30 Январь, 18:53

Музей імені Скуратовського відзначив свою першу річницю (ВІДЕО)

Маленький, але ювілей — музей пам’яті композитора і поета Володимира Скуратовського відзначив свою першу річницю. 29-го січня в музичній школі №6 дали святковий концерт, в якому взяли участь молоді виконавці — учні Володимира Ілліча. Вони презентували твори, які створили разом із музикознавцем. Його дружина, Ольга Володимирівна, назвала це прекрасною можливістю поспілкуватися із людиною, якої вже немаэ… Святковий концерт присвятили Володимиру Іллічу, а саме — першій річниці відкриття інтерактивного музею. Знаходиться він безпосередньо в музичній школі №6, також названої на честь майстра.
Марія Скуратовська — піаністка, дочка Володимира Скуратовського: «Я думаю, что нам очень повезло, что музей получился востребованным не только в том плане, что можно прийти и посмотреть экспозицию, как-то прикоснуться к творчеству мастера, но ещё, благодаря тому, что музей находится внутри школы, мы организуем музейные концерты, поэтому музей живёт своей жизнью и постоянно в нём происходят какие-то мероприятия».
За цей рік провели близько 10-ти заходів — концерти, виставки, літературні вечори. Також школа долучилася до міжнародної акції “Ніч музеїв”.
 Ольга Скуратовська — ведуча заходу, дружина Володимира Скуратовського: «Несмотря на то, что музей находится в пятиэтажном жилом помещении, мы всё равно вечером играли, -тихонько, при свечах читали стихи Владимира Скуратовского, слушали его музыку. Какие-то мастер-классы, мы с детьми что-то тоже делаем, связанное с музыкой, композиторами, которых любил Владимир Скуратовский».
У концерті взяли участь молоді виконавці — учні Володимира Ілліча. Вони зіграли його улюблені композиції, а ще — презентували твори, які створили разом із музикознавцем. Одним із таких є вокальний цикл “Танці смерті”. 4 роки тому Скуратовський написав його спільно з Вадимом Бабенко. Той тоді ще брав участь у проекті метра “Юна опера” — співав декілька партій. Про Володимира Ілліча згадує:
Вадим Бабенко — соліст Дніпропетровського оперного театру, товаришував із Володимиром Скуратовським: «Дуже добре справив він на мене враження — дуже відкритий чоловік, дуже добрий, дуже цікавий — з ним можна було цікаво поговорити на абсолютні різні теми, починаючи з музики — і закінчуючи битовими речами».
Не всі виконавці були учнями Скуратовського. Ось Маріанна Цветинська познайомилася із Володимиром Іллічем на одному з концертів — він почув її і запросив поспівати. З тих пір його пісні — невід’ємна частина ії репертуару.
Маріанна Цветинська — вокалістка, товаришувала з Володимиром Скуратовським: «У нього просто неймовірно красива музика, неймовірно чуттєва, і він писав на дуже чуттєві і глибокі вірші, тому я сама дуже люблю і Марину Цвєтаєву, і Олександра Блока, тому мені дуже близькі ці вірші, і дуже було цікаво поспівати їх».
Музей розвивається — зовсім недавно він став членом Міжнародної асоціації музеїв. На думку дружини Володимира Ілліча, — це чудова можливість спілкуватися із іншими схожими спільнотами по всьому світу. Автор — Станіслав Пивонос Камера — Денис Чернишов, Андрій Сергєєв

Вибір редакції

Прогноз погоди на 2 та 3 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

01 Февраль, 19:05
На Дніпропетровщині в моторошній аварії згорів живцем водій іномарки

Згорів живцем під час ДТП. На Дніпропетровщині в моторошній аварії загинув водій автомобіля «Рено». Іншого учасника лобового зіткнення - кермувальника

01 Февраль, 16:56
Прогноз погоди на 1 лютого, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

31 Январь, 18:55
У провадженні щодо генерала Назарова оголошена перерва до 21 лютого 2019 року

Сьогодні у Дніпровському апеляційному суді продовжили розгляд кримінального провадження за апеляційними скаргами захисника Турик М.П. в інтересах обвинуваченого Назарова В.М., обвинуваченого Назарова

31 Январь, 17:39
Прогноз погоди на 31 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

30 Январь, 18:57
Українська «Вікіпедія» відзначає 15-тиріччя (ВІДЕО)

На честь цієї дати по всій Україні проходить низка тематичних заходів.  Як це було у Дніпрі — дивіться у сюжеті.

30 Январь, 18:55
Музей імені Скуратовського відзначив свою першу річницю (ВІДЕО)

Маленький, але ювілей — музей пам’яті композитора і поета Володимира Скуратовського відзначив свою першу річницю. 29-го січня в музичній школі

30 Январь, 18:53
Пожежа у занедбаній будівлі Дніпра — рятувальники зупинили вогонь, постраждалих не виявили

Пожежа на бульварі Кучеревського у Дніпрі зайнялася на першому поверсі занедбаної будівлі. Вогонь пошкодив теплоізоляцію та пластикові труби на площі

29 Январь, 18:53