11 Январь, 18:39

Художньому музею Дніпра повернуть вкрадену нацистами картину (ВІДЕО)

Художньому музею Дніпра повернуть вкрадену картину   У цій історії є все: мистецтво, війна, крадіжка, випадковість, судовий процес і справедливість. Картину Михайла Паніна «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною», яка була одною з перших у фондах художнього музею повернуть назад в експозицію. Витвір мистецтва під час Другої світової війни потрапив до Сполучених Штатів і лише у 2018-му році виявилося, що картина належить дніпрянам. Подружжя, що є останніми власниками картини, хотіло продати її на аукціоні. Але торги вчасно зупинили. Михайло Панін навчався у Росії, але в 1925 приїздить до тодішнього Дніпропетровська — навчати пролетаріїв малювати.
Ігор Труш, провідний науковий співробітник Дніпропетровського художнього музею: «Організувався робітфак, де навчали живопису. Потім ці курси перетворилися на художньо-педагогічні курси, а потім з цих курсів виникло художнє училище, яке відоме в Україні».
І яким же було його здивування, коли в експозиції музею він бачить власну роботу — картину “Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною”.
Ігор Труш, провідний науковий співробітник Дніпропетровського художнього музею: «Художник тут навчає як малювати і приводить студентів на екскурсію до художнього музею, і тут бачить свою дипломну роботу».
Петербурзька академія мистецтв ділиться роботою Паніна із дніпропетроським музеєм, коли той відкривається у 1914 році. Картина у періліку перших робіт, які розпочинали експозицію музею. У часи Другої свтової її не встигають евакуювати. Так полотно покидає музей.
Ігор Труш, провідний науковий співробітник Дніпропетровського художнього музею: «Фашисти були пунктуальними людьми, вони не просто забирали, вони забирали і лишали розписку. В архіві музею є розписка “Панін. І. Грозний».
І лише у 2018 з’ясовують, що полотно опинилося аж у Сполучених Штатах. Останні власники картини — подружжя Гебі та Девіда Трейсі — хотіли продати картину на аукціоні, проте торги вчасно зупинили. На запит із Штатів відповідає директорка музею.
Ігор Труш, провідний науковий співробітник Дніпропетровського художнього музею: «Це судова справа і треба було даказати. У нас були всі документи, аби це зробити. Є каталог музею, де є чорно-біла фотокарта із картиною».
У фондах художнього музею нині зберігається лише одна робота Михайла Паніна, а також є його портрет, намальований учнем художника. А історія повернення полотна — це чи не перший прецедент в історії України, коли долею однієї картини опікуються на державному рівні.  

Вибір редакції

Прогноз погоди на 18 та 19 травня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Май, 16:25
Поліцейськи сирени, автоматні черги та спецпризначенці — біля ДніпроОДА пройшли планові навчання з територіальної оборони (ВІДЕО)

Поліцейськи сирени, автоматні черги та десятки спецпризначенців у масках - зранку 17 травня біля Дніпропетровської облдержадміністрації відбулися планові навчання з

17 Май, 14:09
Прогноз погоди на 17 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Май, 17:39
На Дніпропетровщині будується автобан європейської якості

  Без вибоїн та заторів – у напрямку Києва. На Дніпропетровщині триває будівництво нової ділянки траси державного значення Дніпро-Решетилівка. Сучасний

16 Май, 17:21
Ліцеїст із Дніпра виборов бронзову медаль з інформатики на конференції ICYS-2019 в Куала -Лумпур (ВІДЕО)

Бронзова медаль з інформатики — у ліцеїста з Дніпра. Одинадцятикласник Михайло Ветлужських виборов нагороду міжнародної наукової конференції, що відбулася у

16 Май, 17:01
«Урок справедливості» для учнів 3 і 4 класів 96 школи провели справжні судді (ВІДЕО)

"Уроки справедливості" - всеукраїнська акція, яку вже другий рік проводять члени Ради суддів України. Шкільне спілкування із учнями молодших класів

15 Май, 17:00
За два місяці на в’їздах до Дніпра перевірили майже півтори тисячі вантажівок

Майже півтори тисячі фур перевірили на в’їздах до Дніпра протягом останніх двох місяців. Близько двох сотень з них – перевантажені.

15 Май, 15:33
Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» запрошує на святкування Міжнародного дня музеїв!

Дорогі друзі! Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» запрошує на святкування Міжнародного дня музеїв!

15 Май, 15:26