11 Февраль, 20:18

У лютому віряни вшановують пам’ять святих великомучеників, що загинули за православ’я (відео)

На початку лютого багато вірян вшановують память святих великомучеників, що загинули за відстоювання православної віри. Це – одне із важливих свят богослужебного року. В цьому році на свято припала й інша дата – 2 з половиною роки пам*яті священо-архимандрита Рафаїла.

Початок лютого в богослужебному році знаменується святом на честь святих православної церкви, які прийняли мученицьку смерть за Христа і тих, кого переслідували під час жовтневої революції 1917 року. Для православних це – значна дата.

Вадим, вірянин з Харкова

Это вообще большой праздник. Это все пострадавшие за веру, за Христа, поминали мы их, молимся, и Батюшке. Он за веру пострадал практически. Это очень великий праздник для нас для всех христиан.

Багато людей з усіх куточків України приїхали до каплиці священно-архимандрита Рафаїла. Кажуть – у цей день вкрай важливо вшанувати пам*ять батюшки, бо він також постраждав за віру. Ще на свято припало 2,5 роки пам*яті священика.

Людмила, вірянка

Он всю жизнь посвятил богу и людям. Он всего себя отдавал. И мученически он тоже пострадал. За что? Потому что были завистники, которые не хотели, чтобы он говорил, хотели, чтобы он молчал, преследовали даже его, но батюшка никогда никому не льстил слуху, говорил всегда правду, обличал если это надо, и спасал человеческие души. А что надо для человека? Попасть в царство божие.

Віряни розповідають, що за життя батюшка Рафаїл давав благословення на весь рік на самому його початку. Зараз традиція зберігається – для кожного присутнього підготували особливу цукерку з цитатою із проповідей архимандрита. Люди кажуть, що отримують ті висловлювання, які корисні для душі.

Лія, вірянка з Павлограду

Как раз вот такая конфетка мне досталась с таким благословением, что пост именно очищает душу и сердце. Это именно то, что я просила и то, о чем я всегда прошу Господа Бога и батюшку.

Зберігають тут ще одну традицію – смаколики для гостей. Віряни кажуть – біля каплиці священика завжди відчувають себе добре та спокійно.

Надія, вірянка з Харкова

Получаю от него очень большую помощь. Настолько, что у меня просто не хватает даже слов, чтобы поблагодарить, высказать всё то доброе, что я получила здесь. Я приезжаю сюда, я нахожусь… ну как в раю! Как на небе. И привожу и домой это, очень тепло здесь, уютно. Я получаю столько раз помощи. Недавно у меня заболел зуб. Говорю, батюшечка, миленький, зуб заболел! Всё, я за него забыла.

У мирському житті священика звали Олег Бараник. Він народився у колишньому Дніпродзержинську. Закінчив Одеську духовну семінарію, а за настановою свого духівника, служити і допомагати людям повернувся на Дніпропетровщину.

Тетяна, вірянка з Запоріжжя

Очень нам понравилось всё, такое настроение приподнятое. Душа поет. Чувствуется какое-то облегчение, приподнятость, какая-то воздушность во всём. И хочется здесь быть. При первой же возможности, если у нас ещё будет, будем приезжать.

Каплиця священно-архимандрита Рафаїла знаходиться у селі Святовасилівка, Солонянського району Дніпропетровської області. Майже кожні вихідні та на всі свята до нього навідуються люди, аби віддячити за допомогу, поділитись своїми печалями та помолитись.

Вибір редакції

У школах Дніпра розпочали роботу 128 дитячих таборів (ВІДЕО)

  Цього літа в школах Дніпра розпочали свою роботу 128 таборів. Протягом трьох місяців в них мають відпочити 9 тисяч

14 Июнь, 20:44
Дніпрянин Михайло Алексєєнко став срібним призером чемпіонату України з шахів

12 червня в Одесі завершився фінал чемпіонату України з шахів серед юнаків до 8 років. У змаганнях взяли участь 89

14 Июнь, 20:10
Асоціація дніпровських скаутів «СКІФ» запрошує дітей і підлітків у тижневий похід (КОМЕНТАР)

Похід триватиме  тиждень — з 24 по 30 червня на території Новомосковського лісництва.

14 Июнь, 00:32
Прогноз погоди на 14 червня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

13 Июнь, 20:38
Українська ідентичність: в історичному музеї ім.Яворницького почався перший науковий форум (ВІДЕО)

Хто ми такі? До яких соціальних груп себе відносимо? Та чи вміємо протистояти пропаганді? Відповіді на ці питання шукає історичний

13 Июнь, 20:27
Безкоштовний відпочинок для вчителів, медиків та інших працівники муніципальних установ у Дніпрі

У Дніпрі другий рік поспіль працює соціальний проект «Гордість Дніпра». Це – безкоштовний табір відпочинку для вчителів, працівників медичних, комунальних

13 Июнь, 20:24
Борис Філатов анонсував у Дніпрі розширення філій дитячо-юнацького центру «Штурм» 

У Дніпрі проходить фінал традиційної спартакіади дитячо-юнацького центру «Штурм». Третій рік поспіль масштабні активності проводять у рамках програми міського голови

13 Июнь, 20:16
Спортсмени з Дніпра перемогли в турнірах з тхеквондо ВТФ – «G-1 Austria Open» та «Південна Пальміра»

9 червня в австрійському місті Інсбрук закінчився міжнародний турнір G-1 Austria Open з тхеквондо ВТФ, у якому взяли участь понад

13 Июнь, 19:57