28 Январь, 18:58

Грузія у центрі Дніпра. Що таке справжні грузинські танці та з чого слід починати заняття? (ВІДЕО)

Найчастіше з грузинськими танцями асоціюється лише лезгінка. Але їхню справжню кількість порахувати важко — одна дрібничка в класичному танці може стати самостійним видом мистецтва. Так вважають хореографи студії грузинського танцю. Колись вони танцювали тільки по суботам, а вже зараз готуються до виступів тричі на тиждень. Журналісти «9 каналу» вирішили дізнатись з чого починаються грузинські танці та як їм навчають у Дніпрі. Все почалося з експерименту, розповідає засновниця танцювального колективу Аліса Барамідзе.
Аліса Барамідзе, засновниця та керівниця танцювальної студії: «Мы називаемся Шабатоба — субботник, раньше занимались в субботу. Был мой дядя, который сказал, что хочет у меня танцевать. Я говорю: «Приведи мне десять человек и посмотрим…»
Танцювати тут вчать змалечку і з нуля. Починають заняття з найголовнішого.
Аліса Барамідзе, засновниця та керівниця танцювальної студії: «Все танцы положены на классическую основу. поэтому осанка и дыхание — это самое важное». Нані та Маріам: «Я люблю танцы и Алису», — «Это наша традиция и детская мечта, которую теперь можно воплотить». Ліка після місяця занять вперше в житті вийшла на сцену. Після того, каже жінка, життя змінилося. Ліка Толорая, учасниця колективу: «Після виступу я зрозуміла, що боятися нічого. Я і танці — це були взагалі слова антоніми, а тут через місяць — і вже концерт». Тоді вивчили лезгінку. Та Аліса уточнює: це танець не з грузинської традиції. Аліса Барамідзе, засновниця та керівниця танцювальної студії: «Лезгинка — это не грузинские танцы. Грузия имеет много других традиционных танцев. Все зависит от регионов».
Поєднує джиу-джитсу і танці Володимир. У колективі лише кілька місяців.
Володимир Кореняк, учасник колективу: «И борьба и танцы — это не является моей профессиональной деятельностью. Это дополняет то, чем я занимаюсь — робота и хобби».
Свій дворічній танцювальний ювілей святкує Бара.
Бара Барамідзе, учасник колективу: «В 2017 году была первая тренировка, ровно два года назад».
Каже,  і уявити не міг, що танці — це так складно.
Бара Барамідзе, учасник колективу: «Оказалось все гораздо сложнее, с некоторыми психами и разочарованиями. Не всегда от Алисы похвала есть. Но я собираюсь с мыслями и танцую дальше, тогда даже можно услышать похвалу».
Окрім популяризації грузинської кульутри і традицій, тут спростовують стереотипи. Жінки сміливо виконують і чоловічу танцювальну партію.

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07