприборами. Но то, что стоит холодный стояк, — к этому никто отношения не имеет».
Тому і вартість опалення не знижують. Мовляв, немає приводу. Містяни продовжують скаржитись в усі інстанції. «9 канал» також направить інформаційні запити. Продовження історії чекайте в наступних випусках. Автор — Юлія Бублик Камера — Андрій Сергєєв

Вибір редакції

Один із постраждалих на шахті імені Героїв Космосу має 60 відсотків опіків (КОМЕНТАР)

Один із постраждалих на шахті імені Героїв Космосу має 60 відсотків опіків Наразі в опіковому центрі  перебувають п'ятеро шахтарів, які

15 Январь, 20:19
Поліція затримала чоловіка, що на вокзалі обікрав військовослужбовця (КОМЕНТАР)

Поліція затримала чоловіка, що на вокзалі обікрав військовослужбовця   15-го січня поліцейські затримали 35-річного чоловіка, який на залізничному вокзалі в

15 Январь, 20:09
57 ЦНАПів на мапі області: в ОДА підбили підсумки 2018 року (КОМЕНТАР)

57 ЦНАПів на мапі Дніпропетрощини: в ОДА підбили підсумки 2018 року   2018-ий б'є рекорди. Обладміністрація Дніпропетровщини презентувала підсумки роботи

15 Январь, 19:47
Прогноз погоди на 16 січня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

15 Январь, 18:42
У військовій частині Нацгвардії провели чемпіонат із самбо (ВІДЕО)

У військовій частині №3036 військовослужбовці змагались за першість з боротьби самбо. Це не просто вид бойового мистецтва, а ціла система

15 Январь, 18:41
Убив за релігію: п’яна суперечка в Кривому Розі закінчилася жорстоким убивством (ВІДЕО)

Убив за релігію: п'яна суперечка в Кривому Розі закінчилася жорстоким убивством Жертва злочину дістала понад півсотні ударів ножем. Психологи впевнені:

15 Январь, 18:32
У Дніпрі демонтували перший у новому році кіоск, де незаконно продавали спиртне

15 січня у Дніпрі, на вулиці Миколи Руденка, 53, демонтували тимчасову торговельну споруду, яка працювала без дозвільних документів. Також у

15 Январь, 16:35
У дитячих садках і школах Дніпра діти харчуються за новим меню

Із 2 січня 2019 року у дитячих садках і школах Дніпра діти харчуються згідно з новим меню. Його розробили лікарі,

15 Январь, 15:28