11 Январь, 18:39

Художньому музею Дніпра повернуть вкрадену нацистами картину (ВІДЕО)

Художньому музею Дніпра повернуть вкрадену картину   У цій історії є все: мистецтво, війна, крадіжка, випадковість, судовий процес і справедливість. Картину Михайла Паніна «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною», яка була одною з перших у фондах художнього музею повернуть назад в експозицію. Витвір мистецтва під час Другої світової війни потрапив до Сполучених Штатів і лише у 2018-му році виявилося, що картина належить дніпрянам. Подружжя, що є останніми власниками картини, хотіло продати її на аукціоні. Але торги вчасно зупинили. Михайло Панін навчався у Росії, але в 1925 приїздить до тодішнього Дніпропетровська — навчати пролетаріїв малювати.
Ігор Труш, провідний науковий співробітник Дніпропетровського художнього музею: «Організувався робітфак, де навчали живопису. Потім ці курси перетворилися на художньо-педагогічні курси, а потім з цих курсів виникло художнє училище, яке відоме в Україні».
І яким же було його здивування, коли в експозиції музею він бачить власну роботу — картину “Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною”.
Ігор Труш, провідний науковий співробітник Дніпропетровського художнього музею: «Художник тут навчає як малювати і приводить студентів на екскурсію до художнього музею, і тут бачить свою дипломну роботу».
Петербурзька академія мистецтв ділиться роботою Паніна із дніпропетроським музеєм, коли той відкривається у 1914 році. Картина у періліку перших робіт, які розпочинали експозицію музею. У часи Другої свтової її не встигають евакуювати. Так полотно покидає музей.
Ігор Труш, провідний науковий співробітник Дніпропетровського художнього музею: «Фашисти були пунктуальними людьми, вони не просто забирали, вони забирали і лишали розписку. В архіві музею є розписка “Панін. І. Грозний».
І лише у 2018 з’ясовують, що полотно опинилося аж у Сполучених Штатах. Останні власники картини — подружжя Гебі та Девіда Трейсі — хотіли продати картину на аукціоні, проте торги вчасно зупинили. На запит із Штатів відповідає директорка музею.
Ігор Труш, провідний науковий співробітник Дніпропетровського художнього музею: «Це судова справа і треба було даказати. У нас були всі документи, аби це зробити. Є каталог музею, де є чорно-біла фотокарта із картиною».
У фондах художнього музею нині зберігається лише одна робота Михайла Паніна, а також є його портрет, намальований учнем художника. А історія повернення полотна — це чи не перший прецедент в історії України, коли долею однієї картини опікуються на державному рівні.  

Вибір редакції

Один із постраждалих на шахті імені Героїв Космосу має 60 відсотків опіків (КОМЕНТАР)

Один із постраждалих на шахті імені Героїв Космосу має 60 відсотків опіків Наразі в опіковому центрі  перебувають п'ятеро шахтарів, які

15 Январь, 20:19
Поліція затримала чоловіка, що на вокзалі обікрав військовослужбовця (КОМЕНТАР)

Поліція затримала чоловіка, що на вокзалі обікрав військовослужбовця   15-го січня поліцейські затримали 35-річного чоловіка, який на залізничному вокзалі в

15 Январь, 20:09
57 ЦНАПів на мапі області: в ОДА підбили підсумки 2018 року (КОМЕНТАР)

57 ЦНАПів на мапі Дніпропетрощини: в ОДА підбили підсумки 2018 року   2018-ий б'є рекорди. Обладміністрація Дніпропетровщини презентувала підсумки роботи

15 Январь, 19:47
Прогноз погоди на 16 січня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

15 Январь, 18:42
У військовій частині Нацгвардії провели чемпіонат із самбо (ВІДЕО)

У військовій частині №3036 військовослужбовці змагались за першість з боротьби самбо. Це не просто вид бойового мистецтва, а ціла система

15 Январь, 18:41
Убив за релігію: п’яна суперечка в Кривому Розі закінчилася жорстоким убивством (ВІДЕО)

Убив за релігію: п'яна суперечка в Кривому Розі закінчилася жорстоким убивством Жертва злочину дістала понад півсотні ударів ножем. Психологи впевнені:

15 Январь, 18:32
У Дніпрі демонтували перший у новому році кіоск, де незаконно продавали спиртне

15 січня у Дніпрі, на вулиці Миколи Руденка, 53, демонтували тимчасову торговельну споруду, яка працювала без дозвільних документів. Також у

15 Январь, 16:35
У дитячих садках і школах Дніпра діти харчуються за новим меню

Із 2 січня 2019 року у дитячих садках і школах Дніпра діти харчуються згідно з новим меню. Його розробили лікарі,

15 Январь, 15:28