19 Февраль, 18:56

170 тисяч людей з інвалідністю: що їм пропонує велике місто? (ВІДЕО)

Відсутність пандусів, недотримання стандартів і правил облаштування тротуарів, зупинок, на додачу — байдуже ставлення оточуючих, — щоденні труднощі для більш ніж 6% мешканців України. Згідно із даними соціологів, на сьогодні в Дніпропетровській області мешкають близько 173 тисяч людей із різними формами інвалідності. Чи стає доступнішим Дніпро — дізнавалися наші журналісти. Пані Тетяна пересувається на візку. Запарковані машини, що займають усю пішохідну частину, розбитий асфальт, високі бордюри, відсутність пандусів — щоденні перепони на шляху маломобільних людей.
Тетяна Подзюбан, членкиня Центру соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан добра»: «Я ехала с отеля — от Курчатовского рынка до оперного театра. Это как раз была зима, сильные морозы. Я так замерзла. Не было ни одного ни кафе, ни магазина, никакого здания, куда-бы я могла заехать погреться». Ольга Волкова, голова Центру соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан добра»: «Маломобильные люди — это люди с маленькими детьми, родители, пожилые люди, люди с ментальными нарушениями, которым также необходима доступность до нашей инфраструктуры, которая, к сожалению, ассоциируется только с инвалидностью и передвигающимися на колясках».
  Пані Тетяна зауважила: міський простір в Дніпрі з роками стає більш пристосованим для маломобільних верств населення. З’явився і низькопідлоговий міський транспорт із пандусами, і деякі адміністративні установи, лікарні, магазини враховують їхні потреби. Однак інколи просто скористатися тролейбусом заважають самі пасажири і нові зупинки.
Тетяна Подзюбан, членкиня Центру соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан добра»: «Вот видите,  это беда наших остановок. Мог припарковаться ближе, но люди не дали. Вышли на проезжую часть. Вот мне 2 человека предложили помочь. Но это у меня активная коляска, легкая. А у нас есть скутер, который 100 кг весит и я 80. Ее нельзя поднимать. Только заехать. Наши столбики. Сказали, что они не глубоко врыты и людей они не спасут, а всем остальным мешают».
 
Ольга Волкова, голова Центру соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан добра»: «Вот видите отношение людей. Никто даже не обратил внимание, что человек с инвалидностью стоит на остановке, что троллейбусу нужно подъехать вплотную, что этим пожилым людям было бы удобнее сесть в него. Но никто не уступил место. Все ринулись занимать места. Такое отношение общества нужно менять».
  Найлегше достукатися до дітей — їх не треба перевчати, зате вони можуть привернути увагу дорослих до проблем людей з інвалідністю. Щойно у Дніпропетровській області відбувся конкурс есе для старшокласників «Місто, доступне для всіх». Серед 70 робіт обрали 5 найкращих.  
Тетяна Вергун, представниця ГО «Дніпропетровський регіональни центр прав людини»: «Самі люди з інвалідністю не можуть завжди вирішувати свої проблеми. Тому конкурс — один зі способів допомогти людям з інвалідністю, щоб до них прислухалися». Максим Куждін, учень 11 класу, м. Кривий Ріг: «Я живу в маленькому містечку — місто Підгороднє. Воно зовсім не обладнане для людей з такими можливостями. Практично біля держустанов немає жодних пандусів або інакшого обладнання для таких людей. Єдине, що я знаю — це наша школа, де є пандус, тому що часто ця будівля використовується для голосувань». Валерія Сірик, учениця 11 класу, м. Підгороднє: «У своєму есе я описала одну життєву ситуацію, з якою часто стикаюся. Практично на центральному проспекті нашого міста дідусь не міг подолати пішохідний перехід, бо бордюри були припідняті, тому він на інвалідному візку не міг туди заїхати. І мене дуже пройняла ця ситуація. Тому що фактично це було майже приниження людської гідності. Місто ніби каже: ти не людина, не можеш цим містом користуватися».
  Голова Центру соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан добра» закликала містян не ігнорувати незручності в міській інфраструктурі і звертатися до управлінців.
Ольга Волкова, голова Центру соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан добра»: «Давайте включаться в жизнь города. Потому что это делается и для вас всех, а не только для людей, которые передвигаются на колясках».

Вибір редакції

Прогноз погоди на 18 вересня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

В області знову дощитиме. Крім цього, будьте готові до перепадів атмосферного тиску. Тож дізнаємося детальний прогноз для Дніпра та міст

17 Сентябрь, 18:00
“Чханівські читання”: у Дніпрі пройшов поетичний вечір до річниці поета-шістдесятника (ВІДЕО)

"Бо скільки не скаче у сказі горила, того що заховано в книгах боїться”: 14 вересня свій день народження святкував не

17 Сентябрь, 17:50
Іменні стипендії міського голови Дніпра можуть отримати люди від 14 до 35 років

У мерії Дніпра триває прийом документів на отримання іменних стипендій міського голови. Заявниками можуть бути особи віком від 14 до

17 Сентябрь, 17:27
Вареники від надзвичайників: рятувальники Дніпра частували гостей у власне свято (ВІДЕО)

17 вересня в Україні рятівники відзначають своє професійне свято. Надзвичайники у Дніпрі до святкування цього дня підготували низку урочистих заходів:

17 Сентябрь, 17:03
На Дніпропетровщині є школа-казка (ВІДЕО)

На Дніпропетровщині є школа-казка. Принаймні так учбовий заклад називають самі діти, що в ній навчаються. Унікальність будинку знань - в

17 Сентябрь, 16:57
Підприємців та юристів Дніпра запрошують на безкоштовний семінар «Інтелектуальна власність як важливий актив сучасного бізнесу. Шляхи набуття прав та їх захисту»

24 вересня у Центральній міській бібліотеці (вул. Воскресенська, 23) на 3-му поверсі, у лекційній залі, відбудеться семінар «Інтелектуальна власність як

17 Сентябрь, 14:50
Народжені в День міста діти отримали грошові сертифікати від керівників Дніпра (фото)

Цьогоріч у День міста в акушерських відділеннях Дніпра народилися 22 дитини: 12 хлопчиків і 10 дівчаток. За традицією, що існує

17 Сентябрь, 14:45
У Дніпрі зухвало побили психічно хвору дівчину (КОМЕНТАР)

У Дніпрі зухвало побили психічно хвору дівчину. Злочин, як двоє охоронців на будмайданчику палкою та гумовим шлангом гамселять напівроздягнену жертву,

16 Сентябрь, 19:55