30 Январь, 18:49

У підвалі житлового будинку у Дніпрі замурували котів (ВІДЕО)

Безхатні коти так і не стали частиною екосистеми Дніпра. Зоозахисники б’ють на сполох та кажуть: тварини гинуть через морози, а потрапити до підвалів багатоповерхівок не взмозі. Димарі забивають, не залишаючи можливості котам вільно пересуватися. Схожа історія, але навпаки, трапилась на житловому масиві “Парус”. Там замурованими у підвалі будинку опинилися декілька тварин. Це відео зняла місцева мешканка. Хвостаті мурлики у підвалі понад три тижні. Їх тут п’ятеро. Годують їх люди через щілину в двері. Замість води — сніг.
«Кісь — кісь, кисюня. Когда вас выпустят, мои зайчки».
До підвалу тварини потрапили через димарі — лізли грітися. Згодом вентиляцію керівництво місцевого ОСББ забило. Коти залишилися всередині.
Тетяна Зензерова — місцева мешканка: «Создаются ОСББ и практически везде начинают с того, что закрывают дырки. И это трагедия для животных и для людей, которые к ним неравнодушны».
Підвальні двері відкривали навстіж, але коти не виходять — занадто холодно. Відловити іх самостійно люди не в змозі. Дикі тварини, щойно бачуть людину, розбігаються і ховаються.
Світлана Маркова — місцева мешканка: «Слесарь, я не спорю, он пытался нам помочь — он открывал подвал, но не получается у нас кошек уводить».
Петро Савелійович переймається долею безхатніх тварин. Розповідає: вони стерилізовані, тож потомство не дадуть. Проте регулярно відловлюють щурів:
«Я хочу открыть, дальше, вот там, проход открыть. И с той стороны дырочка. Даже если тут откроют, и то будет нормально».
Знайти компроміс із керівництвом ОСББ не виходить. Там своя правда. Телефоном нам розповідають: сусіди, що мешкають на перших поверхах — скаржаться на паразитів.
«У нас есть письменное заявление, что блохи лезут на первые этажи и даже в детских кроватках. Поэтому мы обрабатываем подвалы, мы делаем дезинфекцию. Мы ж не против — создайте им условия, сделайте им домики».
Ще у минулому році у підвалах будинку замінили утеплювач на трубах. Тварини його псують кігтями, каже голова ОСББ:
«Я сама заинтересована, чтобы они вышли. В прошлом году мы положили новый утеплитель, они его разрывают когтями. Убивать их, никто не убивает. Я сама люблю животных».
Якщо найближчим часом сторони не домовляться, люди збираються звертатися до поліції, адже бачать в цій ситуації порушення закону.
Інна Вочаєва — місцева мешканка: «Мало того, что это статья — жестокое обращение с животными. Людей, которые подкармливают, уже стали фотографировать члены правления ОСББ и выкладывать в общий чат эти фотографии. Читаю, смешные и насмешливые комментарии читаю в отношении этих людей».
Нагадаємо, у минулому році міська рада своїм рішенням визнала бездомних котів частиною екосистеми міста, які є природними знищувачами гризунів. Згідно розпорядження, тварини можуть без перешкод потрапляти до підвалів та горищ у багатоквартирних будинках. Спостерігати за дотриманням цих правил мають комунальні підприємства. Вони ж попереджатимуть ізоляцію котів. А ось для представників ОСББ рішення має лише рекомендований характер, втім, як відомо, рекомендація — це не обов’язок. Автор — Анна Вернігоорова Камера — Олександр Вернігоров

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07