26 Февраль, 18:45

“Музика без меж” — Дніпропетровська академія музики ім. М. Глінки відкрила другий міжнародний європейський форум (ВІДЕО)

Дніпропетровська академія музики імені Глінки продовжує традицію міжнародних європейських форумів. Фестиваль “Музика без меж” вже вдруге проходить у Дніпрі. Запрошених виконавців п’ятеро — це солістка Ютта-Марії Бьонерт, саксофоніст Олександр Суяр, трубач Жак Може, скрипаль Антон Бараховський та піаніст В’ячеслав Попругін. Окрім виступів музиканти проведуть майстер-класи для студентів з різних консерваторій України. Триватиме фестиваль 4 дні — з 25 по 28 лютого. Міжнародний європейський форум відкрився концертом симфонічного оркестру “Фестиваль”. Прозвучали шедеври світового мистецтва — симфонічна балада Бориса Лятошинського “Гражина” за однойменною поемою Міцкевича, концерт для скрипки Чайковського. Солісти — Антон Бараховський і Ютта-Марія Бьонерт. Остання виконала цикл Ріхарда Штрауса — його 4 останні пісні.  
Ютта-Марія Бьонерт — солістка Штутгартської державної опери (Німеччина): «Я дуже рада, що знову завітала в це чудове місто — вже втретє. Все таке знайоме — вулиці, обличчя і, звичайно, ця консерваторія. Виконати твори мого улюбленого Штрауса в цих стінах — для мене це надзвичайна честь».
  Європейський форум у рамках міжнародного фестивалю “Музика без меж” підтримала програма міського голови “Культурна столиця”. Своє захоплення можливістю виступати пліч-о-пліч з такими іменитими музикантами висловив Дмитро Логвін. Керівник оркестру каже: для студентів консерваторії подібні заходи — безцінний досвід.  
 Дмитро Логвін — художній керівник камерного оркестру “Времена года”, народний артист України: «И студенты-духовики, и студенты-струнники, и пианисты, и народники, абсолютно все те вокалисты, которые учатся в академии, имеют эксклюзивную возможность стать специалистами и профессионалами не потом — с опытом работы, а непосредственно уже в стенах этой академии. И это абсолютно исключительная часть в Украине».
  Ще один із учасників фестивалю летів із Нідерландів та удостоївся особливої уваги прикордонників: вони так і сяк крутили назву “Музика без меж”.  
 В’ячеслав Попругін — професор Королівської консерваторії в Гаазі (Нідерланди), учасник фестивалю: «Их, на мой взгляд, сильно зацепило название фестиваля. Это связано напрямую с их работой — «музика без меж». Они муссировали это название много раз, и мне показалось — это колоссальное достижение, Юрий Михалыч, что вы назвали именно так фестиваль и именно в это время, и это работает очень сильно. Я очень рад участвовать в этом фестивале и разрушать границы».
  На фестиваль він привіз музичну антологію Скрябіна — від перших до останніх опусів. А ще В’ячеслав, власне, як і інші запрошені музиканти, дасть майстер-клас. На нього записалося вже 112 студентів.  
Юрій Новіков — ректор Дніпропетровської академії музики ім. Глінки, заслужений діяч мистецтв України, організатор фестивалю: «Это мастер-классы очень большие, т.к. съедутся представители колледжей Украины у вокалистов. И заключительным финалом — мы завтра им дадим час времени попеть на нашей сцене».
  Така можливість є не лише у вокалістів, а й у студентів різних музичних відділень. Безкоштовні майстер-класи триватимуть впродовж всього фестивалю. В останній день своїми знаннями поділиться трубач Жак Може. Його соло можна почути 27-го лютого в концерті духового оркестру спільно з іще одним французом — Олександром Суяром. Він в Україні — вперше.
  Олександр Суяр — саксофоніст, професор Паризької консерваторії, лауреат премії “Breakout Talent” (Франція): «Я привіз із собою в валізі шедевр французької музики — композитора, який ще живий. Це — відомий джазмен. І я сподіваюся, що він прийдеться до душі українським слухачам не лише як сучасник, а й як послідовник джазового руху».
    Автор — Станіслав Пивонос Камера — Олександр Височин

Вибір редакції

Останній дзвінок у 12-й гімназії Дніпра: як настрій у випускників? (КОМЕНТАР)

В Україні залунали «останні дзвоники» - саме так, бо дату закінчення навчального року кожен заклад середньої освіти тепер може вибрати

24 Май, 19:15
Кадрове голодування у стані Феміди. Як борються із браком кваліфікованих суддів в Україні?(ВІДЕО)

Кадрове голодання. В українських судах не вистачає кваліфікованих суддів. Аби побороти брак фахівців, торік розпочали курси, що готують кандидатів на

24 Май, 18:02
Міжнародні турніри, марафони та масштабні фестивалі: У Дніпрі розпочинається сезон яскравих вражень

23 травня у Дніпрі презентували календар подій на червень-вересень 2019 року. За словами кандидата соціологічних наук, члена Соціологічної асоціації України,

24 Май, 14:02
Всеукраїнський портал підтримки ветеранів АТО і переселенців почав працювати (КОМЕНТАР)

Від АТОвців - для АТОвців. 22 травня запрацював Всеукраїнський портал для підтримки бійців, ветеранів, переселенців та їхніх сімей. Сайт 

23 Май, 19:10
Індустріальному району Дніпра на день народження подарували серце (ВІДЕО)

Майстер класи, ярмарок, фестиваль iжi, святковий концерт і відкриття нового арт-об’єкту - так розпочали святкування дня народження Індустріального району нашого

23 Май, 18:11
Всеукраїнський фестиваль моди для молодих дизайнерів одягу відбувся у Дніпрі (ВІДЕО)

Восьмий рік поспіль Дніпропетровський коледж технологій та дизайну запрошує гостей з усієї України на яскраве свято. Тут влаштували Всеукраїнський фестиваль

23 Май, 17:42
Що буде із ПТУ та які зміни чекають на студентів?

23 Май, 15:09
Систематизація зелених зон і підготовка пляжів: Як працюватиме департамент парків і рекреації

Систематизація зелених зон і підготовка пляжів: Як працюватиме департамент парків і рекреації У середу, 22 травня, депутати Дніпровської міської ради

23 Май, 15:01