06 Февраль, 21:32

Черги перед міською радою Дніпра: за чим стоїмо? (відео)

Матеріальна допомога для всіх — у чому секрет великих черг перед Дніпровською міською радою? Довгі черги у приймальню міської ради Дніпра — люди прийшли, аби подати документи на отримання матеріальної допомоги. Кошти на це у розмірі 140 мільйонів з міського бюджету депутати направили рішенням минулої сесії. Скільки грошей може виділити комісія на одну заявку та кому допомога призначена першочергово? Розбиралася наша знімальна група.   На останній сесії міської ради Дніпра народні обранці вирішили направити близько 140 мільйонів гривень на матеріальну допомогу громадянам. Обґрунтували тим, що управління Благоустрою може отримати субсидію з держбюджету. Умовно зайві кошти тоді віддадуть на соцполітику. Секретар міської ради Олександр Санжара зазначив: допомогу в першу чергу отримають люди, які мають труднощі зі сплатою комунальних послуг. Таким чином, через платежі, гроші повернуться у міський бюджет.

Олександр Санжара, секретар міської ради

(Якщо прийшла людина, і у неї згорів будинок, у мене на останньому прийомі була така ситуація, неможливо видати матеріальну допомогу, тому що є певні обмеження, в нашій процедурі прописаній. Депутатська допомога видається так само, по цим самим правилам.)

Зранку о дев*ятій біля дверей приймальні міської ради вже стоїть черга, у ній здебільшого — пенсіонерки. Кажуть, попереднього дня людей було ще більше, записуються вдосвіта, чи не з п’ятої ранку.

 Ганна Василівна

(Я вважаю, що мені матеріальна ця допомога не зашкодить, бо у мене пенсія 1500 гривень. Нє на комуналку навіть, на ліки. Ну 1500 гривень, я на 300 гривень купила ліки, осталась 1200. 200 — за квартплату. На тисячу хіба можна прожити, це 30 гривень у день.)

Ганна Василівна каже: телефонувала на міську гарячу лінію, там відповіли — допомога призначається у розмірі від 400 до 3 800 гривень.

Ганна Василівна

(Кажуть усім, усім абсолютно! Тільки копію паспорта і копію ідентифікаційного коду. Так от мені незрозуміло, як вони, кому будуть давать 400, а кому 3 800? Шо там, будуть дивитись на фото, яке сподобалось, яке ні?)

Пані Катерина шаблон заяви на матдопомогу отримала від сусіда. Заповнила, принесла до приймальні разом із документами. Але тут перенаправили у районне управління соцзахисту.

Катерина

(Зайду, подам, но толку мало, я не вірю в ето. Я раді больниці прийшла, кожен год у больниці лежу. Он, операцію зробили — 50 тисяч, а де їх брать. Де їх брать. Спасібо, що хоч трошки ходю. 57 год одробила — і заробила осьо.)

Поспілкуватися із людьми в черзі вийшов працівник управління соцзахисту населення Володимир Плаксій. Каже: через величезну кількість звернень, що їх вже півтори тисячі, міський голова вирішив організувати прийом документів за місцем мешкання, тобто в районних управліннях. Розмір допомоги визначатиме комісія, що працює вже зараз. Кому саме виділити допомогу — з*ясують за причиною — її треба вказати у заяві.

Володимир Плаксій, працівник управління соцзахисту населення департаменту соцполітики ДМР

(По-перше, це мінімальний комплект документів. При цьому залишається можливість подати повний комплект документів. Тобто, це буде збільшений розмір допомоги. Якщо в першому варіанті — це два прожиткових мінімуми. Якщо повний комплект — то може бути три прожиткових мінімуми. Тобто, це комісія вирішувати буде безпосередньо в залежності від кількості поданих заяв, зрозуміло.)

Отже, прийом заяв з копіями ідентифікаційного коду й паспорту у районних управліннях триває. Враховуючи неочікувано велику кількість звернень, першу матеріальну допомогу на поштових відділеннях люди отримають за два-три тижні.

Вибір редакції

Прогноз погоди на п’ятницю, 26 квітня. Дніпро і область (ВІДЕО)

25 Апрель, 17:45
Підприємцям Дніпра за порушення трудового законодавства виписали штрафів майже на 9 мільйонів гривень

За останній рік працівники Інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради провели 69 інспекційних перевірок суб’єктів господарської

25 Апрель, 17:41
Будівництво автобану Дніпро-Решетилівка триває

На Дніпропетровщині будують нову ділянку траси національного значення Дніпро-Решетилівка. Чотирисмуговий автобан зводять в об’їзд населених пунктів Петриківського та Царичанського районів.

25 Апрель, 17:35
Дніпровець здобув перемогу на чемпіонаті світу з бразильського джиу-джитсу

25 Апрель, 17:27
У Дніпрі учасникам програми «Доступні ліки» виписано 20 тисяч електронних рецептів

З першого квітня в Україні виписують електронні рецепти за програмою «Доступні ліки», яка поширюється на пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, цукровим

25 Апрель, 17:22
“ПЕНІТА.опера” — в Дніпрі відбулася прем’єра вистави про жінок-довічниць (ВІДЕО)

Мистецький твір, який поєднується з соціальним проектом — “ПЕНІТА.опера”. Прем’єра вистави про довічниць в Дніпрі відбулася 23 квітня.  26 квітня

25 Апрель, 15:17
Нове єврейське кладовище у Дніпрі: міська рада виділить ділянку для поховань громади (КОМЕНТАР)

Нове єврейське кладовище у Дніпрі: міська рада виділить ділянку для поховань громади Двадцять тисяч квадратних метрів землі для єврейського кладовища

24 Апрель, 21:19
Тротуари на проспекті Яворницького ремонтують без залучення коштів міського бюджету (КОМЕНТАР)

У Дніпрі на проспекті Яворницького, біля торгового центру “Лотос”, міняють пошкоджені тротуари.  Роботи ведуть працівники КП "Благоустрій" і Управління контролю

24 Апрель, 15:44