25 Январь, 19:04

У Дніпрі представили роботи з гарячої емалі видатного українського художника Олександра Бородая (ВІДЕО)

У Дніпрі представили унікальні художні роботи з техніки гарячої емалі видатного українського монументаліста Олександра Бородая. Тринадцять робіт художника об’єднали у виставку під назвою “Перевірене часом, нерозвієне простором”. Чим особлива така техніка та секрети створення гарячої емалі — у сюжеті. У дніпровському Музеї українського живопису представили виставку робіт найвідомішого сучасного художника-емальєра України — Олександра Бородая. Митець народився у Дніпрі, багатогранно розкрився як художник — вже в Києві. Олександр Бородай створив десятки відомих монументальних рельєфів і розписів.
Людмила Тверська, мистецтвознавиця: «Сегодня открывается такая мини-выставка, потому что у этого художника — Александра Бородая — уже большое количество произведений, которые он посвящает… Ну, знаете, тут посвящения разные могут быть, но имеется то, что он в основном работает в технике горячей эмали. Техника невероятно сложная, невероятно интересная, богатая по своим художественным достоинствам. Это великолепный цвет, это сохранность».
Ім’я виставці — “Перевірене часом, нерозвієне простором” — дали недарма. Адже фантастика гарячого емалювання полягає в тому, що на прикрасах візантійських художників Х століття, знайдених при розкопках, до сих пір розрізняються кольори. За цей час змінювалися покоління, линяли полотна, згасали фрески, а емаль, як і раніше, зберігає яскравість.
Олег Наумов, засновник музею художньої емалі: «Сначала у нас была создана мастерская художественной эмали в мае 2015 года. И уже осенью 2015 года мы открыли музей. На сегодняшний день у нас уже крупнейшее собрание в Украине, мы провели 7 симпозиумов и Александр Андреевич является инициатором очень многих событий, которые здесь происходили».
Майстриня Аліна Набока розкрила секрет створення цього витвору мистецтва. Емаль — це перетерте на порошок скло. Його розводять звичайною водою. Художниця пише на мідній пластині. Після того, як на пластину нанесли зображення, емаль кладуть у піч. За 30 секунд при температурі 800 градусів емальована картина набуває бажаного глянцю. Однак іноді кардинально змінює колір.
Аліна Набока, художниця: «Все залежить від розміру, близько від хвилини до п’яти хвилин. Досить швидкий процес, але опалів може бути для однієї пластини близько десяти, а то і двадцяти, дивлячись на те, який результат ми хочемо отримати».
Автор — Стас Коновалов Камера — Тарас Іванов

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07