11 Январь, 18:39

Художньому музею Дніпра повернуть вкрадену нацистами картину (ВІДЕО)

Художньому музею Дніпра повернуть вкрадену картину   У цій історії є все: мистецтво, війна, крадіжка, випадковість, судовий процес і справедливість. Картину Михайла Паніна «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною», яка була одною з перших у фондах художнього музею повернуть назад в експозицію. Витвір мистецтва під час Другої світової війни потрапив до Сполучених Штатів і лише у 2018-му році виявилося, що картина належить дніпрянам. Подружжя, що є останніми власниками картини, хотіло продати її на аукціоні. Але торги вчасно зупинили. Михайло Панін навчався у Росії, але в 1925 приїздить до тодішнього Дніпропетровська — навчати пролетаріїв малювати.
Ігор Труш, провідний науковий співробітник Дніпропетровського художнього музею: «Організувався робітфак, де навчали живопису. Потім ці курси перетворилися на художньо-педагогічні курси, а потім з цих курсів виникло художнє училище, яке відоме в Україні».
І яким же було його здивування, коли в експозиції музею він бачить власну роботу — картину “Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною”.
Ігор Труш, провідний науковий співробітник Дніпропетровського художнього музею: «Художник тут навчає як малювати і приводить студентів на екскурсію до художнього музею, і тут бачить свою дипломну роботу».
Петербурзька академія мистецтв ділиться роботою Паніна із дніпропетроським музеєм, коли той відкривається у 1914 році. Картина у періліку перших робіт, які розпочинали експозицію музею. У часи Другої свтової її не встигають евакуювати. Так полотно покидає музей.
Ігор Труш, провідний науковий співробітник Дніпропетровського художнього музею: «Фашисти були пунктуальними людьми, вони не просто забирали, вони забирали і лишали розписку. В архіві музею є розписка “Панін. І. Грозний».
І лише у 2018 з’ясовують, що полотно опинилося аж у Сполучених Штатах. Останні власники картини — подружжя Гебі та Девіда Трейсі — хотіли продати картину на аукціоні, проте торги вчасно зупинили. На запит із Штатів відповідає директорка музею.
Ігор Труш, провідний науковий співробітник Дніпропетровського художнього музею: «Це судова справа і треба було даказати. У нас були всі документи, аби це зробити. Є каталог музею, де є чорно-біла фотокарта із картиною».
У фондах художнього музею нині зберігається лише одна робота Михайла Паніна, а також є його портрет, намальований учнем художника. А історія повернення полотна — це чи не перший прецедент в історії України, коли долею однієї картини опікуються на державному рівні.  

Вибір редакції

Кинув гранату в поліцейського: на Дніпропетровщині затримали озброєного «євробляхера»(КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині затримали озброєного чоловіка - він кинув гранату і поранив поліцейського. Інцидент стався в лісосмузі поблизу міста Вільногірськ. Під

18 Март, 20:42
Прогноз погоди на 19 березня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Март, 18:52
Навесні в Україні будуть друкувати підручники та книги для дітей на екологічно чистому папері

Для чого це потрібно? “Це видання, де особливо потрібно не тільки високоякісне відтворення кольорових ілюстрацій й висока механічна міцність, а

18 Март, 16:41
Більше зелені та зон для відпочинку: У Дніпрі обговорили модернізацію публічних просторів міста 

У Дніпрі, в «Музеї українського живопису», відбувся круглий стіл «Публічні простори сучасного міста». Його організувало Комунальне підприємство «Школа сучасного образотворчого

18 Март, 16:02
Прогноз погоди на вихідні, 16 та 17 березня. Дніпро і область (ВІДЕО)

15 Март, 18:18
З’єднуємо зручним наземним переходом корпуси дитячої обласної лікарні – Валентин Резніченко 

Дитяча обласна клінічна лікарня – один із найпотужніших медзакладів Дніпропетровщини. Там – висококваліфіковані лікарі, сучасне обладнання та якісні послуги. Щоправда,

15 Март, 15:56
Охоронець приватної лазні вогнгасником убив товариша по чарці (КОМЕНТАР)

  Вогнегасником проломив жертві черепа. На Дніпропетровщині затримали 27-річного охоронця приватної лазні, який на робочому місті жорстоко вбив товариша по

14 Март, 21:09
Прогноз погоди на п’ятницю, 15 березня. Дніпро і область (ВІДЕО)

14 Март, 19:02