26 Февраль, 18:10

Виїзні вистави та уроки акторської майстерності: Як у Дніпрі школярів і дошкільнят виховують засобами театрального мистецтва

У Дніпрі з 2018 року реалізується міська програма освіти, розвитку та творчості «Театри – місту!». У ній задіяні заклади дошкільної та шкільної освіти й міські театри, а саме: Дніпровський академічний театр «Віримо!», Дніпровський театр ляльок, Дніпровський телетеатр. Творчі колективи відвідують з виїзними виставами дитячі садки, а цього року планують завітати й до шкіл. Актори показуватимуть тематичні вистави, наприклад, про правила дорожнього руху, за творами навчальної програми. Крім цього, хочуть проводити уроки акторської майстерності, театрального мистецтва тощо.

 

«Ніколи у Дніпрі не було подібної міської програми. Лише за півроку у дитсадках було показано 65 вистав, які переглянули понад 7,5 тис. маленьких глядачів. Не передати відчуття, коли бачимо задоволені очі дітлахів, їхні емоції після спектаклів. Вони – найвдячніші глядачі. Якщо привчати дітей до відвідування вистав змалечку, у дорослому віці вони теж, найшвидше, ходитимуть до театрів», – розповів під час прес-конференції 26 лютого директор-художній керівник Дніпровського міського театру ляльок «Театр актора та ляльки» Валентин Фетісов.

 

Зі свого боку директор-художній керівник Дніпровського міського телевізійного театру Ольга Волошина зазначила: її творчий колектив уже підготував виставу для школярів.

«На перший погляд, телевізійний театр нібито й не для дітей, але ми мали виставу про Вінні-Пуха. Дошкільнятам вона дуже подобається. Дітки у садках різного віку, тому підлаштовуємося під різні потреби. Вже підготували виставу і для школярів – за мотивами творів О. Генрі», – сказала Ольга Волошина.

 Керівники дитячих садочків відзначають позитив для дітей від такої роботи театрів.

 

«Ми не лише бачимо задоволення дітей після вистав, а й маємо багато схвальних відгуків від батьків. Зрозуміло, що не всі батьки мають змогу виїжджати до театрів з дітьми з різних причин, наприклад, через довгу дорогу тощо. Таку роботу необхідно розвивати й надалі», – сказала завідувачка дошкільного закладу освіти № 240 Ірина Моісейкіна.

 

Водночас Наталія Ганжа, завідувачка дошкільного закладу освіти № 336, додала: дітлахи з нетерпінням чекають на виставу.

«Коли кажемо, що приїдуть артисти, у дітей одразу з’являється піднесений настрій. Зрозуміло, що вихователі постійно читають, розповідають казки, а все одно це не ті відчуття, коли діти бачать гарні костюми, гру акторів, що супроводжується музикою», – підкреслила Наталія Ганжа.

Вибір редакції

У Дніпрі вимагають звільнити обвинувачених керівників центру реабілітації «Майбутнє Дніпра» (КОМЕНТАР)

Їм інкримінують катування та утримання людей проти волі. Учасники акції, також керівники або клієнти подібних центрів переконані: організації лише надають

19 Июнь, 09:24
У Дніпрі іномарка смертельно травмувала двох пішоходів (КОМЕНТАР)

У Дніпрі іномарка смертельно травмувала двох пішоходів, ще одному чоловікові поталанило — за мить до наїзду він встиг відскочити в

18 Июнь, 22:22
Прогноз погоди на середу, 19 червня. Дніпро і область (ВІДЕО)

18 Июнь, 18:20
Дніпровський дитсадок №165 перетворюють на сучасний дошкільний заклад

  Крок за кроком дніпровський дитсадок №165 перетворюється на сучасний та комфортний. Дошкільний заклад із півстолітньою історією – вже з

18 Июнь, 13:57
У школах Дніпра розпочали роботу 128 дитячих таборів (ВІДЕО)

  Цього літа в школах Дніпра розпочали свою роботу 128 таборів. Протягом трьох місяців в них мають відпочити 9 тисяч

14 Июнь, 20:44
Дніпрянин Михайло Алексєєнко став срібним призером чемпіонату України з шахів

12 червня в Одесі завершився фінал чемпіонату України з шахів серед юнаків до 8 років. У змаганнях взяли участь 89

14 Июнь, 20:10
Асоціація дніпровських скаутів «СКІФ» запрошує дітей і підлітків у тижневий похід (КОМЕНТАР)

Похід триватиме  тиждень — з 24 по 30 червня на території Новомосковського лісництва.

14 Июнь, 00:32
Прогноз погоди на 14 червня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

13 Июнь, 20:38