26 Февраль, 18:45

“Музика без меж” — Дніпропетровська академія музики ім. М. Глінки відкрила другий міжнародний європейський форум (ВІДЕО)

Дніпропетровська академія музики імені Глінки продовжує традицію міжнародних європейських форумів. Фестиваль “Музика без меж” вже вдруге проходить у Дніпрі. Запрошених виконавців п’ятеро — це солістка Ютта-Марії Бьонерт, саксофоніст Олександр Суяр, трубач Жак Може, скрипаль Антон Бараховський та піаніст В’ячеслав Попругін. Окрім виступів музиканти проведуть майстер-класи для студентів з різних консерваторій України. Триватиме фестиваль 4 дні — з 25 по 28 лютого. Міжнародний європейський форум відкрився концертом симфонічного оркестру “Фестиваль”. Прозвучали шедеври світового мистецтва — симфонічна балада Бориса Лятошинського “Гражина” за однойменною поемою Міцкевича, концерт для скрипки Чайковського. Солісти — Антон Бараховський і Ютта-Марія Бьонерт. Остання виконала цикл Ріхарда Штрауса — його 4 останні пісні.  
Ютта-Марія Бьонерт — солістка Штутгартської державної опери (Німеччина): «Я дуже рада, що знову завітала в це чудове місто — вже втретє. Все таке знайоме — вулиці, обличчя і, звичайно, ця консерваторія. Виконати твори мого улюбленого Штрауса в цих стінах — для мене це надзвичайна честь».
  Європейський форум у рамках міжнародного фестивалю “Музика без меж” підтримала програма міського голови “Культурна столиця”. Своє захоплення можливістю виступати пліч-о-пліч з такими іменитими музикантами висловив Дмитро Логвін. Керівник оркестру каже: для студентів консерваторії подібні заходи — безцінний досвід.  
 Дмитро Логвін — художній керівник камерного оркестру “Времена года”, народний артист України: «И студенты-духовики, и студенты-струнники, и пианисты, и народники, абсолютно все те вокалисты, которые учатся в академии, имеют эксклюзивную возможность стать специалистами и профессионалами не потом — с опытом работы, а непосредственно уже в стенах этой академии. И это абсолютно исключительная часть в Украине».
  Ще один із учасників фестивалю летів із Нідерландів та удостоївся особливої уваги прикордонників: вони так і сяк крутили назву “Музика без меж”.  
 В’ячеслав Попругін — професор Королівської консерваторії в Гаазі (Нідерланди), учасник фестивалю: «Их, на мой взгляд, сильно зацепило название фестиваля. Это связано напрямую с их работой — «музика без меж». Они муссировали это название много раз, и мне показалось — это колоссальное достижение, Юрий Михалыч, что вы назвали именно так фестиваль и именно в это время, и это работает очень сильно. Я очень рад участвовать в этом фестивале и разрушать границы».
  На фестиваль він привіз музичну антологію Скрябіна — від перших до останніх опусів. А ще В’ячеслав, власне, як і інші запрошені музиканти, дасть майстер-клас. На нього записалося вже 112 студентів.  
Юрій Новіков — ректор Дніпропетровської академії музики ім. Глінки, заслужений діяч мистецтв України, організатор фестивалю: «Это мастер-классы очень большие, т.к. съедутся представители колледжей Украины у вокалистов. И заключительным финалом — мы завтра им дадим час времени попеть на нашей сцене».
  Така можливість є не лише у вокалістів, а й у студентів різних музичних відділень. Безкоштовні майстер-класи триватимуть впродовж всього фестивалю. В останній день своїми знаннями поділиться трубач Жак Може. Його соло можна почути 27-го лютого в концерті духового оркестру спільно з іще одним французом — Олександром Суяром. Він в Україні — вперше.
  Олександр Суяр — саксофоніст, професор Паризької консерваторії, лауреат премії “Breakout Talent” (Франція): «Я привіз із собою в валізі шедевр французької музики — композитора, який ще живий. Це — відомий джазмен. І я сподіваюся, що він прийдеться до душі українським слухачам не лише як сучасник, а й як послідовник джазового руху».
    Автор — Станіслав Пивонос Камера — Олександр Височин

Вибір редакції

Реєстрація на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» триває до 1 серпня

У Дніпрі оголошено реєстрацію на літній Кубок гумористичного шоу «КаВуН-2019» ScfMA4PTGrwoRu1cA Увага, реєстрація триває до 1 серпня!

22 Июль, 15:13
Міський голова Дніпра ні за кого не агітував, але підлеглим цього не забороняв (відео)

Дільниця 121-163 на окрузі номер 27 у Дніпрі визначна не лише тим, що тут голосує міський голова. Центральний район Дніпра,

21 Июль, 23:51
Без батьківського піклування у Дніпрі за півроку залишилося 118 дітей (КОМЕНТАР)

У місті продовжує діяти програма соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах. У рамках проекту — організація свят і заходів

19 Июль, 08:19
Прогноз погоди на 19 липня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июль, 21:09
Новини України та світу (ВІДЕО)

В Японському місті Уджі підпалили одну з найвідоміших анімаційних студій Kyoto Animation. Пожежа в триповерховому будинку сталася вночі 17 липня.

18 Июль, 19:53
У Дніпрі коштом міського бюджету ремонтують під’їзди житлових будинків (КОМЕНТАР)

У Дніпрі комунальники проводять планові ремонтні роботи житлових будинків. Цьогоріч запланували ремонти на 140 об'єктах. У будинках 4 та 6

18 Июль, 07:53
Стас і Валєра — «Типові садівники у хмарах» — інсталяція в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Валєра і Стас — саме так звати відчайдушних садівників, які проти волі закону всесвітнього тяжіння доглядають за газоном на стіні

17 Июль, 21:02
Прогноз погоди на 18 липня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Июль, 20:59