08 Февраль, 18:43

“Госпітальєри Дніпра” — новостворене КП готове навчати містян навичкам домедичної допомоги (відео)

“Госпітальєри Дніпра” — новостворене комунальне підприємство готове навчати містян навичкам домедичної допомоги

 Одна хвилина зволікань — плюс 10% на користь загибелі людини. А в умовах великого міста вчасно надати ту ж саму серцево-легеневу реанімацію — задача надскладна. Щоб не ризикувати чиїмись життями, у Дніпрі створили комунальне підприємство — “Госпітальєри Дніпра”. Його мета — навчити усіх бюджетних працівників міста навичкам домедичної допомоги. На першу лекцію завітала і наша знімальна група.

“Госпітальєри Дніпра” — зовсім молода організація, яка займається освітньою діяльністю в сфері медичної допомоги. В Україні подібних проектів багато, проте саме державне КП — найперше тут, у Дніпрі. Ідея створення “Госпітальєрів” належить українській доброволиці-медику Яні Зінкевич. Навчання проходять по міжнародному протоколу BLS — Basic Life Support, що у перекладіЕлементарне підтримання життя”. Він є базовим і триває 8 годин.

 Яна Зінкевич – директорка комунального підприємства «Госпітальєри Дніпра»

(“Це, як раз, найбільш така універсальна річ, яка і з нашим законодавством — щоб не можна було навчити людей нічому зайвому, тому що вони не мають медичної освіти, здебільшого, і тому певні маніпуляції вони виконувати не мають права. А BLS — це міжнародний протокол для не медиків, яким можна навчати будь-кого.”)

За планами підприємства найпріорітетнішими є категорії державних працівників Дніпра, як, наприклад, вчителі. Наразі навчання проходять співробітники муніципальної варти. В них розширений курс — 16 годин. За один тренінг кількість учасників — близько 20-ти. По закінченню практичних та теоретичних занять слухачі складають іспити.

 Яна Зінкевич – директорка комунального підприємства «Госпітальєри Дніпра»

(“Опісля того, якщо людина все здала, в неї все добре — вона отримує наш сертифікат. Якщо, наприклад, якісь навики отримані не до кінця — вона буде мати можливість повторити і з іншою групою пройти повторну екзаменацію.”)

В інструкторській команді 9 осіб. Усі вони пройшли через пекло війни — кожен з них має досвід як бойовий, так і медичний. Можливістю поділитися досвідом із цивільними скористався Всеволод Дорофєєв — доброволець-парамедик. Він радить: при надзвичайних ситуаціях обдумувати план допомоги і оцінити ситуацію, щоб не постраждати самому.

 Всеволод Дорофєєв — інструктор КП «Госпітальєри Дніпра»

(“Основне — люди губляться, люди тікають з місця травми, і в першу чергу вони не знають чим, як допомагати. Але, тим самим, що ми можемо… порада яка — заземлитись, подумати, обдумати і приступати до надання допомоги.”)

Також підприємство близько через місяць почне проводити освітні курси і для інших верств населення, проте вони будуть не безкоштовні, каже директорка “Госпітальєрів”. А ще — відкриті лекції, які проходитимуть раз на місяць. Розклад занять та іншу корисну інформацію дізнатися можна на офіційній сторінці підприємства у Фейсбук.

Вибір редакції

Прогноз погоди на п’ятницю, 26 квітня. Дніпро і область (ВІДЕО)

25 Апрель, 17:45
Підприємцям Дніпра за порушення трудового законодавства виписали штрафів майже на 9 мільйонів гривень

За останній рік працівники Інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради провели 69 інспекційних перевірок суб’єктів господарської

25 Апрель, 17:41
Будівництво автобану Дніпро-Решетилівка триває

На Дніпропетровщині будують нову ділянку траси національного значення Дніпро-Решетилівка. Чотирисмуговий автобан зводять в об’їзд населених пунктів Петриківського та Царичанського районів.

25 Апрель, 17:35
Дніпровець здобув перемогу на чемпіонаті світу з бразильського джиу-джитсу

25 Апрель, 17:27
У Дніпрі учасникам програми «Доступні ліки» виписано 20 тисяч електронних рецептів

З першого квітня в Україні виписують електронні рецепти за програмою «Доступні ліки», яка поширюється на пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, цукровим

25 Апрель, 17:22
“ПЕНІТА.опера” — в Дніпрі відбулася прем’єра вистави про жінок-довічниць (ВІДЕО)

Мистецький твір, який поєднується з соціальним проектом — “ПЕНІТА.опера”. Прем’єра вистави про довічниць в Дніпрі відбулася 23 квітня.  26 квітня

25 Апрель, 15:17
Нове єврейське кладовище у Дніпрі: міська рада виділить ділянку для поховань громади (КОМЕНТАР)

Нове єврейське кладовище у Дніпрі: міська рада виділить ділянку для поховань громади Двадцять тисяч квадратних метрів землі для єврейського кладовища

24 Апрель, 21:19
Тротуари на проспекті Яворницького ремонтують без залучення коштів міського бюджету (КОМЕНТАР)

У Дніпрі на проспекті Яворницького, біля торгового центру “Лотос”, міняють пошкоджені тротуари.  Роботи ведуть працівники КП "Благоустрій" і Управління контролю

24 Апрель, 15:44