18 Февраль, 19:18

Грабіжники, наркомани та вбивці, зібрані в одному місці. Як уникнути заворушень у виправних колоніях? (ВІДЕО)

Понад 500 засуджених, серед яких грабіжники, наркомани та вбивці. Як уникнути заворушень у виправних колоніях, ліквідувати масовий бунт чи звільнити охоронця, взятого в заручники? За тренуваннями силовиків у Жовтих Водах спостерігала Юлія Бублик. У Жовтоводській виправній колонії №26 пройшли спеціальні заняття для силовиків.
Володимир Мелюхов, перший заст. начальника адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України: «По всій Україні у нас 6 міжрегіональних управлінь. В усіх управліннях двічі на рік проводимо такі заняття. І ми проводимо такі заняття на базі проблемних установ».
Міжрегіональне управління № 3, на базі якого провели заняття 15-го лютого, об’єднує три області — Дніпропетровську, Донецьку і Запорізьку.
Володимир Мелюхов, перший заст. начальника адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України: «Воно є найбільшим в Україні зараз за числом пенітенціарних закладів — 31 установа у нас».
За тренуваннями спостерігало керівництво усіх цих установ. А до занять долучилися силовики трьох областей. Вони відпрацьовували ліквідацію ситуацій, що можуть трапитись у колоніях.
Володимир Мелюхов, перший заст. начальника адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України: «На пам’яті останні такі заворушення у нас були 2008 року у Харкові. Засуджені забарикадувалися та вчиняли групові протиправні дії. Ми були вимушені тоді застосовувати сили спеціального призначення».
  Для охорони виправних закладів спеціально вирощують німецьких та бельгійських вівчарок. Різні тварини вивчають команди на різних мовах. В нашому регіоні використовують російську, українську або німецьку.
Владислав Банніков, кінолог: «Проще так собаку выдрессировать, когда собака живёт дома. То есть это большая привязанность хозяина с собакой».
Так вівчарка Грета мешкає з Владиславом від свого народження. Зараз їй уже 2 роки. На роботу ходять разом. Там щодня повторюють базові вправи — сидіти, лежати, апорт, голос тощо. Серед звичних команд — навіть пошук гільз. А от нетипові завдання Грета отримує вдома — там вона повинна охороняти дітей.
Владислав Банніков, кінолог: «Они у меня гуляют с собакой — ну, не подойдёте! Вы — не подойдёте. К детям именно. Соседи там, знакомые — те подходят. Но я имею ввиду чужих. Именно чужие люди к детям не подойдут».
Під час масових заворушень у виправних колоніях собаки також грають свою роль.
Владислав Банніков, кінолог: «Щиты размыкаются — и она любого из осуждённых берет и вынимает оттуда. Вытягивает — и потом захват и конвоирование».
Керівництво Державної кримінально-виконавчої служби оцінило жовтоводські тренування на “відмінно”. Мовляв, найближчим часом інцидентів боятися не варто. Автор — Юлія Бублик Камера — Олександр Вернигоров

Вибір редакції

Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59
Новини України і світу (ВІДЕО)

Збитий над Донбасом літак, 289 загиблих, які були на борті - 17 липня відзначають роковини трагедії. Нагадаємо, 17 липня 2014

17 Июль, 20:20
У Дніпрі розпочали реконструкцію парку Гагаріна

17 Июль, 20:07