08 Февраль, 18:43

“Госпітальєри Дніпра” — новостворене КП готове навчати містян навичкам домедичної допомоги (відео)

“Госпітальєри Дніпра” — новостворене комунальне підприємство готове навчати містян навичкам домедичної допомоги

 Одна хвилина зволікань — плюс 10% на користь загибелі людини. А в умовах великого міста вчасно надати ту ж саму серцево-легеневу реанімацію — задача надскладна. Щоб не ризикувати чиїмись життями, у Дніпрі створили комунальне підприємство — “Госпітальєри Дніпра”. Його мета — навчити усіх бюджетних працівників міста навичкам домедичної допомоги. На першу лекцію завітала і наша знімальна група.

“Госпітальєри Дніпра” — зовсім молода організація, яка займається освітньою діяльністю в сфері медичної допомоги. В Україні подібних проектів багато, проте саме державне КП — найперше тут, у Дніпрі. Ідея створення “Госпітальєрів” належить українській доброволиці-медику Яні Зінкевич. Навчання проходять по міжнародному протоколу BLS — Basic Life Support, що у перекладіЕлементарне підтримання життя”. Він є базовим і триває 8 годин.

 Яна Зінкевич – директорка комунального підприємства «Госпітальєри Дніпра»

(“Це, як раз, найбільш така універсальна річ, яка і з нашим законодавством — щоб не можна було навчити людей нічому зайвому, тому що вони не мають медичної освіти, здебільшого, і тому певні маніпуляції вони виконувати не мають права. А BLS — це міжнародний протокол для не медиків, яким можна навчати будь-кого.”)

За планами підприємства найпріорітетнішими є категорії державних працівників Дніпра, як, наприклад, вчителі. Наразі навчання проходять співробітники муніципальної варти. В них розширений курс — 16 годин. За один тренінг кількість учасників — близько 20-ти. По закінченню практичних та теоретичних занять слухачі складають іспити.

 Яна Зінкевич – директорка комунального підприємства «Госпітальєри Дніпра»

(“Опісля того, якщо людина все здала, в неї все добре — вона отримує наш сертифікат. Якщо, наприклад, якісь навики отримані не до кінця — вона буде мати можливість повторити і з іншою групою пройти повторну екзаменацію.”)

В інструкторській команді 9 осіб. Усі вони пройшли через пекло війни — кожен з них має досвід як бойовий, так і медичний. Можливістю поділитися досвідом із цивільними скористався Всеволод Дорофєєв — доброволець-парамедик. Він радить: при надзвичайних ситуаціях обдумувати план допомоги і оцінити ситуацію, щоб не постраждати самому.

 Всеволод Дорофєєв — інструктор КП «Госпітальєри Дніпра»

(“Основне — люди губляться, люди тікають з місця травми, і в першу чергу вони не знають чим, як допомагати. Але, тим самим, що ми можемо… порада яка — заземлитись, подумати, обдумати і приступати до надання допомоги.”)

Також підприємство близько через місяць почне проводити освітні курси і для інших верств населення, проте вони будуть не безкоштовні, каже директорка “Госпітальєрів”. А ще — відкриті лекції, які проходитимуть раз на місяць. Розклад занять та іншу корисну інформацію дізнатися можна на офіційній сторінці підприємства у Фейсбук.

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07