29 Январь, 18:07

У Дніпрі на зупинках електротранспорту встановили 150 «розумних» інформаційних табло (ВІДЕО)

150 зупинок Дніпра оснастили електронними табло. В місті завершують перший етап проекту “Електронна диспетчерська”. Табло, що ведуть зворотній відлік до прибуття тролейбусу чи трамваю, встановлювали протягом двох останніх років. Однак городяни помітили: працездатних панелей у місті — не надто багато. В чому причина — дивіться просто зараз. 11 мільйонів 800 тисяч гривень — така сума з міського бюджету пішла на перший етап проекту “Електронна диспетчерська”. Наразі в Дніпрі — 500 зупинок. 150 із них тепер оснащені електронними табло. Панелі поки що працюють не всі. Невдовзі їх налаштують на зупинках першого, п’ятого і сімнадцятого трамваїв. Тим часом деякі тролейбусні маршрути вже мають працездатні системи.
Ігор Маковцев, директор міського департаменту транспорту: «Реализовали работоспособную систему сейчас только на двух маршрутах: на том, где мы сейчас находимся, на втором, и на 21 маршруте. Все остальные табло — нельзя говорить, что они не работают, — они находятся в режиме подключения. То есть физически они все, 150 штук, сейчас установлены, получают питание сейчас только процентов 40-50».
Директор міського департаменту транспорту запевнив: табло на тролейбусних маршрутах № 21 і № 2 — працюють. Ми перевірили: на першому маршруті вони вимкнені, на другому функціонує лише одна з трьох панелей. Ігор Маковцев пояснив: тривають налаштування програмного забезпечення. Обіцяє: за 2 місяці усі 150 табло будуть показувати час, температуру повітря, номер маршруту і його кінцеві зупинки. Також система вестиме зворотній відлік до прибуття наступної машини.
Ігор Маковцев, директор міського департаменту транспорту: «В онлайн-режиме с машины снимается её геоположение. Система просчитывает среднюю скорость машины — и, соответственно, предположительно говорит через какое время машина будет находиться непосредственно в этом месте, на этой остановке».
Самі пасажири кажуть: ідея встановити табло — чудова, але практичної користі для них не несе.
Ярослав Коваленко, працює неподалік зупинки: «Воно є, я бачу, що воно функціонує. Тобто людям якимсь воно взагалі допоможе. Але мені різниці немає».
Поряд із тим в рамках проекту модернізували оперативно-диспетчерську службу. Саме вона вирішує що робити з маршрутом у разі аварії чи знеструмлення мережі.
 Дар’я Полякова, начальниця оперативно-диспетчерського відділу: «Если раньше это всё происходило в телефонном режиме — водитель остановился, забыл позвонить своему диспетчеру, человек стоит на остановке, он не может понять что происходит. Также ему не могут ответить диспетчеры что происходит с маршрутом, потому что диспетчеру самому еще не сообщили об этом».
Тепер диспетчер відстежує екстрені зупинки в режимі онлайн. В разі непередбачуваних змін у маршруті, важлива для пасажирів інформація з’явиться на електронних табло.
Дар’я Полякова, начальниця оперативно-диспетчерського відділу: «То ли: «Извините, пожалуйста, на 5 минут задерживается единица». То ли: «Маршрут полностью изменен». И едет сейчас там единичка по пятёрке, потому что на Яворницкого стоит движение полностью».
Якщо аварій чи змін у маршруті немає, табло відображатиме регулярні фрази.
Дар’я Полякова, начальниця оперативно-диспетчерського відділу: «Щасливої дороги!”, “Предприятию нужны водители, электрики, слесари”, номер телефона отдела кадров».
Наступний етап “Електронної диспетчерської” в департаменті транспорту поки не спланували. Однак ідеї вже є.
Ігор Маковцев, директор міського департаменту транспорту: «Планируем вообще подключить на эти электронные табло и автобусное движение», — «На эти же?» — «На эти же».
Також у планах міста — створити додаток для смартфонів, який міститиме ту ж інформацію, що і табло. Автор — Юлія Бублик Камера — Андрій Сергєєв

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07