11 Февраль, 20:18

У лютому віряни вшановують пам’ять святих великомучеників, що загинули за православ’я (відео)

На початку лютого багато вірян вшановують память святих великомучеників, що загинули за відстоювання православної віри. Це – одне із важливих свят богослужебного року. В цьому році на свято припала й інша дата – 2 з половиною роки пам*яті священо-архимандрита Рафаїла.

Початок лютого в богослужебному році знаменується святом на честь святих православної церкви, які прийняли мученицьку смерть за Христа і тих, кого переслідували під час жовтневої революції 1917 року. Для православних це – значна дата.

Вадим, вірянин з Харкова

Это вообще большой праздник. Это все пострадавшие за веру, за Христа, поминали мы их, молимся, и Батюшке. Он за веру пострадал практически. Это очень великий праздник для нас для всех христиан.

Багато людей з усіх куточків України приїхали до каплиці священно-архимандрита Рафаїла. Кажуть – у цей день вкрай важливо вшанувати пам*ять батюшки, бо він також постраждав за віру. Ще на свято припало 2,5 роки пам*яті священика.

Людмила, вірянка

Он всю жизнь посвятил богу и людям. Он всего себя отдавал. И мученически он тоже пострадал. За что? Потому что были завистники, которые не хотели, чтобы он говорил, хотели, чтобы он молчал, преследовали даже его, но батюшка никогда никому не льстил слуху, говорил всегда правду, обличал если это надо, и спасал человеческие души. А что надо для человека? Попасть в царство божие.

Віряни розповідають, що за життя батюшка Рафаїл давав благословення на весь рік на самому його початку. Зараз традиція зберігається – для кожного присутнього підготували особливу цукерку з цитатою із проповідей архимандрита. Люди кажуть, що отримують ті висловлювання, які корисні для душі.

Лія, вірянка з Павлограду

Как раз вот такая конфетка мне досталась с таким благословением, что пост именно очищает душу и сердце. Это именно то, что я просила и то, о чем я всегда прошу Господа Бога и батюшку.

Зберігають тут ще одну традицію – смаколики для гостей. Віряни кажуть – біля каплиці священика завжди відчувають себе добре та спокійно.

Надія, вірянка з Харкова

Получаю от него очень большую помощь. Настолько, что у меня просто не хватает даже слов, чтобы поблагодарить, высказать всё то доброе, что я получила здесь. Я приезжаю сюда, я нахожусь… ну как в раю! Как на небе. И привожу и домой это, очень тепло здесь, уютно. Я получаю столько раз помощи. Недавно у меня заболел зуб. Говорю, батюшечка, миленький, зуб заболел! Всё, я за него забыла.

У мирському житті священика звали Олег Бараник. Він народився у колишньому Дніпродзержинську. Закінчив Одеську духовну семінарію, а за настановою свого духівника, служити і допомагати людям повернувся на Дніпропетровщину.

Тетяна, вірянка з Запоріжжя

Очень нам понравилось всё, такое настроение приподнятое. Душа поет. Чувствуется какое-то облегчение, приподнятость, какая-то воздушность во всём. И хочется здесь быть. При первой же возможности, если у нас ещё будет, будем приезжать.

Каплиця священно-архимандрита Рафаїла знаходиться у селі Святовасилівка, Солонянського району Дніпропетровської області. Майже кожні вихідні та на всі свята до нього навідуються люди, аби віддячити за допомогу, поділитись своїми печалями та помолитись.

Вибір редакції

Прогноз погоди на 2 та 3 лютого. Дніпро і область (ВІДЕО)

01 Февраль, 19:05
На Дніпропетровщині в моторошній аварії згорів живцем водій іномарки

Згорів живцем під час ДТП. На Дніпропетровщині в моторошній аварії загинув водій автомобіля «Рено». Іншого учасника лобового зіткнення - кермувальника

01 Февраль, 16:56
Прогноз погоди на 1 лютого, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

31 Январь, 18:55
У провадженні щодо генерала Назарова оголошена перерва до 21 лютого 2019 року

Сьогодні у Дніпровському апеляційному суді продовжили розгляд кримінального провадження за апеляційними скаргами захисника Турик М.П. в інтересах обвинуваченого Назарова В.М., обвинуваченого Назарова

31 Январь, 17:39
Прогноз погоди на 31 січня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

30 Январь, 18:57
Українська «Вікіпедія» відзначає 15-тиріччя (ВІДЕО)

На честь цієї дати по всій Україні проходить низка тематичних заходів.  Як це було у Дніпрі — дивіться у сюжеті.

30 Январь, 18:55
Музей імені Скуратовського відзначив свою першу річницю (ВІДЕО)

Маленький, але ювілей — музей пам’яті композитора і поета Володимира Скуратовського відзначив свою першу річницю. 29-го січня в музичній школі

30 Январь, 18:53
Пожежа у занедбаній будівлі Дніпра — рятувальники зупинили вогонь, постраждалих не виявили

Пожежа на бульварі Кучеревського у Дніпрі зайнялася на першому поверсі занедбаної будівлі. Вогонь пошкодив теплоізоляцію та пластикові труби на площі

29 Январь, 18:53