14 Январь, 19:08

Мисливці виїхали погодувати диких фазанів, а натрапили на браконьєрів (ВІДЕО)

Останні два тижні нашу область замітає снігом. І поки люди скаржаться на замети біля домівок, дикі звірі в степу голодують. За таких погодних умов тваринам вкрай важко відшукати собі якийсь харч, адже вся трава, зерно та озима — глибоко під снігом. Тож мисливці єгерської служби виїжджають годувати звірів, а саме фазанів, зайців та косуль. А ще — охороняти угіддя від браконьєрів. Як пройшла остання така поїздка лісовиків — знає  журналіст Станіслав Пивонос. Щоб підтримати дичину в негоду, мисливці заготували 22 тонни зерна кукурудзи, 3,5  тонни сіна, 2,5 тонни солі та 11 тисяч віників — з гілок бересту, змочених в сольовому розчині. Вивозять всю цю поживу в залежності від погодних умов. Чим вони складніші — тим частіше їздять мисливці.
Юрій Соколенко — штатний єгер УГОРа: «Все прекрасно понимают, что когда земля голая и животным есть что кушать, они вот как бы питаются. Но вот когда такие погодные условия, им тяжело добиться до корма, тогда чем хуже погода, тем чаще начинаем вывозить подкормку. То есть, если очень критическая погода, то фактически бывает, но не то, чтобы бывает каждую неделю, а то и в неделю по два раза вывозится».
Заєць, косуля, кабан і качка — такі тварини мешкають в угіддях, підпорядкованих Українському товариству мисливців і рибалок, а це 6 тисяч гектарів під Таромським. Проте панують тут саме фазани, адже в цій місцевості на нього і полюють. Популяція птиці за останні 5 років стрімко зросла — на 10 квадратних метрів можна зустріти одного птаха. Звісно, якщо пощастить.
Андрій Матухно — голова Таромського господарського колективу: «Він виходить, люди його бачать. Раньше люди, обичні обивателі, казали: “Шо ви туда ходите, що ви там стріляєте, дічі нема”. То сійчас вони мають змогу їхати по дорозі і бачити як фазан виходить на дорогу, і стоїть красивий петушок, і вони всі хлопають в ладошки і радуються. Це, можна сказать, наша заслуга, потому что за 5 лет ми випускаєм постоянно фазана, практіческі каждий год. Дєлаєм подпитку і фазан розвівся».
Єгерська служба активно підтримує популяцію — в минулому році випустили 400 фазанів. Збагатили і водойми — тонна мальків пішла у Самарські плавні. Крім цього, єгері охороняють мисливські угіддя — відстрілюють надміру хижаків, проводять медичні огляди та борються з браконьєрством. Проте сліди можуть бути не лише заячими. Авто посеред балки в негоду, а в ній — зброя. Не інакше як браконьєри, кажуть єгері. Єгері склали протокол правопорушення і викликали поліцію. На чоловіків очікує штраф, а рушниці в них відберуть. Браконьєри не встигли вистрелити зі зброї, і тим паче — вполювати дичину. Інакше був би ще й штраф за кожного вбитого звіра.
 Юрій Соколенко — штатний єгер УГОРа: «За зайца ущерб 8 тысяч гривен. Ну, то есть, если это с ущербом, это всё идет через суд. За козу — 80 тысяч гривен, за кабана — 80 тысяч, за хижака — тысяча. Ну, есть определённые тарифы,  которые, в зависимости от того, как было сделано нарушение, естественно, и наказание».
  Автор — Станіслав Пивонос Камера — Руслан Герасименко

Вибір редакції

Прогноз погоди на 19 та 20 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Январь, 18:43
На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки (КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки, тіло якої знайшли без голови та руки знайшли в одному з дачних кооперативів. Особу

17 Январь, 22:15
Прогноз погоди на п’ятницю, 18 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Январь, 18:54
Змагання юних винахідників “Роботрафік-2019” пройшли у Дніпрі (ВІДЕО)

Знання правил дорожнього руху і робототехніки! 17-го січня в Дніпрі пройшли обласні змагання юних винахідників “Роботрафік-2019”. У конкурсі взяли участь

17 Январь, 18:16
В Україні створять реєстр соціальних послуг

В Україні буде створено реєстр соціальних послуг. Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект "Про соціальні послуги". За законопроект

17 Январь, 17:06
У Дніпрі відзначили найкращі проекти ОСМД (КОМЕНТАР)

Нові труби, вікна, дахи та опалення - 16 січня в Дніпрі відзначили найкращі проекти багатоквартирних кооперативних об*єднань міста. За плідну

16 Январь, 22:58
Буккросинг в дитсадку: команда ДніпроОДА вже 3 роки впроваджує освітню ініціативу (ВІДЕО)

Різнокольорові полички чергової буккросинг-зони красуються вже і в коридорі дитячого садочку №311 у Дніпрі. По області таких — більше 60.

16 Январь, 18:27
Прогноз погоди на 17 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Январь, 18:22