18 Февраль, 19:18

Грабіжники, наркомани та вбивці, зібрані в одному місці. Як уникнути заворушень у виправних колоніях? (ВІДЕО)

Понад 500 засуджених, серед яких грабіжники, наркомани та вбивці. Як уникнути заворушень у виправних колоніях, ліквідувати масовий бунт чи звільнити охоронця, взятого в заручники? За тренуваннями силовиків у Жовтих Водах спостерігала Юлія Бублик. У Жовтоводській виправній колонії №26 пройшли спеціальні заняття для силовиків.
Володимир Мелюхов, перший заст. начальника адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України: «По всій Україні у нас 6 міжрегіональних управлінь. В усіх управліннях двічі на рік проводимо такі заняття. І ми проводимо такі заняття на базі проблемних установ».
Міжрегіональне управління № 3, на базі якого провели заняття 15-го лютого, об’єднує три області — Дніпропетровську, Донецьку і Запорізьку.
Володимир Мелюхов, перший заст. начальника адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України: «Воно є найбільшим в Україні зараз за числом пенітенціарних закладів — 31 установа у нас».
За тренуваннями спостерігало керівництво усіх цих установ. А до занять долучилися силовики трьох областей. Вони відпрацьовували ліквідацію ситуацій, що можуть трапитись у колоніях.
Володимир Мелюхов, перший заст. начальника адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України: «На пам’яті останні такі заворушення у нас були 2008 року у Харкові. Засуджені забарикадувалися та вчиняли групові протиправні дії. Ми були вимушені тоді застосовувати сили спеціального призначення».
  Для охорони виправних закладів спеціально вирощують німецьких та бельгійських вівчарок. Різні тварини вивчають команди на різних мовах. В нашому регіоні використовують російську, українську або німецьку.
Владислав Банніков, кінолог: «Проще так собаку выдрессировать, когда собака живёт дома. То есть это большая привязанность хозяина с собакой».
Так вівчарка Грета мешкає з Владиславом від свого народження. Зараз їй уже 2 роки. На роботу ходять разом. Там щодня повторюють базові вправи — сидіти, лежати, апорт, голос тощо. Серед звичних команд — навіть пошук гільз. А от нетипові завдання Грета отримує вдома — там вона повинна охороняти дітей.
Владислав Банніков, кінолог: «Они у меня гуляют с собакой — ну, не подойдёте! Вы — не подойдёте. К детям именно. Соседи там, знакомые — те подходят. Но я имею ввиду чужих. Именно чужие люди к детям не подойдут».
Під час масових заворушень у виправних колоніях собаки також грають свою роль.
Владислав Банніков, кінолог: «Щиты размыкаются — и она любого из осуждённых берет и вынимает оттуда. Вытягивает — и потом захват и конвоирование».
Керівництво Державної кримінально-виконавчої служби оцінило жовтоводські тренування на “відмінно”. Мовляв, найближчим часом інцидентів боятися не варто. Автор — Юлія Бублик Камера — Олександр Вернигоров

Вибір редакції

Новий департамент та приватизація нерухомості — результати чергової сесії Дніпровської міської ради (ВІДЕО)

Департамент парків і рекреації створили у міській раді Дніпра рішенням чергової сесії. Нове відомство займатиметься усіма зеленими зонами міста, скверами

22 Май, 17:52
“АРТ-паті”. Суботник у формі дитячого свята провели в Новокодацькому районі Дніпра (КОМЕНТАР)

Благоустрій двора і розваги для дітей. Громадська організація “Актив Новокодацького району” влаштувала суботник, цікавий для малечі. Разом з дітками розмалювали

22 Май, 08:17
Прогноз погоди на 22 травня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Май, 17:58
Культура європейських країн у квесті — у Дніпрі провели фестиваль шкільних євроклубів (ВІДЕО)

15 навчальних закладів Дніпра взяли участь у фестивалі шкільних євроклубів. Захід присвятили культурним особливостям країн Євросоюзу та влаштували квест. Учасники

21 Май, 17:57
12-й звітний концерт танцювальної школи “Art People” відбувся на сцені театру опери та балету (ВІДЕО)

Танцювальна школа “Art People” у дванадцятий раз влаштувала грандіозне шоу — щорічний показовий концерт. Цього разу він відбувся в залі

21 Май, 17:47
Дніпровський спортсмен здобув «золото» на Кубку Європи із дзюдо

Нещодавно у місті Бельсько-Бяла (Польща) відбувся Кубок Європи U18 із дзюдо. Участь у змаганнях взяли потужні юнацькі збірні команди Японії,

21 Май, 15:46
Atlas Weekend 2019 провів у Дніпрі препаті фестивалю (КОМЕНТАР)

Менше, ніж за два місяці в Києві відбудеться масштабний оупен-ейр фестиваль України — Atlas Weekend 2019. Шестеро учасників програми проїхалися

20 Май, 20:07
Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар юриста (ВІДЕО)

Інавгурація В.Зеленського, розпуск ВР, вибори та відставки міністрів – що далі? Коментар юриста

20 Май, 17:49