14 Январь, 16:31

Про життя дітей з діагнозом «діабет» розповіли в громадській організації «Щасливий діабет» (ВІДЕО)

Цукровий діабет — ендокринне захворювання, що характеризується хронічним підвищенням рівня цукру в крові внаслідок абсолютного або відносного дефіциту інсуліну — гормону підшлункової залози. За статистикою в Україні майже 1,3 мільйони осіб хворіють на цукровий діабет. Близько 10 000 з них — діти. І з роками кількість випадків меншою не стає. З минулого року в Дніпрі існує громадська організація «Щасливий діабет». Декілька десятків мешканців Дніпра та області, як зрозуміло із назви, об’єднало одне — їхні діти хворіють на це ендокринне захворювання. Детальніше — у наступному сюжеті. Голова громадської організації «Щасливий діабет» про діагноз доньки дізналася 2,5 роки тому. Життя змінилося одразу. Це не просто і чималий щоденний стрес як для батьків, так і для дитини. Підтримати один одного, допомогти і захистити права власних дітей — головні завдання об’єднання.
Владислава Машталір, голова громадської організації «Щасливий Діабет»: «Люди сталкиваются с угрозой жизни ребенку каждый день, каждую минуту. Очень тяжело переносят семьи, и дети, узнав об этом диагнозе, — это абсолютно новая жизнь, образ жизни, который зависим от медикаментов». Наталя, рік тому дізналась про діагноз сина: «Важко, напевно, більше батькам, бачачи кожен день звичайні для них процедури, які підтримують в них здоров’я. Ми стали «люди розпорядку дня». Повністю режим». Карим, син пані Наталі, хворіє на діабет: «Додалося: багато вставати, багато міряти цукор, слідкувати за цукром, доколювати інсулін і рахувати їжу, що її не можна з’їсти багато». Наталя, мати Карима: «Дуже багато стидається, багато стидається поміряти цукор в приміщенні між усіма. Ми кажемо: це не є проблема. Це так само, як води випити — маємо ті самі глюкометри, поміряєм цукор і якщо дитина відчуває, що йому зле — з’їсти ту саму цукерку».
Попри залежність від інсуліну та постійного контролю цукру в організмі,  діти з діабетом активними видами спорту займатися можуть. Ба більше — фізичні навантаження їм необхідні. Сину пані Ольги, Єлісею, — 3,5 роки. Попри свій юний вік, хлопець займається в секції карате.
Ольга, віддала сина на карате: «Мы очень долго искали какой вид спорта подобрать своему ребенку. Мы пробовали футбол, но там вышел момент со справками от врачей — доказать, что нам можно заниматься спортом. Наши люди не знают, что спорт при диабете очень нужен. Он помогает снижать и количество потребляемого инсулина в сутки, и для здоровья их это хорошо».
Контролювати цукор Єлісею допомагає спеціальний прилад — так звана «інсулінова помпа», альтернатива ін’єкціям. Річ зручна і потрібна, однак для багатьох — занадто дорога.
Ярослава, членкиня громадської організації «Щасливий діабет», має сина хворого на діабет: «Помпа — це міні-комп’ютер, який імітує роботу підшлункової залози, а саме — вироблення інсуліну. Вона нагадує пейджер з невеликим екранчиком, на якому відображаються дози інсуліну. Цю помпу ми програмуємо. За допомогою помпи подається в тіло інсулін і дитина вже отримує той інсулін, який їй потрібно в будь-який час доби». Ольга, віддала сина на карате: «Раньше я бы побоялась его отдать на такой вид спорта, потому что сахара неконтролируемые. У ребенка, когда работает инсулин, я не знаю, когда он может провалить сахар или подняться. Благодаря помпе, мы можем и останавливать подачу инсулина, и увеличить. Я могу в любой момент подколоть его безболезненно, потому что это — не уколы».
1400 гривень — саме стільки грошей на місяць виділяє держава на одну дитину із діабетом. Цього, кажуть батьки, зовсім не вистачає.
Владислава, голова громадської організації «Щасливий діабет»: «Могие родители не могут выйти на работу, потому что ребенок зависимый. Они остаются ухаживать за ребенком, и с такой мизерной пенсией невозможно прожить». Ярослава, членкиня громадської організації «Щасливий діабет», має сина хворого на діабет: «Все залежить від того, чим користується дитина, чим користуються батьки дитини із діабетом. Якщо це лише уколи та тест-полоски, на це може витрачатися 3000 на місяць. Якщо це помпова терація і сенсори, моніторинг, то це 10 000 на місяць. Це я тільки кажу за забезпечення діабету. Я не кажу за лікування діабету». Владислава, голова громадської організації «Щасливий діабет»: «Мы составили письмо, перечень препаратов всех необходимых, жизненно важных медикаментов и средств мониторинга крови, средств забора крови. Попытаемся с письмом передать все нашим местным властям. Потому что сейчас жизнь и здоровье наших детей зависит от их участия».

Вибір редакції

Прогноз погоди на 19 та 20 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Январь, 18:43
На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки (КОМЕНТАР)

На Дніпропетровщині розслідують загадкову смерть пенсіонерки, тіло якої знайшли без голови та руки знайшли в одному з дачних кооперативів. Особу

17 Январь, 22:15
Прогноз погоди на п’ятницю, 18 січня. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Январь, 18:54
Змагання юних винахідників “Роботрафік-2019” пройшли у Дніпрі (ВІДЕО)

Знання правил дорожнього руху і робототехніки! 17-го січня в Дніпрі пройшли обласні змагання юних винахідників “Роботрафік-2019”. У конкурсі взяли участь

17 Январь, 18:16
В Україні створять реєстр соціальних послуг

В Україні буде створено реєстр соціальних послуг. Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект "Про соціальні послуги". За законопроект

17 Январь, 17:06
У Дніпрі відзначили найкращі проекти ОСМД (КОМЕНТАР)

Нові труби, вікна, дахи та опалення - 16 січня в Дніпрі відзначили найкращі проекти багатоквартирних кооперативних об*єднань міста. За плідну

16 Январь, 22:58
Буккросинг в дитсадку: команда ДніпроОДА вже 3 роки впроваджує освітню ініціативу (ВІДЕО)

Різнокольорові полички чергової буккросинг-зони красуються вже і в коридорі дитячого садочку №311 у Дніпрі. По області таких — більше 60.

16 Январь, 18:27
Прогноз погоди на 17 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Январь, 18:22