18 Февраль, 19:18

Грабіжники, наркомани та вбивці, зібрані в одному місці. Як уникнути заворушень у виправних колоніях? (ВІДЕО)

Понад 500 засуджених, серед яких грабіжники, наркомани та вбивці. Як уникнути заворушень у виправних колоніях, ліквідувати масовий бунт чи звільнити охоронця, взятого в заручники? За тренуваннями силовиків у Жовтих Водах спостерігала Юлія Бублик. У Жовтоводській виправній колонії №26 пройшли спеціальні заняття для силовиків.
Володимир Мелюхов, перший заст. начальника адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України: «По всій Україні у нас 6 міжрегіональних управлінь. В усіх управліннях двічі на рік проводимо такі заняття. І ми проводимо такі заняття на базі проблемних установ».
Міжрегіональне управління № 3, на базі якого провели заняття 15-го лютого, об’єднує три області — Дніпропетровську, Донецьку і Запорізьку.
Володимир Мелюхов, перший заст. начальника адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України: «Воно є найбільшим в Україні зараз за числом пенітенціарних закладів — 31 установа у нас».
За тренуваннями спостерігало керівництво усіх цих установ. А до занять долучилися силовики трьох областей. Вони відпрацьовували ліквідацію ситуацій, що можуть трапитись у колоніях.
Володимир Мелюхов, перший заст. начальника адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України: «На пам’яті останні такі заворушення у нас були 2008 року у Харкові. Засуджені забарикадувалися та вчиняли групові протиправні дії. Ми були вимушені тоді застосовувати сили спеціального призначення».
  Для охорони виправних закладів спеціально вирощують німецьких та бельгійських вівчарок. Різні тварини вивчають команди на різних мовах. В нашому регіоні використовують російську, українську або німецьку.
Владислав Банніков, кінолог: «Проще так собаку выдрессировать, когда собака живёт дома. То есть это большая привязанность хозяина с собакой».
Так вівчарка Грета мешкає з Владиславом від свого народження. Зараз їй уже 2 роки. На роботу ходять разом. Там щодня повторюють базові вправи — сидіти, лежати, апорт, голос тощо. Серед звичних команд — навіть пошук гільз. А от нетипові завдання Грета отримує вдома — там вона повинна охороняти дітей.
Владислав Банніков, кінолог: «Они у меня гуляют с собакой — ну, не подойдёте! Вы — не подойдёте. К детям именно. Соседи там, знакомые — те подходят. Но я имею ввиду чужих. Именно чужие люди к детям не подойдут».
Під час масових заворушень у виправних колоніях собаки також грають свою роль.
Владислав Банніков, кінолог: «Щиты размыкаются — и она любого из осуждённых берет и вынимает оттуда. Вытягивает — и потом захват и конвоирование».
Керівництво Державної кримінально-виконавчої служби оцінило жовтоводські тренування на “відмінно”. Мовляв, найближчим часом інцидентів боятися не варто. Автор — Юлія Бублик Камера — Олександр Вернигоров

Вибір редакції

Прогноз погоди на 22 березня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Март, 18:13
Дніпровський дитячий оркестр “Little Band” отримав в подарунок нові інструменти від ДніпроОДА (ВІДЕО)

Допомога в досягненні музичного Олімпу: дніпровський дитячий оркестр “Little Band” у подарунок від ДніпроОДА отримав нові інструменти. Вихованці шостої школи

21 Март, 18:10
Навчити дніпровських підприємців правильно робити добро обіцяють організатори «Благодійного сніданку про соціальну відповідальність»(ВІДЕО)

Зранку 20 березня в одному з дніпровських закладів зібралося з півсотні місцевих підприємців — снідали, спілкувалися та заодно вчилися. Шестеро

21 Март, 16:01
Прогноз погоди на 21 березня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

20 Март, 18:33
З 21 березня підрозділи МВС по всій країні переходять на посилений режим несення служби

Для забезпечення безпеки виборчого процесу будуть залучені понад 134 000 правоохоронців, заявили у глави МВС Арсена Авакова. З завтрашнього дня,

20 Март, 17:40
В обласній раді створили Комітет для жінок-підприємців

Така структура для розвитку молодіжно-жіночого підприємництва на базі держустанови заснована вперше в Україні. Цей крок став продовженням успішного новітнього проекту

20 Март, 15:31
Прогноз погоди на 20 березня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

19 Март, 18:52
У Дніпропетровській облраді обирали президента. Гру, що імітує вибори, провели для школярів Дніпропетровщини (ВІДЕО)

  Школярські вибори президента України. В Дніпропетровській облраді пройшла імітаційна гра: учні чотирнадцяти навчальних закладів змогли висловити свою думку щодо

19 Март, 18:50