26 Февраль, 18:45

“Музика без меж” — Дніпропетровська академія музики ім. М. Глінки відкрила другий міжнародний європейський форум (ВІДЕО)

Дніпропетровська академія музики імені Глінки продовжує традицію міжнародних європейських форумів. Фестиваль “Музика без меж” вже вдруге проходить у Дніпрі. Запрошених виконавців п’ятеро — це солістка Ютта-Марії Бьонерт, саксофоніст Олександр Суяр, трубач Жак Може, скрипаль Антон Бараховський та піаніст В’ячеслав Попругін. Окрім виступів музиканти проведуть майстер-класи для студентів з різних консерваторій України. Триватиме фестиваль 4 дні — з 25 по 28 лютого. Міжнародний європейський форум відкрився концертом симфонічного оркестру “Фестиваль”. Прозвучали шедеври світового мистецтва — симфонічна балада Бориса Лятошинського “Гражина” за однойменною поемою Міцкевича, концерт для скрипки Чайковського. Солісти — Антон Бараховський і Ютта-Марія Бьонерт. Остання виконала цикл Ріхарда Штрауса — його 4 останні пісні.  
Ютта-Марія Бьонерт — солістка Штутгартської державної опери (Німеччина): «Я дуже рада, що знову завітала в це чудове місто — вже втретє. Все таке знайоме — вулиці, обличчя і, звичайно, ця консерваторія. Виконати твори мого улюбленого Штрауса в цих стінах — для мене це надзвичайна честь».
  Європейський форум у рамках міжнародного фестивалю “Музика без меж” підтримала програма міського голови “Культурна столиця”. Своє захоплення можливістю виступати пліч-о-пліч з такими іменитими музикантами висловив Дмитро Логвін. Керівник оркестру каже: для студентів консерваторії подібні заходи — безцінний досвід.  
 Дмитро Логвін — художній керівник камерного оркестру “Времена года”, народний артист України: «И студенты-духовики, и студенты-струнники, и пианисты, и народники, абсолютно все те вокалисты, которые учатся в академии, имеют эксклюзивную возможность стать специалистами и профессионалами не потом — с опытом работы, а непосредственно уже в стенах этой академии. И это абсолютно исключительная часть в Украине».
  Ще один із учасників фестивалю летів із Нідерландів та удостоївся особливої уваги прикордонників: вони так і сяк крутили назву “Музика без меж”.  
 В’ячеслав Попругін — професор Королівської консерваторії в Гаазі (Нідерланди), учасник фестивалю: «Их, на мой взгляд, сильно зацепило название фестиваля. Это связано напрямую с их работой — «музика без меж». Они муссировали это название много раз, и мне показалось — это колоссальное достижение, Юрий Михалыч, что вы назвали именно так фестиваль и именно в это время, и это работает очень сильно. Я очень рад участвовать в этом фестивале и разрушать границы».
  На фестиваль він привіз музичну антологію Скрябіна — від перших до останніх опусів. А ще В’ячеслав, власне, як і інші запрошені музиканти, дасть майстер-клас. На нього записалося вже 112 студентів.  
Юрій Новіков — ректор Дніпропетровської академії музики ім. Глінки, заслужений діяч мистецтв України, організатор фестивалю: «Это мастер-классы очень большие, т.к. съедутся представители колледжей Украины у вокалистов. И заключительным финалом — мы завтра им дадим час времени попеть на нашей сцене».
  Така можливість є не лише у вокалістів, а й у студентів різних музичних відділень. Безкоштовні майстер-класи триватимуть впродовж всього фестивалю. В останній день своїми знаннями поділиться трубач Жак Може. Його соло можна почути 27-го лютого в концерті духового оркестру спільно з іще одним французом — Олександром Суяром. Він в Україні — вперше.
  Олександр Суяр — саксофоніст, професор Паризької консерваторії, лауреат премії “Breakout Talent” (Франція): «Я привіз із собою в валізі шедевр французької музики — композитора, який ще живий. Це — відомий джазмен. І я сподіваюся, що він прийдеться до душі українським слухачам не лише як сучасник, а й як послідовник джазового руху».
    Автор — Станіслав Пивонос Камера — Олександр Височин

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 23 та 24 березня. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Март, 18:27
Qirim- художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму (ВІДЕО)

У Музеї українського живопису представили художній проект, приурочений до 5-ї річниці окупації Криму та 75-х роковин депортації кримських татар. Виставка

22 Март, 18:23
Через плачевний стан будівлі історичного музею, в ньому закрили три зали та головний вхід (ВІДЕО)

Уже півтора місяці в історичному музеї ім. Яворницького тимчасово закриті три виставкові зали. За словами виконуючої обов'язки директора музею Юлії

22 Март, 18:13
Близько 100 підприємств області готові долучитися до відродження профтехнічної освіти

АрселорМіттал Кривий Ріг, КБ Південне, ДТЕК Павлоградвугілля, Придніпровська ТЕС та десятки інших підприємств області зацікавлені у запровадженні дуальної освіти в

22 Март, 17:27
У Центральній міській бібліотеці Дніпра в рамках благодійного проекту BookAngel з’явилося 500 нових дитячих книжок 

21 березня Центральній міській бібліотеці Дніпра подарували 500 нових книжок для дітей. Це стало можливим завдяки благодійному проекту BookAngel. Він

22 Март, 17:25
Прогноз погоди на 22 березня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Март, 18:13
Дніпровський дитячий оркестр “Little Band” отримав в подарунок нові інструменти від ДніпроОДА (ВІДЕО)

Допомога в досягненні музичного Олімпу: дніпровський дитячий оркестр “Little Band” у подарунок від ДніпроОДА отримав нові інструменти. Вихованці шостої школи

21 Март, 18:10
Навчити дніпровських підприємців правильно робити добро обіцяють організатори «Благодійного сніданку про соціальну відповідальність»(ВІДЕО)

Зранку 20 березня в одному з дніпровських закладів зібралося з півсотні місцевих підприємців — снідали, спілкувалися та заодно вчилися. Шестеро

21 Март, 16:01