08 Февраль, 18:43

“Госпітальєри Дніпра” — новостворене КП готове навчати містян навичкам домедичної допомоги (відео)

“Госпітальєри Дніпра” — новостворене комунальне підприємство готове навчати містян навичкам домедичної допомоги

 Одна хвилина зволікань — плюс 10% на користь загибелі людини. А в умовах великого міста вчасно надати ту ж саму серцево-легеневу реанімацію — задача надскладна. Щоб не ризикувати чиїмись життями, у Дніпрі створили комунальне підприємство — “Госпітальєри Дніпра”. Його мета — навчити усіх бюджетних працівників міста навичкам домедичної допомоги. На першу лекцію завітала і наша знімальна група.

“Госпітальєри Дніпра” — зовсім молода організація, яка займається освітньою діяльністю в сфері медичної допомоги. В Україні подібних проектів багато, проте саме державне КП — найперше тут, у Дніпрі. Ідея створення “Госпітальєрів” належить українській доброволиці-медику Яні Зінкевич. Навчання проходять по міжнародному протоколу BLS — Basic Life Support, що у перекладіЕлементарне підтримання життя”. Він є базовим і триває 8 годин.

 Яна Зінкевич – директорка комунального підприємства «Госпітальєри Дніпра»

(“Це, як раз, найбільш така універсальна річ, яка і з нашим законодавством — щоб не можна було навчити людей нічому зайвому, тому що вони не мають медичної освіти, здебільшого, і тому певні маніпуляції вони виконувати не мають права. А BLS — це міжнародний протокол для не медиків, яким можна навчати будь-кого.”)

За планами підприємства найпріорітетнішими є категорії державних працівників Дніпра, як, наприклад, вчителі. Наразі навчання проходять співробітники муніципальної варти. В них розширений курс — 16 годин. За один тренінг кількість учасників — близько 20-ти. По закінченню практичних та теоретичних занять слухачі складають іспити.

 Яна Зінкевич – директорка комунального підприємства «Госпітальєри Дніпра»

(“Опісля того, якщо людина все здала, в неї все добре — вона отримує наш сертифікат. Якщо, наприклад, якісь навики отримані не до кінця — вона буде мати можливість повторити і з іншою групою пройти повторну екзаменацію.”)

В інструкторській команді 9 осіб. Усі вони пройшли через пекло війни — кожен з них має досвід як бойовий, так і медичний. Можливістю поділитися досвідом із цивільними скористався Всеволод Дорофєєв — доброволець-парамедик. Він радить: при надзвичайних ситуаціях обдумувати план допомоги і оцінити ситуацію, щоб не постраждати самому.

 Всеволод Дорофєєв — інструктор КП «Госпітальєри Дніпра»

(“Основне — люди губляться, люди тікають з місця травми, і в першу чергу вони не знають чим, як допомагати. Але, тим самим, що ми можемо… порада яка — заземлитись, подумати, обдумати і приступати до надання допомоги.”)

Також підприємство близько через місяць почне проводити освітні курси і для інших верств населення, проте вони будуть не безкоштовні, каже директорка “Госпітальєрів”. А ще — відкриті лекції, які проходитимуть раз на місяць. Розклад занять та іншу корисну інформацію дізнатися можна на офіційній сторінці підприємства у Фейсбук.

Вибір редакції

Прогноз погоди на 2 та 3 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

01 Февраль, 19:05
На Дніпропетровщині в моторошній аварії згорів живцем водій іномарки

Згорів живцем під час ДТП. На Дніпропетровщині в моторошній аварії загинув водій автомобіля «Рено». Іншого учасника лобового зіткнення - кермувальника

01 Февраль, 16:56
Прогноз погоди на 1 лютого, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

31 Январь, 18:55
У провадженні щодо генерала Назарова оголошена перерва до 21 лютого 2019 року

Сьогодні у Дніпровському апеляційному суді продовжили розгляд кримінального провадження за апеляційними скаргами захисника Турик М.П. в інтересах обвинуваченого Назарова В.М., обвинуваченого Назарова

31 Январь, 17:39
Прогноз погоди на 31 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

30 Январь, 18:57
Українська «Вікіпедія» відзначає 15-тиріччя (ВІДЕО)

На честь цієї дати по всій Україні проходить низка тематичних заходів.  Як це було у Дніпрі — дивіться у сюжеті.

30 Январь, 18:55
Музей імені Скуратовського відзначив свою першу річницю (ВІДЕО)

Маленький, але ювілей — музей пам’яті композитора і поета Володимира Скуратовського відзначив свою першу річницю. 29-го січня в музичній школі

30 Январь, 18:53
Пожежа у занедбаній будівлі Дніпра — рятувальники зупинили вогонь, постраждалих не виявили

Пожежа на бульварі Кучеревського у Дніпрі зайнялася на першому поверсі занедбаної будівлі. Вогонь пошкодив теплоізоляцію та пластикові труби на площі

29 Январь, 18:53