19 Февраль, 18:08

Нові можливості для лікування малечі в хірургічному корпусі Центру матері та дитини ім. професора Руднєва у Дніпрі (ВІДЕО)

Понад 200 мільйонів — на будівництво, 110 мільйонів — на оснащення. Хірургічний корпус Центру матері та дитини імені Руднєва відкрили два місяці тому. Про нові послуги та враження пацієнтів — у сюжеті. Півтора роки будівництва — і наприкінці 2018-го хірургічний корпус центру матері та дитини розпочав роботу. Відтоді в шістьох операційних пройшло понад півтори сотні операцій. Перша на серці — відбулася десять днів тому.
 Ігор Македонський, головний лікар Центру матері та дитини ім. проф. Руднєва: «Наш первый кардиохирургический пациент — это недоношенная девочка 36 недель регистрации. У ребенка был порок сердца, она была синенькая».
Операція пройшла вдало — маленьку Іванку перевели з інтенсивної терапії у звичайне відділення.
Ігор Македонський, головний лікар Центру матері та дитини ім. проф. Руднєва: «Есть такое понятие, как «терапевтическое окно». Ребёнок, родившийся с проблемами в родах или с каким-то заболеванием, даёт шанс медикам, родителям — буквально полгода для того, чтобы восстановить максимально функции. Поэтому мы сделали подобного рода центр, который состоит из клинико-диагностического отделения, отделения реабилитации и педиатрического отделения».
У клініко-діагностичному відділенні можна провести огляд малюка і отримати направлення на реабілітацію.
 Наталія Красовська, завідувачка дитячого реабілітаційного відділення, лікарка-неврологиня: «В наш центр потрапляють діти, які лікувалися в нашому центрі в неонатальний період, мали проблеми у відділенні реанімації, хірургії, ортопедії, нейрохірургії і т.д.; діти з церебральними паралічами; діти, які перенесли операції».
Тут починається відновлення рухових, зорових та інших функцій дитини. Фахівці використовують фізіотерапію, масажі та лікувальну гімнастику.
 Катерина Рагімова, лікарка-фізіотерапевтиня: «Мы учим ребенка: перед тем как присесть, он должен на локоточек сделать опору — и только тогда он должен присесть. При этом же мы учим на координацию спины, чтобы он не заваливался. На переворачивание мы учим. Вот таким образом: раз — он повернулся».
Відновлювальний центр оснастили трьома комплексами для тренувань. Так система “Мотомед” допомагає дітям з церебральним паралічем — робить кінцівки більш рухомими, зменшує напруженість м’язів. А комплекс “Тімолко” для реабілітації використовує комп’ютерні ігри.
Наталія Красовська, завідувачка дитячого реабілітаційного відділення, лікарка-неврологиня: «Дозволяє дітям з різними порушеннями розвитку — як розвитку рухового, так розвитку і психічного — координувати функції зору, руху, тренувати пам’ять, увагу».
Комплекс “Павук” імітує невагомість.
 Ігор Македонський, головний лікар Центру матері та дитини ім. проф. Руднєва: «Ребёнок, который никогда не ходил, может начинать ходить под контролем специалиста, не ощущая нагрузку своего веса. Он фактически подвешен — медленно начинает передвигать ножки с постепенной нагрузкой».
Також відновлювальний центр має власний басейн глибиною один метр. Тут мами з дітками знаходяться під наглядом інструктора.
Марія, молода мама: «Нас врач посмотрел, говорит: «Нужно!» Потому что у нас — тонус мышц в ножках. Это когда малыш не может сам расставить — ну, тяжело ему самому расставить ножки. Они напряженные. И мышцы напряженные очень сильно и не расслаблены».
Вода нагадує малюкові утробу матері, дозволяє розслабити м’язи. Курс процедур в реабілітаційному центрі — безкоштовний, триває 2 тижні. Щоб його пройти, необхідно мати направлення та записатися заздалегідь. Автор — Юлія Бублик Камера — Андрій Сергєєв

Вибір редакції

Тварини — не ресурс: 15-го вересня люди в 24 містах України вийдуть на гуманістичний марш (КОМЕНТАР)

Тварини — не ресурс: у неділю 15-го вересня відбудеться третій Всеукраїнський марш за права тварин. Традиційна хода одночасно пройде в

11 Сентябрь, 19:46
Прогноз погоди на 12 вересня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

11 Сентябрь, 18:12
Гасили пожежу на острові та діставали затонулий човен. Дніпровські рятувальники провели навчання на воді (ВІДЕО)

Пожежа на березі Монастирського острова та затонулий катер. Не лякайтеся, це умовні події. Дніпровські рятувальники, пожежники та водолази відпрацьовували алгоритми

11 Сентябрь, 18:08
Проблеми громадського транспорту та можливі рішення — у Дніпрі провели експертну дискусію (ВІДЕО)

Корупція, скарги на водіїв, аварійний стан рухомого складу. У Дніпрі зібрали експертну дискусію на тему громадського транспорту. Запросили всіх бажаючих,

11 Сентябрь, 17:57
Увага! Зміни у русі електротранспорту 12 вересня

12 вересня з 10:30 до 13:30 призупиняється рух тролейбусів маршруту № 12, –повідомляють у КП «Дніпровський електротранспорт». Тимчасові зміни пов’язані

11 Сентябрь, 17:14
Карнавал «I Love Dnipro» на День міста: зіркові члени журі та багато сценічних майданчиків

image description[/caption] 14 вересня, на День міста, у Дніпрі вже третій рік поспіль відбуватиметься масштабний карнавал «І love Dnipro». Він

11 Сентябрь, 17:06
З вулиці у центрі Дніпра після численних спроб вдруге вкрали бюст Миколи Родзіна

У Дніпрі з будинку №61 на проспекті Пушкіна зник металевий бюст художника Миколи Родзіна. Мешканці будинку в минулому попереджували кілька

11 Сентябрь, 13:25
На Дніпропетровщині зросла заробітна плата. Найвища середньомісячна зарплата в Павлоградському районі — 17.205 грн.

Рівень оплати праці в Дніпропетровській області в II кварталі 2019 року, значно збільшився. Про це повідомляє ГУ статистики в Дніпропетровській

11 Сентябрь, 12:52