29 Январь, 18:07

У Дніпрі на зупинках електротранспорту встановили 150 «розумних» інформаційних табло (ВІДЕО)

150 зупинок Дніпра оснастили електронними табло. В місті завершують перший етап проекту “Електронна диспетчерська”. Табло, що ведуть зворотній відлік до прибуття тролейбусу чи трамваю, встановлювали протягом двох останніх років. Однак городяни помітили: працездатних панелей у місті — не надто багато. В чому причина — дивіться просто зараз. 11 мільйонів 800 тисяч гривень — така сума з міського бюджету пішла на перший етап проекту “Електронна диспетчерська”. Наразі в Дніпрі — 500 зупинок. 150 із них тепер оснащені електронними табло. Панелі поки що працюють не всі. Невдовзі їх налаштують на зупинках першого, п’ятого і сімнадцятого трамваїв. Тим часом деякі тролейбусні маршрути вже мають працездатні системи.
Ігор Маковцев, директор міського департаменту транспорту: «Реализовали работоспособную систему сейчас только на двух маршрутах: на том, где мы сейчас находимся, на втором, и на 21 маршруте. Все остальные табло — нельзя говорить, что они не работают, — они находятся в режиме подключения. То есть физически они все, 150 штук, сейчас установлены, получают питание сейчас только процентов 40-50».
Директор міського департаменту транспорту запевнив: табло на тролейбусних маршрутах № 21 і № 2 — працюють. Ми перевірили: на першому маршруті вони вимкнені, на другому функціонує лише одна з трьох панелей. Ігор Маковцев пояснив: тривають налаштування програмного забезпечення. Обіцяє: за 2 місяці усі 150 табло будуть показувати час, температуру повітря, номер маршруту і його кінцеві зупинки. Також система вестиме зворотній відлік до прибуття наступної машини.
Ігор Маковцев, директор міського департаменту транспорту: «В онлайн-режиме с машины снимается её геоположение. Система просчитывает среднюю скорость машины — и, соответственно, предположительно говорит через какое время машина будет находиться непосредственно в этом месте, на этой остановке».
Самі пасажири кажуть: ідея встановити табло — чудова, але практичної користі для них не несе.
Ярослав Коваленко, працює неподалік зупинки: «Воно є, я бачу, що воно функціонує. Тобто людям якимсь воно взагалі допоможе. Але мені різниці немає».
Поряд із тим в рамках проекту модернізували оперативно-диспетчерську службу. Саме вона вирішує що робити з маршрутом у разі аварії чи знеструмлення мережі.
 Дар’я Полякова, начальниця оперативно-диспетчерського відділу: «Если раньше это всё происходило в телефонном режиме — водитель остановился, забыл позвонить своему диспетчеру, человек стоит на остановке, он не может понять что происходит. Также ему не могут ответить диспетчеры что происходит с маршрутом, потому что диспетчеру самому еще не сообщили об этом».
Тепер диспетчер відстежує екстрені зупинки в режимі онлайн. В разі непередбачуваних змін у маршруті, важлива для пасажирів інформація з’явиться на електронних табло.
Дар’я Полякова, начальниця оперативно-диспетчерського відділу: «То ли: «Извините, пожалуйста, на 5 минут задерживается единица». То ли: «Маршрут полностью изменен». И едет сейчас там единичка по пятёрке, потому что на Яворницкого стоит движение полностью».
Якщо аварій чи змін у маршруті немає, табло відображатиме регулярні фрази.
Дар’я Полякова, начальниця оперативно-диспетчерського відділу: «Щасливої дороги!”, “Предприятию нужны водители, электрики, слесари”, номер телефона отдела кадров».
Наступний етап “Електронної диспетчерської” в департаменті транспорту поки не спланували. Однак ідеї вже є.
Ігор Маковцев, директор міського департаменту транспорту: «Планируем вообще подключить на эти электронные табло и автобусное движение», — «На эти же?» — «На эти же».
Також у планах міста — створити додаток для смартфонів, який міститиме ту ж інформацію, що і табло. Автор — Юлія Бублик Камера — Андрій Сергєєв

Вибір редакції

Прогноз погоди на 18 та 19 травня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Май, 16:25
Поліцейськи сирени, автоматні черги та спецпризначенці — біля ДніпроОДА пройшли планові навчання з територіальної оборони (ВІДЕО)

Поліцейськи сирени, автоматні черги та десятки спецпризначенців у масках - зранку 17 травня біля Дніпропетровської облдержадміністрації відбулися планові навчання з

17 Май, 14:09
Прогноз погоди на 17 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

16 Май, 17:39
На Дніпропетровщині будується автобан європейської якості

  Без вибоїн та заторів – у напрямку Києва. На Дніпропетровщині триває будівництво нової ділянки траси державного значення Дніпро-Решетилівка. Сучасний

16 Май, 17:21
Ліцеїст із Дніпра виборов бронзову медаль з інформатики на конференції ICYS-2019 в Куала -Лумпур (ВІДЕО)

Бронзова медаль з інформатики — у ліцеїста з Дніпра. Одинадцятикласник Михайло Ветлужських виборов нагороду міжнародної наукової конференції, що відбулася у

16 Май, 17:01
«Урок справедливості» для учнів 3 і 4 класів 96 школи провели справжні судді (ВІДЕО)

"Уроки справедливості" - всеукраїнська акція, яку вже другий рік проводять члени Ради суддів України. Шкільне спілкування із учнями молодших класів

15 Май, 17:00
За два місяці на в’їздах до Дніпра перевірили майже півтори тисячі вантажівок

Майже півтори тисячі фур перевірили на в’їздах до Дніпра протягом останніх двох місяців. Близько двох сотень з них – перевантажені.

15 Май, 15:33
Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» запрошує на святкування Міжнародного дня музеїв!

Дорогі друзі! Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» запрошує на святкування Міжнародного дня музеїв!

15 Май, 15:26