28 Январь, 18:58

Грузія у центрі Дніпра. Що таке справжні грузинські танці та з чого слід починати заняття? (ВІДЕО)

Найчастіше з грузинськими танцями асоціюється лише лезгінка. Але їхню справжню кількість порахувати важко — одна дрібничка в класичному танці може стати самостійним видом мистецтва. Так вважають хореографи студії грузинського танцю. Колись вони танцювали тільки по суботам, а вже зараз готуються до виступів тричі на тиждень. Журналісти «9 каналу» вирішили дізнатись з чого починаються грузинські танці та як їм навчають у Дніпрі. Все почалося з експерименту, розповідає засновниця танцювального колективу Аліса Барамідзе.
Аліса Барамідзе, засновниця та керівниця танцювальної студії: «Мы називаемся Шабатоба — субботник, раньше занимались в субботу. Был мой дядя, который сказал, что хочет у меня танцевать. Я говорю: «Приведи мне десять человек и посмотрим…»
Танцювати тут вчать змалечку і з нуля. Починають заняття з найголовнішого.
Аліса Барамідзе, засновниця та керівниця танцювальної студії: «Все танцы положены на классическую основу. поэтому осанка и дыхание — это самое важное». Нані та Маріам: «Я люблю танцы и Алису», — «Это наша традиция и детская мечта, которую теперь можно воплотить». Ліка після місяця занять вперше в житті вийшла на сцену. Після того, каже жінка, життя змінилося. Ліка Толорая, учасниця колективу: «Після виступу я зрозуміла, що боятися нічого. Я і танці — це були взагалі слова антоніми, а тут через місяць — і вже концерт». Тоді вивчили лезгінку. Та Аліса уточнює: це танець не з грузинської традиції. Аліса Барамідзе, засновниця та керівниця танцювальної студії: «Лезгинка — это не грузинские танцы. Грузия имеет много других традиционных танцев. Все зависит от регионов».
Поєднує джиу-джитсу і танці Володимир. У колективі лише кілька місяців.
Володимир Кореняк, учасник колективу: «И борьба и танцы — это не является моей профессиональной деятельностью. Это дополняет то, чем я занимаюсь — робота и хобби».
Свій дворічній танцювальний ювілей святкує Бара.
Бара Барамідзе, учасник колективу: «В 2017 году была первая тренировка, ровно два года назад».
Каже,  і уявити не міг, що танці — це так складно.
Бара Барамідзе, учасник колективу: «Оказалось все гораздо сложнее, с некоторыми психами и разочарованиями. Не всегда от Алисы похвала есть. Но я собираюсь с мыслями и танцую дальше, тогда даже можно услышать похвалу».
Окрім популяризації грузинської кульутри і традицій, тут спростовують стереотипи. Жінки сміливо виконують і чоловічу танцювальну партію.

Вибір редакції

Прогноз погоди на 18 та 19 травня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Май, 16:25
Поліцейськи сирени, автоматні черги та спецпризначенці — біля ДніпроОДА пройшли планові навчання з територіальної оборони (ВІДЕО)

Поліцейськи сирени, автоматні черги та десятки спецпризначенців у масках - зранку 17 травня біля Дніпропетровської облдержадміністрації відбулися планові навчання з

17 Май, 14:09
Прогноз погоди на 17 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Май, 17:39
На Дніпропетровщині будується автобан європейської якості

  Без вибоїн та заторів – у напрямку Києва. На Дніпропетровщині триває будівництво нової ділянки траси державного значення Дніпро-Решетилівка. Сучасний

16 Май, 17:21
Ліцеїст із Дніпра виборов бронзову медаль з інформатики на конференції ICYS-2019 в Куала -Лумпур (ВІДЕО)

Бронзова медаль з інформатики — у ліцеїста з Дніпра. Одинадцятикласник Михайло Ветлужських виборов нагороду міжнародної наукової конференції, що відбулася у

16 Май, 17:01
«Урок справедливості» для учнів 3 і 4 класів 96 школи провели справжні судді (ВІДЕО)

"Уроки справедливості" - всеукраїнська акція, яку вже другий рік проводять члени Ради суддів України. Шкільне спілкування із учнями молодших класів

15 Май, 17:00
За два місяці на в’їздах до Дніпра перевірили майже півтори тисячі вантажівок

Майже півтори тисячі фур перевірили на в’їздах до Дніпра протягом останніх двох місяців. Близько двох сотень з них – перевантажені.

15 Май, 15:33
Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» запрошує на святкування Міжнародного дня музеїв!

Дорогі друзі! Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» запрошує на святкування Міжнародного дня музеїв!

15 Май, 15:26