06 Февраль, 21:32

Черги перед міською радою Дніпра: за чим стоїмо? (відео)

Матеріальна допомога для всіх — у чому секрет великих черг перед Дніпровською міською радою? Довгі черги у приймальню міської ради Дніпра — люди прийшли, аби подати документи на отримання матеріальної допомоги. Кошти на це у розмірі 140 мільйонів з міського бюджету депутати направили рішенням минулої сесії. Скільки грошей може виділити комісія на одну заявку та кому допомога призначена першочергово? Розбиралася наша знімальна група.   На останній сесії міської ради Дніпра народні обранці вирішили направити близько 140 мільйонів гривень на матеріальну допомогу громадянам. Обґрунтували тим, що управління Благоустрою може отримати субсидію з держбюджету. Умовно зайві кошти тоді віддадуть на соцполітику. Секретар міської ради Олександр Санжара зазначив: допомогу в першу чергу отримають люди, які мають труднощі зі сплатою комунальних послуг. Таким чином, через платежі, гроші повернуться у міський бюджет.

Олександр Санжара, секретар міської ради

(Якщо прийшла людина, і у неї згорів будинок, у мене на останньому прийомі була така ситуація, неможливо видати матеріальну допомогу, тому що є певні обмеження, в нашій процедурі прописаній. Депутатська допомога видається так само, по цим самим правилам.)

Зранку о дев*ятій біля дверей приймальні міської ради вже стоїть черга, у ній здебільшого — пенсіонерки. Кажуть, попереднього дня людей було ще більше, записуються вдосвіта, чи не з п’ятої ранку.

 Ганна Василівна

(Я вважаю, що мені матеріальна ця допомога не зашкодить, бо у мене пенсія 1500 гривень. Нє на комуналку навіть, на ліки. Ну 1500 гривень, я на 300 гривень купила ліки, осталась 1200. 200 — за квартплату. На тисячу хіба можна прожити, це 30 гривень у день.)

Ганна Василівна каже: телефонувала на міську гарячу лінію, там відповіли — допомога призначається у розмірі від 400 до 3 800 гривень.

Ганна Василівна

(Кажуть усім, усім абсолютно! Тільки копію паспорта і копію ідентифікаційного коду. Так от мені незрозуміло, як вони, кому будуть давать 400, а кому 3 800? Шо там, будуть дивитись на фото, яке сподобалось, яке ні?)

Пані Катерина шаблон заяви на матдопомогу отримала від сусіда. Заповнила, принесла до приймальні разом із документами. Але тут перенаправили у районне управління соцзахисту.

Катерина

(Зайду, подам, но толку мало, я не вірю в ето. Я раді больниці прийшла, кожен год у больниці лежу. Он, операцію зробили — 50 тисяч, а де їх брать. Де їх брать. Спасібо, що хоч трошки ходю. 57 год одробила — і заробила осьо.)

Поспілкуватися із людьми в черзі вийшов працівник управління соцзахисту населення Володимир Плаксій. Каже: через величезну кількість звернень, що їх вже півтори тисячі, міський голова вирішив організувати прийом документів за місцем мешкання, тобто в районних управліннях. Розмір допомоги визначатиме комісія, що працює вже зараз. Кому саме виділити допомогу — з*ясують за причиною — її треба вказати у заяві.

Володимир Плаксій, працівник управління соцзахисту населення департаменту соцполітики ДМР

(По-перше, це мінімальний комплект документів. При цьому залишається можливість подати повний комплект документів. Тобто, це буде збільшений розмір допомоги. Якщо в першому варіанті — це два прожиткових мінімуми. Якщо повний комплект — то може бути три прожиткових мінімуми. Тобто, це комісія вирішувати буде безпосередньо в залежності від кількості поданих заяв, зрозуміло.)

Отже, прийом заяв з копіями ідентифікаційного коду й паспорту у районних управліннях триває. Враховуючи неочікувано велику кількість звернень, першу матеріальну допомогу на поштових відділеннях люди отримають за два-три тижні.

Вибір редакції

У школах Дніпра розпочали роботу 128 дитячих таборів (ВІДЕО)

  Цього літа в школах Дніпра розпочали свою роботу 128 таборів. Протягом трьох місяців в них мають відпочити 9 тисяч

14 Июнь, 20:44
Дніпрянин Михайло Алексєєнко став срібним призером чемпіонату України з шахів

12 червня в Одесі завершився фінал чемпіонату України з шахів серед юнаків до 8 років. У змаганнях взяли участь 89

14 Июнь, 20:10
Асоціація дніпровських скаутів «СКІФ» запрошує дітей і підлітків у тижневий похід (КОМЕНТАР)

Похід триватиме  тиждень — з 24 по 30 червня на території Новомосковського лісництва.

14 Июнь, 00:32
Прогноз погоди на 14 червня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

13 Июнь, 20:38
Українська ідентичність: в історичному музеї ім.Яворницького почався перший науковий форум (ВІДЕО)

Хто ми такі? До яких соціальних груп себе відносимо? Та чи вміємо протистояти пропаганді? Відповіді на ці питання шукає історичний

13 Июнь, 20:27
Безкоштовний відпочинок для вчителів, медиків та інших працівники муніципальних установ у Дніпрі

У Дніпрі другий рік поспіль працює соціальний проект «Гордість Дніпра». Це – безкоштовний табір відпочинку для вчителів, працівників медичних, комунальних

13 Июнь, 20:24
Борис Філатов анонсував у Дніпрі розширення філій дитячо-юнацького центру «Штурм» 

У Дніпрі проходить фінал традиційної спартакіади дитячо-юнацького центру «Штурм». Третій рік поспіль масштабні активності проводять у рамках програми міського голови

13 Июнь, 20:16
Спортсмени з Дніпра перемогли в турнірах з тхеквондо ВТФ – «G-1 Austria Open» та «Південна Пальміра»

9 червня в австрійському місті Інсбрук закінчився міжнародний турнір G-1 Austria Open з тхеквондо ВТФ, у якому взяли участь понад

13 Июнь, 19:57