25 Январь, 19:04

У Дніпрі представили роботи з гарячої емалі видатного українського художника Олександра Бородая (ВІДЕО)

У Дніпрі представили унікальні художні роботи з техніки гарячої емалі видатного українського монументаліста Олександра Бородая. Тринадцять робіт художника об’єднали у виставку під назвою “Перевірене часом, нерозвієне простором”. Чим особлива така техніка та секрети створення гарячої емалі — у сюжеті. У дніпровському Музеї українського живопису представили виставку робіт найвідомішого сучасного художника-емальєра України — Олександра Бородая. Митець народився у Дніпрі, багатогранно розкрився як художник — вже в Києві. Олександр Бородай створив десятки відомих монументальних рельєфів і розписів.
Людмила Тверська, мистецтвознавиця: «Сегодня открывается такая мини-выставка, потому что у этого художника — Александра Бородая — уже большое количество произведений, которые он посвящает… Ну, знаете, тут посвящения разные могут быть, но имеется то, что он в основном работает в технике горячей эмали. Техника невероятно сложная, невероятно интересная, богатая по своим художественным достоинствам. Это великолепный цвет, это сохранность».
Ім’я виставці — “Перевірене часом, нерозвієне простором” — дали недарма. Адже фантастика гарячого емалювання полягає в тому, що на прикрасах візантійських художників Х століття, знайдених при розкопках, до сих пір розрізняються кольори. За цей час змінювалися покоління, линяли полотна, згасали фрески, а емаль, як і раніше, зберігає яскравість.
Олег Наумов, засновник музею художньої емалі: «Сначала у нас была создана мастерская художественной эмали в мае 2015 года. И уже осенью 2015 года мы открыли музей. На сегодняшний день у нас уже крупнейшее собрание в Украине, мы провели 7 симпозиумов и Александр Андреевич является инициатором очень многих событий, которые здесь происходили».
Майстриня Аліна Набока розкрила секрет створення цього витвору мистецтва. Емаль — це перетерте на порошок скло. Його розводять звичайною водою. Художниця пише на мідній пластині. Після того, як на пластину нанесли зображення, емаль кладуть у піч. За 30 секунд при температурі 800 градусів емальована картина набуває бажаного глянцю. Однак іноді кардинально змінює колір.
Аліна Набока, художниця: «Все залежить від розміру, близько від хвилини до п’яти хвилин. Досить швидкий процес, але опалів може бути для однієї пластини близько десяти, а то і двадцяти, дивлячись на те, який результат ми хочемо отримати».
Автор — Стас Коновалов Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

Прогноз погоди на 18 та 19 травня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Май, 16:25
Поліцейськи сирени, автоматні черги та спецпризначенці — біля ДніпроОДА пройшли планові навчання з територіальної оборони (ВІДЕО)

Поліцейськи сирени, автоматні черги та десятки спецпризначенців у масках - зранку 17 травня біля Дніпропетровської облдержадміністрації відбулися планові навчання з

17 Май, 14:09
Прогноз погоди на 17 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Май, 17:39
На Дніпропетровщині будується автобан європейської якості

  Без вибоїн та заторів – у напрямку Києва. На Дніпропетровщині триває будівництво нової ділянки траси державного значення Дніпро-Решетилівка. Сучасний

16 Май, 17:21
Ліцеїст із Дніпра виборов бронзову медаль з інформатики на конференції ICYS-2019 в Куала -Лумпур (ВІДЕО)

Бронзова медаль з інформатики — у ліцеїста з Дніпра. Одинадцятикласник Михайло Ветлужських виборов нагороду міжнародної наукової конференції, що відбулася у

16 Май, 17:01
«Урок справедливості» для учнів 3 і 4 класів 96 школи провели справжні судді (ВІДЕО)

"Уроки справедливості" - всеукраїнська акція, яку вже другий рік проводять члени Ради суддів України. Шкільне спілкування із учнями молодших класів

15 Май, 17:00
За два місяці на в’їздах до Дніпра перевірили майже півтори тисячі вантажівок

Майже півтори тисячі фур перевірили на в’їздах до Дніпра протягом останніх двох місяців. Близько двох сотень з них – перевантажені.

15 Май, 15:33
Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» запрошує на святкування Міжнародного дня музеїв!

Дорогі друзі! Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» запрошує на святкування Міжнародного дня музеїв!

15 Май, 15:26